PDA

View Full Version : STRANNITE I NEOBQSNIMI NESHTA



Sexapilna_kukla
07-13-2006, 21:48
Momicheta i momcheta,vqrvate li naprimer v zadgrobniq jivot,v duhove i prizraci,izvanzemni i vsqkakvi takiva?Sluchvalo li vi se e neshto stranno i plasheshto ili prosto da ste chuvali nqkakvi takiva istorii?Ne znam ot kade mi doide na um da pusna tazi tema,no se prisetih i reshih da vidq vie kakvo shte kajete po vaprosa.

Communist
07-13-2006, 21:59
В извънземни - ДА. Безмислено е да обяснявам защо, има много факти по въпроса.

limubai
07-13-2006, 22:00
Ами добре си се сетила. Темата наистина е много интересна и моят отговор е ДА. Определено вярвам в тези работи. Отделен е въпроса, че си ги представям по коренно различен начин от този, по който ни ги представят филмите и книгите. Замислете се само колко много неща все още човек не може да си обясни. Защо и тези неща да не са част от другите? След като човек не може да си го обясни, следователно няма причина да не вярвам.
Истории не съм чувал и подобни случки не са ми се случвали, но може да се каже, че това е нещо като мочта за мен. Отскоро ми хрумна идеята да се занимавам с археология. Убеден съм, че има още много неща да се откриват и множество загадки да се появяват занапред.

DarthRevan
07-13-2006, 22:05
za izvynzemnite spor nqma...za drugite izbroeni ne6ta...ne e kato da vqrvam silno v tqh ama vyob6te ne gi otri4am kato vyzmojni i interesni :)
a po-specifi4no vqrvane: v Silata!
May the Force be with us!

priti_kiti
07-13-2006, 22:07
za izvynzemnite spor nqma...za drugite izbroeni ne6ta...ne e kato da vqrvam silno v tqh ama vyob6te ne gi otri4am kato vyzmojni i interesni :)
a po-specifi4no vqrvane: v Silata!
May the Force be with us! :lol: дам дам съгласна ;-)

miloto_girl_4e
07-13-2006, 22:12
в задгробният живот - не особено
в извънземните - по-скоро не
но в прераждането - вярвам на 100%

Sexapilna_kukla
07-13-2006, 22:26
Imashe e edno momiche ot moq klas,deto neprekasnato razpravqshe kak e vijdala noshtem edin nein umrql rodnina,kak predmeti v kashtata sa se mesteli bez prichina i vsqkakvi takiva.Po-edno vreme taka ni beshe naplashila,che...Daje beshe stanala nqkakva maniq vseki den v uchilishte nqkoi da razpravq ujasii.I za tova se zachudih dali ima i malko istina v tezi istorii-vse pak ima bezbroi mnogo,taka che moje da ima i kapka istian v tqh i naistina da sa se sluchili :-k

In4iTu_
07-14-2006, 00:21
Да вярвам...
Няма да пускам нова тема, затова ще пиша тук:
относно прераждането...нз как да го кажа точно, но..ако наистина има прераждане, какъв е неговият смисъл...когато се преродиш ти не помниш нищо от миналия си живот..нито в каква епоха си живял, нито какви приятели си имал и т.н. Тогава..следователно ти си все едно друг човек, напълно различен от този, който си бил :roll: Както например в момента не помним какви сме били в миналия си живот..може да сме били принцове и принцеси, но какъв е смисъла като не сме сигурни в това...Не знам дали сте ме разбрали, но все пак дайте някво мнение, ако схващате за какво ви говоря.

`Death`Whore`
07-14-2006, 00:24
А какво помни душата, след като не помни какво е преживяла? Човешката същност е не само гени, тя е най-вече това, което е преживяла. Защо да се преражда, ако тя не запазва същността си? Ако се замислите над това, ще осъзнаете, че прераждането е абсолютно нелогично и няма смисъл да съществува.

Странните неща са само случайности. Духове няма.

Извънземни има. Както съм казвала, много високо самочувствие имат същества, които мислят, че във вселената няма други същества.

bulgarche
07-14-2006, 01:32
Само извънземните :) виждал съм някои странни неща, но не чак толкова впечатляващи и стресиращи

гостенка
07-14-2006, 08:40
А какво помни душата, след като не помни какво е преживяла? Човешката същност е не само гени, тя е най-вече това, което е преживяла. Защо да се преражда, ако тя не запазва същността си? Ако се замислите над това, ще осъзнаете, че прераждането е абсолютно нелогично и няма смисъл да съществува.

