PDA

View Full Version : Ако ТОЙ е прекалено срамежлив?



07-06-2006, 09:21
Здравейте.Значи проблема ми е следния:
Харесвам едно момче от доста време,в началото много се притеснявах от това и го избягвах.Ако понякога се срещнехме и двамата изобщо не се поглеждахме и не си говорехме.Аз си мислех че той ще предприеме нещо но не стана така.Затова и скоро реших че ще му правя намеци,ще му се усмехвам по-така и т.н. само и само да го накарам да направи нещо.(Искам да спомена че никога не съм страдала от липса на внимание от момчетата и съм сигурна ,че и този ка който ви говоря също ме харесва.)И така започнах да действам,но щом се видехме щом погледите ни се срещаха ,той забиваше очи в земята и по-вече не се обръщаше към мен.Та въпроса ми е как да постъпя,защото имам чувството че ако пристъпя към по-,,агресивни,, действия той съвсем ще се отдръпне?

07-06-2006, 09:25
Ot koi grad si?
Ima6 li mu telefonniq nomer,a toi tvoq?
Imate li dopirni to4ki?Suu4enici li ste?
Durjala li si se gadno s nego,toi pokazval li ti e 4e te haresva?
Tva sa mnogo vajni ne6ta,mislq 4e e dobre da se dooto4ni6 i mislq 4e moga da ti pomogna,slu4valo mi se e na men taka s momi4e i az gledah su6to v zemqta ili v strani,no ot qd ne ot sram :-D

07-06-2006, 09:34
Ot koi grad si?
Ima6 li mu telefonniq nomer,a toi tvoq?
Imate li dopirni to4ki?Suu4enici li ste?
Durjala li si se gadno s nego,toi pokazval li ti e 4e te haresva?
Tva sa mnogo vajni ne6ta,mislq 4e e dobre da se dooto4ni6 i mislq 4e moga da ti pomogna,slu4valo mi se e na men taka s momi4e i az gledah su6to v zemqta ili v strani,no ot qd ne ot sram :-D

Нямам му номера но пък живеем близо един до друг.
Не сме съученици-той е две години по-голям от мен.Но сме учили в едно у-ще.
Ами свалях се веднъж с едно момче пред него и той през цялото време не ме изпускаше от поглед и после напсува този с който се свалях.
А пък не ми е показвал че ме харесва но аз го усещам.

s0c00l
07-06-2006, 09:35
Общувате ли си често ?
Ако да , някой път отидете на кафе и просто ей така между другото го попитай примерно както си се смеете .. " Харесваш ли ме ? " примерно..хм :)

Fiola
07-06-2006, 09:47
Ох наистина тези срамежливите натури не са от най-лесните... Може би ако се опиташ да разбереш от какво е породена неговата срамежливост ще му помогнеш някак. Ако например е несигурен,з ащото си мисли, че е грозен или глупав, или, че не е забавен. Ако е така можеш да му правиш повече комплименти относно държанието му и външния му вид (знам, че това е работа на мъжете, но сега... Пък и не съм казала да вземеш ръката му в своите и на лунна светлина да прошепнеш шаблонния израз: "Имаш хубави очи..." :lol: ). Може да се почувства по-уверен и да се задейства. Може пък срамежливостта му да идва от срам пред приятелите, да го е страх, че ще му се подиграят за нещо. Ако е така просто се събирай по-често с компанията му и само гледай как ще си допаднете! Виж ако му правиш по-сериозни намеци, но не часк пък да му се натискаш може би няма да се отдръпне, а да се шашне малко и да си размърда срамежливия зад*ик! Аре успех с момчето и 'свиркай' ако се получи! :smt023

amasonia
07-06-2006, 14:03
srmezhlivostta idva ot syvsem drugade...kakvi priateli?Kazhi mi sled kato zhiveete blizo ba6ta mu tormozi li go?Siguren sym 4e da,mnogo mom4eta se kompleksirat ot roditelskiq tormoz,za6toto mom4e6kata psihika kato q sma4kat vednyz trudno se opravq posle i takiva sa posledicite.Govori mu be,hvani go tam i tolkova :mrgreen:

Lorein
07-06-2006, 21:23
Ох наистина тези срамежливите натури не са от най-лесните... Може би ако се опиташ да разбереш от какво е породена неговата срамежливост ще му помогнеш някак. Ако например е несигурен,з ащото си мисли, че е грозен или глупав, или, че не е забавен. Ако е така можеш да му правиш повече комплименти относно държанието му и външния му вид (знам, че това е работа на мъжете, но сега... Пък и не съм казала да вземеш ръката му в своите и на лунна светлина да прошепнеш шаблонния израз: "Имаш хубави очи..." :lol: ). Може да се почувства по-уверен и да се задейства. Може пък срамежливостта му да идва от срам пред приятелите, да го е страх, че ще му се подиграят за нещо. Ако е така просто се събирай по-често с компанията му и само гледай как ще си допаднете! Виж ако му правиш по-сериозни намеци, но не часк пък да му се натискаш може би няма да се отдръпне, а да се шашне малко и да си размърда срамежливия зад*ик! Аре успех с момчето и 'свиркай' ако се получи! :smt023

Руми, ти май за мене говореше и за още един човек, а? Дано не, защото те убивам.... :lol: Такам, по темата: Ако той е срамежлив недей да преприемаш прекалено 'остри' неща ( ама как се изразих само...) :arrow: Имам педвид да не му казваш направо всичко или да му пращаш едни такива СМС-и, които да са пълни само с обяснения и нещо подобно, защото ПОВЯРВАЙ МИ, това не помага... За нещастие... :cry: Опитай да станете добри приятели, събирай се ж неговата компания, както каза Fiolka и може и негови приятели да забележат интереса ти към него и да му дадат кураж и той да предприеме ВСЕ НЕЩО. А, и един въпрос: Ти и той на колко сте? Защото все пак има значение.