PDA

View Full Version : Защо по дяволите става така ?



Знам ли и аз ...
07-20-2006, 12:59
Реших след като не става иначе да потърся съвет, защото вече съм ...много, ама много отчаян.

Става дума за следното.

На 18 години съм и съм супер самотен.Не мога да кажа, че съм най-готиното момче, но не мисля и че съм чак грозен...

За последно си имах приятелка преди няколко месеца и откакто се разделихме с нея съм имал само един много кратък флирт с една приятелка и то и двамата знаехме, че няма да е нещо сериозно.Просто се забавлявахме, когато се видим.

Дали отношението ми е неправилно.Не знам, но не споделям мнението, а и поведението на повечето момчета.Опитвам се да се държа максимално добре с момичетата.Гледам да им дам разбиране, любов, разбирайте всичко - просто не бих могъл да се държа с тях както повечето - като парцал, единствено с цел да поддържам интереса.В следствие на това сякаш съм урочасан да съм сам... :cry:

И не на последно място - чувствам се ужасно заради едно момиче.Запознахме се миналото лято и бързо се сприятелихме.Винаги съм я харесвал, защото освен, че е красива - супер добре се разбираме.Преди време(1-2 месеца) започнах да усещам, че изпитвам и нещо повече към нея от приятелство(макар да сме от различни градове) и и го показвах.Тя не беше безразлична - отвръщаше, шегуваше се, общо взето показваше интерес, макар и не огромен.
Тя за съжаление, често бива наранена.По една или друга причина - не знам защо се получава така.Винаги, абсолютно винаги съм бил до нея, стигало се е дотам да се караме в опитите ми да я успокоя и да помогна.Случвало се е да плаче, докато говорим.Знам, че изпитвам нещо много силно към нея и че не искам да страда.Преди седмица две се скарахме за пореден път и може би всички шансове да сме заедно рухнаха тотално.Не знам дали искам да се получи - знам, че ми е болно, когато се сетя за нея.Иска ми се да я докосна, да я целуна...да я усетя до себе си.В същото време сега тя е много много влюбена в друго момче и колкото и да ме боли - насърчавам я.Дали тя няма смелост или нещо друго, но като че ли не иска да рискува.А аз я карам.Знам, че това ме отдалечава от нея, но искам да я видя безумно щастлива.

Кажете ми какво да направя - от една страна ми е много самотно и наистина ми се иска да имам приятелка - човек, с когото да не сме просто 2ма, които се целуват, а да се разбираме и да си помагаме.Така разбирам аз поне една връзка - двама, които изпитват нещо един към друг и човека до тях е по важен от останалите.

От друга - боли ме, когато се сещам за това момиче, но би ме боляло повече ако изгубя и приятелството си с нея(нещо, което може би е на път да стане).

koalka
07-20-2006, 15:13
Ако казваш,че е страшно много влюбена в тома момче и той изпитва същите чувства по-добре да ги оставиш,но ако той няма чувства към нея и тя види това ще разбере,че не си заслужава и дано го забрави.Ако не се беше влюбила щях да те посъветвам да и признаеш чувствата си лице в лице.Ти ие сега можеш да го направиш.Трябва да рискуваш.Да,можеш и да загубиш приятелството и,а о може да стане нещо много повече.Опитай.

Nofacenoname
07-20-2006, 15:19
Според мен не си струва!Приятелите са за цял живот!Без тях неможе ;-)
Незнам какво да те посъветвам просто бъди себе си покажи й го и ако тя найстина изпитва нещо към теб ще отвърне ;-)

Знам ли и аз ...
07-20-2006, 15:20
Там е въпроса - тя мисли, че няма шанс.Не знам дали той има чувства.Честно казано не го познавам въобще.Но в мен се борят няколко пласта - искам да е щастлива и ако той я направи ще се радвам.От друга страна давам абсолютно всичко за нея...

Трети проблем е, че съм вече много отчаян заради самотата и не знам дали не бих пробвал с друго момиче(въпреки че не виждам дори такива шансове.... :smt010 )

EnJoY
07-21-2006, 08:01
Там е въпроса - тя мисли, че няма шанс.Не знам дали той има чувства.Честно казано не го познавам въобще.Но в мен се борят няколко пласта - искам да е щастлива и ако той я направи ще се радвам.От друга страна давам абсолютно всичко за нея...

Трети проблем е, че съм вече много отчаян заради самотата и не знам дали не бих пробвал с друго момиче(въпреки че не виждам дори такива шансове.... :smt010 )


Когато любовта дойде знай че ще страдаш просто те надушвам че я обичаш и искаш да си с нея.. Пробвай с риск да загубиш приятел.. но ще спреш да се измьчвап..Сьчуствам ти не се отчайвай вьпреки че като си влюбен е не избежно но аз да ти го кажа. Разбери кво става излез от лабиринта и ако не стане намери др вьпреки че аз сеа загубих любов и немоа да сьм с др но аз сьм смьртен слуучай .. Успех

koalka
07-21-2006, 08:20
Там е въпроса - тя мисли, че няма шанс.Не знам дали той има чувства.Честно казано не го познавам въобще.Но в мен се борят няколко пласта - искам да е щастлива и ако той я направи ще се радвам.От друга страна давам абсолютно всичко за нея...

