PDA

View Full Version : tamponi



07-21-2006, 10:57
Iskam da popitam dali moga dasi sloja tampon na 13 god sam i mi te4e silni4ko a puk s prevrazka mi e mn gadno poneje go use6tam UJAS....molq vi pomognete mi

ProstoAz
07-21-2006, 10:59
Естествено, че можеш. Кой те спира?

playful_baby
07-21-2006, 11:03
moje6!ne sam 4uvala da ima ograni4enie sprqmo godinite taka 4e ako iska6 probvai!!!

07-21-2006, 11:04
mi prosto me e strah da ne stane ne6to i dali boli pri purviq put...

`Death`Whore`
07-21-2006, 11:11
Бих дала инструкции как да го сложиш по-безболезнено, но все казват, че съм извратена.

07-21-2006, 11:23
Бих дала инструкции как да го сложиш по-безболезнено, но все казват, че съм извратена.

dai gi;)

`Death`Whore`
07-21-2006, 11:26
Хващаш тампона, махаш станиолчето, дръпваш конеца и слагаш слюнка с пръсти на половите си органи. Смазка :) Набутваш малко тампона и го буташ с показалеца си. Показалецът ти трябва да влезе целия. После клекни и направи няколко крачки и ако чувстваш неудобство, намести пак тампона.

Sophie{}
07-21-2006, 11:47
be kak taka da vleze celiq we to kolko navutre shte go nabuta toq tampon, dostatuchno e samiq tampon da potune inache kuf e smisula da go vkarva 4e edva li ne koneca da ne se vijda

`Death`Whore`
07-21-2006, 11:51
Момиче, явно не си ползвала тампони. Тампонът трябва да влезе толкова навътре, за да не го чувства.

Pimki
07-21-2006, 11:58
razbirase 4e moje6 da si slaga6 no ne moga da kaja mnogo za6toto az ne izpolzvam tamponi samo 4e neznam tam v bg no tyk vav franciq izlqzoha edni tamponi deto se slagat iper lesno i ne boli i se kazvat NETT potyrsi gi e te syvetvam da si kypi6 takiva za6toto mi izglejdat yltra efikasni :)

07-21-2006, 14:42
На 13 години си и предполагам девствена. По-добре не опитвай. ВЪЗМОЖНО е да направиш гаф. Тампоните не се препоръчват за девствени момичета - ако искаш посъветвай се и с гинеколог.

07-21-2006, 14:47
Менструацията
Автор: kralicata ( petia )
Прочетена: 4207 пъти

Момичетата се раждат с хиляди яйцеклетки в двата си яйчника. След пубертета от единия или от другия яйчник се отделя по една яйцеклетка. Това се нарича овулация и става около 14 дни преди датата на мензиса. Ако яйцеклетката не бъде оплодена от сперматозоид тя умира .Всеки месец матката се подготвя за евентуална бременост и лигавицата и се уплътнява и омеква. Когато тялото ти “разбере” , че няма оплодена яйцеклетка , лигавицата и яйцеклетката се изхвърлят извън тялото , във вид на менструация ( мензис ) . Яйцеклетката не може да се види , защото е много мъничка. Менструален цикъл е периодът от първия ден на мензиса до деня преди започването на следващия мензис. Цикълът може да е различно дълъг - от 21 дни до 40 дни . За “попиване” на кръвта може да използваш превръзки или тампони , но тампоните не се препоръчват на девствени момичета .
За да пресметнеш кога ще бъде следващия мензис можеш да използваш календарче , но не всички жени имат редовен цикъл.
Промените в хормоналното състояние , преди и по време на менструацията , могат да влияят на настроението ти . Около момента на овулацията ти можеш да се почустваш както енергична и секци , така и поттисната , раздразнителна и заядлива , малко преди започване на мензиса. Можеш да усещаш наболяване в гърдите или те да се уголемят , а по лицето и гърба си може да ти се появи акне. Така всеки месец се освобождава по една яйцеклетка , докато жената стигне онзи етап в живота си , който е известен като менопауза. Това обикновенно става когато жената е към края на 40-те или през 50-те . След този етап менструацията спира и жената не забременява.
Ако при менструация имаш силни болки или те притеснява нещо желателно е да отидеш при генеколог .

