PDA

View Full Version : Противозачатъчни хапчета



_Jessy_
07-18-2006, 23:26
Въпросът ми е дали има противозачатъчни, които да са разработени за млади момичета. Бях чула за някакви такива, които били предназначени за тийнейджърки, но не знам нито името, нито цената, нито какво ги прави толкова "нежни" към организма, че и тийнс да могат да ги ползват.
Някоя от вас знае ли? А, и ако някоя пие противозачатъчни - какви пие и защо точно тях?

Klizmata
07-19-2006, 01:18
Ta samo 6te ti kaja ne6to priqtelkata mi pie6e protivoza4atu4ni koito bqha nai-obikovenni za vsi4ki vuzrasti hap4etata struvat ot 12-15 leva blistera i na tqh e otbelqzano v koi den koe da pie6.i otdelno tva e mnogo opasno za6toto moje6 da si razstroi6 cikula s teq hap4eta i posleda po4ne da si idva i da si spira kogato si poiska.Taka 4e konsumirai umereno ise dopitai do farmacefta koito ti gi prodava to4no kak trqbva da gi pie6...

shadow4e
07-19-2006, 01:27
Логест са точно преднаначени за млади момичета. Тъй като те са нискодозирани и на вс на моята възраст им изписват гинеколозите такива.
ето малко повече инфо http://lovensex.11.forumer.com/viewtopic.php?t=46

Левски
07-19-2006, 01:50
Боже ! Абе вие хора нямате ли елементарно въспитание бре. _Jessy_ за такива работи се пита ФАРМАЦЕФТ ! Дори да няма какво да правиш, по-добре недей задава тъпи въпроси, или въпроси на които НЕМОЖЕМ да отговорим адекватно, защото не сме завършили съответния ВУЗ, нали, аде сега бегай до аптеката!

shadow4e
07-19-2006, 02:07
ето,не до аптеката,а до гинеколог,ако ще иска да пие. но тва предполагам,че го знае.

07-19-2006, 07:15
На мен ми предписаха Ясмин

х
07-19-2006, 07:35
moje6 da si razstroi6 cikula s teq hap4eta i posleda po4ne da si idva i da si spira kogato si poiska.


po-golqma prostotiq ne bqh 4uvala. protivoza4at14nite spomagat normalnata funkciq a qi4nicite, i normalizirat cikala. predpazvat ot kisti na qi4nicite i rak na 6iikata na matkata. az pieh protivoza4at14ni zaradi le4enie na qi4nicite... 8-[
otidi na ginekolog i popitai

olive_oil
07-19-2006, 07:58
за противозачатъчните няма възраст,но наможеш ли да изпо;зваш презерватив?От продължителната употреба на противозачатъчни жената може да стане стерилна

`Death`Whore`
07-19-2006, 08:22
за противозачатъчните няма възраст,но наможеш ли да изпо;зваш презерватив?От продължителната употреба на противозачатъчни жената може да стане стерилна
Няма ли? Я отиди с 13 годишната си сестра /хипотетично/ и виж дали ще И ги продадат.

vesitu
07-19-2006, 08:51
и аз пия Ясмин....но преди да започнеш каквито и да било хапчета задължително се консултирай със специалист!!!...Аз лично съм от Стара Загора и гинеколожката ми каза, че правят правят срещи относно тези хапчета Ясмин...на които срещи общо взето се събират все млади момичета...имаше и две лекарки, които ти обясняват предимствата и недостатъците на хапчетата като цяло...доста неща научих там! Та мисълта ми беше, че ако се интересуваш може и в твоя град да има такива срещи, които според мен са от полза на всички момичета!:)

шаляля
07-19-2006, 09:39
за противозачатъчните няма възраст,но наможеш ли да изпо;зваш презерватив?От продължителната употреба на противозачатъчни жената може да стане стерилна
Няма ли? Я отиди с 13 годишната си сестра /хипотетично/ и виж дали ще И ги продадат.]
ами,ако... имаш рецепта?

shadow4e
07-19-2006, 11:32
и аз пия Ясмин....но преди да започнеш каквито и да било хапчета задължително се консултирай със специалист!!!...Аз лично съм от Стара Загора и гинеколожката ми каза, че правят правят срещи относно тези хапчета Ясмин...на които срещи общо взето се събират все млади момичета...имаше и две лекарки, които ти обясняват предимствата и недостатъците на хапчетата като цяло...доста неща научих там! Та мисълта ми беше, че ако се интересуваш може и в твоя град да има такива срещи, които според мен са от полза на всички момичета!:)
Да,готини са срещите, ама ти казват само предимствата. недостатъците се споменават съвсем бледо. все пак целта им е да те зарибят.

`Death`Whore`
07-19-2006, 11:37
А какви са недостатъците? Аз не съм забелязала да има такива. И дори да има, е по-добре да се вземат противозачатъчни, отколкото да се забременее.

Chiana
07-19-2006, 11:48
Противозачатъчните са едно от най-ефективните средства за предпазване от нежелана бременност. Само 1-9 на 1000 жени годишно забременяват. Докато при презервативите 2-5 на 100 жени годишно. Тоест 20-50 на 1000 жени годишно. Правете си изводите...
Логест са нискодозирани ок, затова са подходящи за млади момичета. Не дават почти никакви странични ефекти. Аз поне не съм забелязала никаква промяна в мен. Освен, че цикълът ти става редовен като по часовник и е точно на 28 дни. Какво по-хубаво... А и става по-кратък. Ето ти още информация като цяло за противозачатъчните:
http://www.az-jenata.com/jenskitaini/page5_1.htm

vesitu
07-19-2006, 12:12
Ами аз лично ги пия вече месец и нещо и мога да ти кажа само един недостатък (от личен опит)...всъщност не е недостатък, а странична реакция, която не е особено приятна - при мен имаше леко кървене, което продължи почти цял месец!

Chiana
07-19-2006, 12:22
Да, нормално, при мен беше само 1 ден и то слабо, но при всеки организъм е различно. Спотинг се нарича това кървене. Появява се първите 2-3 месеца от приема на хапчетата. Докато организмът се настрои.

`Death`Whore`
07-19-2006, 12:24
Аз не съм имала такова кървене. Преди вземах няколко дни и получавах ужасно главоболие от тях.

ajgfa
07-19-2006, 14:53
ne e hubavo se piqt,tva vs go znaqt 6toto osven cikyla i naedrqva6 navsqkyde,nai dobre e sled kato estanal nqkyv gaf da piem pustinor duo,10 lv,i mogat da gi piqt i teen,no ne sa za redovna upotreba!

vesitu
07-19-2006, 15:03
ne e hubavo se piqt,tva vs go znaqt 6toto osven cikyla i naedrqva6 navsqkyde,nai dobre e sled kato estanal nqkyv gaf da piem pustinor duo,10 lv,i mogat da gi piqt i teen,no ne sa za redovna upotreba!

Не съм съгласна с теб.При положение, че имаш постоянен партньор не виждам защо да не се пият!?Между другото тези хапчета за "спешни нужди" тотално ти разбъркват хормоналния баланс на организма, което повярвай ми не е хубаво.
От противозачатъчните не се наедрява (ако разбира вземаш правилните хапчета, предписани ти от специалист) - един човек или е предразположен към пълнеене или не!Факт е, че има някой противозачатъчни, в които хормоните са в конски дози и може да напълнееш, но те използват предимно за лечение на кисти и т.н.
Именно затова трябва да се консултираш с лекар преди да започнеш да ги пиеш!

shadow4e
07-19-2006, 15:11
ne e hubavo se piqt,tva vs go znaqt 6toto osven cikyla i naedrqva6 navsqkyde,nai dobre e sled kato estanal nqkyv gaf da piem pustinor duo,10 lv,i mogat da gi piqt i teen,no ne sa za redovna upotreba!
Постинорът е мн мн мн по-вреден от нормалните. Не случайно е спешен контрацептив!

Chiana
07-19-2006, 15:12
ne e hubavo se piqt,tva vs go znaqt 6toto osven cikyla i naedrqva6 navsqkyde,nai dobre e sled kato estanal nqkyv gaf da piem pustinor duo,10 lv,i mogat da gi piqt i teen,no ne sa za redovna upotreba!

И ако си мислиш, че е много хубаво да се наблъскаш с една конска доза хормони за щяло и нещяло и да ти се обърка и цикъла, и всичко...? Аз като знам как ги пиете тия постинори като бонбонки...
И какво единия месец става гафа, пиеш постинор. Ами другия месец?? Ако пак стане гаф- няма пак да пиеш постинор, ами ще седиш и ще трепериш. На мен ми се е случвало, а и на една моя приятелка-също. Два гафа два поредни месеца. И й закъсня с 1 седмица втория месец, и се беше побъркала. Тестове, истории...
Пък и нали казах, че цикъла става по-редовен, а не се обърква. Противозачатъчни се пият даже само за нормализиране на цикъла... А и не се наедрява. Колко момичета познавам, които пият противозачатъчни и не са наедряли... А и аз самата също. Пия ги вече половин година, даже повече.

миленка
12-26-2006, 15:50
здравейте момичета! :) аз съм на 18 и за съжаление ми се наложи да преживея аборт.Това беше най-ужасното нещо.. :( не го пожелавам на никой! Впоследствие ми откриха киста на яйчника 4см, разбрах, че имам и гъбички..Куп проблеми.Сега когато всичко уж свърши (но психоческата болка остана и нз кога ще я преодолея) генеколожката ми изписа противозачатъчни (Жанин) за кистата.Аптекарката ми пък ми даде Ясмин,че били мн добри.. Още не съм почнала да ги пия, чакам да ми дойде.. направо лудница.Не правете като мен, без предпазни мерки..за да не разберете какво прежибях.Ако някои го интересува нещо..да пита ;)

krem4et0
12-26-2006, 18:41
Ta samo 6te ti kaja ne6to priqtelkata mi pie6e protivoza4atu4ni koito bqha nai-obikovenni za vsi4ki vuzrasti hap4etata struvat ot 12-15 leva blistera i na tqh e otbelqzano v koi den koe da pie6.i otdelno tva e mnogo opasno za6toto moje6 da si razstroi6 cikula s teq hap4eta i posleda po4ne da si idva i da si spira kogato si poiska.Taka 4e konsumirai umereno ise dopitai do farmacefta koito ti gi prodava to4no kak trqbva da gi pie6...
Противозачатъчните нормализират цикъла,а не го разстройват. даже някои само за това ги пият. Аз ги пия от 3-4 години,а водя полов живот от 9-10 месеца!

krem4et0
12-26-2006, 18:42
за противозачатъчните няма възраст,но наможеш ли да изпо;зваш презерватив?От продължителната употреба на противозачатъчни жената може да стане стерилна
Глупости-веднага след спирането им жената може да забременее,дори и да ги е пила с години!

krem4et0
12-26-2006, 18:44
ne e hubavo se piqt,tva vs go znaqt 6toto osven cikyla i naedrqva6 navsqkyde,nai dobre e sled kato estanal nqkyv gaf da piem pustinor duo,10 lv,i mogat da gi piqt i teen,no ne sa za redovna upotreba!
От както пия хапчета съм ОТСЛАБНАЛА с 3-4 кг. и сега тежа 48-49. Дебела ли съм? А и Постинорът е с пъти по-вреден.

krem4et0
12-26-2006, 18:47
Аз съм от 3-4 месеца на Диане35(преди бях на Логест,но лекувам киста сега) и съм доволна и от двата вида. А кисна 4 см не е нищо-аз 8 съм имала,а съм чувала за 5 килограмова киста.

shizzle
12-26-2006, 19:24
Who cares about double-posting when you can do it four times in a row!

dollss
12-26-2006, 19:35
Klizmata
Фен



Регистриран на: 30 Дек 2005
Мнения: 142
Местожителство: Sofia
Пуснато на: Сря Юли 19, 2006 3:18 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Ta samo 6te ti kaja ne6to priqtelkata mi pie6e protivoza4atu4ni koito bqha nai-obikovenni za vsi4ki vuzrasti hap4etata struvat ot 12-15 leva blistera i na tqh e otbelqzano v koi den koe da pie6.i otdelno tva e mnogo opasno za6toto moje6 da si razstroi6 cikula s teq hap4eta i posleda po4ne da si idva i da si spira kogato si poiska.Taka 4e konsumirai umereno ise dopitai do farmacefta koito ti gi prodava to4no kak trqbva da gi pie6...


оеллеел ти тъп/а ли си не мога да разбера това са пълни глупости дето ги приказваш защото цикъла точно го регулира и въобще не идва когато си иска.. ааа и мога да ти кажа че са полезни на 16 години съм и пия .. и се пият всеки ден .. аа просто хората са написали.. на блистера дните в седмицата да не забравяш ако вървиш по схемата, а попринцип се започва да се пият от първият ден на менструация . На мен мойта гинеколожка ми е предписа Линдинет 20 и струват 10 лв.... но все пак трябва да попиташ фермацефтите или някой гинеколог :)

krem4et0
12-27-2006, 10:18
Who cares about double-posting when you can do it four times in a row!
На някои хора не им стига да се изразят в 1 пост. Понякога новата мисъл трябва да е отделена от останалите по-осезаемо от нов абзц,за да може да се набие в главите на малките момиченца!

