PDA

View Full Version : Ezici..



fadde
07-11-2006, 12:40
:) kakav ezik iskate da u4ite ? az si padam pove4e po romanskite ezici.u4a angliiski,frenski 6te se zapi6a italianski za6toto sam vlubena v nego i vka6ti postoqno e vklu4eno rai uno :lol: daje mama mi se kara ve4e... sa6to me kefi grackiq ,ispanski ... :) moje bi vsi4kite nqma da moga da gi nau4a no znae6 li... pone parvite 3 sam sigurna i 6te napravq vsi4ko vazmojno :) a vie?po koi si padate i koi zadaljitelno iskate da nau4ite..6te mi e interesno da razbera

Sarabi
07-11-2006, 12:47
Ааами мен ме кефи японския и го уча упорито 3 години :-D Много му се радвам.Е,седми клас прекъснах,защото щеше да е ебати трудното и на уроци и на даскало и на инглиш,но от 8 клас си го продължавам.
Кефи ме и испанския много...но японския много си го обичам

ckeuT4eTo_f
07-11-2006, 12:55
Ouuu to4no tva dnes si misleh... super mnogo iskam da nau4a ispanski.. a qponskiq i kitaiksiq su6to mn me kefqt no ne sum sednala da u4a... ina4e znam italianski i angliiski a u4a i latinski :)

RoyTheReaper
07-11-2006, 13:05
английския ме кефи от малък - все пак бях на английска детска градина. в момента го знам толкова добре, че просто няма какво повече да му уча. единственото което мога да направя е да отида в англоезична държава и да го науча перфектно, като роден.

испанския също ме кефи от малък, но нямах възможност да го уча до миналата година. много готин език, лесен е, и е може би единствения романски който не ми звучи лигаво. по всяка вероятност ще направя всичко възможно да го науча колкото английския.

4 години учех немски, и колкото и да е полезен, аз нишо не научих защото не ми харесва изобщо.

за други езици: френския е най-тъпия език който може да съществува; италианския е лигав. може да науча някой по-екзотичен език като норвежки или фински. руския не е лош, ама не ми е приоритет. японски, китайски - прекалено съм дърт за да започвам да уча език който няма нищо общо с учените досега. пък и съм мързел и пиша много грозно и йероглифите няма да ми се отдават.

07-11-2006, 13:50
Хмм ... ами да ви кажа , че изиците ме влекат още от 1ви клас .
Най се радвам на английския и мисля , че го владея добре .От тази година мисля да почвам да уча и немския , който също така мн ме кефи :)

Impulse
07-11-2006, 13:50
Английския мога да кажа, че го знам доста добре. Въпреки, че и немски уча от доооооста време хич не ми е кеф да го уча.
От следващата година почвам испански.

crazy_mouse
07-11-2006, 15:10
Еми английски уча от детската градина(не че там сме учели кой знае колко но все пак..) и си ми кефи.Учила съм испански и страшно много ми харесва и искам да продължа да го уча,а от догодина почвам немски-Бляк!!

ProstoAz
07-11-2006, 16:01
Английския най ми харесва и е най-лесен. Уча го от както се помня.
Също така испанският не е лош, от тази година го уча в училище, но...ми е малко сложен. :lol:
Френски и немски мразя - звучат отвратително и грубо, колкото и някой да разправя, че френският бил езика на любовта... [-X

07-11-2006, 16:06
Angliiskiq spored men e neveroqtno prost ezik...mnogo pove4e mi dopada nemskiq. Sq sum siguren 4e zaradi tva mnenie 6te me napadnat nqkolko 4oveka. :-D Ama kolkoto i da ne me kefi angliiskiq go znam gore-dolu 6oto e mn razprostranen i trqa sa znai. :)

IKisseDAGirL
07-11-2006, 16:58
eмии аз уча английски от 7-8 години някъде и немски от 2 години.. немския хич не ме кефи, но за жалост нямах възможност за друг език :? иначе с удоволствие бих учила френски - мн приятно и романтично ми звучи :D

TikvenaElhichka
07-11-2006, 17:29
Сега уча английски и горе-долу ми допада...Немски супер ми се учи. Фински или норвежки също ми се струват интересни и сложнички...

Lorein
07-11-2006, 18:01
Еми аз си уча АЕ от 1 клас и мн ми харесва, от 5 уча НЕ и сега понеже кандидатствах 1я ми език ще е НЕ, 2я АЕ ( за да може да ги изравня като знания), а от 10 клас почвам испанския - мн ме кефи тоя език!!! :smt007

If4eto
07-11-2006, 20:40
Az u4a italianski ot pamti veka,ssega sam v gimnaziq za romanski ezici s italianski,u4a i angliiski.U4ila sam holandski,ama ne mi trqbva i ne sam go u4ila ve4e ot 1 godina.

Momchence
07-11-2006, 20:49
Мии аз искам да науча фински, тоя език е невероятно странен :lol: Много съм му мераклия ма ше видим...иначе много мразя езиците като цяло...и май не ми се отдават. Английски...говоря е силно казано но да...на моменти успявам...някой хора много лесно казват "говоря едикой си език" а всъщност знаят или само основата или само части...абе справям се с англииския..особено напоследък....иначе говоря холандски (не питайте от къде, но говоря) :smt005

blqqh
07-12-2006, 07:07
Ми аз уча англииски и испански,преди учих и френски и ми се ще да го довърша..