Странните неща са само случайности. Духове няма.

Извънземни има. Както съм казвала, много високо самочувствие имат същества, които мислят, че във вселената няма други същества.

Ще ти отговоря на първия макар и ритуричен въпрос.. :) Душата помни всичко от миналия си живот! Как да го докажа? Ми например да си имала дежа ву (Дежа ву - това е когато например си на дадено място където никога не си била , а душата ти казва че си била там .. май не го обясних добре дано да си ме разбрала) . Та дежавуто показва случки от миналия ни живот , също едно детенце до 6 годишна възраст май беше си спомня миналия си живот , който му се показва подвид на сънища . :D

machoka
07-14-2006, 08:46
гостенка,

Дежа-вуто отдавна си има напълно логично обяснение и беше нещо от рода на забавена работа на мозъка... бил зацепвал в работата си за милисекунди и това ти давало усещаното за 'дежаву' и т.н.. не съм учен, но съм чел такива доста достоверни теории.

Извънземни си има и още как - може да се на зелени човечета, но микроорганизми някакви си има -> а и ние сме се пръкнали от такива. Плюс това ние не познаваме само 1/безкрайна от Вселената. Да твърдиш, че си сам е повече от смехотворно.

А това като ти се тресне вратата от течението да кажеш, че е полтъргайст е... " :lol: "

Задгробен живот, прераждане - булшитс на философите. Няма такова нещо, просто човекът не иска да се примири, че е прекалено нищожен и не оставя трайна следа в историята, ами просто се ражда, преживя някакви смехотворни стотина години и умира и с това се свършва всичко.

vra4ka
07-14-2006, 08:55
Прераждането е нелогично.
В началото е нямало хора. Съществата на земята не са еднакъв брой, за да може да се осъществи "кръговрат" на душите. А откъде са се взели душите. Питането е безкрайно.
Задгробен живот в друг свят- нещо такова може да има.
Има и други същества, но къде са, живи ли са .. не се знае.

`Death`Whore`
07-14-2006, 10:17
Онова детенце най-вероятно има психични проблеми и мозъкът му просто генерира някакви образи.

07-14-2006, 10:28
и аз съм чувал за малки деца но до година и полвина някаде как така като бебета могат да плуват а после забравят . случи ми се мн страна случка както си се возих в автобуса се загледах в 1 хора и както си бяха в крачка се едно спекаха за секунда и послеси продалжиха нормално може да ми се е сторило но се едно се вцепениха за част от секундата

`Death`Whore`
07-14-2006, 10:30
Хора, дори чувствата се обясняват с химични процеси, а вие вярвате на такива неща.

DetE-Idi0t
07-14-2006, 10:50
Да, вярвам в извънземният живот, макар че немога да си обесня адски много работи. Това за дежа ву-то сега разбрах, как се казва в действителност. Незнам това дали е от миналия живот, в който не ми се вярва много много, но съм имал такива ситуация, като най-елементарната е примерно: Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин. За духовете и задгробния живот... незнам, май не вярвам.

machoka
07-14-2006, 10:57
Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин.

Именно, именно.. всички сме имали такива ситуации.. и аз си ходя по улицата и изведнъж осъзнавам, че това съм го сънувал че ще се случи..

да, ама не, всичко си има научно обяснение, споменах - зацепвал мозъка за милисекунди и давал подобно усещане.. и аз си мислих, че съм екстрасенс, ама йок.. :lol:

`Death`Whore`
07-14-2006, 10:58
На мен пък как не ми се случват такива неща? Или душата ми е млада и неопитна?

07-14-2006, 11:00
аз много често ми се е случвало дежа - ву но се сещзам за него чернобяло в мисълта си

machoka
07-14-2006, 11:08
Отново ще повторя, че 'дежа ву' няма нищо общо с прераждания, свръхестествени глуповатио наивни бабини дивотии и т.н. Ето 2 обяснения:

1.

Та оказа се, че си има обяснение за това явление. Ще се опитам да го пресъздам по възможно най-разбираем начин.