Трети проблем е, че съм вече много отчаян заради самотата и не знам дали не бих пробвал с друго момиче(въпреки че не виждам дори такива шансове.... :smt010 )Ами,ако тя така мисли наистина няма да има шанс.Не ми се вярва той да има чувства,защото все пак щеше да направи нещо все пак.Ами,ако стане нещо между тях,както казах,по-добре ги остави,за да са щастливи,а и ти това искаш.Ами твое е решението дали да не опиташ с друго момиче,но ти все пак обичаш НЕЯ и няма да е добре за момичето и може да я нараниш.Изчакай малко време и виж какво ще стане между тях,ако въобще нещо стане.После премини към действия.

Знам ли и аз ...
07-21-2006, 08:40
А как да я убедя(ако не стане нищо между тях...), че разстоянието, което ни дели не е най-важното....колко пъти съм и го обяснявал....но това е най-големия проблем може би :( :smt010

lost_girl
07-21-2006, 08:58
Ако казваш,че е страшно много влюбена в тома момче и той изпитва същите чувства по-добре да ги оставиш,но ако той няма чувства към нея и тя види това ще разбере,че не си заслужава и дано го забрави.Ако не се беше влюбила щях да те посъветвам да и признаеш чувствата си лице в лице.Ти ие сега можеш да го направиш.Трябва да рискуваш.Да,можеш и да загубиш приятелството и,а о може да стане нещо много повече.Опитай.

съгласна съм с теб

dream_for_you
07-21-2006, 11:35
разбирам колко ти е кофти,защото и аз съм в подобна ситуация ](*,) Влюбех се в момче,с което нямам бъдеще и на което съм най-добрата приятелка #-o .Знам колко ти е гадно като трябва да я насърчаваш да се бори за друго момче,а по този начин ти сам се отказваш от любовта,но не можеш и да и пречиш,защото искаш да е щастлива.Много е трудно да си в такава ситуация. :smt010
Поговори с това момиче и разбери дали има чувства към теб,колко са силни...ако пък е чак толкова влюбена в другия,най-добре ги остави :smt012

slan4evo_momi4e
07-21-2006, 12:53
А как да я убедя(ако не стане нищо между тях...), че разстоянието, което ни дели не е най-важното....колко пъти съм и го обяснявал....но това е най-големия проблем може би :( :smt010

Съжалявам, че трябва да го кажа...но разстоянието има значение...дори сега да не го осъзнаваш...Преди време аз се опитах да повярвам, че километрите които стоят между двама души, не им пречат да бъдат заедно...И вярвах...но това е само заблуда...
Всичко ще започне перфектно...отначало и на давмата няма да ви пречи разстоянието...но малко по малко ще осъзнаете, е имате нужда от някой до вас, от прегръдка, от подкрепа в точно определения момент...Телефонните разговори, чата, писмата няма да са ви достатъчни...И вие ще срещнете друг човек, който да запълва дните ви....няма да спрете да се обичате, но ще осъзнаете необходимостта да бъдете свободни...и ще искате да дадете тази свобода на половинката си...защото така ще бъдете по-щастливи...
Знам, че няма да ме разбереш, но го казвам от опит...

Знам ли и аз ...
07-21-2006, 14:50
А как да я убедя(ако не стане нищо между тях...), че разстоянието, което ни дели не е най-важното....колко пъти съм и го обяснявал....но това е най-големия проблем може би :( :smt010

Съжалявам, че трябва да го кажа...но разстоянието има значение...дори сега да не го осъзнаваш...Преди време аз се опитах да повярвам, че километрите които стоят между двама души, не им пречат да бъдат заедно...И вярвах...но това е само заблуда...
Всичко ще започне перфектно...отначало и на давмата няма да ви пречи разстоянието...но малко по малко ще осъзнаете, е имате нужда от някой до вас, от прегръдка, от подкрепа в точно определения момент...Телефонните разговори, чата, писмата няма да са ви достатъчни...И вие ще срещнете друг човек, който да запълва дните ви....няма да спрете да се обичате, но ще осъзнаете необходимостта да бъдете свободни...и ще искате да дадете тази свобода на половинката си...защото така ще бъдете по-щастливи...
Знам, че няма да ме разбереш, но го казвам от опит...

