PDA

View Full Version : za vtoroto klasirane



abe onq be
07-13-2006, 20:29
zna4i na purvoto ne me prieha za6toto ima6e mnogo malko mesta a i trqbva6e visoka ocenka ta vuprosa mi e dali za vtoroto klasirane moga da si promenq jelanite paralelki?

miloto_girl_4e
07-13-2006, 21:08
еми не ... както веднъж си ги написал, така си остават и за трите класирания(ако участваш и в трите де...)

sweet_DENI_f
07-13-2006, 21:21
за второ не можеш ... за трето вече можеш , но един съвет - не чакай трето класиране ... не е сигурно ,че ще има свободни места ... 2рото класиране е безопастно , но след 2ро се запизвай където са те приели

Mo6no
07-13-2006, 22:05
еми не ... както веднъж си ги написал, така си остават и за трите класирания(ако участваш и в трите де...)
Това не е вярно, при трето класиране всичките желания се пишат наново.
При второ класиране не можеш да си сменяш желанията,но мястото ти от първо класиране се пази. В трето класиране обаче нареждаш наново всичките си желания според броя на местата , които са останали след второ класиране или при желание на друг ученик за участие в трето класиране. Ти също така губиш мястото си от първо или второ класиране, т.е. то не ти се пази.
Както и можеш да участваш в трето класиране без да си уствал във второ.
Надявам се да съм го обяснил разбираемо.

FlowerinesS
07-14-2006, 12:18
На мен ми казаха,че ако не си приет никъде при първо класиране ,при второто няма въобще да те прекласират.Защо не писа 20 желания,все някъде щяха да те приемат и при второ можеше да се качиш нагоре в желанията..?Сега нямаш избор-чакаш трето и попълваш пак документите, подреждай разумно и точно както са ти истинските желания,забрави за оценките ,пиши възможно най-много училища,за да те вземат поне някъде :!:

Jamalska
07-14-2006, 12:23
Хаха аз писах 42(поне) училища...и ме взеха на 9то място...За трето не знам но до колкото си спомянм на 2ро не пишеш пак училищата:/

КънЧо
07-14-2006, 13:31
Леле ... :shock: кчво прайте вие бе ... 42 училища !? Хаха няма лошо , но е напълно излишно :wink: ПС аз писах само 3 училища и ме взеха от 1во класиране

did1ls
07-14-2006, 13:45
Леле ... :shock: кчво прайте вие бе ... 42 училища !? Хаха няма лошо , но е напълно излишно :wink: ПС аз писах само 3 училища и ме взеха от 1во класиране
БРАВО!!!

Viv4et0oo`
07-15-2006, 16:08
А да ви питам-какви документи трябва да се носят при записването в някое даскало?? :roll: Тези,които са се записали нека кажат,а пък и другите,които още не са и знаят какво е нужно!Благодаря ви предварително.

did1ls
07-15-2006, 17:07
А да ви питам-какви документи трябва да се носят при записването в някое даскало?? :roll: Тези,които са се записали нека кажат,а пък и другите,които още не са и знаят какво е нужно!Благодаря ви предварително.
Ами оригинала от удостоверението за завършен 7 клас,Медицинско(за някои училища),къде си бил на изпит.Маи туй беше :?

tedy_girl
07-15-2006, 17:09
Трябва да имаш и документ от старото у-ще, че си се отписал от там

did1ls
07-15-2006, 17:21
Трябва да имаш и документ от старото у-ще, че си се отписал от там
Да бе верно

07-15-2006, 17:45
Трябва да имаш и документ от старото у-ще, че си се отписал от там

Не е вярно!!!
Отиваш да се записваш с удостоверението за завършен 7 клас - оригинала, бележката с оценките (за всеки случай, не всички училища я искат) и медицинско (ако си приет в професионално училище). Като те запишат, ти дават служебна бележка, че си приет и вече си ученик на това училище. С тази бележка отиваш в старото, даваш им я и те на това основание ти издават отпускно. С това отпускно се връщаш в новото училище и го оставяш. На мен ми казаха, че мога да го занеса и на 15 септември.

did1ls
07-15-2006, 18:21
Трябва да имаш и документ от старото у-ще, че си се отписал от там

Не е вярно!!!
Отиваш да се записваш с удостоверението за завършен 7 клас - оригинала, бележката с оценките (за всеки случай, не всички училища я искат) и медицинско (ако си приет в професионално училище). Като те запишат, ти дават служебна бележка, че си приет и вече си ученик на това училище. С тази бележка отиваш в старото, даваш им я и те на това основание ти издават отпускно. С това отпускно се връщаш в новото училище и го оставяш. На мен ми казаха, че мога да го занеса и на 15 септември.
Във Варна не е така!

Lorein
07-15-2006, 18:21
Мен ми искаха само оригинал от удостоверението за завършен 7 клас, попълвах едно заявление, а служебната бележка като ми я дадоха и аз питах за какво е и те ми казаха, че е просто един вид като "гаранция", че съм записана... :-k Класната ми ми каза, че като ме приемат някъде, трябва само да й се обадя по телефона, за да попълни тя някакви документи, че съм приета, каза ми някакви статистики, не знам... Не е казвала нищо да ходя, че да ми дават отпускно... :roll:

07-16-2006, 07:34
Явно реда в София е друг...