Зрителното възприятие става чрез ретината, която предава получената информация по нервус оптикус към мозъка. Интересен момент е че информацията получена от дясното око отива и се обработва в лявото полукълбо на мозъка, а пък от лявото око в дясното полукълбо.
Самото кръстосване на нервите за да се свърже лявото око с дясното полукълбо и дясото око с лявото полукълбо става в една точка наречена хиазма.
Когато човек е уморен може да настъпи дисбаланс в скоростта на предаване на нервните импулси след хиазмата.
Така например информацията получена от дясното око може да стигне до мозъка и да бъде обработена много преди тази от лявото око. Така в момента, когато пристигне и закъснелия импулс от другото око и бъде обработена, на нас ни се струва, че сме виждали даденото нещо и преди, но това се дължи на факта, че ние вече сме я получили тази информация по-рано от другия нерв.

Общо взето това е медицинското обяснение на явлението "deja vu". Надявам се да го пресъздадах достъчно ясно.

2. Прочетете този линк:
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=10

07-14-2006, 11:09
Mnogo interesni mneniq prochetoh..A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot. a pyk za duhove moje bi ima..qvno choveka koito e pochinal nqma spokoistvie i mir. Sega kato se zamislih...nali kazvame na choveka koito e pochinal "Da pochiva v mir" sledovatelno toi ne e nameril spokoistvie i mir.

machoka
07-14-2006, 11:11
A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot.

#-o ](*,) ](*,)

07-14-2006, 11:34
Mnogo interesni mneniq prochetoh..A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot. a pyk za duhove moje bi ima..qvno choveka koito e pochinal nqma spokoistvie i mir. Sega kato se zamislih...nali kazvame na choveka koito e pochinal "Da pochiva v mir" sledovatelno toi ne e nameril spokoistvie i mir. това е дежа - ву дето до ся го обесняваха омг

In4iTu_
07-14-2006, 12:30
Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин. За духовете и задгробния живот... незнам, май не вярвам.
Случвало ми се е и то много пъти, затова и ме навяват мислите, че може би е възможно да има прераждане...но от друга страна пък, както каза `Death`Whore` щом няма смисъл от това прераждане (както вече установихме), дали то съществува :-k
П.С: Вярвам в извънземни, не е възможно в цялата вселена да сме само ние...
И още една тема за размисъл, за която сега се сетих: Вселената има ли край?Къде е той? Как завършва тя? Със стъклена стена???

machoka
07-14-2006, 12:32
Вселената има ли край?Къде е той? Как завършва тя? Със стъклена стена???

Безкрайността е твърде голямо понятие за човешките представи..

.. а иначе май никой не чете моите постове, ама нищо, ще го преживея :?

`Death`Whore`
07-14-2006, 12:33
Интересно...според мен е изградена така, че никога не се достига нейния край - като да се въртиш в кръг. Както Земята няма край.

DetE-Idi0t
07-14-2006, 12:44
И още една тема за размисъл, за която сега се сетих: Вселената има ли край?Къде е той? Как завършва тя? Със стъклена стена???
Ето това е един от най-големите въпроси, които съм си задавал.

PLAMENKO
07-14-2006, 13:10
Винаги съм се питал след като гушнеш букета... всичко ли свършва ... нз някак си няма смисъл да свършва просто еи така :-s #-o #-o

I_love_dead_people
07-14-2006, 13:11
[quote=DetE-Idi0t]Вселената има ли край?Къде е той? Как завършва тя? Със стъклена стена???[/i][/b]

А зад стъклената стена? Когато си представиш,че има край на вселената,се замисляш какво ли има зад този край.

Извънземните-сигурна съм,че съществуват.Не може в тази безкрайна вселена,с толкова много звезди, да няма друг живот.Невъзможно!
Задгробен живот-не вярвам.
Прераждане-с вашите мнения,наистина се замислям и ми се струва много нелогично да съществува.Но пък ето,аз когато съм проговорила и не съм имала никаква представа за света,веднага съм започнала да говоря за Египет и пирамидите край Гиза.Как детенце,на което нищо не му е говорено относно това,ще знае...абе не знам...света крие толкова много загадки,които едва ли някога ще се разкрият.

`Death`Whore`
07-14-2006, 13:12
Аз се чудя какво е чувството да не чувстваш и да не мислиш.

I_love_dead_people
07-14-2006, 13:14
Аз се чудя какво е чувството да не чувстваш и да не мислиш.
И какво е чувството да си нищо материално,да си едно нищо.

