PDA

View Full Version : Далаклиев, Генов и Пулев донесоха медали за България



teenkopele
07-20-2006, 00:01
Далаклиев, Генов и Пулев донесоха медали за България

19.07.2006

Спорт НетИнфо, снимка: plovdiv24.com

В четвъртфинален мач в категория до 54 килограма Детелин Далаклиев (България) победи Джоузеф Мъри (Англия) по точки - 34:18 точки. Така Детелин Далаклиев си осигури най-малкото бронзов медал от 36-то европейско първенство по бокс в Пловдив. На полуфинала Детелин Далаклиев ще се боксира с Мирсад Ахмети (Хърватия), победил Николос Изория (Грузия) по точки - 32:28 точки.

В друг четвъртфинален мач на европейското първенство по бокс в категория до 69 килограма Спас Генов (България) победи Зоран Митрович (Сърбия) по точки - 40:21, в отделните рундове - 5:5, 12:6, 11:6, 12:6. Така Спас Генов се класира за полуфиналите на 36-то европейско първенство по бокс, с което си осигури най-малкото бронзов медал.

На полуфиналите в петък Спас Генов ще се боксира с Хахабер Ивания (Грузия), победил на четвъртфиналите Рой Шиър (Ирландия) с прекратяване в първия рунд.

"Независимо от голямата разлика в точките, мачът беше доста труден. Зоран не е никак лесен съперник. Победата си дължа на треньорите и на добрата подготовка, както и на нашето усърдие и дисциплина", каза минути след победата си Спас Генов, който допълни, че "няма претенции кой ще му бъде съперник на полуфиналите".

"Който и да е, ще го бия и ще се класирам за финала", каза в заключение Спас Генов.

В четвъртфинален мач в категория над 91 килограма на европейското първенство по бокс Кубрат Пулев (България) победи с прекратяване на срещата във втория рунд Чаба Куртуш (Унгария) и се класира за полуфиналите в най-тежката категория. В началото на втория рунд срещата беше прекратена при 22:2 точки за Кубрат Пулев, който с точни десни и прави удари от дистанция за около 4 минути си осигури победата.

На полуфиналите в петък в категория над 91 килограма Кубрат Пулев ще се срещне с Ислам Тимурзиев (Русия), победил на четвъртфиналите Роберто Камареле (Италия) по точки - 36:21 точки. Според специалистите полуфиналът Кубрат Пулев - Ислам Тимурзиев е "финал преди финала" в най-престижната категория на 36-то европейско първенство в Пловдив.

След победата си над Чаба Куртуш и класирането за полуфиналите в категория над 91 килограма на европейското първенство по бокс капитанът на българския национален отбор Кубрат Пулев даде специално интервю от хотелската си стая в Пловдив. "Навлизам в нормален ритъм на европейското първенство, вече се отпуснах", бяха първите думи на "Голямата Кобра", както е известен най-силният българин.

"В първия мач с Вячеслав Гласков бях малко стегнат, а и украинецът е добър боксьор с голямо бъдеще - той е роден през 1983 година, продължи Кубрат Пулев. В днешния мач нямах проблеми и постигнах трета победа срещу Чаба Куртуш".

По повод "финала преди финала" в най-престижната категория на европейското първенство - полуфиналния двубой с Ислам Тимурзиев в петък, Кубрат Пулев каза: "През миналата година на турнира Странджа победих Тимурзиев по точки. Мисля, че мачът с руснака ще бъде най-трудният ми на това европейско първенство. В другия полуфинал финландецът Роберт Хелениус е определено по-добрият боксьор. Колкото до Тимурзиев, той е удряч и трябва да внимавам. Не успях да гледам днешния мач между Ислам Тимурзиев и италианеца Роберто Камареле, тъй като загрявах по това време - бях следващата двойка. Но до петък има време да обсъдим тактиката с моя личен треньор Михаил Таков".

Главният треньор на ЦСКА Литекс и бивш старши треньор на българския национален отбор Михаил Таков така коментира днешния четвъртфинал на Кубрат Пулев с унгареца Чаба Куртуш: "Нещата отиват на добре - Кобрата се разигра. Той е вече 96-97 килограма, стана по-експлозивен, нанася повече удари. Според мен мачът с руснака ще определи новия европейски шампион".

Frank_Lampard
07-20-2006, 06:13
Поне добри боксьори имаме ;)