PDA

View Full Version : Moderated: В сериозните училища веднага ли почва да се учи?



JaDnI_UsTnI4kI_{P}
07-15-2006, 21:13
zdr.iskam da popitam dali kato te sa prieli v seriozno u4ili6te na 15.09 vednaga li zapo4va da se u4i? ili e kato po zatantenite u4ili6ta--parvata sedmica hi life??

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

ProstoAz
07-15-2006, 21:18
Не.
Та нали сте зайци - училището е ново, съучениците, учителите...
Първия ден се уговаряте за следващия - къде и в колко часа. Втория се опознавате. Третия - учителите ви казват учебниците, които трябва да си вземете и в следващите няколко дни правите лек преговор с елементи на опознаване. :lol:

RoyTheReaper
07-15-2006, 21:24
аз бях в езикова гимназия, която се счита за елитна, и първия ден се запознавахме и играхме игрички, от втория ден обаче падна адското учене. затрупаха ни с имената на над 100 държави +разни други думички на английски и имахме остатъка от деня да ги научим.

totev
07-15-2006, 21:31
аз като бях заек беше мн яко:) ... в началото си развявах гащите и някои други неща :wink: ( началото = първата седмица ) .... ама послеее...ама послееееееее... яко учене :-D е, ти пак можеш да си развяваш гащите или както казваш "hi life" ама няма да изкараш и първата година... :)

07-15-2006, 21:39
parviq den-ne se u4i,ama vtoriq......vliza6 v desetiq krag na ada,napravo te vkarvat v matricata,ama se kalqva6.......

teenkopele
07-15-2006, 23:18
zdr.iskam da popitam dali kato te sa prieli v seriozno u4ili6te na 15.09 vednaga li zapo4va da se u4i? ili e kato po zatantenite u4ili6ta--parvata sedmica hi life??

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

Зависи, както от самото даскало, така и от преподавателите.
Според мен, първата седмица едва ли ще учите кой знае колко. Все пак ще трябва да ви въведат в някои нови, за вас, предмети. :wink:

Just_One_Girl
07-16-2006, 07:12
Хаха една седмица бе :lol: Друг път. На 15ти се опознавате, представят се дасалите, казват учебници ако някой още не ги знае и така. От 16 нататък се учи, ама се учи яко. Думи, думи, граматика, още думи... поне в подготвителните е така :) Според вас ако имахме поне 1 седмица да се развяваме, защо първите ми отсъствия са още на 17.09 :lol:

ProstoAz
07-16-2006, 09:13
Ама вие май не сте случили на училище... :lol:
Аз като бях 8ми клас първата седмица уж 6 часа имахме, ама те намалени, ние още неориантирани, така че класната ни държеше по 15мин. в час, след това ни пускаше на м/учасие и всеки се връщаше, когато си поиска. А в час писахме азбуката, която мисля всеки знае. Както и думички от сорта на "cat", "dog", "house" и т.н. Е, правехме и едно входно ниво, за да види г-жата на какво ниво сме и така... :)

Jamalska
07-16-2006, 09:55
Ех...аз щях да припадна в 31...на 15 сичко 6 драсти-чао...на 16ти вече бяхме зели сума ти думи,караха ни да повтаряме...ужас беше...Първите срещи с френския ме убиха...

Ollas
07-16-2006, 19:40
На нас на записването в даскалото ни казаха, че на 1.09 трябва да сме в даскало. Тогава ни казаха какви учебници ни искат по немски, защото почнахме работа по тях от 16-ти. Иначе по другите предмети беше по-кротко. Както в старото ми даскало.

Mo6no
07-16-2006, 19:46
Ама вие май не сте случили на училище... :lol:
Аз като бях 8ми клас първата седмица уж 6 часа имахме, ама те намалени, ние още неориантирани, така че класната ни държеше по 15мин. в час, след това ни пускаше на м/учасие и всеки се връщаше, когато си поиска. А в час писахме азбуката, която мисля всеки знае. Както и думички от сорта на "cat", "dog", "house" и т.н. Е, правехме и едно входно ниво, за да види г-жата на какво ниво сме и така... :)
Това е така, защото и преди това си учила английски, но аз като уча немски и незнаех нищо... и повечето които учат немски са така.

^FaiNt^F
07-16-2006, 20:27
Аз си спомням че втория ден ми беше някъв кошмар. Даскала ми тогава в подгответо някви диалози нон-стоп ни караше да четем и отначало ми се видя адски сторг....пък после кво станааа.....споко мацка не се шашкай излишно!

