PDA

View Full Version : Шосейно колоездене ?



Fena
07-22-2006, 12:49
Има ли някой от тук, който да се занимава с това? :) Какви дистанции сте минавали ? Какво колело карате?

Ако има фенове бихме могли да направим едно турче :) Мечтата ми винаги е била да стигна до морето с колело :) С едни приятели го сметнахме че за максимум 4 дена сме до Бургас. Лично мен ме е страх `щото сме още неопитни и ни трябва някой ветеран с нас, който го е минавал тоя път поне веднъж :) Иначе сме пердашили най-много до Пловдив и обратно :mrgreen:

RoyTheReaper
07-22-2006, 13:44
това е интересно, но трябва да е с шосеен бегач с удобна седалка. аз имам обикновен планински бегач с отвратително неудобна седалка, поради което съм ходил само от стара загора до нова загора и обратно (за един следобед) - приблизително 70 километра. все пак съм мислил да ходя до морето с това колело, ама нямаше навити.

да караш по натоварен път си е наистина страшно. особено като профучи една колона тирове, направо се хващам за мантинелата да не ме издухат турболенциите.

Fena
07-22-2006, 14:14
Еми точно, състезателно колело ти трябва :-)
Също и добра екипировка. Не мога да тръгна по гащите дето ритам футбол с тях примерно ... тряа специален велурен клин, тениска също.

Колелата трябва да са с тънки гуми. Mountain Bike-те не стават :lol:

Momchence
07-22-2006, 22:33
Мммм тези състезателните колела точно не ме кефят....тука на запад е много актуално и се следи с голям интерес...ся тече някфо състезание голямо "Тур де Франс" в централните новини по 15 мин обясняват как върви...говорят за някфи стратегии някфи щуротии...аз като гледам някъф пич върти педали кат откачен....мноу са ми смешни...аз тука кат си карам колелцето..пак такова планинско се води...и някфи фучат покрай мене с тея колела..мама им вика "лудите" даже съм виждал татко с колелото, каска, клин...с детенцето с малка касчица, клинче ...еднакви и фучат ... наистина са доста бързи обаче...иначе нормално колело карам доста...даже на "младини" покорих град Своге с балканче...смятайте...там е селото на един приятел и останахме там...иначе нямаше да може да се върнем....беше доста фън по склоновете на стара планина с тфа розово балканче с облегалка....чуда се как не се разпадна...

Fena
07-22-2006, 22:51
Абе тръпката си е уникална :lol: Навеждането напред при спускане с цел да се попречи на вятъра да те съботи от колелото ... аууу страхотно :twisted:


Колкото до отборното каране, там е истината !! Изтегляне напред и заставане пред състезателя в съседната лента, с цел съотборниците ти които са зад теб да се изтеглят на по-предни позиции :mrgreen: Криене един зад друг, за да може тоя най-отпред да "цепи въздуха"(аз така го наричам :mrgreen: ) на останалите зад него :D Нищо не ебавам от отборно каране. Тея трикове съм ги установил след гледания на състезания :D


бтв някой знае ли някъв клуб на територията на София, където мога да се свържа и включа евентуално при някои ?

teenkopele
07-26-2006, 11:34
Има ли някой от тук, който да се занимава с това? :) Какви дистанции сте минавали ? Какво колело карате?

Ако има фенове бихме могли да направим едно турче :) Мечтата ми винаги е била да стигна до морето с колело :) С едни приятели го сметнахме че за максимум 4 дена сме до Бургас. Лично мен ме е страх `щото сме още неопитни и ни трябва някой ветеран с нас, който го е минавал тоя път поне веднъж :) Иначе сме пердашили най-много до Пловдив и обратно :mrgreen:

Колко време ви отне? :wink:

alext20
09-28-2008, 09:04
от няколко години живея в Лондон, и 2-3 години карах ройлери като луд, което много ми доставяше удоволствие.
Но от около 2 години насам карам сериозно колело ( Peugeot Competition ), малко е старо но рамката е алуминиева и е адски лека, и съм сложил бая нови неща по него, като капли , седалка , хендалбар , бар тапе.... и др.
Та по темата за около 2 години с него имам около 2000 мили ( това прави над 3200 км някъде ), но съм карал само в Лондон, което не е зле понеже града си е достатъчно голям.
Иска ми се и като се прибера в България, по то1но в Пловдив ( понеже съм от там) да карам така както карам и тук, но си мисля че просто това е невъзможно , като се има впредвид шофьорите.
Има ли някои които е карал сериозно да ме по съветва има ли смисъл да си взимам колелото в Бг другият път като се прибирам да по карам или не?

Christ
09-28-2008, 09:19
На шофьорите нищо им няма. ;) Аз съм карал колело по повечето главни булеварди в София. Ако вървиш бързо, към 20-30 км/ч никой няма да те закача. Когато си на колело си водач, не пешеходец. Важи Закона за движение по пътищата.

Rowdy
09-28-2008, 09:57
ако си от София, за 2 дни си в Бургас. Обаче ти трябва здраво трениране на краката преид тва и естествено каране през целия ден, тва разбира се, ако ви е цел да стигнете по-бързо :oops: Аз тва лято карах по Родопите, ама къдтео ми писнеше, ме качваше баща ми 8-)

alext20
09-28-2008, 09:58
abe az si karam byrzo kolkoto moga po ulicite, tochno poradi tazi prichina predpochitam po glavnite poneje karash po byrzo.izbqgvam parkove i alei, no vse pak si mi e malko strah da trygna po ulicite v bg , no dogodina kato se pribera mislq da probvam nai nakraq.
a po vyprosa za skorosta nai visokata koqta sym vdigal e kym 42 mili ( kym 65 ), e verno beshe po nadolnishte i v park no vse pak si e baq byrzo za kolelo :)

Rowdy
09-28-2008, 10:32
хаха, мене по надолнищата често ми се случва да изпреварвам автобуси и камиони.. абе адреналин си е и тва, особено акто се сетя колко малко ми остана да се срещна в мантинелата, докато изпреварвах камион с говеда 8-)

Christ
09-28-2008, 10:40
хаха, мене по надолнищата често ми се случва да изпреварвам автобуси и камиони.. абе адреналин си е и тва, особено акто се сетя колко малко ми остана да се срещна в мантинелата, докато изпреварвах камион с говеда 8-)

Един приятел цунка мантинелата и шипките зад нея като се правеше на много бърз.. :) Недей се засилва толкова в завоите.