PDA

View Full Version : Сърцето или Разума



Лили
07-23-2006, 07:25
Случвало ли ви се е понякога да трябва да избирате между човека към когото ви тегли сърцето, бихте направили всичко за него,той е в мислите ви ден и нощ, но поради няква причина не може да сте заедно, или пък ви е наранил многократно с действията си. И човек който дава всичко за вас,обича ви безпределно,харесва всяка частица у вас такава каквато е,без да е нужно да си в най-хубавите си дрехи и гримирана по най-добрия начин-но ти просто не изпитваш нищо повече от приятелско чувство към него. С една дума дори и ако си рошава по анцунг за него не е от значение,стига да е със теб. Знаеш че винаги би бил на твоя страна и би те закрилял от всичко.
И ако ви се случвало,вие кое послушахте- СЪРЦЕТО или РАЗУМА?
Отдадохте се на нещо като връзка с човек наранил ви стократно? (казвам "нещо като връзка" защото тя е изпълнена с караници, неразбиратества и ревност)
Или послушахте разума и се научихте да обичате и уважавате момчето което дава мило и драго за вас? :smt010

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 07:28
Миличка много неловка ситуация! Преди бях в такава и избрах сърцето, не потрагна, но все пак опитах и не съжалявам [-( ... и сега да попадна в такава пак ще послушам сърцето, защото нали знаеш сарцето избира кой да обича...

priti_kiti
07-23-2006, 07:54
Ау да случвало ми се е с маалки разминавания,иначе е почти като твоята история..
Какво послушах? Разума.

Лили
07-23-2006, 07:58
Ау да случвало ми се е с маалки разминавания,иначе е почти като твоята история..
Какво послушах? Разума.
И щастлива ли си сега? Би ли избрала пак разума

priti_kiti
07-23-2006, 08:02
Ау да случвало ми се е с маалки разминавания,иначе е почти като твоята история..
Какво послушах? Разума.
И щастлива ли си сега? Би ли избрала пак разума Дали съм щастлива.. как да ти кажа,точно в момента ми е трудно да ти кажа твърдо ДА...защото съм поставена в малко кофти положение, но се чувствам горда от това,че избрах разума,а не сърцето.. защото ако бях избрала сърцето щях да страдам двойно повече макар и след време.. А съм слушала и сърцето си - до нищо добро не е водело..
Трябва и да мислиш какво е правилно.. не само какво искаш.. защото после може да се окаже,че си сгрешил..
Дали пак бих го избрала - 100% ДА..

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 08:07
Ицкам да разкажа 2 истории:
Първата: е с едно момиче което много обичаше едно момче адски много той я нараняваше непрекъснато но сърцето я дърпаше към него и тя не се предаде след 4 години болка и мъка сега е с него БЕЗУМНА ЛЮБОВ е, а той е от типа момчета които не се влюбват, но в момента е влюбен в нея и дава всичко за нея ВСИчКО...
Втората: друга моя приятелка избра разума реши че нещата с неиния приятел не вървят а той я обичаше и тя го обичаше, но не послуша сърцето а разума си... и сега не е с него, а е сама...и не е толкова щастлива колкото другата...

XXX_f
07-23-2006, 08:22
Ako slushash razuma, nqma da si shtasliva , makar , che choveka koito e do teb te obicha mnogo i pravi vsichko za teb, ti prosto ne go obichash.Kakto sa kazali horata "hubost na sila nestava"
A ako slushash surceto si , pak nqma da si shtasliva , zashtoto tozi chovek koito obichash kakto go opisvash , e grubiqn , ot koito mojesh da ochakvash vseki edin moment da ti prichini i fizicheska bolka, taka che po-dobre pochni vsichko ot nachalo.Potursi istinskata lubov.Tova e spored men , ne sum se postavqla v takava , no ako mi se naloji smqtam , che shte postupq taka kakto opisvam.ZNam mnogo shte stradam , no prosto trqbva da pomislq za sebe si

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 08:24
Ako slushash razuma, nqma da si shtasliva , makar , che choveka koito e do teb te obicha mnogo i pravi vsichko za teb, ti prosto ne go obichash.Kakto sa kazali horata "hubost na sila nestava"
A ako slushash surceto si , pak nqma da si shtasliva , zashtoto tozi chovek koito obichash kakto go opisvash , e grubiqn , ot koito mojesh da ochakvash vseki edin moment da ti prichini i fizicheska bolka, taka che po-dobre pochni vsichko ot nachalo.Potursi istinskata lubov.Tova e spored men , ne sum se postavqla v takava , no ako mi se naloji smqtam , che shte postupq taka kakto opisvam.ZNam mnogo shte stradam , no prosto trqbva da pomislq za sebe si
а не мислиш ли, че той може да се промени с нея и тогава.....

