PDA

View Full Version : Moderated: Бременна съм. Как да кажа на наще?



mani4ka
07-14-2006, 10:47
Na 15 sym.Pravihme sex s gadgeto mi bez prezervativ i sled 5 dena si napravih test za bremenost,be6e otricatelen.no sedmica sled testa zapo4na da mi se gadi vsqka sutrin.iz4akah o6te nqkolko dena i napravih nov test.tozi pyt be6e pologitelen.kupih si o6te edin test,i toi be6e pologitelen.bremenna sym!neznam kakvo da pravq,kak da kaga na na6ite,molq vi pomognete mi :(

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!
Благодаря!

pinki
07-14-2006, 10:54
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ABE MOMI4E TI V RED LI SI !????S VSI4KIQ SI LI BE6E 4E DA GO PRAVI6 BEZ PREZERVATIV??? :shock: AMI ISKA6 NE ISKA6 TRQBVA DA IM KAJE6 DO DVE SEDMICI ZA6TOTO POSLE I DA ISKA6 I DA NE ISKA6 6TE STAVA6 MAIKA! :!: A TOKY 6TO MAIKA MI MI KAZA EDNO EFIKASNO SREDSTVO BQGAI NA LEKAR TAM 6TE TI BIQT INJEKCIQ NA XORMONALNA OSNOVA I 6TE TI DOIDE !SLEDOVATELNO 6TE ABORTIRA6!

pinki
07-14-2006, 10:56
A IMA6E I EDNA BILKA DETO SE PIE I YBIVA ZARODI6A!NADQVAM SE DA SUM TI POMOGNALA PONE MALKO!6TE STISKAM PALCI ZA TEB! [-o<

bulgarche
07-14-2006, 11:05
Няма такива "как да им кажа". Просто го кажи, може и да има бурна реакция от тяхна страна, но после ще се поосъзнаят и едва ли ще е такъв проблем, защото ще проумеят колко ти е тежко. Трябва да им кажеш, длъжна си. Така или инъче ще разберат. По-добре рано, отколкото късно. След време няма да го имаш времето да мислиш какво ще правиш от тук нататък.

machoka
07-14-2006, 11:11
Много бързо тичай при вашите, ама много бързичко :!:

mani4ka
07-14-2006, 11:11
A moga li da poiskam ot lekarq da mi bie ingekciqta bez roditelite mi da znaqt? i toi kak 6te razbere za kakva ingekciq stava duma?

`Death`Whore`
07-14-2006, 11:12
Да, лекарите просто така ще бият инжекция за абортиране на непълнолетно момиче!

Djeilo
07-14-2006, 11:23
Ohhh nai dobre otidi i kaji na maika ti,tq bi te razbrala po dobre.Gadno e ama nqma kak.Kaji i posle 6te re6ite kvo da praite.Uspeh [-o<

rozovo_dupe
07-14-2006, 11:25
zna4i tuka savsem na skoro edna moq priqtelka zabremenq.pi edin kup vidove hap4eta.....dori pi vsqka sutrin po lajica yod na gladno za da abortira i nakraq ni6tu nestana osven 4e vremeto si lete6e.tq kaza na baba si(koqto i e nastoinica) abe baba i vika krqska blaska i q zavede na bolnica...napravi abort za 30min sre6tu 50lv i sq e dobre.doktora i kazal 4e ni6tu drugo osven aborta ne pomaga v takava situaciq

sexkiss
07-14-2006, 11:31
Колкото и да не ти се иска първо трябва да кажеш на родителите си,а след това заедно да решите какво ще правите.Бъди сигурна,че те ще вземат най-правилното решение и ще ти помогнат,защото никой не те обича повече от тях !

kudravoto
07-14-2006, 11:35
Колкото и да не ти се иска първо трябва да кажеш на родителите си,а след това заедно да решите какво ще правите.Бъди сигурна,че те ще вземат най-правилното решение и ще ти помогнат,защото никой не те обича повече от тях !


adski e prava roditelite sa edinstvenite hora koito te obi4at ne biha ti navredili i biha napravili i nevuzmojnoto za da si dobre

cskamoni4ka
07-14-2006, 12:00
На колко си години?
Първото и изречение беше:"На 15год. съм"
По-добре кажи на някой близък роднина,ако не искаш на ваште да те заведе на гинеколог и да абортираш възможно най-бързо.Твоя младеж какво мисли по въпроса?И повече недей да правиш грешки,аборта е опасно нещо особено на тези години,а и така убиваш човек ... Като гледам не си много много притеснена,дано това не е шега,с такива работи шега не бива,всичко може да се случи.Айде успех и да кажеш какво е станало..

