PDA

View Full Version : Знаете ли?



Game_Over_Boys
07-12-2006, 19:40
Здравейте!Ще съм ви много благодарна,ако ми кажете дали SimensC72 има проследяващо устройство,с което ако го загубиш можеш да го намериш чрез полицията!Благодаря Ви предварително! :D [-o<

XePouH
07-12-2006, 19:58
Здравейте!Ще съм ви много благодарна,ако ми кажете дали SimensC72 има проследяващо устройство,с което ако го загубиш можеш да го намериш чрез полицията!Благодаря Ви предварително! :D [-o<
аз си мисля че всички телефони имат такова устройство GPRS май се казваше ама не съм сигорен :D

Utopia
07-12-2006, 19:59
след като телефона е загубен

намираш си фактурата, с гаранционната карта
подаваш оплакване в полицията
те се обръщат към съответния моб. оператор
той иска разрешение от комисия по далекосъобщенията
да му разрешат да позиционира апарата по имеи кода

(при всяко обаждане освен с номера в сървъра на оператора се записват и серииния номер на картата и имеи кода на телефона от който звъниш)

като разрешат започват проследаване, пускат сигнал към телефона
отчитат в обхвана на коя клетка е
позиционират точното му местонахождение образувайки триъгълник от 3 клетки намиращи се в района

до колкото знам обаче получават информация само по х,у
не могат да определят на каква височина се намира апарата (т.е. по z ордината)

и ако го засекат в някой 15 етажен блок ... ;/
късмет само



та така горе долу са нещата

Utopia
07-12-2006, 20:03
Здравейте!Ще съм ви много благодарна,ако ми кажете дали SimensC72 има проследяващо устройство,с което ако го загубиш можеш да го намериш чрез полицията!Благодаря Ви предварително! :D [-o<
аз си мисля че всички телефони имат такова устройство GPRS май се казваше ама не съм сигорен :D

GPRS е вид .. връзка подържана от по новите телефони
протокол (може би е по вярно) за връзка на телефона с интернет
както wap
само че wap се таксува на минута
а GPRS се таксува на направен трансфер байтове

GPS се казва устройството за позициониране
но то е по точно ... карта показва къде си
и можеш да зададеш кординати къде искаш да стигнесш
да ти покаже най бързия път или най краткия
GPS използват при корабоплаването, навигация за шофиране, авиация
GPSa вече показва и на каква височина си (съответно апарата на каква височина е;) )

но зада можеш да си го позволиш .. освен устройство трябва и да си абониран към някой от мобилните оператори който подържа услугата
и да си плащаш месечните такси.

Game_Over_Boys
07-12-2006, 20:31
Телефона има GPRS- Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps!Нямам си и на идея какво означава това,но сигурно означава,че има проследяващо устройство!Благодаря ви за информацията МНОГО! :wink:

Utopia
07-12-2006, 20:35
караш ме да се чуствам тъпо след като ти давам цялата информяция сдъвкана а дори не си правиш труда да прочетеш два реда.

Game_Over_Boys
07-12-2006, 20:40
караш ме да се чуствам тъпо след като ти давам цялата информяция сдъвкана а дори не си правиш труда да прочетеш два реда.
Напротив!Прочетох всичко,което си написал!Просто не знам какво означават цифрите и индексите след GPRS-Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps!Това няма значение!Разбрах това,което исках!Благодаря ти отново за отделеното време! :wink:

Utopia
07-12-2006, 20:57
караш ме да се чуствам тъпо след като ти давам цялата информяция сдъвкана а дори не си правиш труда да прочетеш два реда.
Напротив!Прочетох всичко,което си написал!Просто не знам какво означават цифрите и индексите след GPRS-Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps!Това няма значение!Разбрах това,което исках!Благодаря ти отново за отделеното време! :wink:

клас 10 е ммм ..:? бе клас на софтуера
слотовете още търся инфо

32-48 кбпс
килобит пер секонд
това е скорост-а на връзката която се стига
демек .. 4-6 килобайта на секунда

но нямат нищо общо с проследяването

проследяването идва от имеи кода

Game_Over_Boys
07-12-2006, 20:59
караш ме да се чуствам тъпо след като ти давам цялата информяция сдъвкана а дори не си правиш труда да прочетеш два реда.
Напротив!Прочетох всичко,което си написал!Просто не знам какво означават цифрите и индексите след GPRS-Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps!Това няма значение!Разбрах това,което исках!Благодаря ти отново за отделеното време! :wink:

клас 10 е ммм ..:? бе клас на софтуера
слотовете още търся инфо

32-48 кбпс
килобит пер секонд
това е скорост-а на връзката която се стига
демек .. 4-6 килобайта на секунда

но нямат нищо общо с проследяването

проследяването идва от имеи кода

Много си старателен :D Заслужи си още едно БЛАГОДАРЯ! :oops:

Game_Over_Boys
07-12-2006, 22:39
Оказа се,че телефона,за който попитах има GPRS,но няма GPS,което означава,че няма устройство за засичане!Благодаря на всички за отделеното време и внимание!Много сте отслужливи! :-D

Utopia
07-13-2006, 05:47
Оказа се,че телефона,за който попитах има GPRS,но няма GPS,което означава,че няма устройство за засичане!Благодаря на всички за отделеното време и внимание!Много сте отслужливи! :-D

майка му стара
пак

телефоните нямат проследяващи устройства

значи .. всеки оператор има три списъка за номерата
черен (за държавни депутати, полицаи т.н.)
зелен и жълт

всеки номер се записва с кого и кога е говорил и информацията му се съхранява

когато е обаждаш от телефона
сървърите получават информация от картата (тел номер, сериен номер на картата, имеи код на телефона)
и имеи кода на телефона е уникален за всеки телефон, той е фабричен номер заложен от производителя и няма в света друг телефон с такъв номер.
та когато искаш да ти намерят или позиционират апарата, без да знаеш с ква карта е .. точно по този код го правят

machoka
07-13-2006, 08:31
Всичко това, което каза Утопия е вярно и много хубаво, стига да се случваше често :)

За жалост рядко сработва цялата система за 'обикновените граждани' - може би само за 'черния списък' ще си мръднат пръста :)

Въпреки че скоро едно приятелче си купи доста стар Самсунг от заложна къща. Сложи си неговата си сим карта, ползва си го една - две седмици и един светъл ден му цъфва полицай на вратата: "Вие ли сте притежател на телефонен апарат с IMEI No. *****, сим карта Но. ***** и т.н.?" той "Да", "Конфискуваме ви го, тъй като е обявен за откраднат" и му връчва документацията и си взима телефона, без сим картата на приятелчето естествено.

Явно е бил голям връзкар онзи, че за един стар Самсунг да впряга цялата система по търсенето му да сработи.