XXX_f
07-23-2006, 08:27
Moje i da se promeni , no tova e malko veroqtno , sled kato se durji po tozi yjasen nachin :(
"vulkut kojata si meni, no nrava Ne"

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 08:29
Moje i da se promeni , no tova e malko veroqtno , sled kato se durji po tozi yjasen nachin :(
"vulkut kojata si meni, no nrava Ne"
да вярно е че "vulkut kojata si meni, no nrava Ne" но ако нямаш надежда то какво ти остава... нали знаете че няма нищо невъзможно......

XXX_f
07-23-2006, 08:31
Dulboko se nadqvam da se promeni i da e shtasliva , trqbva da opita da go promeni , no ako produljava da e grub , prosto ne vijdam budeshte :(

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 08:33
Dulboko se nadqvam da se promeni i da e shtasliva , trqbva da opita da go promeni , no ako produljava da e grub , prosto ne vijdam budeshte :(
да така е, но от опит глава не боли, ако не опита цял живот ще съжалва!!!

LP_girl_14
07-23-2006, 10:44
Попринцип винаги слушам сърцето,но веднъж послушах разума и мисля че не съм сбъркала.Мислех че няма да съм щастлива с човека,който избрах,но...оказа се че съм преценила правилно всичко се разви идеално между нас :D Ако бях послушала сърцето си...щах да страдам много :roll:

koalka
07-23-2006, 11:02
Не ми се е случвало честно казано.Адски гадна ситуация.Пизнавам си-незнам какво бих направила,ако нещо такова ми се беше случило.Може би нямаше да имам никой и нямаше да предприемам действия към никой от тях.Колкото и до ме боли.

07-23-2006, 11:11
Хм... Демек сигурното или несигурното?!Ако изборът беше мой щях да избера второто.Защо трябва да правиш нещо,което не те влече,което няма да предизвика същите емоции?Предполагам си на не повече от 16-17,помисли още колко неща и подобни дилеми те предстоят...
Следвай сърцето си! :mrgreen:

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 11:13
Хм... Демек сигурното или несигурното?!Ако изборът беше мой щях да избера второто.Защо трябва да правиш нещо,което не те влече,което няма да предизвика същите емоции?Предполагам си на не повече от 16-17,помисли още колко неща и подобни дилеми те предстоят...
Следвай сърцето си! :mrgreen: =D>

ani88
07-23-2006, 11:13
Az bix izbrala sarceto zashto s nego chysvstvame,nemojesh da si s edin chovek samo zashtoto toi te obicha a ti nego ne kav e smisala kato v sarceto nqma trupka kum toq chovek.MOq savet e da izberesh kakvo ti podskazva sarceto i da go slyshash

ycMuBkaTa
07-23-2006, 11:16
Послушах сърцето...и какво се получи? Страдам, защото изгубих най-добрият си приятел. Не избрах разума, а сърцето и сега какво...на сърцето му е студено и е самотно, защото загуби най-прекрасния приятел и човек...И до там...Дори се замислям кое е по-добре - да следваш сърцето и да имаш голяма любов или да се радва душата ти на малките, но истински важни неща :roll:

yo-ma-nigga
07-23-2006, 11:57
ponqkoga e dobre da slushash surceto si no ne vinagi to moje da te podvede i da te nakara mnogo da sujelqvash moje da te dovede do greshka sled greshka a tova ... shte te narani mnogo zatova slushai v povecheto sluchei razuma si toi edva li shte te podvede ( ako si nqkoi zdravomislesht) razbira se

`Death`Whore`
07-23-2006, 11:58
От двамата здравомислещият човек не би избрал нито единия.

luda`flirtajika
07-23-2006, 12:13
az li4no po4ti vinagi slusham surceto si,no kato gledam kfi gi pishete... za razuma,mai ve4e shte slusham razuma si :P,ima edno mom4e,koeto e vlubeno v men,no az ne go haresvam,haresvah drug,koito posle,...ne iskah da sme gadjeta-po red pri4ini,no mn go haresvah,stanahme gadjeta(toi me ubedi,a i az nali go iskah...),a .... neznam-neshto se oburka i na 14 fevruari skusahme :P :cry: posle go haresvah dulgo est,a onzi mi podarqvashe razni plusheni igra4ki,i belejki,defakto-obi4ashe me,no az nego ne-i slushaiki surceto si ostanah sama(i za sega se radvam,zashtoto onzi naistin ne mi haresvashe) i ot togava ve4e ne se doverqvah na nikogo i oshte ne se :P,prosto ninam kakvo mi stana....

