PDA

View Full Version : Най-древният език



PoliGirl
07-23-2006, 21:31
Izvinqvam se ako temata ne e za tozi podforum, no toi mi se stori nai-podhotqsht
Vuprosa mi e dali nqkoi moje da mi kaja sus sigurnost koi e nai-drevniq ezik na zemqta. Ili pone edin ot nai-drevniete ...



*Заглавие на Кирилица! Латиницата ще бъде забранена от 01.04.09. г. !
Точка 1 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

RoyTheReaper
07-23-2006, 22:19
все още не е установено със сигурност кога се е появил езика при хората. предположенията са от 2 000 000 до 40 000 години пр.н.е. този най-древен език по всяка вероятност вече е изчезнал.

PoliGirl
07-24-2006, 16:42
imah predvid ezik koito e ostanal i do dnes
neshto kato latinskiq ili rimskiq ili neshto takova

impress
08-03-2006, 13:11
Темата си е интересна.. И мен ми стана интересно кой е бил първия език.. то е ясно, че е изчезнал, но за да го е имало, то трябва да има някакви доказателства, надписи, рисунки на букви примерно, нещо такова.

Пък и това, което ти имаш предвид под "език" е доста широко понятие. Откакто са се появили хората те са общували (предполага се) доста примитивно. Време е изминало, докато някой ще измисли "език", като това може би е било нещо като йероглифи или просто някакви чертички, за да се изрази нещо писмено, което пък е станало ооще по-нататък.

zai4ety13
03-22-2009, 11:13
и на мене ми е много интересно....И как ли по-точно са почнали да измислят думи.Сигурно първо са започнали със рисунки и знаци...