О, разбирам те перфектно...имах такава връзка, която завърши с много горчив край...но какво да ти кажа - започнах работа, единствено заради нея - за да имам средствата и възможността, колкото се може по често да бъда до нея.В истинския смисъл на думата.Но мисля, че вече няма значение...поне не и скоро... :smt010 Вече дори не ми говори - вчера се скарахме...и дори в момента не ми говори... :smt010

slan4evo_momi4e
07-21-2006, 16:18
А как да я убедя(ако не стане нищо между тях...), че разстоянието, което ни дели не е най-важното....колко пъти съм и го обяснявал....но това е най-големия проблем може би :( :smt010

Съжалявам, че трябва да го кажа...но разстоянието има значение...дори сега да не го осъзнаваш...Преди време аз се опитах да повярвам, че километрите които стоят между двама души, не им пречат да бъдат заедно...И вярвах...но това е само заблуда...
Всичко ще започне перфектно...отначало и на давмата няма да ви пречи разстоянието...но малко по малко ще осъзнаете, е имате нужда от някой до вас, от прегръдка, от подкрепа в точно определения момент...Телефонните разговори, чата, писмата няма да са ви достатъчни...И вие ще срещнете друг човек, който да запълва дните ви....няма да спрете да се обичате, но ще осъзнаете необходимостта да бъдете свободни...и ще искате да дадете тази свобода на половинката си...защото така ще бъдете по-щастливи...
Знам, че няма да ме разбереш, но го казвам от опит...

О, разбирам те перфектно...имах такава връзка, която завърши с много горчив край...но какво да ти кажа - започнах работа, единствено заради нея - за да имам средствата и възможността, колкото се може по често да бъда до нея.В истинския смисъл на думата.Но мисля, че вече няма значение...поне не и скоро... :smt010 Вече дори не ми говори - вчера се скарахме...и дори в момента не ми говори... :smt010

И аз имах такава връзка, която приключи преди доста време, но след нея остана приятелството...Иска ми се да ти помогна, но незнам какво точно да те посъветвам...Просто следвай сърцето си и се опитай да бъдеш щастлив...И ако наистина искаш да бъдеш с това момиче - сдобрете се, опитайте...пък каквото стане...Само помни, че няма нищо по-истинско от приятелството...Каквото и да решиш, опитай се да го запазиш... :)

Do_YoU`lOvE_mE
07-22-2006, 12:16
Ако казваш,че е страшно много влюбена в тома момче и той изпитва същите чувства по-добре да ги оставиш,но ако той няма чувства към нея и тя види това ще разбере,че не си заслужава и дано го забрави.Ако не се беше влюбила щях да те посъветвам да и признаеш чувствата си лице в лице.Ти ие сега можеш да го направиш.Трябва да рискуваш.Да,можеш и да загубиш приятелството и,а о може да стане нещо много повече.Опитай.
=D>

dqvolsko_jelanie
07-22-2006, 12:54
Ами първо да ви кажа за да знаете кака се мъча сега като пиша на български и ся по темата:Ми от тва което прочетох разбрах че отначало това вашто е било само някак си като забавление,да убиете самотата може би ,за забавление....,но явно нещага са се задълбочили .....Станало е нещо неочаквано за тебе предполагам ..?
Когато сте били заедно за вас е било или случаен флирт,но в един момент ти започваш да се влюбваш и изведнъж разбираш,че всъщност ти я харесваш,обичаш може би знам ли....разбираш,че не всичко е било игра ...поне за теб.
Зная,че много боли да я слушаш като ти разправя за другия,повярвай знам,че боли!Въпреки любовта,която изпитваш,въпреки болката ,която тя ти е причинявала(без да знае)ти си постъпил много човешки и си проявил разбиране...Дори си я съветвал нали ?Според мене си постъпил мъжки,защото при положение,че тя ходи с него или че го харесва ти си я укуражил и предполагам не си и досаждал ,имам предвид че не си правил опити да си я откраднеш само за тебе .По същтия начин и аз като тебе бих пожелала много щастие,макар дяволски да боли,нали ?!?Аз мога да ти дам много съвети : как да постъпиш ;какво да направиш , но мисля че няма смисал,защото ти трябва да решиш какво да направиш:дали ще и кажеш какво изпитваш,
дали ще си останете приятели и онази любов ще си стои в тебе ,абе изобщо .....ти си решаваш!
Загубил си я ,загубил си човека на когото адски много държиш ,този без когото неможеш.....
Но аз само едно ще ти кажа7НЕ СПИРАЙ ДА ВЯРВАШ В ЛЮБОВТА,ЗАЩОТО ТЯ ЩЕ СПАСИ СВЕТА!
Незнам кое е по правилно "Любовта ще те намери" или "Ще намериш любовта" за всеки е различно...Можеби и в двата варианта има нещо вярно ....

Do_YoU`lOvE_mE
07-22-2006, 13:13
Според мен не си струва!Приятелите са за цял живот!Без тях неможе ;-)
Незнам какво да те посъветвам просто бъди себе си покажи й го и ако тя найстина изпитва нещо към теб ще отвърне ;-)
да така е, ако изпитва нещо тя ще отвърне