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 12:33
От двамата здравомислещият човек не би избрал нито единия.
:smt023

luda`flirtajika
07-23-2006, 12:44
ха-ха-ха и аз ве4е нинам

07-23-2006, 13:26
Моят съвет е слушай разума.Аз така слушах сърцето 3 год и падах все по- ниско и по-ниско,заради човек,който не го заслужаваше!!!Добре,че поне секс не правих с него!Та отрязвах мн момчета,заради него и когато той свирнеше аз тръгвах.Наистина има и такива,които се променят,но той не се промени,продъжи все така да се държи с мен...И така тая история продължи 3 год.Мн пъти ме е нагрубявал,после аз забравях казвах си,че този път ще се промени,няма да е така.Обаче не стана,той още си е такъв, но аз наскоро реших да не му падам в крата ве4е.Така,че слушай разума,понякога заобичваш човек само като виждаш колко той те обича и дори ти не усещаш кога и ти се влюбила.Ако искаш нещо да ме питаш по този въпр ЛС

qgodkata__
07-23-2006, 13:28
Горното бях аз :) Извинявам се

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 13:31
Моят съвет е слушай разума.Аз така слушах сърцето 3 год и падах все по- ниско и по-ниско,заради човек,който не го заслужаваше!!!Добре,че поне секс не правих с него!Та отрязвах мн момчета,заради него и когато той свирнеше аз тръгвах.Наистина има и такива,които се променят,но той не се промени,продъжи все така да се държи с мен...И така тая история продължи 3 год.Мн пъти ме е нагрубявал,после аз забравях казвах си,че този път ще се промени,няма да е така.Обаче не стана,той още си е такъв, но аз наскоро реших да не му падам в крата ве4е.Така,че слушай разума,понякога заобичваш човек само като виждаш колко той те обича и дори ти не усещаш кога и ти се влюбила.Ако искаш нещо да ме питаш по този въпр ЛС
знаеш ли като се замисля може и да си права, но тя трябва да опита според мен ми, ако той се ПРОМЕНИ?!?!?!?! :smt012

`Death`Whore`
07-23-2006, 13:32
Ххаххаххаа, ако се промени. Колко си наивна.

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 13:35
Ххаххаххаа, ако се промени. Колко си наивна.
не съм наивна изобщо даже, но ако не опиташ ще съжаляваш до края на живота си, ми представи си че наистина се промени и м/у тях се получи.....

`Death`Whore`
07-23-2006, 13:36
Лесно е да се гавря с някого месеци, години, и после да кажа: "Извинявай, промених се, вече те обичам"...

Do_YoU`lOvE_mE
07-23-2006, 13:38
Лесно е да се гавря с някого месеци, години, и после да кажа: "Извинявай, промених се, вече те обичам"...
явно с теб просто гледаме по различен начин на нещата...
Аз мисля че тя трябва да опита....

CrazyWitch
07-23-2006, 13:58
Еми отстрани погледнато бих се отклонила и от двете посоки. Късмет!

IKisseDAGirL
07-23-2006, 15:38
точно в същата ситуация не съм попадала, но дълго време все се подчинявах на сърцето и крайно време беше да видя какво ще е ако се доверя на разума ;-)
е, много по-добре съм си така
научих се да му вярвам, а и е мн по-лесно да вярваш на него, защото сърцето мн често лъже.. нямам му доверие вече :P
сега съм си 100 пъти по-добре, 100 пъти по-щастлива :D
така че... разума :wink:

Frank_Lampard
07-23-2006, 15:41
Винаги съм избирал разума... само веднъж избрах сърцето и заради това решение сега изживявам най-хубавия си период в живота до сега ;)

