PDA

View Full Version : moga li da spq s tampon...



07-18-2006, 15:44
...za6toto ve4er super mi te4e i bukvalo do gu6a sam oklepana s krav. Ta vazmojno li e? Dobre li e? Moje li da ima nqkakva infekciq i vaob6te "+" i "-" ???

kiki riki
07-18-2006, 15:47
Тампоните се сменят на 4 часа така 4е не мисля че е удачно да спиш с тампон по добре използваи нощтна превръзка

MauMyHkaTa
07-18-2006, 15:57
Защо да не може?! Аз си спя спокойно с тампон през първите 2-3 дена от менструацията.Дори слагам и превръзка за още по-голяма сигурност и абсолютно никога не съм се цапала откакто правя така! Плюс това на една беседа в училище,рекламирайки едни тампони,жената ни каза че е хубаво да се сменят на 4 ч.,като изключение може да се направи точно вечерта,докато спим! Така че-никакъв проблем не е!Няма инфекции-това вече си зависи от типа на кожата ти!Но при мен няма!

fuck_you_baby
07-18-2006, 17:06
i az sam 4uvala 4e nqma problemi,pak ako tolkova mn se pritesnqva6 navii si 4asovnika stani i se smeni po nqkoe vreme...taka moje6 da si po spokoina.no ne mislq 4e e vredno :wink:

HeCu®
07-18-2006, 18:37
По принцип тампоните не са добри в леглото и много изневеряват.Но щом искаш...

07-18-2006, 22:54
По принцип тампоните не са добри в леглото и много изневеряват.Но щом искаш...
smisal?????

PanCake
07-18-2006, 22:56
Do kolkoto az znam ne e mnogo jelatelno da se spi s tampon poradi fakta che ako prestoi prekaleno dulgo v tqloto na jenata ima veroqtnost da predizvika t.nar. "Sindrom na toksichniq shok" za koito predpolagam znaete, vupreki che e rqdkost,obache momichetata pod 30 sa po-uqzvimi ,zashtoto tqloto im oshte ne si e izgradilo antitela sreshtu nego...za tva ne trqbva da se zadurja tampona poveche ot tva deto e napisano na opakovkata de, shtoto te se pak sa razlichni teq na Always-Tampax mogat i do 8 chasa ako ne se luja...taka che s tqh moje i da ne e problem da spish...

MauMyHkaTa
07-18-2006, 23:06
PanCake,да,това с антителата също не е изключено,но пък ако вече си изпробвал и няма някакви странични ефекти това значи че няма проблеми да се използва тампон, нали? И също сега ме подсещаш да задам следния въпрос: възможно ли е този синдром да се предизвика без ти да знаеш? Защото аз например си ползвам както вече казах тампон и не съм забелязала да имам каквито и да било проблеми. :-k :-s

PanCake
07-18-2006, 23:13
PanCake,да,това с антителата също не е изключено,но пък ако вече си изпробвал и няма някакви странични ефекти това значи че няма проблеми да се използва тампон, нали? И също сега ме подсещаш да задам следния въпрос: възможно ли е този синдром да се предизвика без ти да знаеш? Защото аз например си ползвам както вече казах тампон и не съм забелязала да имам каквито и да било проблеми. :-k :-samii shte se opitam da otgovorq do kolkoto az znam za tva znachi ako si opitala i nqma nikvi efekti...smqtam che nqma problemi.Obache znam che ako vednuj se poluchi se povtarq,takache,ako si go imala vednuj moje pak da go razviesh.Za simptomite znam che sa sushtite kato pri grip:visoka temperatura,povrushtane,viene na svqt,bolki v muskulite,pripadaci,primalqvane,diariq...vseki edin moje da e priznak ama ne e zaduljitelno da imash sichkite.

07-18-2006, 23:31
PanCake,да,това с антителата също не е изключено,но пък ако вече си изпробвал и няма някакви странични ефекти това значи че няма проблеми да се използва тампон, нали? И също сега ме подсещаш да задам следния въпрос: възможно ли е този синдром да се предизвика без ти да знаеш? Защото аз например си ползвам както вече казах тампон и не съм забелязала да имам каквито и да било проблеми. :-k :-samii shte se opitam da otgovorq do kolkoto az znam za tva znachi ako si opitala i nqma nikvi efekti...smqtam che nqma problemi.Obache znam che ako vednuj se poluchi se povtarq,takache,ako si go imala vednuj moje pak da go razviesh.Za simptomite znam che sa sushtite kato pri grip:visoka temperatura,povrushtane,viene na svqt,bolki v muskulite,pripadaci,primalqvane,diariq...vseki edin moje da e priznak ama ne e zaduljitelno da imash sichkite.
no otminava sa6to kato gripa, nali? Ili se poqvqvat dr strani4ki efekti?

MauMyHkaTa
07-18-2006, 23:31
Е,аз съм нямала никой от тях досега (чукам на дърво...) така че да се успокоя! :roll: Благодаря ти за информацията! :)

PanCake
07-18-2006, 23:59
Da minava obache posle ne e jelatelno da se polzvat pak tampone bez da si se posatvela s lekar ;)

Boot
07-19-2006, 00:04
Четете си упътванията в кутийките, бе момичета. Понякога е полезно...