Sexapilna_kukla
07-14-2006, 13:14
I az mislq,che sled kato umresh ne moje prosto vsichko da svarshva ei taka :-k Moje bi naistina se prerajdash......ili puk otivash na nebeto-v ada ili raq :-k

I_love_dead_people
07-14-2006, 13:32
I az mislq,che sled kato umresh ne moje prosto vsichko da svarshva ei taka :-k Moje bi naistina se prerajdash......ili puk otivash na nebeto-v ada ili raq :-k
Ако отиваш някъде там,представи си,там е пълно с милиарди души.Ако еда и рая съществуват,те трябва да са огромни пространства.
Затова си мисля,че се преражадт,защото не може да съществуват толкова много души,колкото са били хората на света. Но ако тези души след смъртта се изпаряват,престават да съществуват...е възможно.
Просто смъртта е най-голямата загадка и никога ние,живите,няма да разберем какво става,колкото и да предполагаме и хипотетираме.

Sexapilna_kukla
07-14-2006, 13:48
Da,tova naistina shte ostane edna golqma zagadka za nas jivite!Imashe edin sluchai:edna priqtelka na maika mi beshe bremenna s bliznacheta i napravi spontanen abort.Sled tova brat i pochina(abe mn gadna istoriq).I tq beshe razkazala na maika mi,che e hodila pri nqkakva vrachka,koqto e mojela da razgovarq s martvite i tazi vrachka e zapochnala da i kazva kak e izgubila dechicata i brat si(a predi tova priqtelkata na maika mi absoliutno nishto ne i e razkazvala za sluchaq)i kak te sega sa na nqkakvo mqsto,kak dvete dechica(veche na okolo 1god.) v momenta si igraqt,a brat i gi gleda i kazva,che vsichko e nared i da ne se pritesnqva!!!Predstavqte li si?!?Az kato chuh tazi istoriq napravo mi nastrahnaha kosite,no...

vra4ka
07-14-2006, 18:55
Da,tova naistina shte ostane edna golqma zagadka za nas jivite!Imashe edin sluchai:edna priqtelka na maika mi beshe bremenna s bliznacheta i napravi spontanen abort.Sled tova brat i pochina(abe mn gadna istoriq).I tq beshe razkazala na maika mi,che e hodila pri nqkakva vrachka,koqto e mojela da razgovarq s martvite i tazi vrachka e zapochnala da i kazva kak e izgubila dechicata i brat si(a predi tova priqtelkata na maika mi absoliutno nishto ne i e razkazvala za sluchaq)i kak te sega sa na nqkakvo mqsto,kak dvete dechica(veche na okolo 1god.) v momenta si igraqt,a brat i gi gleda i kazva,che vsichko e nared i da ne se pritesnqva!!!Predstavqte li si?!?Az kato chuh tazi istoriq napravo mi nastrahnaha kosite,no...

И аз съм чувала много такива истории.
Склонна съм да вярвам, че има паралелни светове или нещо такова. :roll:

niki7o
07-14-2006, 18:57
ето ви няколко клипчета вижте ги
http://youtube.com/watch?v=Asdfk1t9aZY&search=ghost%20girl
http://youtube.com/watch?v=bi_ETFvw6mM&search=ghost%20girl
http://youtube.com/watch?v=FtKuBKIaVvs&search=UFO

`Death`Whore`
07-14-2006, 18:58
А Леонардо ди Каприо умря ли наистина?

MaD_CaT*
07-14-2006, 19:06
А аз си мислех,че си мисля прекалено много
за тези неща... :lol:
Леле...наистина прекалено много мислете за тези неща..аз като почна да си мисля ей така,какво ще стане с мене...след като умра....иии така ми се разхлопва сърцето,че веднага сменям станцията в главата си :shock: А сега като ви четях постовете... :-k
Благодаря на мачока...за информацията за дежа ву-то ;-) Прочетох я...и всъщност напоследък приятеля ми все ми разправя,че има дежа ву...Нооо ето,че сега ще му обясня как стоят нещата по научному :smt007
В инзвънземни-вярвам...По принцип съм доверчива...ии има много доказателства за съществуването на друга форма на живот,извън териториите на Земята.Естествено пак има хора,учени които по логичен и достоверен начин доказват необяснимите явления...Но това,в което аз вярвам е,че извънземни има!
Вярвам,че и духове има.Сега не ми се обяснява защо,че излизам...
И в прераждания вярвам..като имам малко време ще обясня ;-)

Sexapilna_kukla
07-14-2006, 19:17
Ok shte chakame da obosnovesh otgovorite si :wink:

teenkopele
07-14-2006, 23:16
Такива неща, винаги са ми били страшно интересни.
Вярвам в това, че не сме единствени във вселената, че някъде "там" има планета, като нашата, на която ври и кипи живот.
Вярвам в задгробния живот и то много. Една от причините, е тази, че просто не мога да преумея как, след като човек умре изведнъж съзнанието му спира да работи и се изпарява.
В прераждането вярвам, защото си мисля, че ако даден човек не е свършил своята, така да се каже "работа" на земята, той се връща, за да я довърши.
Дали ми се е случвало нещо странно...в интерес на истината, да.
Една вечер, бях сам в нас, гледах телевизия в хола. Вратата беше затворена. Изведнъж видях как самата дръжка слиза надолу и вратата се отвори, а нямаше никой! :wink:

malemale
07-17-2006, 00:34
maleee ko stana posle???upla6i li se mn.no zamisli se moji da e bilo prosto sym.na men mn mi se slu4vat takiva ne6ta.naprimer sutrin predi da otida na u4ili6te nali si stavam kakto obiknoveno,no si vikam ai o6te 5min i posle synuvam kak ve4e sym stanala oti6la sym do WC,izmilasym si zybka i taka natatyk,mn zle i posle idva maika da me sybujda....az kazvam ebe 4ovek nali ve4e stanah...i posle pak zakysnqvam za pyrviq 4as.... :roll:

Love_You_Baby
07-17-2006, 01:01
не знам дали накой е чувал за нещо като свят, паралелен на нашия.. планетата само че не се казва Земя, а Глория.. не съм много наясно за какво ставаше дума..
http://www.universalinternetlibrary.ru/book/yablokov1/9.shtml
тука май има нещо ама е на руски...

100% ANGEL
07-18-2006, 18:33
Аз лично се надявам да има задгробен живот или прераждане, защото иначе би било ужасно да умрем и изсъхнем като животните! Затова въпросът е дали, ние хората, сме като животните по отношение на смъртта или не! Освен, ако и животните не се прераждат! Страшничка си е мисълта да умреш и всичко да свърши-вечна тъмнина!
По отношение на това, че за всичко дори и за чувствата си има научно обяснение съм скептична! Все пак ние хората сме стигнали до тези научни изводи, тъй че всичко е мн субективно! Ние хората сме същества, които постоянно се опитват да научат повече и повече. Вглеждаме се в материята и самите ние си даваме имена на разни елементи-С О Н и т. н! Може би това ние мисията- да открием голямата тайна на живота! Изобщо да разкрием всичко!
Сега една инт история: Познавам едно момиче, което се казва Росица! Когато била малка и тъкмо проговорила и казвала на всички, когато я попитат, че се казва Биляна! Никой от родата или обкръжението не се е казвал така! Телевизор почти не са пускали-това е било около 1989 ! Може би е името от миналия й живот, кой знае!

100% ANGEL
07-18-2006, 18:49
Забравих нещо! Не знам дали сте гледали пред "Горещо" или сте чували за онази жена, която била простреляна с 9 куршума! :shock: Тя разказва, че била на онзи свят, било прекрасно и изобщо нямала да иска да се върне на Земята , ако не била дъщеря й! Не искала да я оставя толкова малка! Научно била изпаднала в клинична смърт по това време!

Искам да разкажа нещо, което ми се случи пхреди няколко години!
Баба ми познава една гледачка на кафе, при която ходи и мога да ви кажа, че тази жена познава всичко! Та веднъж тя каза за дядо ми, който почина преди около 12 години(била съм само на 4) че бил доволен от това как живеем ние-бил спокоен за нас! Това значи, че той живее някъде, нз точно как да го кажа! Сигурна съм, че тази жена не е шарлатанка, дори не иска пари и всичко, което е казала е ставало!

MiRaCuLiXbb
07-18-2006, 19:44
Забравих нещо! Не знам дали сте гледали пред "Горещо" или сте чували за онази жена, която била простреляна с 9 куршума! :shock: Тя разказва, че била на онзи свят, било прекрасно и изобщо нямала да иска да се върне на Земята , ако не била дъщеря й! Не искала да я оставя толкова малка! Научно била изпаднала в клинична смърт по това време!