MimityYy
07-13-2006, 11:21
az u4a angliiski i italianski :D skoro 6te po4na i nemski

Axel_f
07-13-2006, 11:48
Хъмм пак тия езици :lol: Аз пък след немски,английски и руски искам да уча и гръцки :-D Ааа и френският ми е мечта,ама това произношение :mrgreen: Абе въобще откакто се помня мечтата ми е да знам много езици...дано да се сбъдне... :wink:

ПП MimityYy,къв е тоя Уоупейпър в попдиса ти бее?! :shock: :evil:

JaDnI_UsTnI4kI_{P}
07-13-2006, 14:17
mnogo iskam da u4a ispanski ezik.za men tozi ezik e nai hubaviq,ne zvu4i ligavo i tvardo kato nemskiq primerno.Naslada za u6ite e, mn gotino zvu4i.Ta tazi me4ta da u4a ispanski se porodi ot tva 4e ba6ta mi be6e v ispaniq 4 godini i az bqh s nego i bqh zaobikolena ot ispanci(mn priqtni hora,ne sa kato balgarite "zavistnici" za ni6to ne te oprekvat na tvoe mnenie sa...)i ob6to vzeto ispanskiq mi se vijda dobar i lesen ezik kakto tatko kazva.iskam da znam perfektno angliiski,ispanski i frenski..angliiskiq go znam gore dolu no mi trqbva o6te podgotovka....i vse pak kakavto i ezik da znae6,tova za teb e kato bogatstvo.nqma dr bogatstvo osven tva da znae6 ezik

In4iTu_
07-13-2006, 19:26
Знам добре английски, а сега понеже ме приеха във Френската гимназия, ще уча френски и испански... :smt007

I_love_dead_people
07-13-2006, 20:21
Уча английски от 4 годишна.
Знам отлично гръцки.
Като бях бебе мама ми говореше на руски,сега чат-пат си отварям учебника,но съм занемарила уроците.
Разбирам се с македонците (де го тоя късмет бе :smt005 )
И това е.
И имам намерение да се захвана с още един език (мисля да е някой рядко изучаван) и да си подновя уроците по руски.

ycMuBkaTa
07-13-2006, 21:51
Английският и немският са ми на добро ниво, немският повече де, защото уча в немска гимназия. Руският горе-долу му разбирам, ама е слаба работа-учих го отдавна. Иначе мечтата ми е за френски и испански, абе колкото повече толкова по-добре \:D/

Loshotia
07-14-2006, 07:18
Ааа и френският ми е мечта,ама това произношение :mrgreen: Абе въобще откакто се помня мечтата ми е да знам много езици...дано да се сбъдне... :wink:

ПП MimityYy,къв е тоя Уоупейпър в попдиса ти бее?! :shock: :evil:


А, що бе? Тва е най- забавното, знаеш ли какъв смях пада в час? ;-)

i_kiss_you
07-14-2006, 12:56
em tov na6ta zabutena gimnaziq :( (pmg 6umen) nqma koi znai kav izbor. I az iskah ispanski ama nema6e i za tva sam na frenski, otna4alo be6e tapo ama sq e qko 8)

did1ls
07-14-2006, 13:30
Аз знам англйиски(силно казано,че знам),но много ме кефи италианския и немския.Сега в 8клас ще уча немски,а от 9 клас и англйиски

tedy_girl
07-14-2006, 13:56
Ми, аз си харесвам английския и още от детската фрадина го уча /ако може така да се каже/. Мисля, че всеки трябва да знае поне един чужд език. Също много ме кефи и испанския и може някое друго лято да ходя на такива курсове, защото в училище ще уча само англ. от 8 и немски от 9 клас.

koalka
07-16-2006, 14:09
Ами аз уча немски и преди си мислех,че е гаден,но си промених мнението.

the^one
07-16-2006, 16:16
Испански искам да уча ,а иначе уча английски и френски.

impress
07-16-2006, 17:20
Яко Енгли6 и Дой4.
Трудно може да се намери свястна работа ако не знаеш поне един от тия двата езика. Айде дойча още не съм го научил като хората ама с'а наблягам на английския, като завърша ще го давам на самоподготовка... (то в даскало да научиш нещо всеки ще се съгласи с мен, че не...)

miloto_girl_4e
07-16-2006, 20:56
знам руски и английски що годе добре, вече 2 години уча и немски, и адски ми харесва този език :)

the_o.c_girl
07-17-2006, 07:03
значи аз съм учила руски и английски,но щв уча френски и немски (живот и здраве)сега щес съм 8 ми и ще си довърша англ. и руския после ще му мисля,но ще науча 4 езика много искам

rosskata
07-17-2006, 10:11
Аз знам английски и немски. Английския е най- лесния възможен език, особено за говорене.
Немския е по-сложен, с повече правила и странни работки. Мога много добре да разбирам и да пиша, но стигне ли се до говорене, много се замислям преди да кажа нещо, защото лесно е да изръсиш някоя глупост, а и малко съм позабравила самия език...
Учила съм френски 4 години, разбирам, но не мога да говоря въобще.
От тази година уча руски но нещо не ми спори май.

Искам да уча италиански, голяма ми е тръпка... :wink:

UchitelKitaiski
04-04-2020, 11:15
Китайският език е най-говореният език в света. Той е тонален език, който има над 6000-годишна история. Ако искаш да се потопиш в нещо ново и вълнуващо, защо не пробваш с изучаване на китайски език?
Виж повече на НаучиКитайски:
https://nauchikitaiski.com/razgledai/uroci-po-kitaiski-ezik/