meeeee
03-19-2007, 08:45
здравейте, мисля скоро да започвам противозачатъчни, но не съм много на ясно как точно действат! сестра ми взема от няколко години, но съм забелязала че понякога използва презервативи. Чудя се какъв точно е ефектът и трябва ли да използвам презервативи ако вземам противозачатъчни? Мога ли да забременея докато ги използвам? Може ли момчето да свършва в мен, ако ги взимам ?? отговорете ми моля ви!

krem4et0
03-19-2007, 09:08
здравейте, мисля скоро да започвам противозачатъчни, но не съм много на ясно как точно действат! сестра ми взема от няколко години, но съм забелязала че понякога използва презервативи. Чудя се какъв точно е ефектът и трябва ли да използвам презервативи ако вземам противозачатъчни? Мога ли да забременея докато ги използвам? Може ли момчето да свършва в мен, ако ги взимам ?? отговорете ми моля ви!
сестра ти може да ползва презерватив, за да се пази от болести, които са не по-малко лоши от 1 бебе. Употребета на презерватив е желателна, ако не познаваш партньора си. Иначе как действат. Пиеш ги от първия ден на кървенето ти и докато ти свърши не си защитена. Премине ли менструацията ти-действаш. Имаш постоянна защита, дори и в дните, когато не ги пиеш. На практика можеш да забременееш. Ако пропуснеш хапче, повърнеш или имаш разстройство и хапчето не може да се задържи поне 4 часа в организма ти. Иначе не би следвало да забременееш, дори и той да свършва по 10 пъти на ден в теб. И все пак не забравяй-хапчетата само предпазват от забременяване. не и от болести и инфекции. питай и сестра си все пак. И още нещо-веднага след като им спреш приема за пауза или окончателна си много предразположена към забременяване. за това се прави секс много внимателно и с презерватив.

_crazy_baby_
03-19-2007, 13:08
mnogo me zaintriguvahte s protivoza4ata4nite hap4eta mojete li da mi kajete kolko dolu gore struva pregled ili prosto da mi gi izpi6e ako otida pri ginekolog koeto sus sigornost 6te stane ako re6a da piq protivoza4ata4ni taa pls kajete mi kolko struva edin pregled pri genekolog i gore dolu protivoza4ata4nite hap4eta kolko struvat i kolko sa nabroi v edno blister4e pls

krem4et0
03-20-2007, 06:34
Ако си вземеш направление ще ти струва 3 и 60(по 1.80лв за личния лекар и за гинеколога). Самите хапчета варират от 10 до 1`6-17 лева-според зависи. повечето са 21 в блистер. Започва се първата опаковка в първия ден на менструалното ти кървене,за да си защитена всички дни след като ти свърши. пият се 21 дни в 1 и същи час, следват 7 дни пауза, през която да ти дойде и след 7 дни се почва новия блистер. Ако първия си започнала в понеделник, то и следващия тр да почнеш в понеделник,т.е. на 28 дни точно. Защитена си и през 7-те дни, през които не пиеш хапчета. Има и такива, които са по 28. Пият се 21,а следващите 7 са друг цвят и се приемат след 21-вото хапче. Тези са направени с цел да не се губи навика да се пие хапче,а и да се прецени кога да се почне новия блистер. Ако имаш други въпроси-питай!

радина
08-28-2007, 15:49
hey, :)
az predi vreme sum pila hap4eta,no samo za da si normaliziram cikula,4e togava bqh po-malka,sega po4nah s tezi novite Qsmin,no gi piq ot 11 dni nqkude..и ...ami imam vupros...po4nah da gi piq ot 2riq den,za6toto taka mi kaza farmacevkata,no posle vidqh 4e na listovkata pi6e 4e moje da se po4nat ot 2-5 den i 4e prez sledva6tata 1 sedmica ne si zastrahovana ot zabremenqvane i 4e e dobre da se izpolzvat i prezervativi,moite 8 dni minaha i v4era go napravih bez презерватив...super kef be6e =P~ ,no kato za 1vi put sus svur6vane v men mi e pritesneno dali moje da stane ne6to?dali ne trqbva da si kupq tesi ili t.n. даите съвет,моля виииииии :oops:

KimBerLy1912
08-28-2007, 16:47
А аз искам да попитам...така и така е темата за противозачатъчните.....потъ сих...но инфото,което открих по въпроса ми...хм...някак си не ми стигаше...искам просто да попитам....какви са отзивите за противозачатъчните "Регулон" :-k Мерси предварително :-)

krem4et0
08-28-2007, 18:40
Темата е мноого стара!