Искам да разкажа нещо, което ми се случи пхреди няколко години!
Баба ми познава една гледачка на кафе, при която ходи и мога да ви кажа, че тази жена познава всичко! Та веднъж тя каза за дядо ми, който почина преди около 12 години(била съм само на 4) че бил доволен от това как живеем ние-бил спокоен за нас! Това значи, че той живее някъде, нз точно как да го кажа! Сигурна съм, че тази жена не е шарлатанка, дори не иска пари и всичко, което е казала е ставало!
Моляяяяя ти се. Дай ми 5мин с оная врачка и на нищо ще я направя. Познавала всичко, хахаха. Задгробен живот няма. Човек няма душа.
edit**

MiRaCuLiXbb
07-18-2006, 19:51
Аз лично се надявам да има задгробен живот или прераждане, защото иначе би било ужасно да умрем и изсъхнем като животните! Затова въпросът е дали, ние хората, сме като животните по отношение на смъртта или не! Освен, ако и животните не се прераждат! Страшничка си е мисълта да умреш и всичко да свърши-вечна тъмнина!
По отношение на това, че за всичко дори и за чувствата си има научно обяснение съм скептична! Все пак ние хората сме стигнали до тези научни изводи, тъй че всичко е мн субективно! Ние хората сме същества, които постоянно се опитват да научат повече и повече. Вглеждаме се в материята и самите ние си даваме имена на разни елементи-С О Н и т. н! Може би това ние мисията- да открием голямата тайна на живота! Изобщо да разкрием всичко!
Сега една инт история: Познавам едно момиче, което се казва Росица! Когато била малка и тъкмо проговорила и казвала на всички, когато я попитат, че се казва Биляна! Никой от родата или обкръжението не се е казвал така! Телевизор почти не са пускали-това е било около 1989 ! Може би е името от миналия й живот, кой знае!
Нови глупости чета и се смея. Малките деца разправят какво ли не. Ако знаеш братовчед ми кви ги съчинява. Защо си скептична към чувствата и научното им обяснение? Просто не си чела достатъчно и не ти е ясно, колко просто е всъщност всичко. Нищо не е субективно, а е логично и обяснимо. ОСВЕН това, нищо страшно няма в смъртта. Тя е естествен край на живота и след нея нищо няма да чувстваш, въобще преставаш да съществуваш и хич няма да ти пука.

100% ANGEL
07-18-2006, 20:59
Чела съм и то много! Даже биологията и химията са ми любими предмети, да не говорим, че съм изчела три томен учебник по органична химия! Но замисли се! Всичко, което пише там го е открил човекът и може след няколко години да се окаже, че не така! Както са смятали, че Земята е плоска! Не казвам, че това ще стане, но поне нямаш ли капка съмнение, че може да има задгробен живот!
Е, все пак всеки си има собствено мнение!

07-18-2006, 21:01
Momicheta i momcheta,vqrvate li naprimer v zadgrobniq jivot,v duhove i prizraci,izvanzemni i vsqkakvi takiva?Sluchvalo li vi se e neshto stranno i plasheshto ili prosto da ste chuvali nqkakvi takiva istorii?Ne znam ot kade mi doide na um da pusna tazi tema,no se prisetih i reshih da vidq vie kakvo shte kajete po vaprosa. vqrvam. :-$ :mrgreen: :mrgreen:

iv4enceto
07-18-2006, 21:23
http://www.ghostresearch.org/ghostpics/
Tук има разни снимки на духове,на мен се ми интересни,но аз се интересувам от такива неща.Естествено не във всичко,някои просто звучат нелепо,но знам ли...

MiRaCuLiXbb
07-18-2006, 22:10
Чела съм и то много! Даже биологията и химията са ми любими предмети, да не говорим, че съм изчела три томен учебник по органична химия! Но замисли се! Всичко, което пише там го е открил човекът и може след няколко години да се окаже, че не така! Както са смятали, че Земята е плоска! Не казвам, че това ще стане, но поне нямаш ли капка съмнение, че може да има задгробен живот!
Е, все пак всеки си има собствено мнение!
Научното знание и напредъка се основава на създаване на хипотези и доказването или отхвърлянето им. Но това не значи, че науката е многозначна и необяснима. ВСИЧКО си има обяснение. Ето например преди са смятали Земята за плоска, но тя никога не е била такава. След редица открития и развитие на физиката се доказва обратната хипотеза. И вече никой не я смята за плоска. Преди не е могло да се обясни произхода на живота на Земята и се е смятало, че е произлязъл от другаде. Но с напредване на химията и това се е доказало. Сега само заблудените хора вярват в обратното. Хората още вярват в Бог, защото не могат да си обяснят много неща. И това време ще отмине. Задргобен живот ли? Хаха. Просто с какво ще ми го обясниш? Какъв е смисълът от него? Това, че някои хората не могат да си обяснят смъртта и ги е страх от нея си е техен проблем и се залъгват с евтини глупости за задгробен живот.
А тия снимки са интересни, но нищо повече. Човешко лице може да се види навсякъде с малко повече въображение, дори на неравна стена. А повечето от тия снимки представят некви смешни нещоподобни фигури, които просто провокират въображението.