MauMyHkaTa
07-19-2006, 00:26
Четете си упътванията в кутийките, бе момичета. Понякога е полезно... :lol: Колко банален (предвид рекламите:"Преди употреба прочетете упътването...","Преди употреба прочетете упътването...") и в същото време хитър съвет,а? :)

Boot
07-19-2006, 00:28
Ми, ебати, там сичко си пише - как да слагаш, колко часа, дали можеш да спиш с него, за Синдрома на Токсичния Шок пише премного (аз кфото знам за СТШ от упътването го знам). И после няма да се чудите некфи тъпотии.
:mrgreen:

MauMyHkaTa
07-19-2006, 00:40
Хахах..абе помня че веднъж погледнах листовката,ама явно е бил бегъл поглед. Отивам да я видя подробно :lol: и без това не ми се спи още :P

MauMyHkaTa
07-19-2006, 00:53
"През първите 3 дни, когато менструацията е най-обилна, тампонът се сменя на всеки 3-4 часа. Към края на менструацията тампонът може да остане повече време във влагалището, но не повече от 8 часа." [-X "Рядко може да настъпи т.нар. токсичен шоков синдром. В случай, че по време на менструацията неочаквано вдигнете температура, получите обрив, разтройство, световъртеж или изобщо се почувствате зле, внимателно извадете тампона и веднага потърсете лекар." Това е. То момичето ако си е взело вече тампоните и тя може да прочете същото в листовката, но нищо - дано съм й била полезна все пак.

koalka
07-19-2006, 06:18
Въпреки че тампоните трябва да се сменят на 3-6 часа,изключение прави само през нощта и може да се спи през нощта.

`Death`Whore`
07-19-2006, 08:27
Въпреки че тампоните трябва да се сменят на 3-6 часа,изключение прави само през нощта и може да се спи през нощта.
Да, през нощта опасността от инфекция и пренадуване на тампона е никаква...нощта е омагьосано време. Замислете се - менструацията И е доста силна през нощта и после изваждането на тампона ще бъде болезнено и трудно.

SeXyTo_f
07-19-2006, 09:18
ами според мен няма смисъл...аз използвам тампони само когато ми се налага по време на тоя период да ходя с прашки...(иначе съм с боксерки, но тва нема значение де) като си у вас си стой с превръзка... 8-[ (инфекции) :roll:

MauMyHkaTa
07-19-2006, 09:43
Въпреки че тампоните трябва да се сменят на 3-6 часа,изключение прави само през нощта и може да се спи през нощта.
Да, през нощта опасността от инфекция и пренадуване на тампона е никаква...нощта е омагьосано време. Замислете се - менструацията И е доста силна през нощта и после изваждането на тампона ще бъде болезнено и трудно.
Не мисля че си права. Той е направен по някакви съображения тоя тампон все пак! Много ясно че хората няма да го направят от такава материя, че да се "разплуе" в тялото ти и после да се чудиш как да го вадиш!!! Той си има някаква допустима "разширимост" ако мога така да се изразя. Единственият проблем, който може да настъпи при ваденето му според мен, е ако случайно връвчицата се скъса от самия тампон. Само че това е толкова малка вероятност, да не кажа 99% ! И все пак ако се получи това веднага трябва да се потърси лекарска помощ, дори не е желателно да се опитвате сами да го вадите, за да не влошите ситуацията.

`Death`Whore`
07-19-2006, 09:56
Не знам дали си използвала тампони, но аз съм. И неведнъж ми се е случвало тампонът да е станал големичък и да се вади по-трудно. А представи си, ако стои 10-12 часа в теб.

Идея - сложи тампон в чаша с вода и виж колко ще се издуе. :)

SeXyTo_f
07-19-2006, 09:58
Не знам дали си използвала тампони, но аз съм. И неведнъж ми се е случвало тампонът да е станал големичък и да се вади по-трудно. А представи си, ако стои 10-12 часа в теб.

Идея - сложи тампон в чаша с вода и виж колко ще се издуе. :)
Ако го види колко се издуе...ще се стресне.... :mrgreen:

MauMyHkaTa
07-19-2006, 10:03
Използвала съм, да! Виждала съм колко се издува и не съм се стряскала! Кво стресиращо има само не мога да разбера?! Нали така си е направен - първоначално е тесен за да може да влезе по-лесно, после вече се разширява в самото тяло. Това е нормално - нали в тялото ни си има някакви течности все пак, а и самото разширяване на тампона е неговата попивателна способност!!! Иначе как според вас би поел течността?! ](*,)

`Death`Whore`
07-19-2006, 10:05
Я прочети пак какво съм написала. И се замисли дали съм толкова глупава, че да ми обясняваш, че тампонът се уголемява, защото попива менструацията.

i'm so excited!
07-19-2006, 10:28
всъщност тампона изобщо не се издува толкова много във влагалището, както когато го поставиш в чаша с вода.

`Death`Whore`
07-19-2006, 10:29
Това е ясно, но ако стои цяла нощ вътре при обилно кръвотечение?

i'm so excited!
07-19-2006, 10:39
пак няма да се напои така, просто ще ... 'прелее' :-D

MauMyHkaTa
07-19-2006, 10:48
пак няма да се напои така, просто ще ... 'прелее' :-D :arrow: точно така!

Я прочети пак какво съм написала. И се замисли дали съм толкова глупава, че да ми обясняваш, че тампонът се уголемява, защото попива менструацията. :arrow: не го казах защото си глупава, а за да обясня от къде идва това че се вадел малко по-трудно,защото явно не си си го обяснила! "И неведнъж ми се е случвало тампонът да е станал големичък и да се вади по-трудно."-еми точно това е, след като е напоен и е вече разширен много ясно че ще се вади по-трудно, отколкото когато си го вкарвала. Нали си съгласна?! :wink: