PDA

View Full Version : Как се записва филм на DVD диск?



07-23-2006, 19:03
скоро си купих двд записвачка но досега не ми се беше налагало да записвам двд филм .. въпроса ми е той как се записва ?? както обикновенните дискове или и по друг начин и трябва ли да слагам субтитри ? миси преварително

Axxxel
07-23-2006, 23:37
Тц...ако си с неро просто му задаваш dvd диск и си слагаш аудио и видео папката в диска (AUDIO_TS и VIDEO_TS)

07-24-2006, 01:08
Тц...ако си с неро просто му задаваш dvd диск и си слагаш аудио и видео папката в диска (AUDIO_TS и VIDEO_TS)
аха миси мн :))

theraven_nz
07-24-2006, 01:38
Тц...ако си с неро просто му задаваш dvd диск и си слагаш аудио и видео папката в диска (AUDIO_TS и VIDEO_TS)

И нищо няма да стане.... :-D
Де да ставаще ей така с влачене ама не. Неро Вижън може да ти свърши тази работа или аз което ползвам SONIC DVDit, има си всичко - можеш да слагаш менюта, музика към тях, ефекти.... Виж ако искаш и субтитри да сложиш към филма ще е малко кофти, щото трябва да го направиш предварително. Тука се намесва VirtualDub и още тем подобни... Абе ако искаш да го изпипаш бая играчка има... Но с DVDit базовите неща ще можеш да си ги направиш - меню, филм, че и да го запишеш даже. Само пуканки не може да ти изпука за филма ама айде... :-D

Axxxel
07-24-2006, 02:38
Не съм казал с влачене...тъпо е...има си адд бутон...и ти ще ми кажеш, че нестава...никога не казвам неща, които незнам.Дори като му дам на дата dvd и запиша dvd филм...то си казва, че съдържа видео файл и ще е най-добре да го запиша чрез "Video dvd", иначе имало вероятност да не тръгне на DVD плеър...БУУУУЛШИТ...записвам си ги без проблем...и познай какво?Тръгват без проблем на мноооогооо, ама мнооооогоооооо dvd плеъри :) .Достатъчно е само да си изтеглиш dvd филма...или ако е от видеотеката си го правиш с DVDShrink...

theraven_nz
07-24-2006, 09:12
Не съм казал с влачене...тъпо е...има си адд бутон...и ти ще ми кажеш, че нестава...никога не казвам неща, които незнам.Дори като му дам на дата dvd и запиша dvd филм...то си казва, че съдържа видео файл и ще е най-добре да го запиша чрез "Video dvd", иначе имало вероятност да не тръгне на DVD плеър...БУУУУЛШИТ...записвам си ги без проблем...и познай какво?Тръгват без проблем на мноооогооо, ама мнооооогоооооо dvd плеъри :) .Достатъчно е само да си изтеглиш dvd филма...или ако е от видеотеката си го правиш с DVDShrink...

Чакай сега да се разберем... ако си изтелиш ДВД то си е готово конвертирано до 4 и кусур ГБ и в съответния VOB, IFO, BUP и т.н. формати и е готово за запис. За AVI, MPEG, WMV, ASF обаче ташак си требе... ](*,) :-D

Да не говорим че това бутонче Add е на Неро Експрес-а, което е като скопен коч. Както и да е... давай да не спориме, въри да пием бира :-({|= :-D

Axxxel
07-24-2006, 14:43
Само ако прочетеш пак въпроса ще разбереш какво пита човека, а имено как да запише двд филм, а не как от ави да го конвертира, да си направи меню и да го запише като двд...