PDA

View Full Version : относно забременяването



07-21-2006, 21:21
Здравейте на сички,доста често в този подраздел се сблъсквам с теми от момичета на по 15-16 години,които гласят "Бременна съм,какво да правя", "Правих секс без презерватив,дали съм бременна", "Как да кажа на наще"Първо искам да уточня това,че който е достатъчно "пораснал" и води полов живот,то би трябвало да има смелостта да кажа и на родителите си!И още веднъж искам да уточня,не бързайте да правите секс,за всичко ще дойде своето време.Особенно много се дразня от 12-13 годишни пикли,които са тръгнали да се праскат,без да са запознати с предпазните средства. / не искам да обидя никой/Та 15-16 годишна възраст е по-нормала за започването на полов живот,въпреки,че всеки сам си преценява,защото има глава на раменете си!момчетата сякаш обаче остават по-безсъпречастни.Момичето се притеснява,да не е станала белята,но не е виновно само то.Та за секса са нужни двама.И сега да престъпя към въпроса.Какво бихте направили,ако стане белята,как бихте съобщили на родителите си и какво биха направили те,какво биха ви казали.просто никой не е 100% сигурен,че е опазен от това.Та аз бих казала на наще.Те щяха да реагират доста остро.Баща ми щеше да вика,а майка ми щеше да се тръшне и да плаче.Това около 1 час,после щеше да им мине.Те не биха ми дали да задържа детето,защото още съм непълнолетна,а и аз самата не бих могла.Може да прозвучи егоистично от моя страна,но още не съм си наживяла.Не съм готова да заменя дискотеките,кафетата и купоните и да прекарвам само с бебето.А и имам големи планове за бъдещето.аз много обичам децата,но може би след 10 години....Не бих преживяла и това всички да ме сочат и да ме мислят за леко момиче.Да прекъсна образованието си.Давайте,сега е ваш ред

Die FuCkin' JerK
07-21-2006, 22:13
минавало ми е през ума как ще им кажа и как ще реагират таа мислех да се самоубия ако забременея,може да е твърде гадно и слабохарактерно ноо не искам да си представям иначе на какво ще ме направят нашите защото не са от родителите които само викат...току-виж ми счупили нещо дан говорим за училище и бъдещето ми камо ли бъдещето на детето...е важното е че не правя секс (падам си романтичка-->за секса трябват чувста а аз не си търся гадже) :)

ProstoAz
07-22-2006, 00:10
Ами ако случайно вземе, че ми се случи...дори няма да им кажа. :? Не мога да си представя как ще реагират даже...Никога не съм обмисляла такъв вариянт да им казвам. Имислила съм го перфектно - събираме парички аз и юнака, казвам на наще, че отивам на екскурзия, дават ми и те пари и отивам някъде по покрайнините да направя един нелегален аборт, без подпис на родител, без нищо...Пък после какво може да стане...незнам... :?
Не съм се замисляла все пак, защото мисля, че съм достатъчно внимателна, че да допусна такава грешка. :D

TALIBANA
07-22-2006, 00:15
Няма нужда да казвате на ваще-ако се случи да забременее едно момиче-този който е направил детето-той трябва да поеме отговорност-в смисъл да плати и уреди аборта-има доста места на които ще ви направят аборт на много високо ниво-щом се плати.Не мисля че една жена на 15-16 е готова да стане майка-та тя за себе си не може да се грижи още :D

^KaSiDi^
07-22-2006, 00:28
Няма нужда да казвате на ваще-ако се случи да забременее едно момиче-този който е направил детето-той трябва да поеме отговорност-в смисъл да плати и уреди аборта-има доста места на които ще ви направят аборт на много високо ниво-щом се плати.Не мисля че една жена на 15-16 е готова да стане майка-та тя за себе си не може да се грижи още :D

tochno tva e :!: da chukam na dyrvo da ne se sluchva,no ako nedai boje mi se sluchi,abort 100/100...ako imam doverie na momcheto s negova pomosht,ako ne....bih kazala na nshte,vse pak zdraveto i jivot mi sa po-vajni ot vs ostanalo !

maybelline
07-22-2006, 06:43
Ако забременея,няма как - ще трябва да кажа на нашите,ако съм под 18 години когато стане.Те вероятно ще се разкрещят и това далеч няма да е само за 1 час.Възможно е да ми забранят да излизам с момчето(или изобщо с момчета).Но после ще помислят и за мен и ще настояват за аборт.След това още 2-3 месеца ще ми се цупят.

LoRinSeR
07-22-2006, 06:49
Няма нужда да казвате на ваще-ако се случи да забременее едно момиче-този който е направил детето-той трябва да поеме отговорност-в смисъл да плати и уреди аборта-има доста места на които ще ви направят аборт на много високо ниво-щом се плати.Не мисля че една жена на 15-16 е готова да стане майка-та тя за себе си не може да се грижи още :D

Какво говориш ? Едно момиче на 16 НЕ може да е жена. Ползват се презарвативи. Или пък като при мен противозачатъчни ;-)

alkobalko
07-22-2006, 07:40
Значи аз съм на 18 и при мен въпросът не е толкова сложен. Разбира се, че бих казала на родителите си. Предполагам няма да останата приятно изненадани, но случилото се, случило. Никога не бих взела решение какво да правя с детето сама, нито бих позволила родителите ми да решат. Бих казала на приятеля ми и заедно да вземем решение. Аз бих искала да задържа детето, защото за мен абортът си е чисто убийство. И колкото и да е добра клиниката винаги има вероятност за някой гаф. Още повече, че това малко създание не е виновно за моите грешки и не трябва то да плаща. Така че аз бих го задържала. Колкото и смешно да звучи за някои, но щом се е случило значи така е трябвало.