PDA

View Full Version : Sini Le6ti



Brown_Eyes
07-17-2006, 18:13
Moje li nqkoi da mi kaje ot kude moga da si kype svetlo sini cvetni le6ti?Kolko pari srtyvat?I do kolko vreme mogat da mi izdyrjad,za6toto edna moq priqtelka mi kaza 4e nai-mnogo 8 meseca.Blagodarq predvaritelno

ChoChiNka
07-17-2006, 21:59
Зависи от цената... има такива по половин година.. има такива по 2 години
Но ако си с тъмни очи... ти трябват скъпи лещи за да не ти личи истинския цвят на очите..... Защото по евтините се личи отдолу ...
Една приятелка има сини и е с кафяви очи и.... е доста грозно ... :)

ninsy
07-17-2006, 22:48
Зависи от цената... има такива по половин година.. има такива по 2 години
Но ако си с тъмни очи... ти трябват скъпи лещи за да не ти личи истинския цвят на очите..... Защото по евтините се личи отдолу ...
Една приятелка има сини и е с кафяви очи и.... е доста грозно ... :)
ами мойте очи са кафяви и съм със сини лещи ,зех си ги за около 150 от една оптика в лозенец ..и издържат една година :)

_Jessy_
07-18-2006, 01:46
Лещи се купуват от оптика!
Струват най-малко 40лв бройката /една леща, т.е. комплект - 80/. Има различни лещи, с различен срок на годност. Най-разпространени са едногодишните.
Има и различни фирми, които произвеждат лещите, така че цената и качеството варират.
Има и различни видове - рисувани, с разни щампи, има и такива, които пречупват светлината /луди пари са/ и на практика са прозрачни /другите са си цветни като ги погледнеш/ и като ги сложиш на окото го правят с друг цвят. Има и цветни с диопрър, без диоптър... вече зависи какво ти трябва.

07-18-2006, 08:12
Ok razbrah vsi4ko,no samo da popitam kato otida v optikata tam 6te mi pokajat mnogo le6ti no kak 6te razbera 4e tezi sa sini i sa takiva,kakvito az iskam?I spored vas koi le6ti sa nai-dobur variant kakvi da si vzema smisul koi sa nai-ka4estveni e cenata da ne e mnogo golqma.Blagodarq predvaritelno

Jessika_MG
07-18-2006, 12:49
Za kakvo sa vi le6ti?!!! Tolkova li ne si haresvate o4ite :? :shock: :| Vsi4ki si kupuvat sini le6ti ... i to otdavna mu se izgubi krasivoto :?

Just_One_Girl
07-18-2006, 21:04
Някой може ли да ми обясни какъв е смисъла от тея лещи? Разбирам ако имаш нужда от някаква корекция на зрението, обаче просто щото не те кефи цвета на очите ти, ебаси :shock: Тези, дето си слагате лещи, да ви питам, всичко други ли ви е перфектно по тялото, че само те са ви кусура? Разбирам да беше безобидно, ама колкото и да е, това е чуждо тяло в теб, пък и има редица правила за ползване и съхранение... Не знам за вас, обаче аз не виждам смисъла при условие, че (за щастие) нямам проблем за коригиране, да си тормозя очите... Ако си красив, цвета на очите е най-малкия ти проблем, ако пък си грозен и златни лещи да ти сложат, по-хубав няма да станеш. Не съм ли права?

i'm so excited!
07-18-2006, 21:50
представям си как се срещаш със страхотно ново гадже, което ти казва 'имаш прекрасни сини очи' :-D
и ти ще му отвърнеш 'ааа не, миличко, това са лещи...' :-D :-D

Jessika_MG
07-19-2006, 23:02
Radvam se 4e ima hora, koito si se harasvat takiva kakvito sa (t.e vyn6niq im vid)

gghgfdg
07-20-2006, 02:14
be 4akai malko to ne e zadyljitelno da si grozen za da nosish le6i! folk pevicite da ne bi da sa grozni kato si slagat le6i da de nqkoi?!?!? az specialno si haresvam vynshnostta i o4ite si haresvam ama prosto iskam raznoobrazie da ne sa kafqvi a sini te a kvo sa napraveni teq cvetni le6i da stoqt za ukrasa v magazinite li?!?!?!?

i'm so excited!
07-20-2006, 09:28
te a kvo sa napraveni teq cvetni le6i da stoqt za ukrasa v magazinite li?!?!?!?
не, направени са за разглезени комплексари :D

gghgfdg
07-20-2006, 13:13
aaa i'm so excited zabavna li si xaxa dobra logika priznaaam te :D

i'm so excited!
07-20-2006, 14:21
ааа, не...
аз не се бъзиках :wink:

Nadelina
07-20-2006, 16:10
Sestra mi si vze sini leshti.. Ot optika.. Po porychka.. I struvaha 100 lv i neshto + raztvorite.. Nagore nqkoi beshe napisal che zavisi ot cenata kolko dobre she sedat na ochite.. Nqmam predstava koe e eftino i koe e skypo za leshti.. ama na sestra mi i stoqt perfektno.. A e s mnogo tymni ochi :)

Brown_Eyes
07-20-2006, 16:33
Mersi Nedelina :) :) :)

ninsy
07-20-2006, 16:39
ами в някои оптики дават да се пробват .Пробата струва 10лв.а ако си купиш лештите ,не се вклучва в цената.А относно това че са за разглезени комплексари..иликаквото пишеше-мойто менние не е такова.е аз не го нося мойте заштото ми е скимнало че искам сини очи,а те моите са си и такива,а защтото имам нужда ..но има и такива Разглезени които просто нямат за какво друго да си харчат парите

gghgfdg
07-20-2006, 20:51
offff vie me obivate s logika be kukli koito ima le6i e razglezen breeeeeeei ne znaeh......a 4akai i az da pisha po temata se pak....na4i na men mi dadoha da si probvam koito si iskam i nikakvi pari ne mi vzeha za 100lv sym gi vzela i az sini i zeleni imam i vyob6e ne stoqt izkustveno kakto kazaha nqkoi hora po gore razbira4ite tam...

i'm so excited!
07-20-2006, 21:21
е аз не го нося мойте заштото ми е скимнало че искам сини очи,а те моите са си и такива,а защтото имам нужда ..но има и такива Разглезени които просто нямат за какво друго да си харчат парите
на някои хора не им отиват очила например и затова е по-добре лещи с диоптър. това е съвсем съвсем съвсем различно.
но тва да носиш лещи само защото искаш да си имаш сини очички е просто каприз за някакви момиченца с татковци богаташи. и се убива цялата красота на сините очи по тоя начин...

_Jessy_
07-21-2006, 00:56
Абе да си призная имам 2 чифта лещи и много бързо ми омръзнаха, носих ги не повече от месец. Абе... погледа е като стъклен, просто се губи изразителността и дълбочината на естествените очи. Каквито и лещи да си купиш, те не могат да са като истински ириси!

07-21-2006, 08:07
Искам сега и аз да се защитя /Вrown_Eyes/ аз пуснах тази тема и искам да кажа че не съм никаква КОМПЛЕКСАРКА :!: :!: :!: Вие госпожице/ i'm so excited!/не се обаждайте :-# като незнаете закакво става въпрос Не се нуждая от вашето мнение =; :-# =; А отностно баща ми :idea: :idea: ви предупреждавам да не говорите за него :!: :!: :!:

strange__
07-21-2006, 09:23
Искам сега и аз да се защитя /Вrown_Eyes/ аз пуснах тази тема и искам да кажа че не съм никаква КОМПЛЕКСАРКА :!: :!: :!: Вие госпожице/ i'm so excited!/не се обаждайте :-# като незнаете закакво става въпрос Не се нуждая от вашето мнение =; :-# =; А отностно баща ми :idea: :idea: ви предупреждавам да не говорите за него :!: :!: :!:
Виж не можеш да ме предупреждаваш нищо,защото ако реша,че е необходимо да говоря за баща ти ще го правя,разбираш ли?!Второ защо и казваш да не се обажда?!Тя просто изказва мнение,което е различно от твоето.Мисля,че е хубаво да уважаваш чуждото мнение :roll:
По темата...вече ти казаха цветните лещо са около 100лв.Между другото аз също мисля,че ако няма нужда от диоптър това са си напълно излишно дадени пари :idea:

Brown_Eyes
07-21-2006, 11:12
Да съгласна съм с това че нейното мнение е по различно от моето :? А как можеш да говориш с баща ми това не разбрах #-o

strange__
07-21-2006, 12:50
Да съгласна съм с това че нейното мнение е по различно от моето :? А как можеш да говориш с баща ми това не разбрах #-o
Не казах С баща ти,а ЗА баща ти!Има разлика...и идеята ми беше,че не можеш да предупреждаваш някой непознат какво и за кого да говори.Просто е глупаво.. :wink:

Brown_Eyes
07-21-2006, 14:41
Ох няма значение!Някои който иска да пише по темата нека го направи

teen4eto
07-22-2006, 13:17
Ами зависи какви лещи ... Има такива , които се носят когато има6 проблеми с о4ите ... А има и такива само за украса ... Кажи какви ти трябват ... Не са мн скъпи ... В порядака на 80-100 лева са нормални .. За период не знам колко издуржат ... ;)