PDA

View Full Version : Каква е за вас качествената музика?



Mo6no
07-18-2006, 19:24
Тука що си мислех по този въпрос и реших да видя какво мислят и другите по-него. Та каква е за вас качествената музика? И моля, не намесвайте стиловете.

Mo6no
07-18-2006, 19:25
За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.

07-18-2006, 19:28
Само един отговор: ГОРГРАЙНД!

RoyTheReaper
07-18-2006, 19:31
За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.

точно това е добрата музика. идеята на всяко изкуство е да поражда чувства.

AnnG
07-18-2006, 19:31
За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.

И аз мисля така!

КуКуМи
07-18-2006, 19:49
Абсолютно всякаква музика която може още с първото слушане да ме грабне с текст и мелодия.

Независимо от стила ! В зависимост от настроенито ми :)

olive_oil
07-18-2006, 20:18
аз мисля,че качесвтената музика е тази,която може да те развесели и разсее от проблемите ти.

MauMyHkaTa
07-18-2006, 20:30
За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н. и
Абсолютно всякаква музика която може още с първото слушане да ме грабне с текст и мелодия.

Независимо от стила ! В зависимост от настроенито ми :) :arrow: ето това е качествената музика за мен.

Legenda
07-18-2006, 21:10
аз мисля,че качесвтената музика е тази,която може да те развесели и разсее от проблемите ти.
Не съм много съгласна.
:arrow: Преди няколко дни скъсах с гаджето ми. Вчера по радиото пуснаха "нашата" песен и аз ревах може би около половин час, дори след като песента свърши, но след това се почувствах много по-добре


За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.
:smt023

az_i_ko_we
07-18-2006, 21:57
качествена музика е тази която е пусната от източник с достатъчно висока честота на дискретизация, с нанесени корекции от правилния и пак достатъчно мощен процесор, усилена от добър лампов усилвател и пусната на огромни хорни....

тогава музиката е качествена...

MauMyHkaTa
07-18-2006, 23:16
B@lbuk, точно затова аз подкрепих Mo6no и КуКуМи. Когато ми е кофти едва ли бих си пуснала някоя песен,която "да ме развесели и разсее от проблема". Напротив-тогава гледам да остана сама и си пускам точно определени песни-балади (не чалга!!!) , бавни и готини песнички. Това ме успокоява и мога на спокойствие да помисля върху проблема си или да се разсея малко от него, но в никакъв случай не ми става по-весело де. Дори има мн песни които са в състояние да ме разплачат и често си ги пускам,пък било то и нарочно! Просто обичам музиката да е според настроението ми - това е.

Boot
07-18-2006, 23:23
Качествената музика е музика, направена с чувство, музика, в която си вложил повече от музикални умения.
Не е задължително да предизвиква у слушателя нещо. Важно е в човека, който я е създал да е имало стихия.

machoka
07-18-2006, 23:46
Всяка музика е магия. Всеки сам избира за себе си на коя ще бъде подвластен. Тази въпросна магия не е редно да се спряга в рамките на дадено опредление. Няма дума на света, която да я опише, защото думите са реч, а речта е по-слабо средство от музиката. Магията може да опише речта, но речта не може да я опише нея, защото тя е по-висша ценност.

Опитите ви ще бъдат напразни ;)

MauMyHkaTa
07-18-2006, 23:52
Много добре казано! Очевидно валдееш изкуството "реч". :) Напълно те подкрепям!

oliveoil
07-19-2006, 07:54
аз мисля,че качесвтената музика е тази,която може да те развесели и разсее от проблемите ти.
Не съм много съгласна.
:arrow: Преди няколко дни скъсах с гаджето ми. Вчера по радиото пуснаха "нашата" песен и аз ревах може би около половин час, дори след като песента свърши, но след това се почувствах много по-добре


За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.
:smt023
плакала си,но след това си се почувствала по-добре,нали?

Sarabi
07-19-2006, 08:29
Ами качествената музика за мен е тази,която може да ми внуши различни чувства...и тази,която успее да ме разплаче е най-добрата!
Но уначе и не токлова добра музика-повърхностна и без чувство,може да ми се стори страшно готина,стига дае споделена с печени хора

*Sumerian_Haze*
07-19-2006, 10:13
Kachestvenata musica ima snosten text , koito predizvikva dadeni 4uvstva , izpulnqva se ot kudurni musicanti i ima dobra melodiq .

`Death`Whore`
07-19-2006, 10:15
Качествената музика е направена дружно от музиканти и е изпълнена с чувство. И, естествено, предизвиква чувства у слушателите.
А под музиканти нямам предвид професионалисти в общоприетия смисъл на думата.

Bufi
07-25-2006, 16:15
ka4estvenata muzika za men e tazi,koqto ima zavlqdqva6ta melodiq,ne samo nqkakvo drunkane, smislen tekst,kojto ne se sustoi samo ot 2-3reda.I moje bi naj-vajnoto e da te nakara da se zamisli6 za realnite ne6ta ot jivota.

Frank_Lampard
07-25-2006, 16:34
качествената музика е ралзична от чалгата ...
другото, което е нужно на една музика, за да е качествена според мен... тя трябва да е символ на любовта, а не на ярост, злоба и т.н. ... имам предвид в това си изказване, че видовите метал в повечето случаи не ми допадат :smt018

maldini
07-25-2006, 18:04
За мен качествената музика е музика, която поражда чувства у слушащият, независимо дали поражда чувства на агресия,тъга,смях,радост и т.н.

точно това е добрата музика. идеята на всяко изкуство е да поражда чувства.
съгласен :mrgreen: бандите няма да ги изреждам,защото са много а и не искам да изпускам някои