PDA

View Full Version : Въпрос относно принтер



07-15-2006, 16:03
Преди малко четох част от разните инструкции за принтера и там пишеше да не се включва към разклонител ами директно към електрическата мрежа. Каква е причината за това и аз не мисля, че физически този кабел ще стигне до контакт директно освен ако не си оставя принтера на леглото... :-D И какво ще стане ако се включи към разклонител - то че няма да е нещо фатално няма, защото ако беше фатално щяха да ги продават и отгоре на самата кутия камо ли не да пише с големи букви...но все пак се интересувам какъв ще бъде ефектът от включването му към разклонител

George_tr
07-15-2006, 16:24
Според мене няма да стане нищо, ама си гледай инструкциите не слушай мене :D

Axxxel
07-15-2006, 18:51
По-вероятно е да е пишело да не се включва в отделен разклонител.Значи включваш го в отделен контакт или в разклонителя, където си си навключил компютърните боклуци (разбирай компютър, монитор, скенер, тонколони...ала бала).В противен случай има вероятност да се получи така нареченото двойно замесяване, при което стават лоши работи :lol:

HakeR
07-15-2006, 19:10
ami mislq 4e edinstvenoto ne6to koeto trqbva da se spazi e kum vaprosniq razklonitel da ne se vklu4at konsumatori s po golqma mo6tnost ot predvidenata za tozi razklonitel i toi da ne se pretovari
za6toto pri men kum edin razklonitel bqha vklu4eni kompa,monitora,televizor i edin usilvatel i kogato na poslednoto ostanalo gnezdo vklu4ih prahosmuka4ka vsi4ko izgasna
Moje bi tozi printer e po mo6ten i zatova taka pi6e v upytvaneto vapreki 4e ne mi se vqrva edin printer da ima koi znae kva mo6tnost
No ti moje6 da si pogledne6 razklonitelq i na nego nqkade trqbva da pi6e maksimalnata sila na toka pri koqto moje da raboti 10A,15A,20A
i kato znae6 mo6tnostta na konsumatorite koito 6te vklu4i6 kum nego moje6 da si smetne6 dali 6te izdarji po formulata: P=U.I
kudeto P e mo6tnostta vav [W],U-naprejenieto [220V] ,I-silata na toka vav [A]-amperi,za konkretniq slu4ai formulata trabva da izglejda taka:
I=P/U
naprimer ako imame konsumator s mo6tnost 200W koito raboti na 220V
silata na toka 6te bade I=?
I=200/220=0,909 A
i po tozi na4in moje6 da smetne6 za vsi4kite konsumatori koito iska6 da vklu4i6 kum tozi razklonitel
to4no kato zada4kite po fizika za 7 klas
Ina4e nqma nikakva razlika dali 6te bade vklu4en direktno kum kontakt ili prez razklonitel stiga da spazi6 goreposo4enoto uslovie

HakeR
07-15-2006, 19:26
По-вероятно е да е пишело да не се включва в отделен разклонител.Значи включваш го в отделен контакт или в разклонителя, където си си навключил компютърните боклуци (разбирай компютър, монитор, скенер, тонколони...ала бала).В противен случай има вероятност да се получи така нареченото двойно замесяване, при което стават лоши работи :lol:

за пръв път чувам така наречения термин "двойно замесяване"
но нещо отвътре ми подсказва че може би си искал да кажеш зануляване.И ако се включи в празен разклонител няма да има никъкав проблем,то ще е същото както и директно в контакта
не схванах също и откъде дойде тва двойно зануляване ама както и да е
ако си забелязал във всеки контакт има пластинки перпендикулярни на двете дупки за щепсела които служат за зануляване
И ако има доста неща включени към един разклонител тогава трябва да се внимава и да се види дали разклонителя ще издаржи на още един консуматор а не веднага да си го включи
Но дори и разклонителя да не издаржи последиците няма да са сериозни,най-много всичко да изгасне,да изгори бушон или след известно време да почне да мирише на изгоряло и разклонителя да се стопи