PDA

View Full Version : Studentka iskam da stana :)



Nadelina
07-09-2006, 10:17
Az iskam da ucha psihologia vav Velikotyrnovskiq universitet .. Izpita e po bylgarski ezik i literatura.. Ako nqkoi moje da mi nameri primeren test po koito da se podgotvqm.. V smisal testove koito sa davani ot minali godini tam.. shte mu byda mnogo blagodarna :)

07-09-2006, 16:02
Тестове?
Живей в заблуда :lol:

meri88
07-09-2006, 17:18
Az iskam da ucha psihologia vav Velikotyrnovskiq universitet .. Izpita e po bylgarski ezik i literatura.. Ako nqkoi moje da mi nameri primeren test po koito da se podgotvqm.. V smisal testove koito sa davani ot minali godini tam.. shte mu byda mnogo blagodarna :)
dobre li si?
koi te e zabludil 4e sa testove??

Nadelina
07-09-2006, 18:35
E kfo sa ?

kudravoto
07-09-2006, 20:57
temi moito momi4e temi

`Death`Whore`
07-09-2006, 22:54
Доста дълги и сложни теми всъщност. Наистина си много заблудена. A всъщност дали само с това се кандидатства?

Eclipse_bb
07-09-2006, 23:22
За Велико Търново не знам, принципно на повечето места е с литературно интерпретативно съчинение (което е голяма глупост, елементарно е за писане), на някои места е с тестче (езикова култура, още по-елементарно), или пък с комбинация от тест и есе (есето го уважавам, трябва да си прочел вагон книги, за да докараш някоя тема на добро ниво).
Принципно никое не би те затруднило, ако наистина имаш желание да учиш, а не си се сетила в последния момент, че точно това "искаш"...

meri88
07-10-2006, 09:03
E kfo sa ?
ti v koi svqt jivee6 bre dete??kvi testove si4ko sa qki trudni temi.......ti si luda iska6 ma mai nqma da stane6

`Death`Whore`
07-10-2006, 09:34
За Велико Търново не знам, принципно на повечето места е с литературно интерпретативно съчинение (което е голяма глупост, елементарно е за писане), на някои места е с тестче (езикова култура, още по-елементарно), или пък с комбинация от тест и есе (есето го уважавам, трябва да си прочел вагон книги, за да докараш някоя тема на добро ниво).
Принципно никое не би те затруднило, ако наистина имаш желание да учиш, а не си се сетила в последния момент, че точно това "искаш"...
Да...20 страници съчинение е елементарно за писане. И изискванията изобщо не са, като в училище. Например уводът трябва да е около 2/3 от страницата, а не 3-4 реда, както са ни учили учителките.

Nadelina
07-10-2006, 16:09
E kfo sa ?
ti v koi svqt jivee6 bre dete??kvi testove si4ko sa qki trudni temi.......ti si luda iska6 ma mai nqma da stane6
Ei v tozi svqt jiveq.. I ne smei da me narichai dete .. qsno ? Ti mai si mnogo zapoznata kato te gledam.. po dobre ne se izkazvai nepodgotvena.. Testa za koito govorq.. e test po bylgarski ezik.. ezikova kultura.. a posledniq vapros za koito davat nai mnogo tochki e sachinenie.. ot 200-250 dumi..

Eclipse_bb
07-10-2006, 18:51
`Death`Whore`, по начина, по който аз го виждам е елементарно, цял живот са ме анимавали с литература, а и с литература кандидатствах в различните ВУЗ-ове преди няколко години и ЛИС никога не ме е затруднявало, още повече, че ако знаеш някои общи неща за въпросния автор и няколко цитата, които трябва да си слабоумен, за да не запомниш през годините, в които учиш вкючените в конспекта, става много лесно, а самите съчинения се пишат по готова схема...


Nadelina, за Велико Търново не мога да помогна, но ако не се лъжа, продават сборници с готови тестове по езикова култура, които можеш да научиш за 1-2 седмици. Тук трудното е точно в "последния въпрос" - ако е съчинение, няма проблем, ако имаш обща култура и пишеш грамотно, но ако е есе... става грозно...

meri88
07-11-2006, 13:30
E kfo sa ?
ti v koi svqt jivee6 bre dete??kvi testove si4ko sa qki trudni temi.......ti si luda iska6 ma mai nqma da stane6
Ei v tozi svqt jiveq.. I ne smei da me narichai dete .. qsno ? Ti mai si mnogo zapoznata kato te gledam.. po dobre ne se izkazvai nepodgotvena.. Testa za koito govorq.. e test po bylgarski ezik.. ezikova kultura.. a posledniq vapros za koito davat nai mnogo tochki e sachinenie.. ot 200-250 dumi..
awe ei ne mi kazvai kakvo da pravq...kato znae6 kakvo e 6to pita6 we ????zapoznata sam 6toto sam tarsila tova koeto mi trqbva......

Master_88
07-11-2006, 14:36
Във Велико търново мисля,че е с теми,а иначе има и университети,в които тестът е само с езикова култура и съчинение до няколко странички

Nadelina
07-11-2006, 16:33
Az tazi godina shte sym 12 klas.. I sega kato zapochnem daskalo she trygna na chasni uroci po BEL.. samo che nz na koe da nablegna shtoto v razlichnite universiteti razlichni iziskvaniq i razlichni sa izpitite..
A inache za Sofiiski universitet nqkoi da znae kakaf e izpita?

Eclipse_bb
07-11-2006, 18:23
В Софийски и УНСС е ЛИС.

Подреди си приоритетите и ще видиш на какво трябва да наблегнеш...

mnogomili4kata-sf
07-12-2006, 12:40
Az tazi godina shte sym 12 klas.. I sega kato zapochnem daskalo she trygna na chasni uroci po BEL.. samo che nz na koe da nablegna shtoto v razlichnite universiteti razlichni iziskvaniq i razlichni sa izpitite..
A inache za Sofiiski universitet nqkoi da znae kakaf e izpita?

Да,аз знам....за там ще кандидатствам с БЕЛ след 2 дена...аз ходех на уроци и ми се даваха темите готови,но не знаех в какво се забърквам,колкото и да обожавам литературата,трябваше да ги зубря наизуст,което естествено не направих,но това е най-краткият път до университета...безбожно трудна е литературата,колкото и да се готвиш за изпита,колкото и да разбираш от литература.Много добре обмисли желанието си,не че искам да те разобеждавам или отказвам,но си прецени,защото специално в СУ изискванията са НЕНОРМАЛНО ВИСОКИ...те тея проверяващи не са хорааааа ](*,) ](*,) ](*,)