Ka6kaval4eto_f
07-14-2006, 12:11
Каде ти е бил акъла бе момиче? :-k Как на 15 ще правиш секс без презерватив,днескашната младеж сте толкова безотговорни ,че просто нямам думи...Кажи на вашите задалжително,защото не си палнолетна ,а нелегалните аборти са много опасни...Успех и другия пат като седнеш да правиш секс без презерватив се замисли много хубаво!!!! [-o<

iiirish
07-14-2006, 12:24
според мен първо го кажи на приятеля си. вашите така или иначе ще разберат. но на теб ще ти бъде доста трудно с тази бременност и това дете. каква майка ще бъдеш според теб, след като си на 15?! :-k

iiirish
07-14-2006, 12:41
и помисли какво значи това "аборт"?! ако не знаеш ще те светна: това значи, че е възможно поради тая твоя тъпа грешка повече да нямаш деца. и когато някой ден поискаш да имаш собствени...
не знам какво ще решите с вашите, но ако после не можеш да забременееш няма родителите ти да ти родят дете!!! :-s

thirteen
07-14-2006, 13:03
На колко си години?
Първото и изречение беше:"На 15год. съм"
По-добре кажи на някой близък роднина,ако не искаш на ваште да те заведе на гинеколог и да абортираш възможно най-бързо.Твоя младеж какво мисли по въпроса?И повече недей да правиш грешки,аборта е опасно нещо особено на тези години,а и така убиваш човек ... Като гледам не си много много притеснена,дано това не е шега,с такива работи шега не бива,всичко може да се случи.Айде успех и да кажеш какво е станало..
Да,моя грешка.С твоето мнение съм напълно съгласна.Аз незнам какво бих правила,но не губи време.

07-19-2006, 09:13
govorih s na6ite.ima6e dosta burna reakciq,s gadgeto mi i negovite roditeli sy6to go obsydihme.re6ihme da zadarga bebeto.sledva6tata godina nqma da sym na u4ili6te,6te karam s 4astni u4iteli.priqtelq mi 6e si prodalgi u4ili6te.re6ihme 4e kato se rodi bebeto,az 6te se griga za nego,no i roditelite 6te mi pomagat dokato sym na daskalo.blagodarq vi za pomo6ta

mani4ka
07-19-2006, 09:16
govorih s na6ite.ima6e dosta burna reakciq,s gadgeto mi i negovite roditeli sy6to go obsydihme.re6ihme da zadarga bebeto.sledva6tata godina nqma da sym na u4ili6te,6te karam s 4astni u4iteli.priqtelq mi 6e si prodalgi u4ili6te.re6ihme 4e kato se rodi bebeto,az 6te se griga za nego,no i roditelite 6te mi pomagat dokato sym na daskalo.blagodarq vi za pomo6ta

tova bqh az

07-19-2006, 09:38
Офффф теб май здраво те е ритал коня в главата. Искаш да кажеш, че майка ти и баща ти са се зарадвали че ще стават млади баба и дядо. Що ли не ти вярвам?

mani4ka
07-19-2006, 09:45
ne se zaradvaha,no re6iha 4e e po-dobre da rodq sega,otkolkoto nikoga da nqmam deca zaradi edin abort na 15

^KaSiDi^
07-19-2006, 09:48
govorih s na6ite.ima6e dosta burna reakciq,s gadgeto mi i negovite roditeli sy6to go obsydihme.re6ihme da zadarga bebeto.sledva6tata godina nqma da sym na u4ili6te,6te karam s 4astni u4iteli.priqtelq mi 6e si prodalgi u4ili6te.re6ihme 4e kato se rodi bebeto,az 6te se griga za nego,no i roditelite 6te mi pomagat dokato sym na daskalo.blagodarq vi za pomo6ta

tova bqh az

ami spored men lichno tva dete nqma li da obyrka tvoq i jivota na priqtelq ti....?! zaboga ti si na 15,a toi d e na max 18... :-k nali razbirate,che nikoga sig nqma da poluchi ravniq shans s drugite deca,prosto zashtoto vie samite nqma da go imate s tehnite roditeli,nai-malkoto ti nqma da mojesh da zavyrshish...kakto kakva shte rabotish posle,che da mojete da se oprvqte s tva semeistvo,ami priqtelq ti....? vie ne ste vidqli nishto ot jivota,a ti na 15 shte stavash maika....osven tova vie s tva momche chuvstvate li se gotovi da ste maika i tatko na bebeto....? imate li dosttychno silni chuvstva edin kym dr...? awe kakvoto i da reshite vse nqma da vi e lesno,ot dr strna pone nqma da nosish chuvstvoto za vina,che si ubila edin malyk chovek i che e vyzmojno poveche nikoga da ne mojesh da imash deca! shtom tva ste go reshili zaedno s roditelite si znachi te shte sa zad vas i she vi pomagat,edinstvenoto,koeto moga da napravq e da vi pojelaq uspeh pri otglejdaneto na deteto i dano se spravite :wink:

07-19-2006, 09:58
priqtelqt mi e na 16.da,4uvstvata ni sa silni.toi re6i da poeme otgovornost za deteto,bez nikoi da go kara.a az 6te zavyr6a u4ili6te,a posle 6te moga i v universitet da postypq bez problem,za6toto na6ite 6te se grijat za deteto,dokato sym studentka.a sled tova to ve4e 6te e po-golqmo.kogato az 6te sym na 25(eventualno zavar6ila universitet),to 6te e na 9,nqma da e bebe.zasega 6te mi e trudno s bremenosta,4uvala sam 4e pri mladi momi4eta proti4ala po-problemno,otkolkoto pri jenite.kato izklu4im gadeneto vsqka sutrin,zasega vsi4ko e dobre

mani4ka
07-19-2006, 09:59
priqtelqt mi e na 16.da,4uvstvata ni sa silni.toi re6i da poeme otgovornost za deteto,bez nikoi da go kara.a az 6te zavyr6a u4ili6te,a posle 6te moga i v universitet da postypq bez problem,za6toto na6ite 6te se grijat za deteto,dokato sym studentka.a sled tova to ve4e 6te e po-golqmo.kogato az 6te sym na 25(eventualno zavar6ila universitet),to 6te e na 9,nqma da e bebe.zasega 6te mi e trudno s bremenosta,4uvala sam 4e pri mladi momi4eta proti4ala po-problemno,otkolkoto pri jenite.kato izklu4im gadeneto vsqka sutrin,zasega vsi4ko e dobre

vesitu
07-19-2006, 10:00
oт една страна едно бебе неможе просто така да се направи и да кажеш ами да аз ще си го гледам....това е огромна отговорност - аз съм на 19 и немога за себе си да се грижа, пък какво да говорим за бебе...едно дете изисква и много пари....ново бебешко креватче е от порядъка на 500 лева....а ти неможеш само с креватче да се разминеш...от психологическа гледна точка това би се отразило много зле и на родителите и на детето - скоро гледах едно предаване, в което майката беше родила на 15-16 години и в последствие избиваше комплексите си от това, че не си е "изживяла живота" върху детето - психически и физически тормоз!Това е нелепо. [-(
От друга гледна точка то е живо същество...неможеш просто така да го лишиш от правото на живот, заради нечия грешка!

Каквото и да правиш първо МИСЛИ и после ДЕЙСТВАЙ!
Успех! [-o<

dennis4o
07-19-2006, 10:06
тва бебе ще се роди с някфа болест или нещо ще му има или ще е мн малко когато се роди, няма да е като останалите, защото ти си на 15 и не си мислила какво правиш!

Malkiq
07-19-2006, 10:19
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

hollaback_girl
07-19-2006, 10:25
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: OMG!!! mm nqma da te sydq zaradi tva 4e si zabremenqla,samo nz kak 6te se spravite s bebeto...kysmet

OMG_WTF
07-19-2006, 10:42
Kogato pravi6 sex bez prezarvativ, zna4i iska6 deca - 4estito 6te si imate mom**nce
Mili4ka, da ti kaja, nqma da se spravi6 s deteto, 6te si precaka6 i jivota, otidi v 4asna klinika i napravi SKYP ABORT ne ot tiq za 45 leva s namalenieto za 25 min da te otrejat, v skapite kliniki vsi4ko e s dobra higiena, no 6te ti izelze okolo 170- 200 leva , no pone 6te si sigurna 4e nqma da ti obarkat jivota ! Ako ne, rodi deteto i go dai za osinovqvane, nqma da uspee6 da se griji6 za nego, nqma6 si i na predstava kakva grija e ! Karmi go , i kato spre go dai za osinovqvane ![/b]

veselka_15
07-19-2006, 11:19
O boje ti zmislila li si se kakva maika moje6 bade6 na 15 :?: :?: :?: Ako mi se slu4i takova ne6to prosto edva li moite roditeli biha mi pozvolili da zadarja deteto ne sa tolkova svobodomisle6ti kato tvoite :!: No v nikakav slu4ai ne davai deteto si za osinovqvane kakto e pisalo edno momi4e tuk :!: :!: :!:

Nasindo
07-19-2006, 11:44
ako imash navarsheni 18 t.e ve4e si palnoletna... togava mojeshe da ne kazvash na vashite ... ama sq .. ne moje6 da napravish abort bez da znaqt roditelite ti ! ... tva e zakona

beb4o_bu
07-19-2006, 11:48
тва бебе ще се роди с някфа болест или нещо ще му има или ще е мн малко когато се роди, няма да е като останалите, защото ти си на 15 и не си мислила какво правиш!
За мисленето си прав... Но онзи ден ми казаха за едно момиче - 5 клас, родило нормално момиченце... Ето още нещо: "Деветгодишна бразилка от индианско племе в амазонската джунгла роди момиченце.". И нищо му е нямало, нито на бебето, нито на момичето. Не е нужно да му има нещо, защото тя е на 15...
Хора, мислете навреме!

_Jessy_
07-19-2006, 12:03
mani4ka, осъзнаваш ли каква отговорност поемаш??? Осъзнаваш ли, че ако родиш това дете, то може никога да не бъде щастливо, гледайки как мама и тате се разкъсват между елементарните още нива на обучение и опитите да изхранят семейството! Това е психическа травма! Хич да не говорим, че е всеизвестно, че когато семействата на младите се намесят във връзката им, всичко се прецаква, а вие се осланяте САМО НА ВАШИТЕ РОДИТЕЛИ! Как ще гледате дете, след като ВИЕ още сте деца, вашите родители ще се грижат за вас и това ви оспокоява?! Не, мила, помисли си пак !

Nasindo
07-19-2006, 12:06
тва бебе ще се роди с някфа болест или нещо ще му има или ще е мн малко когато се роди, няма да е като останалите, защото ти си на 15 и не си мислила какво правиш!
За мисленето си прав... Но онзи ден ми казаха за едно момиче - 5 клас, родило нормално момиченце... Ето още нещо: "Деветгодишна бразилка от индианско племе в амазонската джунгла роди момиченце.". И нищо му е нямало, нито на бебето, нито на момичето. Не е нужно да му има нещо, защото тя е на 15...
Хора, мислете навреме!

A neka az sega da ti kaja ,4e makar da se e rodilo zdravo ... t.e fizi4eski... maikata nqma nikakav induvidualen opit ... i ovladqn ob6to4ove6ki takav.... a za intetelkt i inteligentnost na tezi godini...to se znae 4e ne moje da e koi znae kolko razvit.DA TI KAJA 4E MOJE I DA E FIZI4ESKI ZDRAVO ,NO NASLEDENITE UMSTVENI KA4ESTVA SE OTLI4AVAT OT TEZI BEBETA (S GODINITE KATO ZAPO4VAT DA IZRASTVAT) ,KOITO SA RODENI OT HORA KOITO IMAT NE SAMO SEXUALNA NO I LI4NOSTNA ZRQLOST !

07-19-2006, 12:52
za6to ne pi postinor..

Jenninka
07-19-2006, 13:19
za6to ne pi postinor..
защо???

HanoMnaH
07-19-2006, 13:25
Ей сякви ги има...дете на 15 ....що не се фърлиш от някой блок :?

07-19-2006, 13:37
abe hora vie ne 4etete li te i 2mata sa go obsudili i s roditelite na momi4eto i s roditelite na mom4eto 6to puk deteto da ne e 6tastlivo za6to da ne e dobra maika ni6to 4e e malka vie poznavate li q?ne! moje momi4eto da e otgovorno a i za da reshat 4e shte zadurjat bebeto sledovatelno sa go obmislili te nqma da gledat sami deteto a roditelite im shte im pomagat!!!kato se zamislq i az na neino mqsto moje bi bih postupila taka ne sum sigurna 4e shte moga da ubiq deteto koeto e v men deteto na 4oveka kogoto obi4a a ako sled tozi abort ako ne moje da ima deca???da go dade za osinovqvane i cql jivot sled tova da sujalqva i da misli kade li e deteto i dali nqkoi dobur 4ovek go e vzel ili nqkoi shiban psihar ...pomislete malko TE NE SA SAMI RODITELITE IM SHTE IM POMOGNAT!!!!!!uspeh ....

07-19-2006, 13:45
Мда...тя ако беше толкова отговорна, нямаше да прави секс без презарватив, демек щеше да се замисли за последствията преди да стене от удоволствие. Но станало, каквото станало, абортът е прекалено рискована стъпка. Кой да каже, може и да се справи някак с ролята на "родител"... :-k

koalka
07-19-2006, 14:09
Ами трябва да им кажеш,няма начин.Все още си непълнолетна и не е хубаво да тго криеш,а и няма начин.Доста си безотговорна бих казала.Приятелят ти на колко е?И защо за Бога без презерватив?Ниска сексуална култура и резултата е бебе.Трябва заедно с ваште да решиш какво ще правиш.

piece0Fchocolate
07-19-2006, 14:21
Ами трябва да им кажеш,няма начин.Все още си непълнолетна и не е хубаво да тго криеш,а и няма начин.Доста си безотговорна бих казала.Приятелят ти на колко е?И защо за Бога без презерватив?Ниска сексуална култура и резултата е бебе.Трябва заедно с ваште да решиш какво ще правиш. абе ти не си ли прочела всички мнения :evil: те вече намериха решение :!:

sladkata_hilary
07-19-2006, 14:21
Ами трябва да им кажеш,няма начин.Все още си непълнолетна и не е хубаво да тго криеш,а и няма начин.Доста си безотговорна бих казала.Приятелят ти на колко е?И защо за Бога без презерватив?Ниска сексуална култура и резултата е бебе.Трябва заедно с ваште да решиш какво ще правиш.


про4ети предните страници,там са отговорите на въпросите ти :D .А сега по темата...ми..малко се чудя как родителите ти са се съгласили да задържиш бебето :shock: .Вярно е,че те биха направили вс за теб,ама не очаквах да разберат :-k .Еми кво друго да кажа,щом сте решили да го задържите ок..успех ти желая все пак.

плами
07-19-2006, 15:39
и аз имах твоя проблем,мили4ка.малко след шеснайстия ми рожден ден.забременях и също имахме съвет с нашите,макар че моето гадже изобщо не пое отговорност.сега съм бременна в началото на седмия месец.не енай-приятното усещане големият корем който от ден на ден става по-тежък,но винаги си мисля за крайния резултат-детето.ще се справиш,сигурна съм.

niGGa
07-19-2006, 15:52
ПХААХХААХАХАХ
Кажи им "Малко съм бременна"

R_Y_J_a
07-19-2006, 17:15
плами,а ти как смяташ да гледаш това бебе?и раждането знаеш ли колко трудно може да е,дори да е в добре обурудвана болница?

alkobalko
07-19-2006, 17:19
I na avtorkata na temata i na plami, iskreno pojelavam vsichko da mine normalno, da rodqt leko i bebchetata im da sa jivi i zdravi. Izborut, koito sa vzeli e mnogo truden, no gi pozdravqvam za reshenieto. Mnogo malko sa tezi, koito bih se usmelili da zadurjat bebeto. Nadqvam se jivota da vi podnese samo radosti. :)

07-19-2006, 17:28
az ako kaja na maika mi 4e sum bremenna tq 6te mi kre6ti okolo 4 4asa do nebeto i 6te me mrazi 5-6 godini sled tova i 6te me izkara nqkoq k..va.... mnnnoooogo kofti!

mani4ka
07-19-2006, 17:40
thanks Aleandra:)

Ivan4o
07-19-2006, 17:57
kak da im kajesh....s dumi4ki, kak ](*,)
se pak tfa sa tfoite roditeli ! ima li po-blizki hora ? te sa edinstvenite hora koito mogat da ti pomognat, nie tyka kolkoto i kakvoto da ti govorim...

CSKA1948
07-19-2006, 18:03
Много лошо. Сигурно звуча като някой мърморещ дятка, но как може подяволите на 15 да си бременна ?!? Нормлано ли е? Ами ако не беше бременност, а беше нещо страшно (знаете за кои болести говоря)?!? Тогава?

Имай в предвит, че след аборт има вероятност повече никога да нямаш деца!!! Всичко зависи от организма ти...Но найстина побързай да кажеш на вашите. Отначало ще им иде да те убият, но след това ще ти помогнат споко!

Успех и от тук на там ползвай кондоми, дори и тия от 25 стинки вършат работа.

Eimi_{}
07-19-2006, 18:04
kak da im kajesh....s dumi4ki, kak ](*,)
se pak tfa sa tfoite roditeli ! ima li po-blizki hora ? te sa edinstvenite hora koito mogat da ti pomognat, nie tyka kolkoto i kakvoto da ti govorim...Чети предните страници! По темата:Ми дано всичко мине добреДобро рещение сте взели! :D

the-hero
07-19-2006, 18:36
bravo dobre ste postapili !!! bulgaria ima nujda ot bulgarcheta!!! samo edno milichka prodalji da uchish i da se razvivash kato chovek kakto ti taka i tvoq priqtel !!! :!:

Рокендрол шматка
07-19-2006, 18:54
Успех при раждането и го направете метълченце! :twisted:

По темата: дано раждането е успешно и детето да е физически и психически добре.

ПП: Това за метъла не го казах на шега :mrgreen:

alkobalko
07-19-2006, 20:10
thanks Aleandra:)
Za nishto. :)

Mike-Jones
07-19-2006, 20:15
da te e pazil tupia ti priqtel ma to i dvamcata ste vinovni kaji na maika si shot sha stani po losho

Sexapilna_kukla
07-19-2006, 22:01
A ti pravo cheti cqlata tema i posle pishi!A ti mila,shtom taka si reshila,ami dobre-vse pak tova si e tvoq jivot i nikoi ne moje da ti kaje kakvo da pravish s nego!No trqbva da znaesh,che tova e golqma otgovornost,ta to ti samata si oshte dete,no....Vse pak ti pojelavam da si mn shtastliva,da ti se rodi edno zdravo bebche,koeto da vi radva mn!Dano da se spravite s tazi otgovornost(e to shte pamagat i mama i tate)i da ne sajalqvate nqkoga,che taka ste postapili,tova e nai-vajnoto!

07-19-2006, 22:11
Az ako bqh na tvoe mqsto kazvam na na6te 4e sa me iznasilili predi nqkolko dena i me e bilo strah da im kaja nz

CaSsPeR
07-19-2006, 22:13
prostinol si kupi ako nee kusno ... az nerazbiram mn

qgodkata__
07-19-2006, 22:57
Браво,че имате смелост с приятеля си да го задържите.Браво и на Палми, че ще го отгледа сама.Вярно,че е трябвало да внимавате,да не се появяват така тези деца,без да можете да им осигурите пълноценен живот като родители.Но все пак ще имате помоща и на вашите родители и все пак това ще са вашите деца,колкото и да е едно дете е радост независимо от от това как е заченато.Успех и на двете ви!!!

Chiana
07-20-2006, 10:13
ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ОТ МЕН! Да се решиш да родиш и отгледаш детенце на такава възраст си е истинско геройство. Дано се справите, мили момичета! Всички ги упрекват... Но постъпката им е достойна за похвала. Много малко момичета биха се решили на такава голяма стъпка. А и в крайна сметка всички гледате с ужас на думата "забременяване". Та това е едно детенце! Една душица! Не е някоя коварна смъртоносна болест. Едно дете дава смисъл на живота ти. А не просто да хойкаш по дискотеките и да се праскаш с извинение с който ти падне. Ти вече си майка, поемаш отговорност! Това е трудното. Но когато тази малка душица те гушне с мъничките си ръчички и забравяш за всички трудности... :roll:

kreten_fenomen
07-20-2006, 10:44
Без майтап сериозно е обаче що не направите така че напрактика да ти стане брат това бебе кво 15 години разлика бащами и чичо имат 19 години и кво според мене това е най добре ваще да бутнат малко на докторите и те да го запишат като тяхно дете т.е. твой брат. Това е алтернативното решение ако не можеш да го гледаш сама и все пак те уважавам за решението ти.
ВАЖНО!!! Ползвайте по 3 презерватива!

passion92
07-20-2006, 11:32
апФФФФ .... ЦИГАНСКИ ИСТОРИИ ... кво е тва да роди на 15 ?!! .. една от тук се омъжи на 10 и роди на 13 ... абе ЦИГАНСКИ ИСТОРИИ (както казах) ... ти само представяш ли си как ще вървиш по улицата и секи ще те сочи ... или пък представяш ли си .. приятелките ти излизат по кафета с гаджетата си , на дискотеки .. насам натам ... а ти буташ количката ... УЖАААССС ... ти си си загубила ума !!!

vlubchivo
07-20-2006, 11:39
Според мен е по-добре да го роди, защото една от моя блок започна на 16 да прави аборти и направи към 3 (ако не и повече), забременя пак (беше почти на 18) и лекарите са й казали, че ако направи пак аборт няма да има деца и че са мн изненадани, че все още може да има. В момента е на 19 с две деца, от различни младежи.
Има много възможности да се отгледа това дете. Но според мен, ще й трябва много помощ и подкрепа от родителите й, особено от момчето. А това, че е поел отговорност за детето не значи, че ще я обича вечно.

passion92
07-20-2006, 19:45
май ще е по-добре да си замълча :-#

™bLaCk`RoSe™
07-21-2006, 11:40
Една съседка забременя и роди на 16.Сега има 8-9 годишно момиче живо и здраво.Трудно решение сте избрали според мене.Можеше да не се стига до тук,но главите ви май са само за украса.каквото станало станало.След като ще задържиш детето ще имаш нужда от много помощ и се съмнявам че приятелят ти ще е безрезервно до теб през цялото време все пак е само на 16.Успех от мене и все още има и друг вариант

Mo6no
07-21-2006, 13:34
Престантете да пишете по темата, да я обсъжсате, да я критикувате, да и давете съвети.
Престанете!!!
Не ви ли стана ясно, че момичето е скало помощ, а не да яобсъждат?
Първо: разберете всеки прави грешки в живота си. Ами ако на вас се случи това и всички ви критикуват ще ви бъде ли приятно А?
Второ: Тя е искала помощ, но вече е решила какво да прави. Така че и съветите си - не и ги даваите. Само ше я разколебаете в решението и.

Според мен темата е за заключване.

cskamoni4ka
07-21-2006, 14:56
ТИ НЕ СИ УРЕД ДА ЗАПАЗИШ БЕБЕТО!

SweetBunny
07-21-2006, 15:46
Каквото и да говорите, абортът си е чисто убийство :roll: Преставете си, че на вас бяха направили аборт и сега не съществувате :shock:
До авторката:
Знам, че ужасно трудно сте взели това решение и нямам никакво намерение да те съдя или критикувам. Никога недей да съжеляваш за решението да оставиш детето! Излишна загуба на време :roll:
Дано наистина си много щастлива и раждането да мине добре :) [/i]

Heartbreaker
07-21-2006, 16:05
Еми толкова ли беше трудно да вземеш навреме мерките?

SweetBunny
07-21-2006, 16:42
Еми толкова ли беше трудно да вземеш навреме мерките?
Мислиш ли, че не знае?
Има ли смисал да и го припомняш :shock:

cskamoni4ka
07-21-2006, 19:59
Дори абортът да е убийство няма значение ТЯ Е НА 15 ГОД ЗА БОГА!

07-21-2006, 20:02
Kakvo "ubiistvo" moje da bade edin abort v tolkova ranen etap? Abort i tolkova. Shto za gluposti sa tova.

fresh4e
07-21-2006, 20:08
Колкото и да не ти се иска първо трябва да кажеш на родителите си,а след това заедно да решите какво ще правите.Бъди сигурна,че те ще вземат най-правилното решение и ще ти помогнат,защото никой не те обича повече от тях !

така е :!:

kagana
07-21-2006, 20:32
Искам да поздравя двете бъдещи,млади и умни майки и да им пожелая успешна бременос и перфектно раждане,дано име се родят прекрасни и здрави бебче.
Според мен е много трудно решението,да кажеш на родителите,пред който си изградил някакъв афторитет и от страх да не ги разочероваш не им казваш. Аз също не бих се решила да оставя бебето,дори и с риск да няма повече деца,ще направя аборт. Не бих искала като майками да се омъжа на 16 и на 17 да имам деца. Имам прекалено много цели. Макар и да съм говорила с татко за това не бих си се представила сега на 17г. да гледам дете.
Поздравявам ги и им се въсхищавам,че са се решили и е имат такава добра поткрепа.

literbebe
07-21-2006, 21:00
Поздравления и на двете за правилното решение.Сигурно е било много трудно да го вземете,но щом сте поели тговорността да ги запазте Браво! =D> Желая ви много успех и дано вси4ко бъде ОК!!! :wink:

ELiTyYy
07-23-2006, 13:40
къде ти е бил акала тогава.... вярно,че на момчето му е по-яко без кондом... но го накарай да се замисли в какво постоянно притеснение ще си ти след това... [-X ](*,) Препоръчвам ти да отидеш на генеколог с майка си ...и да и кажеш по-най бързия начин ... :!: :!: :!: :!: :!: :!:

SaYoNaRa
07-24-2006, 04:31
къде ти е бил акала тогава.... вярно,че на момчето му е по-яко без кондом... но го накарай да се замисли в какво постоянно притеснение ще си ти след това... Shame on you Brick wall Препоръчвам ти да отидеш на генеколог с майка си ...и да и кажеш по-най бързия начин ... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Прочети сичката тема и ще разбереш че казваш нещо което е споменато над 5 пъти във 2-3 страница :wink:

!~SlAdUrAnAtA~!
07-24-2006, 09:19
Bravo na vas 4e ste re6ili da zadyrjite deteto , tova e ne samo mn smela no i blagorodna postypka
BRAVO! To nqma da e nito sakato nito gyrbavo , nito bolno , to 6te e nai krasivoto za vas i voe 6te go obi4ate takova kakvoto e ..... Uspeh ! i edin den kogato go 4ue6 za pyrvi pyt da ti kaje mamo 6te osyznae6 4e vsi4ko si e struvalo i to ne e gre6ka..........USPEH!!!!!!!!!!!!!!!!!

naia
07-24-2006, 09:31
Eй мила,пожелавам ти успех....радвай се на това което ще имаш...мисля ,че си струва от една страна.Просто ще имаш една радост до себе си която ще те накара да се бориш и да постигнеш много във този живот!Успех,нито ще си първата нито последната.. :D

la4ezara
07-24-2006, 10:39
OOOooooo boje moi!!! 4eta i ne moga da povqrvam kakvo pi6e?!?!?!! Kakvi uspehi be hora!!! tA TE I dvete sa na 15 god.! I 6te se razhojdat s golemite si koremi po ulicite, nama da mogat da hodqt na u4ili6te 6te si susipqt jivota, no i tozi na decata im!!! Re6enieto da zapazite bebeto ne e dobro>!! Ako iska6 da rodi6 DETE!!, trqbva da obmisli6 faktite - dali 6te ima dom, semeistvo, hrana i roditeli, koito da se OBI4AT no da obi4at i nego! tA TOVA NE E KU4E 4E DA RE6ITE DA GO ZAPAZITE ILI NE! TOVA E 4OVEK! koito 6te e kato vas, toi misli i 4uvstva! Abortut v slu4aq ne e "ubiistvo na 4ove6ki jivot" tova e predpazvane ot otgadni jivot, koito 6te mu osigurite!!!!


Kum avtorkata : ako napravi6 abort v nqkoq dobra klinika nqma da ostane6 bezplodna!!!!

Kum plamena ili kakvato tam be6e : ti ne si dobre.......ostavq6 edno dete na proizvola na sudbata. Misli6 4e 6te se griji6 za nego - da be. Ta ti za sebe si ne moje6 da se pogriji6!


SUJALQVAM GORKITE VI DE4ICA, KOITO VEROQTNO 6TE BUDAT RODENI.... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


NE MOGA DA RAZBERA KVI STE VIE.....PROSTO NE MOGA... :smt013 :smt013 :smt013