PDA

View Full Version : ТеН ... Помагайте ...



teen4eto
07-21-2006, 22:23
Писна ми вече ... Днес пак бях на басейн и се бяхме разбрали да ми носят нещо с по-висок фактор,но са забравили да вземат ... И се мазах с едно олио с 4-ти фактор... :| А кожата ми принципно е бяла и мн лесно изгарям ... Веднъж ходих на плаж и се мазах пак с 2 неща и те бяха сравнително добри ... Оба4е слънцето бе6е мн силно и изгорях ... Обелих се ... И днеска пак на плаж ... и пак изгорях малко тоя път де ...

Та искам да ми кажете ( да ми препоръчате ) лосиони , олия , спрейове , масла и т.н ... И да ми кажете :
1.Като съм с такава кожа с кое е по добре да запо4на да се мажа отна4ало ... С масло с по висок фактор и след това с олио за по добър загар и тен ... Поне така знам ... Но нали като съм с нещо с висок фактор няма да хвана тен ...
2.4увал съм и за някакви пак масла и т.н с екстракт от моркови , които са мн добри за хващане на тен ... Абе давайте сякакви съвети , 6тото мн се дразня на кожата си ... :|
А ина4е мн обичам да ходя на басейн и понеже преди тренирах волейбол и обожавам да играя плажен волейбол ... А Стра6нО много искам ХУБАВ бронзов тен ... Та давайте савети ... :) 10x предварително ;)

BroKeN^DreAmZ`f
07-21-2006, 22:44
Ами кът обичаш на басейн ходи.....и има едно лсионче на Джонсън новичко з тен,не е лошо :) Давай мацайсе запай се там с олия,може и с зехтин...дори е доста добър вариант :-D

teen4eto
07-21-2006, 22:48
Ми 6е пробвам и с това ... А сега четох , че за да се хване хубав тен и за да не изгаря6 и да се бели6 , трябава да ходи6 на солариум преди това ... Вярно ли е ... А по темата кво 6е кажете ...

MauMyHkaTa
07-21-2006, 23:03
Аз си добивам естествен тен и се получава точно такъв - бронзовичък и мн му се кефя. Не използвам никакви масла и темподобни. Само че моята кожа си е нормална - нито съм мургава, нито съм като някои хора с много бяла кожа и затова тенът ми става готин ако отида дори за ден-два на плаж, независимо на море или басейн. Не знам...задължително ли е да използваш такива мазила? Или понеже кожата ти е бяла има опастност от изгаряне? Защото това изгаряне което ти описа-че се белиш после, ако става въпрос и аз го получавам! :) Но мисля че е нормално да се смени позагорялата кожа, независимо дали е на по-бял или тъмнокож човек!!! Аз така мисля... :-k

Ми 6е пробвам и с това ... А сега четох , че за да се хване хубав тен и за да не изгаря6 и да се бели6 , трябава да ходи6 на солариум преди това ... Вярно ли е ... А по темата кво 6е кажете ... :arrow: Какви солариуми, какви 5 лв.?! Отивам си на моренцето, пека се, малко ако се обеля и после с новата кожа която е от долу пак съм си достатъчно черна, за да не могат хората да ме познаят като ме видят след това! :lol: Е...не чак като негър де! :lol:

Lumidee
07-21-2006, 23:04
awe chovek zashto ne vnimavash?I az iskam da sum visoka 170 ama sum 160 :) Ako iskash da ne izgarqsh trqbva da se majesh s plajno maslo s po visok zashtiten faktor..i da xodish po chesto na plaj, no ne po cql den , a samo po nqkolko chasa:)

angelche
07-22-2006, 10:27
зависи колко си бяла,ако щом за един плаж ставш червена то ти трябва висок фактор има ги на много филми,аз лично ползвам на Nivea все пак на сам бяла като мляко,а за наистина много висок фактор ти препоръчвам Vichy.Не трябва да се мажеш с масла за потъмняване,а да се жащитаваш,аз като ходя на море първети дни се мажа с фактор 20,а после с това олио за тен.

kudravoto
07-22-2006, 10:28
mi ima edno na cabana sun to e za sled slunce

kapaMeJL
07-22-2006, 12:40
Абе нямаме никва култура в тва отношение.. :?
Всеки трябва да се помазва с слънцезащитни фактори понеее при първото излагане на слънце. Ако си с толкова бяла кожа изобщо не се излагай на слънце за повече от 30 мин. При първото излагане не повече от 10 мин. И при това задължително НЕ трябва да си подаваш и нослето между 10 и 17 часа! Ако толкова искаш да почернееш отиваш да те напръскат (за тези кабинки не знам много). Аз лично се мажа с едно лосионче на Dove и съм мн доволна, а по принцип съм страшно бяла.

kudravoto
07-22-2006, 12:44
mi az si hodq v parka opuvam se na nqkoq pei4ica i si se peka super dovolna sum ot rezultata

teen4eto
07-22-2006, 12:56
Е не съм с чак толкова бяла кожа , но изгарям лесно ... ;) ... Та казвайте още марки и цени ...

07-22-2006, 13:29
Мажи се с по-голям фактор. Примерно 20 - 20 и нещо и стой предимно под чадъра :smt017

In4iTu_
07-22-2006, 15:40
На Нивея са хубави лосионите за тен :wink:

™bLaCk`RoSe™
07-22-2006, 17:35
По добре да си по бяла,отколкото да изгориш и да се белиш.Може да питаш някой дерматолог,но според мене по нисък фактор от 30 недей да си взимаш.Все пак зависи и колко бяла е кожата ти.Мойта също е бяла,но се мажа с фактор 12.Всичко е индивидулано

playful_baby
07-22-2006, 17:55
АЗ ЛИЧНО СЪМ НАЙ-ДОВОЛНА ОТ СЕРИЯТА НА VICHY!!!ПОЛЗВАМ Я ПОСЛЕДНИТЕ 3 ГОДИНИ И НАИСТИНА ИМА ЕФЕКТ!!!МАЙКА МИ Е МНОГО БЯЛА И ИМА МНОГО ЛУНИЧКИ И БЕНКИ ЕТО ЗАЩО ДЕРМАТОЛОГА И КАЗА ДА НЕ СЕ ПЕЧЕ ИЗОБЩО!!!НО КОГАТО ХОДИМ НА МОРЕ ТЯ ПОЛЗВА VICHY 50+ ЛЕЛЕ СТРАШЕН ЕФЕКТ !!!АЗ ЛИЧНО ГО ИЗПРОБВАХ КАТО СЛОЖИХ МАЛКО НА ЕДНАТА СИ РЪКА А НА ДР. НЕ!!!ЕМИ СЕГА ТАМ КЪДЕТО СЪМ НАМАЗАЛА Е БЯЛО!!!!ЕСТЕСВЕНО ИМА И ПО-МАЛКИ ФАКТОРИ!АЗ ПОЛЗВАМ 15 И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА!!!ПРОДУКИТЕ НЕ СА ОТ НАЙ-ЕВТИНИТЕ НО СИ ЗАСЛУЖАВАТ!!!!МОЖЕШ ДА ГИ НАМЕРИШ В ПО-ДОБРИТЕ АПТЕКИ!!!

НАДЯВАМ СЕ ЧЕ СЪМ ТИ ПОМОГНАЛА!!!!
УСПЕХ!!! :)