PDA

View Full Version : Кючек vs Фолк



Toz det e mnoo proz
07-12-2006, 11:58
Абе деца сега да ви задам въпросче. Нали кючека не се счита за фолк. Питам се щото много се къдря на кючек, (Кондьо, Лалуги, Памуков и др) Обаче като чуя Ивана, и там квит бяха нещо ми се досира (извинявам се за израза ама е така) Боляло я е сърцето, ша я заболи нея **тк*та майна! Ама вече кючека е друго нещо, нали Доко Доко и тем подобни, нали ед, вий кфо мислите бре?

`Death`Whore`
07-12-2006, 12:00
Кючекът изобщо не е българска музика. Да не говорим, че в доста случаи се пее на турски или цигански. Ти не си нормален да се кефиш на това.

Същия дет написа темата
07-12-2006, 12:09
Абе сестро, трябва да погледнеш по обективно, от картинкяата ти се сещам че слушаш метъл, който съвсем не е българска музика, първо и второ и Азис е педераст, българин и той пее сръбски песни затова къш!


П.С Като заговорихме за метъл дайте някой сайт да си дръпна ъуй онуй ;)

`Death`Whore`
07-12-2006, 12:17
Азис не прави кючеци, даже има доста хубави балади.

niki7o
07-12-2006, 12:18
Азис не прави кючеци, даже има доста хубави балади.
така е наистина

RoyTheReaper
07-12-2006, 12:28
кючеците трудно могат да се нарекат музика

Ku4ek master
07-12-2006, 12:45
Има ли оркестър - има
Има ли вокал - има
Има ли аудитория -има
Ако не е музика, какво е!?!?!?!?!?!?!

`Death`Whore`
07-12-2006, 12:46
Оркестър? Не се гаври така с тази дума. Оркестър е нещо много по-различно от йоника и кларинет. Не всеки шум е музика, както и не всяко писание в рима е стихотворение.

In4iTu_
07-12-2006, 13:13
Оркестър? Не се гаври така с тази дума. Оркестър е нещо много по-различно от йоника и кларинет. Не всеки шум е музика, както и не всяко писание в рима е стихотворение.Напълно съм съглсна...
П.С:Toz det e mnoo proz - не мислиш ли, че темата, която си пуснал е безмислена...Пък и кво значение има дали кючеците са поп фолк...като ти харесва си я слушай тая музика("Кондьо, Лалуги, Памуков") и не слушай Ивана...Всеки има право да се радва на каквото си иска, стига да не занимава останалите със тъпите си въпроси...

HandOfBlood
07-12-2006, 14:01
Q-check
На френски думата "задник" се чете като "Q".Демек да :lol: :smt005 казахте го...

LoVe_RuSlAn
07-12-2006, 14:30
Първо кючека не може да се нарече вид музика на него повече се танцува така че не мисля че можеш да сравняваш м-у кючеците на кондио и песните на Ивана/азис,които впрочем съдържат много по смислени текстове де но това е отделен въпрос

machoka
07-12-2006, 16:23
Оркестър? Не се гаври така с тази дума. Оркестър е нещо много по-различно от йоника и кларинет. Не всеки шум е музика, както и не всяко писание в рима е стихотворение.

Поклон. O:)

И въпреки всичко кючеците са си музика, и то доста трудна за изпълнения. Шапка им свалям на ромите кларинетисти, които удрят невероятни сола, които сигурно и един превъзходен професор в Музикална академия по кларинет няма да успее да изсвири, просто защото тази музика трябва да си я имаш в кръвта.

ProstoAz
07-12-2006, 20:53
Мисля, че кючеци да слушаш е по-добре - стават и за трезво и за нетрезво състояние. :lol: Пък Ивана, Гергана, Камелия, Деси Слава, Преслава, Димана не стават като за кръчма, като за купон, не са кой знае колко танцувални песните им... :lol:

brain_stew
07-12-2006, 21:26
Оркестър? Не се гаври така с тази дума. Оркестър е нещо много по-различно от йоника и кларинет. Не всеки шум е музика, както и не всяко писание в рима е стихотворение.

Поклон. O:)

И въпреки всичко кючеците са си музика, и то доста трудна за изпълнения. Шапка им свалям на ромите кларинетисти, които удрят невероятни сола, които сигурно и един превъзходен професор в Музикална академия по кларинет няма да успее да изсвири, просто защото тази музика трябва да си я имаш в кръвта.

Съгласна съм!Обаче освен свиренето и танцуването трябва да ти е в кръвта!Иначе кючек не става!Щото както се каза по-горе в един пост кючекът е танцувална музика, като слушаш кючек не можеш да седиш на едно място (поне аз не мога въпреки че чалга не слушам), докато песничките на Ивана, Димана, и всякви други дет завършват на "на" и т.н. няма да се пропусне много ако не станеш да се поклатушкаш!

`Death`Whore`
07-12-2006, 21:57
Понякога простите неща са също гениални...музикантите може да са виртуози, но това не прави цялостното изпълнение стойностно.

rosskata
07-13-2006, 07:59
Кючек- дива простотия , много танцувалан, с малоумни, но адски забавни текстове, не предтендиращи за кой знае какъв смисъл. Става да си въртиш задника. 8)

Фолк- Дива простотия , нетанцувална, с малоумни, незабавни текстове, претендиращи да са смислени. И то става да си въртиш задника.

Обичам кючеците именно защото са без смисъл и веселяшки. :mrgreen: От фолка има малко неща които стават за слушане.

white_chik
07-13-2006, 08:59
между кючек и фолк има огромна разлика.Аз се кефа на кючеци,но само когато съм на купонче или на дискотека.ниога не мога да седя в нас и да се кефа на неква абсолютна селения.Колкото до фолка,него по бих го слушала,отколкото "мазна свирка " или нещо от сорта