Sexapilna_kukla
07-19-2006, 00:50
Az puk kakto veche kazah-vqrvam,che ima zadgroben jivot!Kolko hora primerno sled kato e pochinal nqkoi tehen rodnina i te sa hodeli na vrachka i sa razgovarqli s nego...Znachi toi prodaljava da jivee,no ne v tozi svqt,a v drug moje bi(ako moje taka da se nareche).I kolko hora,koito sa bili v koma sled kato sa se sabujdali sa razkazvali kak sa bili na edno prekrasno mqsto,kolko hubavo e bilo tam,kak ne sa iskali da se varnat,no e trqbvalo,zahtoto ne sa si dovarshili rabotata na zemqta i taka.Ima tolkova mn sluchai,koito dokazvat,che ima jivot i sled smartta!

100% ANGEL
07-19-2006, 12:28
Напълно съм съгласна с теб Sexapilna_kukla

fake
07-19-2006, 12:43
MiRaCuLiX.bb,
казваш, че човек няма душа.До някаква степен съм склонна да ти повярвам.Но в такъв случай, по какво човекът се различава от един камък, например?

MiRaCuLiXbb
07-19-2006, 13:11
MiRaCuLiX.bb,
казваш, че човек няма душа.До някаква степен съм склонна да ти повярвам.Но в такъв случай, по какво човекът се различава от един камък, например?
По нивото на организация на молекулите в тялото. Разликата е огромна, все пак камъкът спада условно към неживата природа, а човекът е най-висшата/засега и в този определен момент/ представител на "живата" природа. Щом двете материи могат да преминават една в друга тогава камъкът също трябва да има душа. И какво според вас означава душа? Всяко живо същество е водено от стимули, а не от душата си. Една котка е по-предвидима от човека, защото няма образование, няма сложно устроена нервна система, няма сложни стимули, които да определят поведението й, а само автоматизми, които следва.
Fake, според теб другите живи същества имат ли "души" или е присъща само за човекът? Ако отговорът ти е да, то не ти ли звучи прекалено нахално. С какво си повече ти от някое друго животно или растение? След време може други животни да обитават света, напълно е възможно. Не си мислете, че човекът е съвършен. Човекът е част от природата и не може да съществува без нея.

Kolko hora primerno sled kato e pochinal nqkoi tehen rodnina i te sa hodeli na vrachka i sa razgovarqli s nego...
Николко. Разговаряли са с въображението си след подходяща манипулировка от страна на врачката.

I kolko hora,koito sa bili v koma sled kato sa se sabujdali sa razkazvali kak sa bili na edno prekrasno mqsto,kolko hubavo e bilo tam,kak ne sa iskali da se varnat,no e trqbvalo,zahtoto ne sa si dovarshili rabotata na zemqta i taka.
Прави разлика между патологична и клинична смърт. Можеш да живееш в безсъзнание, защото процесите в тялото продължават да се извършват. При патологичната смърт всички процеси в тялото замират и човек умира необратимо. Никой не се е съживявал след такава смърт... Може би само зомбитата по филмите. Това не доказва задгробен живот. Всички измишльотини за отвъден свят, разказвани от преживели кома са импулси в мозъка, които не престават да се предават. Защо обаче никой не се е съживявал след като мозъкът му е загинал? Защо не ни разкаже тогава какво е видял?

Ima tolkova mn sluchai,koito dokazvat,che ima jivot i sled smartta!
Назови един и ще получиш нобелова награда.

machoka
07-19-2006, 13:11
MiRaCuLiX.bb,
казваш, че човек няма душа.До някаква степен съм склонна да ти повярвам.Но в такъв случай, по какво човекът се различава от един камък, например?