http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=465

rPo3HoTo
07-21-2006, 14:53
Абе кви глупости говорите тука на детето. В последно време тампоните така се усъвършенстваха че и на 8 годишна да го напъхаш проблема е НУЛЕВ! Слушай сега-купуваш си О.Б. Лайт Флоу (те са най-мъничките) и са със онова специалното покритие (сега май всички о.б. са такива ма не знам). Тези неща, които говорите са на базата на някакви данни от преди 3-4-5 години, когато, не съм много сигурна, тези нови материяли не са били навлезнали още. Отделно, че майките ви ви плашат с какво ли не. И все пак не забравяй да сменяш тампона редовно!!

maybelline
07-21-2006, 18:37
Не е необходимо да взимаш най-малкия размер тампони.Ако ти тече силно,вземи си за силно течение(по-дебели са,но ефикасни и нищо няма да ти стане,споко).Аз си сложих за пръв път на 13-14 години и нямах никакъв проблем.Да,вярно е,че трябва целия ти показалец да влезе,а дори и след това има вероятност да усещаш тампона.Ако изобщо го усещаш,трябва пак да пъхнеш показалеца и да продължиш да наместваш.И не се безпокой - няма начин да пъхнеш тампона 'прекалено навътре'(физически невъзможно е).Така че пъхни колкото можеш,но внимавай конеца да е отвън(не целия,разбира се) през цялото време.Обикновено остава около 5см конец след като сложиш тампона - достатъчно,за да го извадиш после.При изваждането те съветвам да си седнала(на тоалетната чиния) или приклекнала(седнала май е по-лесно).А при поставянето е добре да си приклекнала,а седящата поза може да ти е неудобна.Незнам за теб,поне при мен е така.Късмет и не забравяй предварително да си измиеш ръцете,а и след това:)

cskamoni4ka
07-21-2006, 21:10
По-добре не рискувай.

07-22-2006, 13:48
Аз съм на 16.На 24 отивам на море,но на 25 трябва да ми дойде,правила съм секс, но ме е страх да си сложа тампон,а и имам нередовен цикъл, а и сега като чух,че трябва целия ти показалец да влезне....се ужасих и май няма да ползвам

AnnGi
07-22-2006, 14:24
imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6 :D

maybelline
07-22-2006, 17:59
imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6 :D

Приятелката ти трябваше да изчака тампона да се напълни и тогава с малко усилия щеше да го извади с пръсти.А това за целия показалец и на мен ми звучеше странно,но когато пробвах,не знаех колко от показалеца ще влезе и не се стреснах като видях,че целият влиза.Сега на думи ви звучи ужасяващо,но въобще не е така.А това с конеца - ами преди да пъхнете тампона го дръпнете леко и ако видите,че е хлабав или тампона се деформира,не го поставяйте и си вземете друг тампон.Аз винаги първо дърпам конеца,за да проверя здравината и от 20 тампона,1 или 2 се оказват нещо не-наред.

™bLaCk`RoSe™
07-22-2006, 19:04
Ако искаш питай майка ти,но не мога да ти дам съвет точно как,защото самата аз още се чудя как да и кажа.Може да е тъпо,ама...

sheherezada
07-23-2006, 13:29
imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6 :D

ебаси как си го е завряла тя тоя тампон :shock:
като и е останал вътре,не можа ли да отиде на гинеколог и той щеше да и го извади и без тва само знае да бърка вътре :-&

AnnGi
07-23-2006, 13:37
ami tq iskala da go drupne ama kon4eto se skusalo i tampona bil mn na vutre i se nalojilo hirurgi4eska namesa

`Death`Whore`
07-23-2006, 13:38
Колкото и навътре да е бил, пак е можело да го извадят с онова, металното. Случвало ми се е.

AnnGi
07-23-2006, 14:09
az da ne sam bila tam tq taka mi kaza i sa i pravili operaciq sa istina li e ne e li neznam no az i vqrvam

mi6ka_barelinka
08-07-2006, 12:28
moje6 da polzva6 tampon ama da zn 4e kogato ti e silno ne e mn ydobno i s nego!!!!