PDA

View Full Version : Дебитна карта



bulgarche
07-13-2006, 10:44
После ще ходя в банката, но все пак, ако някой може да каже нещо...
Ако си си въвел 3-пъти грешно пик кода ( :oops: ) какво следва?

Ollas
07-13-2006, 11:06
Сигурно си разбрал, че си си блокирал картата. Отиваш в банката и ти я оправят. Сигурно трябва да носиш някакъв документ за самоличност, че да можеш да докажеш, че е на твое име картата.

machoka
07-13-2006, 14:53
При ДСК беше следната процедура..

Отиваш в клон на банката, казваш какъв е проблема, дават ти формуляр, който попълваш, в който молиш да ти се генерира нов пин, като попълваш номера на дебитната си карта. Там те питат помниш ли стария или не. Ако не - заплащаш някаква сума от рода на 5 лева, не беше повече, възможно е да беше и по-малко.

Ама как си получаваше новия пин код вече не помня, случи ми се преди доста време ](*,)

PLAMENKO
07-13-2006, 16:33
пич споко ве :) едва ли ще го въведеш три пъти грешно...
аз имам такава на една синя... с две кръгчета синьо и червено вътре пише маестро , мнг е удобно не носиш никви пари в себе си .. само като ти треа хоп до банкоматчето си е на 6 сичко :)

bulgarche
07-13-2006, 17:11
пич споко ве :) едва ли ще го въведеш три пъти грешно...
аз имам такава на една синя... с две кръгчета синьо и червено вътре пише маестро , мнг е удобно не носиш никви пари в себе си .. само като ти треа хоп до банкоматчето си е на 6 сичко :)
Ама айде недей ми обяснява как се ползва, защото имам от 2 години. А това, че не било възможно да объркам PIN code три пъти...не ми го обяснявай също, защото и това успях да направя :)

machoka
07-13-2006, 17:23
Принципно при 3 пъти въведен грешно ПИН код не би трябвало да ти изплюе картата обратно. Чудя се при мен как стана номера, че щях да си остана без карта и после хиляда разправии.

bulgarche
07-13-2006, 18:25
Принципно при 3 пъти въведен грешно ПИН код не би трябвало да ти изплюе картата обратно. Чудя се при мен как стана номера, че щях да си остана без карта и после хиляда разправии.
Баща ми като се прибра и аз "оо, тате.. (и се лигавя някъф) ти пробвал ли си да си въведеш 3-ри пъти грешен пин код на банковата сметка?" и той "не, щот, ти да не пробва вече и да остана без карта". Ама пробвах, но картата си я прибрах. Пробвах след малко на друг банкомат и не стана, след 24 часа пак нямаше ефект. Днес ме домързя и не съм мърдал от вкъщи. Утре ще видя к'во ще правя :)

machoka
07-13-2006, 18:59
Големи лемури са тия от банките.

Оня ден тегля от клон на ДСК - 0.12 ст. такса :shock: К'во е това бе, нали като теглиш от АТМ на банката не би трябвало да ти цака сметка за операцията?

Или пък отивам преди няколко дни да заявя интернет банкиране.. всичко хубаво нали, връщам , щрак щрак в страницата им, нема бате активирана услуга, не знам си кво, а в добавка прочетох с извънредно най-малкия възможен шрифт написано, че някакви такси ти взимало само активирането на тая услуга и т.н. и т.н.

Най-добре си е паричките под дюшека 8)

bulgarche
07-13-2006, 20:16
Оня ден тегля от клон на ДСК - 0.12 ст. такса :shock: К'во е това бе, нали като теглиш от АТМ на банката не би трябвало да ти цака сметка за операцията?

Или пък отивам преди няколко дни да заявя интернет банкиране.. всичко хубаво нали, връщам , щрак щрак в страницата им, нема бате активирана услуга, не знам си кво, а в добавка прочетох с извънредно най-малкия възможен шрифт написано, че някакви такси ти взимало само активирането на тая услуга и т.н. и т.н.
Еми уж не би трябвало да ти взема пари за някакви тегления, проверяване на сметки и така нататък. Май вече ако теглиш и от друга банка пак не ти взема. А естесвено, че ще е с малък шрифт всичко което те набутва, за сметка на това което си мишлиш, че ще е пачалба :)

Най-добре си е паричките под дюшека 8)
Аз тези пари си ги вкарах в сметката с цел да не ги похарча, че от години мечтая за истинска раница и ще ги пръсна като нищо. Инъче пари вътре съм имам само когато не живеех с наще :)

bulgarche
07-14-2006, 13:52
Ееее всичко е ок. Отидох в банката. Питаха ме за пинк кода и казах, че не го знам. Ама се разбрахме да пробвам 2 опита, за да не я блокирам, и ако не стане да ми я преиздадат. Обадиха са в Сф, казаха кой се обажда и от къде и номера на банковата ми сметка. Разблокираха ми я и казаха да пробвам. Излязох от банката и имаше човек на банкомата. Докато чакам излезе и тоз от банката и само "А личната карта носите ли си", аз:"да" -"може ли да я видя" и му я показах (че беше разблокирал ей така картата без да знае кой съм и дали е моя изобщо). От първия път уцелих пин-а. Влязох и му казах, а той "още сега си го смени..е сложи 4-ри нули...хахаха...шегувам се". И такам приключих тоз проблем, с който и вас занимавам. Инъче преиздаването струва 2,50лв. които ти вземат от дебитната карта. Няма да можеш да теглиш 10-тина дена, защото...няма да я имаш картата :)

machoka
07-14-2006, 22:14
Всичко е добре, когато завършва добре :D