PDA

View Full Version : преглед при гинеколог



07-12-2006, 09:39
Здравейте момичета!Днес бях на преглед при гинеколог,доста се притеснявах,защото скоро не бях ходила.Влезнах в кабинета лекаря ме пита за какво сам отишла,задаваше ми различни въпроси,които и други лекари ми са задавали.После ми каза че ще ме прегледа цялостно и ми и ми каза да се съблека както ми е удобно дали първо сутиена за да прегледа гърдите ми,или първо да ме прегледа от долу и после като се обуя да ми прегледа и гърдите,Аз реших първо да прегледа гърдите и си свалихи сутиена и в различни положения на тялото ми ги опипа внително и под мишниците,но аз мн се притесних че ще ми преглежда гинеколога гърдите,защото до сега не ми се беше случвало на гинекологичнен преглед да ми преглеждат гърдите,а и ме беше срам.Това случвало ли ви се е момичета,без да казвате на лекаря да ви гледа и горе,и ако да на колко сте били аз сега сам на 22 и направо се шашнах.

`Death`Whore`
07-12-2006, 10:05
Не ми се е случвало, но лекарят преглежда за бучки. Има лекар за гърдите - мамолог, но явно този лекар е решил да ги прегледа.

maybelline
07-15-2006, 18:39
Правилно,преглеждал е за бучки,за рак и изобщо за някакви отклонения.След 16 годишна възраст момичетата(и жените:) )вече подлежат на преглед и на гърдите