PDA

View Full Version : Какво да правя, за да му помогна да я забрави?



влЮбенОтО
07-08-2006, 20:49
Доста любовни терзания и проблеми чета, но не виждам проблем като моя ..
Така да ви разкажа накратко - преди време страдах много по едно момче Х .. адски много, но вече го преодолях(мина време, плаках много, страдах, но ... всичко е минало).Като тръгнах с Х той ме запозна с приятелите си.. единият му приятел У тръгна с една мацка и ходиха 8 месеца(колкото и аз с Х)и април-май тази година скъсаха , но У страда по нея, както аз страдах преди по Х.. доста се сприятелих с У и най-добрият му приятел(който също е приятел на Х - те тримата са в 1 клас). И по стечение на обстоятелствата си харесах У и наскоро му казах .. явно и той има симпатии към мен и тръгнахме(вчера той направи първата крачка), но му е някакси трудно(след като скъсах с Х ходих с няколко момчета, но всичките ми бяха яко безразлични.. бях с тях, но ми беше все сто, като се целувахме правех всичко механично, нищо не трепваше в мен), защото малко или много още си страда по бившата(но знам какво му е и не го виня). Та въпроса ми е .. как да успея да направя така, че да я забрави?Не само заради мен, но и заради него!Той е супер момче и не заслужава да страда, адски много го харесвам и искам да е щастлив, по принцип не бих се захванала с момче, което страда по някоя бивша, но сега е различно .. просто У е страхотен .. , но някакси трябва да му помогна да я забрави, да я загърби, знам, че не зависи само от мен, но някакви идеи как да се държа с него?Да му показвам ,че значи много за мен или така бих го стреснала ? Да му дам свобода да помисли или какво? Изобщо нямам идеи и бълвам само глупости.. моля ви, помогнете :!:

Angel_eyes
07-08-2006, 20:59
Много ще ти е трудно да го накараш да я забрави,самата ти знаеш,че това не е никак лесно.Но гледай да бъдеш изключително нежна и мила към него...когато видиш,че е тъжен направи нещо за да го развеселиш,излезте на кафе на диско,или пък се усамотете говори му мило,целувай го показвай му чувствата си и така той ще разбере,че до себе си има страхотно момиче и не си заслужава да страда по бившата! :wink:

maybelline
07-09-2006, 08:19
Времето лекува.Това е единственото,на което можеш да се опреш.А и всеки страда различно.При него може да е по-кратко,отколкото предполагаш.Ти си го преживяла и знаеш,че сега светът му се струва някак празен и безсмислен.Той има нужда да говори за нея,но няма с кого(а според него едва ли ти си подходящия човек,с който да обсъжда бившата).Ще те посъветвам засега да не избързваш с близостта,ако той не е готов и още мисли за бившето гадже.Не го притискай,бъди му приятелка и му покажи,че може да ти се довери.Не го карай да навлиза с теб в отношения,за които не е готов.Когато му мине,ще си проличи.

Slipped Away
07-09-2006, 08:22
Би трябвало времето да го излекува,но в много случаи не е така!Прави всичко възможно да не си говорите за бившите гаджета,да не я споменавате и рано или късно той ще забрави за нея!

LP_girl_14
07-09-2006, 08:37
Трябва много упорство и постоянство от негова страна за да я забрави и разбира се времето трябва да си каже думата !Ако той самия не иска да я забрави,ако вс еоще мисли за нея,ако пази вещите й или изобщо всичко неща ,които свързва с нея...малко трудно е да изчезне от съзнаниетито му.Той я е обичал много,а когато си обичаш някого и той е навлязал в сърчицето си,доста е трудно да излезе изведнъж от него.Бъди до него,покажи му че проявяваш интерес към него и че може да ти има доверие!Но недей да тръгваш с него преди да се убедиш в чувствата му,че да не стане така ролите да се разменят и както преди ти си ходила с момчета без да ги обичаш,така сега и той да иска да започне връзка с теб само за да те използва като средство за да забрави бившата.Той е много уязвим в този момент,така че добре си направила като си го оставила той да прави първата крачка във взаимотношенията ви.Успех :D

07-09-2006, 10:10
LP_girl_14, аз нарочно не исках да правя първата крачка, точно защото не исках да го притискам и исках той да вземе решението дали иска да е с мен или не .. , но той вече направи първата крачка и ходим... все пак не може той да направи първата крачка и аз да му кажа "сори, миличък, но като 100% заравиш бившата ще си с мен!". Просто сега се моля на Господ, че като ми е поставил такава трудна задача, за да бъда с него да успея да я изпълня, защото и двамата много сме страдали по бивши и ни е време и ние да сме щастливи.Благодяра за съветите, милички, няма де се оплача, ако пишете още по въпроса :!: :wink:

LP_girl_14
07-09-2006, 10:21
Да,това исках да кажа че си постъпила правилно като си го оставила той да действа пръв,защото в случая той е в деликатно положение и той не е много наясно с чувствата си.Щом ходите,значи може би не си му съвсем безразлична,но за д аму помогнеш гледай да не коментиреате много бившата му.Също така и двамата не се обръщайте към миналото.Старяйте се винаги да ви е весело ,да си прекарвате приятео.Намирайте си причина за дребни жестове,изненади,провокаци и,лудорийки.Ама няма кво да ти казвам-знаеш че всяко начало е хубаво.Така че успех и на двамата и дано изградите една хубава и дълга връзка O:)