07-17-2006, 10:30
Ха Ха аз уча в НСОУ София - профил "Публична администрация" - е ние и профил Право заминаваме на 15 септември на Синьо училище. Ех какъв купон пада. Плаж дискотеки и така цяла седмица, а после почваме да учим ама яко.

impress
07-17-2006, 12:21
Да се учи, таратанци. Аз съм в икономиката-бс и ще съм за последна година тая година.. така и не разбрах какво е да се учи :) нищо не научих, е*ати даскалото... То за т'ва и никой не учи, те даскалите толкова им плащат да се занимават с нас. По нещата които са ми интересни уча, ама някои тъпи предмети няма да цитирам яко преписване и т'ва е... :---)

Съвет: 8-мокласници кефете се докато можете, това е един купонджийски клас ;) от 9-ти до 12-ти изкарайте хубави оценки, щото после като кандидатствате ще ви изместят разни кухи п*д*р*стчета само защото са се мазнели и за това имат 6-тици.

piFka_LP
07-17-2006, 15:03
ами аз съм във немска гимназия и да ти кажа че не зависи от училището а от учителите
първата седмица найстина опознаваш съучениците си учителите и няма кой знай кво учене обаче после :mrgreen: .........

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-17-2006, 15:17
ами аз съм във немска гимназия и да ти кажа че не зависи от училището а от учителите
първата седмица найстина опознаваш съучениците си учителите и няма кой знай кво учене обаче после :mrgreen: .........

oba4e posle paaaaaaaaaada edno takova u4ene ... napravo...
4e nikoi ne si pravi truda da u4i ... [-X kolkoto i golemi da sa domashnite..i urocite...

piFka_LP
07-17-2006, 15:23
a[N]D[i]T[k]a]
ами аз съм във немска гимназия и да ти кажа че не зависи от училището а от учителите
първата седмица найстина опознаваш съучениците си учителите и няма кой знай кво учене обаче после :mrgreen: .........

oba4e posle paaaaaaaaaada edno takova u4ene ... napravo...
4e nikoi ne si pravi truda da u4i ... [-X kolkoto i golemi da sa domashnite..i urocite...
обаче само в нашия Клас не се учи :mrgreen: така че айде ся :P ти най-много учеше :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-17-2006, 15:26
a[N]D[i]T[k]a]
ами аз съм във немска гимназия и да ти кажа че не зависи от училището а от учителите
първата седмица найстина опознаваш съучениците си учителите и няма кой знай кво учене обаче после :mrgreen: .........

oba4e posle paaaaaaaaaada edno takova u4ene ... napravo...
4e nikoi ne si pravi truda da u4i ... [-X kolkoto i golemi da sa domashnite..i urocite...
обаче само в нашия Клас не се учи :mrgreen: така че айде ся :P ти най-много учеше :)

xaxaxaxa za klasa si prava.. na6iq hi4 ne u4eshe i nakraq nai tupata ot nashiq klas... s prepisvane izkara 5:24 obsht uspeh .. .

In4iTu_
07-17-2006, 19:32
ужас беше...Първите срещи с френския ме убиха...
Ти направо уби всичко живо в мен :roll: , не знам и една думичка на френски, сега ме приеха във Френската гимназия във Варна и...ти просто ме успокои с това изречение :mrgreen:

niGGa
07-17-2006, 20:45
При мене - да.В НФСГ съм, започваш да учиш от 1 Септември 8,9, клас ако си Икономика, и 8 и 10 клас ако си Предприемачество.Надали ме разбрахте, но е така.По 7 часа език на ден...Перфекция е направо...Разбиват те...

dinkisa
07-18-2006, 14:49
Не.
Та нали сте зайци - училището е ново, съучениците, учителите...
Първия ден се уговаряте за следващия - къде и в колко часа. Втория се опознавате. Третия - учителите ви казват учебниците, които трябва да си вземете и в следващите няколко дни правите лек преговор с елементи на опознаване. :lol: далеч не е така нас на 15 ти ни показваха карта на германия и научихме 10 тина израза а след тва треаше ги напишем по 50 пъти за 16 ти на 16 ти ни дадоха 100 думи + грамтика (е такова шашкане не можеш да се подготвиш но аз не си и правих труда да се напъвам)отначало госпожите се опитват да ви стреснат не се даваите успеете ли да пречупите класната имате гарантирани поне четворки (аз не успях де но вие пробваите 8-[ )