По това, по което се различава и от животните - по акъл, мозък, разум или както искаш го наречи :)

fake
07-19-2006, 13:33
дам, и животните имат душа
мачок, това, че ти не можеш да разбираш животните, не значи, че те нямат разум
може да са по-низши от нас в развитието си, но определено смятам, че могат да...извършват мисловна дейност

MiRaCuLiXbb
07-19-2006, 16:01
Fake, само за хората е присъща мисловна дейност и то благодарение на стотици хиляди години еволюция. Мисловния процес означава да се отделиш от заобикалящия те свят и да го анализираш, да го осъзнаеш и да го разбереш. Мисловната дейност включва и творчеството, животните не творят, те не могат да разберат изкуството, защото не могат да се абстрахират от дразнителите на околната среда. Те нямат изследователски дух. Може би в това се крие душата на човек. Но задгробен живот...абсурд.
Пък определението за душа, в което ти вярваш, е още по-абсурдно. Щом казваш, че и животните имат душа, то и просто устроените организми трябва имат душа, нали? Тогава и най-простата бактерия трябва да има душа. Но бактериите са безсмъртни, значи за тях няма задгробен живот... Ами вирусите, те са сходни по устройство, макар и много по-просто устроени, с бактериите. Брех какъв ли ще е задгробния живот на един вирус? По-надолу в еволюцията идват белтъците и другите макромолекули, които заедно изграждат сложните организми. И те ли имат душа? Ми че те са изградени от атоми, от които е изградено всяко нещо на земята...тогава и атомите те имат душа.

KingOfEdge
08-19-2006, 22:06
vqrvam v izvunzemni i v duhove.Ama za slu4ki ne sa mi se slu4vali ma sqka v4er kat stavam lampata v kehefa sveti ili as sam q zabravil ili ne6to e ot nedospivaneto :smt005

MiRaCuLiXbb
08-20-2006, 11:12
vqrvam v izvunzemni i v duhove.Ama za slu4ki ne sa mi se slu4vali ma sqka v4er kat stavam lampata v kehefa sveti ili as sam q zabravil ili ne6to e ot nedospivaneto :smt005
Извънземни са бате, взимай мерки!

doomer
08-20-2006, 15:29
В извънземни - ДА. Безмислено е да обяснявам защо, има много факти по въпроса.

maldini
08-20-2006, 16:16
Momicheta i momcheta,vqrvate li naprimer v zadgrobniq jivot,v duhove i prizraci,izvanzemni i vsqkakvi takiva?Sluchvalo li vi se e neshto stranno i plasheshto ili prosto da ste chuvali nqkakvi takiva istorii?Ne znam ot kade mi doide na um da pusna tazi tema,no se prisetih i reshih da vidq vie kakvo shte kajete po vaprosa.
На тази тема нещо и куца. :-k Незнам защо,но откъде си помисли,че духовете и вампирите имат нещо общо с извънземните,да не говорим за задгрбония живот?Но за всички тези неща отговора е един-И ДА ИМА И ДА НЯМА НИЕ НИКОГА НЯМА ДА РАЗБЕРЕМ.

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-20-2006, 16:17
ne ne vqrvam i nqma da povqrvam dokato ne vidq neshto takova s o4ite si :smt016

6emet4e
08-21-2006, 15:50
наистина много интересни и компетентни мнения прочетох...
мнението ми...еми незнам-нито ги приемам нито ги отричам тези неща!склонна съм да вярвам,че има такива работи :|
странно е наистина след като един човек почине,какво става,всичко ли свършва до там?!? :?
и може да си задаваме такива въпроси всякакви и никога да не докажем какво точно е! :-k
а и също това за края на вселената и то е много интересно,и аз съм си задавала този въпрос...

DIrty-f
08-22-2006, 23:30
OpREdElNO VQRVAM!!

macy_day_parade
08-24-2006, 10:37
az p1k vqrvam,4e du6ata se prerajda sled sm1rtta.Jivee hilqdi jivoti,nau4ava mnogo uroci,popada v razli4ni situacii...vse pak du6ata e energiq,ne moje da umre6 i vsi4ko prosto da sv1r6i...moeto mnenie za izv1nzemnite e slednoto:
dokazano e,4e s tezi formi na letq6tata 4iniq...tq prosto ne moje da poleti(gledala s1m no edna nau4na televiziq,ne pomnq to4no koq :-k )
No v s16toto vreme naistina vqrvam,4e ne moje v tazi ogromna vselena samo zemqta da se obitava... e,vse pak tva e li4no mnenie...moje ni6to ot moqta logika da ne e vqrno...no vse pak nikoi ne znae kakvo stava sled sm1rtta,nali taka :wink: