PDA

View Full Version : Шофьорски курсове



Communist
07-14-2006, 14:10
Има ли в този форум такива дето са минали курсовете и вече са шофьори? Притеснявахте ли се тогава? Как мина всичко и т.н. :?:

kudravoto
07-14-2006, 14:16
da az sum gi minala no me skusaha i nqmam knijka iskam purvo da vleza v nqkoi uniiversitet i posle ve4e otivam da q vzema

>>ZLOBI4KA<<
07-14-2006, 14:20
Аз искам да попитам дали е вярно, че курсовете могат да се карат най-рано 3 месеца преди да навърша 18. Защото искам лятото да си ги изкарам. А навършвам 18 края на януари=>мога най-рано през ноември. :? А тогава вече сигурно ще има и сняг, поледици или най-малкото мн ще вали дъжд..... а не искам в такива условия...
Плс кажете, че вече нз какво да правя!

`Death`Whore`
07-14-2006, 14:21
Можеш и сега да изкараш курсовете, обаче книжката ще получиш, когато навършиш 18.

kudravoto
07-14-2006, 14:21
mi kursovete moje da gi kara6 i na 16 ako iska6 no izpita trqbva da si navur6il 18 za da ti dadat knijkata

Communist
07-14-2006, 14:21
Аз искам да попитам дали е вярно, че курсовете могат да се карат най-рано 3 месеца преди да навърша 18. Защото искам лятото да си ги изкарам. А навършвам 18 края на януари=>мога най-рано през ноември. :? А тогава вече сигурно ще има и сняг, поледици или най-малкото мн ще вали дъжд..... а не искам в такива условия...
Плс кажете, че вече нз какво да правя!
Да така е. На 17 г. и 9 месеца трябва да си за да почнеш. Аз също в края на Януари навършвам 18 :smt006

Метълката
07-14-2006, 14:33
неам :( ама и не искам особено де, затва не ми е зор да стигна заветните 18

bulgarche
07-14-2006, 14:39
Аз исках сега да ги карам (башата така каза и аз се навих), ама не можело. Както казаха 3-ри месеца преди навършване на 18 годишна възраст. Гадно. Искам закона да е като в америка (само за шофирането де)

unfaithful
07-14-2006, 15:00
Az sega gi karam. Ostava mi mesec do 18 \:D/
Naistina trqbva da imash ne poveche ot 3 meseca dokato navyr6i6 18 za da zapo4ne6 kursovetaka che.......tyrpenie![/url]

recera
07-14-2006, 19:13
ohh kak iskam da doidat nujnite godini i da qhna ladata na 4i4o 8)

RoyTheReaper
07-16-2006, 21:37
моите курсове минаха малко тежко, зашото нямах никакъв опит и се спичах. как да е се оправих до 24тия час, но първия изпит ме скъсаха на кормуването, защото не съм бил гледал огледалата. затова като те изпитват - гледаш огледалата през 3 секунди, като си въртиш и главата, за да те забележи изпитващия.


Аз искам да попитам дали е вярно, че курсовете могат да се карат най-рано 3 месеца преди да навърша 18. Защото искам лятото да си ги изкарам. А навършвам 18 края на януари=>мога най-рано през ноември. :? А тогава вече сигурно ще има и сняг, поледици или най-малкото мн ще вали дъжд..... а не искам в такива условия...
Плс кажете, че вече нз какво да правя!

аз ги карах точно през зимата. сняг нямаше много но имаше дъжд и после лед. няма голяма разлика, дори при зимни условия е по-лесно, защото караш по-бавно. така че недей се притеснява, и без това няма начин да ги караш това лято.

machoka
07-16-2006, 22:03
Гледай сега,
всичко зависи на какви хора попаднеш.

Моят инструктор беше мой човек и си лафихме като приятели, карах си 'нормално' в града. Под нормално разбирам без да спазваш строго ограничението от 50км/ч.. защото има някои, които си пазят колите и с повече от 40 забрави да караш, скорост, която няма да те научи на нищо.

Ако нямаш опит в карането - първите няколко часа по закон трябва да са на полигон. Друг е въпросът, че почти никой не го спазва, но все пак ако за пръв път се качваш на кола - по-добре е ти самия да настояваш за това, за да свикнеш с машината малко от малко.

Изпитващият ако е решил да те къса - ще те скъса, повярвай ми. Дано попаднеш на хора, иначе трябва да си носиш една 50-левка ;) Моят изпитващ ме накара да паркирам :-k

Иначе си ги взех от първия път и листовките и кормуването, но това не е показателно.. щото има такива калпави шофьори, които са ги взели от първия път, а не могат да включат на задна предавка и не знаят на къде да въртят волана :lol:

Аз преди да се явя на листовки си решавах примерни - така, както е на изпит и нямах НИТО един успех - винаги бях с над 6 грешки - около 10.. За пръв път на листовките направих само 3 или 4.. и ги минах.
но повярвай ми - след време ще забравиш и малкото, което си научил от тях.. :)

Иначе на изпита важното е да не се спичаш и да попаднеш на човек.. в такъв случай минаваш без проблем ;)