dream_for_you
07-23-2006, 16:40
Ами не съм попадала едновременно да избирам между двете,но съм ги преживяла 8-[
Преди време срещнах момче,с което станахме страхотни приятели,оказа се,че той не иска само приятелство :shock: и трябваше да избирам.Дали да тръгна с момче,което обичам единстевено като приятел или да го загубя :smt012 .Не знам от разумност или от чувства,но не тръгнах с него...и така загубих най-прекрасния човек,загубих единственото момче,което ме е обичало и уважавало :smt009
Сега пак съм изправена пред дилемата разума или сърцето.Този път се влюбих в момче,с което можем да сме единствено приятели,до последно нямаше да му казвам,но не издържах и казах...отново аз съм сама.Той се оказа втория вариянт,момчето на което не му пука за теб и те прави на луда...
Искам да кажа,че аз винаги до сега съм слушала сърцето си,дори и да съм грешила,не съжалявам,защото в живота трябва да се рискува,не може винаги да си разумен :smt006
Помисли добре,с кой би ти било по-добре.Дали ще можеш да издържиш пред пренебрежението на единия или пък ще го промениш... :-k;дали ще си щастлива с някой,който не обичаш,въпреки,че той дава всичко за теб...помисли добре и да не ти пука,избери този,с който ще си най-щастлива :wink:

light_purple
07-23-2006, 19:16
Az bih izbrala razuma v toq slu4ei.

qgodkata__
07-23-2006, 23:52
Моят съвет е слушай разума.Аз така слушах сърцето 3 год и падах все по- ниско и по-ниско,заради човек,който не го заслужаваше!!!Добре,че поне секс не правих с него!Та отрязвах мн момчета,заради него и когато той свирнеше аз тръгвах.Наистина има и такива,които се променят,но той не се промени,продъжи все така да се държи с мен...И така тая история продължи 3 год.Мн пъти ме е нагрубявал,после аз забравях казвах си,че този път ще се промени,няма да е така.Обаче не стана,той още си е такъв, но аз наскоро реших да не му падам в крата ве4е.Така,че слушай разума,понякога заобичваш човек само като виждаш колко той те обича и дори ти не усещаш кога и ти се влюбила.Ако искаш нещо да ме питаш по този въпр ЛС
знаеш ли като се замисля може и да си права, но тя трябва да опита според мен ми, ако той се ПРОМЕНИ?!?!?!?! :smt012
може,да опита ако иска ама тя май е опитвала и нищо

Boot
07-24-2006, 00:25
Ваште разуми са тъпи щом говорят да сте с човек дето не ви кефи... луд луд..

mnogomili4kata-sf
07-24-2006, 08:11
Ами вече се научих как да съчетавам и двете...според мен не първичната емоция е най-важна...сега много често разумът ме предпазва от нови и нови страдания,което в никакъв случай не значи,че понякога не действам чрез сърцето си,неизбежно е просто

ludamacka
07-24-2006, 14:20
ami po princip slu6am surceto si,no ako me e naranqval s deistviqta si sigyrno 6te sum ymorena i bih izbralal razuma

iiirish
07-24-2006, 15:36
Еми отстрани погледнато бих се отклонила и от двете посоки. Късмет! =D>

yo-ma-nigga
07-25-2006, 10:09
prosto mix ot dvete...

SlaDko{P}BuKu
07-25-2006, 10:21
Eto go moq otgovor:B
dimana-6te poema riska:)
da kazva vseki koi kakvoto iska,SYRCETO NE GRE6I!!!!obi4am te i 6e poema riska s teb zavinagi....

freaky_FK
07-25-2006, 11:02
da mnogo e trudno v takuv moment.no ako se postavq na tvoe mqsto ako tozi kam koito te tegli sarceto te naranqva naj veroqtno ti nqma da si shtastliva. a ako drugia naistina e gotov na vsichko za teb idi pri nego i go pomoli da te nauchi da go obichash :)

6okoladova strast
07-25-2006, 13:25
Случвало ли ви се е понякога да трябва да избирате между човека към когото ви тегли сърцето, бихте направили всичко за него,той е в мислите ви ден и нощ, но поради няква причина не може да сте заедно, или пък ви е наранил многократно с действията си. И човек който дава всичко за вас,обича ви безпределно,харесва всяка частица у вас такава каквато е,без да е нужно да си в най-хубавите си дрехи и гримирана по най-добрия начин-но ти просто не изпитваш нищо повече от приятелско чувство към него. С една дума дори и ако си рошава по анцунг за него не е от значение,стига да е със теб. Знаеш че винаги би бил на твоя страна и би те закрилял от всичко.
И ако ви се случвало,вие кое послушахте- СЪРЦЕТО или РАЗУМА?
Отдадохте се на нещо като връзка с човек наранил ви стократно? (казвам "нещо като връзка" защото тя е изпълнена с караници, неразбиратества и ревност)
Или послушахте разума и се научихте да обичате и уважавате момчето което дава мило и драго за вас?
_________________
da slu4valo mi se e boli mogo i e trudno imam edna tema help me to survive podobna e na tvoita sa4uvstvam ti no nemoga da ti dam savet