PDA

View Full Version : Ечемик...



Composure
07-16-2006, 19:09
Абе днеска тръгна да ми излиза ечемик едвам се виждаше ама мн бързо го усетих :wink: казах на наще баща ми каза да загрея дървена лъжица и да го удрям напраих така малко ми помина :) ама кажете и вие нещо да му направя на ечемика че да не се показва щотото той почти се прибра вече :) някое лекарство..

LuCkY_YoU
07-16-2006, 19:56
ami az znam 4e trqbva da se turka sus zlaten prusten :wink: opitai..na men po edno vreme mi izlizaha super 4esto i mn im se drazneh :evil:

Composure
07-16-2006, 20:47
мерси :) някой още да знае нещо :)

ninsy
07-16-2006, 22:35
i az sym chuvala za tfa s zlatniq prysten,dr ne se seshtam

Sexapilna_kukla
07-16-2006, 22:48
Po princip mislq,che maika mi znae nqkoi raboti,zashtoto i tq imashe echemik,no tq sega si e legnala da spinka i utre kato se sabudi shte q pitam i shte ti pisha :wink:

Composure
07-17-2006, 10:02
с тоя златния пръстен нямаше голям ефект не е излязал още ечемика ама се е зачервило и се е подуло #-o

Sexapilna_kukla
07-17-2006, 10:38
Pitah maika mi i tq kaza,che echemika moje da se mahne kato svarish edno qice,vzimash mu beltaka i si go slagash na okoto i taka sedish okolo 15min.Ili drugiq variant-ot surovo qice,razchupvash do,vzimash pamuk i go topish v beltaka na qieto i sled tova napoeniq pamuk si go slagash tam,kadeto e echemika i pak sedish okolo 15min i sashto e dobre da si pravish topli kompresi.Nadqvam se da sam ti pomognala :wink:

Kill Zone
07-17-2006, 11:20
1.За да премахнеш дразненето и лекото дране по окото свари лайка и си палцикай окото в нея.Сипваш в по-широка чаша и започваш да мигаш вътре така и се прочиства ечемика...после със чиста кърпа си го избърсваш.
2.Взимаш една от тея стартите носни кърпи платнените и я затопляш със ютия.Достатъчно та да не ти изгори окото.Слегаш си я на мястото където е ечемика и чакаш докато не истине и това го рпавиш в продължение на 15 минути.Така ечемика се отпуска,надува и се пръсва.
3.Имаше едно мехлемче с което можеше да си мажеш учото ама не се сещам кое беше ако питаш аптекаркат аще ти каже.

Значи да знаеш че ечемика е много силно ходещо паразитче :D .Много внимавай да не слагаш чужди очила.Да не се бършиш с кърпите на другите,защото ще ги заразиш.Аз когато си имах такова нещо си имах и две отделни кърпи за очите.Много е гадно амам няма начин.Това със златото е поради минералите,които съдържа самото злато.Понякога едйства понякога не.....

Jenifer
07-17-2006, 17:03
Na men postoqnno mi se vdiga echemik na okoto i moqta ochna lekarka mi predpisa edin mehlem,koito vinagi go polzvam i sym mn dovolna , mnogo pomaga. Imeto mu e FUCITHALMIC (фуситалмик)


http://img278.imageshack.us/img278/3963/biosbushjh8.png (http://imageshack.us)

vesitu
07-17-2006, 18:14
Амм сигурен/на ли си, че е ечемик?Ако не си моя съвет е да се консултираш с лекар!На една моя приятелка беше и излезнало нещо като ечемик, но се оказа някакво много неприятно възпаление....което доведе и до хирургическа намеса. :(

thirteen
07-19-2006, 14:28
Аз знам,че и с коса се търка....