PDA

View Full Version : Когато се страхуваш да не нараниш човека, когото обичаш?



Sandra_
07-24-2006, 21:34
Имам един много наболял проблем от вече повече от година.
Най-добрата ми приятелка е много затворена (и в буквалния и в преносния смисъл).
Не мога да я извадя от къщи. Какво ли не правих, как ли не я молих... просто отказва. Предпочита да си виси в къщи и да си играе на компютъра до среднощ. Със седмици не я виждам, защото си седи у тях по 24 часа, като затворник. Какво приятелство е това?
Боли ме да я гледам така. Страхува се да не остави майка си сама ли, какво? За протокола на 18 години е и никога не е мърдала от тях.
Понеже съм добра душа все ходя у тях. Но ми писна да бъда "приятелката на повикване". :evil:
Страхувам се, че ако подхвана разговор с нея, на тази тема ще я нараня много, какво да правя?! Моля ви ПОМОЩ!!! :cry:

07-24-2006, 21:58
ti si i priqtelka trqbva da napravi6 ne6to za neq,za q izvede6 navun,dori i nasila.tq ne ti li e kazvala za6to ne iska da izliza ot tqh?6tom ste priqtelki trqbva da ste razgovarqli za tova.no v nikakuv slu4ai ne q ostavqi,za6toto 6te stane o6te po-zle.psroto q nakarai da izlezete zamalko da se porazhodite ili izmisli ne6to da otide s teb do nqkoi magazin ili ne6to podobno.ne q zarqzvai,a i pomogni.tq sigurno nqma drugi priqteli osven teb.opitai se da i pokaje6 4e jivota izvun tqh su6to e hubav i tq kato izleze i se zapoznae s drugi hora 6te go razbere.uspeh! :wink:

Lumidee
07-24-2006, 22:09
Ako ne ti ..koi dr da q otkrexne..??!?!kaji i neshtata i s dobro priqtelsko durjanie i pomogni da izleze ot tazi izolaciq!Ako i go kajesh moje v nachaloto da i stane malko kofti, no mislq che shte go razbere!

07-25-2006, 00:09
Ако наистина не и се излиза никъде това е много лошо. Опитай да и нмериш момче което прилича на нея, така че да си допаднат. А ако и това не стане вече незнам какво може да и помогне. Все пак не я оставяй сама за нищо на света, защото ще става все по-зле и по-зле. Опитай от всичко от което се сетиш дори и да и кажеш истината в очите(естествено с меки думи)
За проткола: аз сам момче на 18 и аз понякога се чуствам така но все пак имам много добри приятели които ми помагат да се чуствам пълноценен)
Има много хубави психологически книги потърси някоя такава и и дай да рпочете.УСПЕХ ВСЕ ПАК ТЯ Е НА 18 ТИЙНЕЙДЖЪР КОЙТО ТРЯБВА ДА СИ ИЗЖИВЕЕ ЖИВОТА ПЪЛНОЦЕННО

did1ls
07-25-2006, 18:00
Ako ne ti ..koi dr da q otkrexne..??!?!kaji i neshtata i s dobro priqtelsko durjanie i pomogni da izleze ot tazi izolaciq!Ako i go kajesh moje v nachaloto da i stane malko kofti, no mislq che shte go razbere!

ni6to_ob6to
07-25-2006, 21:13
Ako ne ti ..koi dr da q otkrexne..??!?!kaji i neshtata i s dobro priqtelsko durjanie i pomogni da izleze ot tazi izolaciq!Ako i go kajesh moje v nachaloto da i stane malko kofti, no mislq che shte go razbere!
=D>

Sandra_
07-27-2006, 10:02
Има и друг вариянт... просто ще спра да я търся. И без това в момента имам усещането, че изобщо не е с мен (в какъвто и да е аспект - духовен и физически).
Ако някога й омръзне да виси у тях по цял ден ще ми се обади... ако ли не прав й път. На мен ми омръзна да се съобразявам с тъпите й капризи. Така е вече от 4 години насам и точно тази беше причината поради, която я зарязах първия път... същата ще е и този път. :?
На нея просто си й харесва тази изолация. Как ли не я мъчех, какво ли не правех... на нея просто й допада идеята да се държи за полата на майка си докато не пукне. Сакън да не остави биберона и мамичка за две минутки. Аз ям хора за обяд и вечеря. За това е по-добре да си е завряна при майка си. Изглежда, че през цялото време не съм се занимавала с едно зряло момиче, а с бебе не способно да се отдели от майка си. :smt009

cecko_boy
07-27-2006, 10:17
Има и друг вариянт... просто ще спра да я търся. И без това в момента имам усещането, че изобщо не е с мен (в какъвто и да е аспект - духовен и физически).
Ако някога й омръзне да виси у тях по цял ден ще ми се обади... ако ли не прав й път. На мен ми омръзна да се съобразявам с тъпите й капризи. Така е вече от 4 години насам и точно тази беше причината поради, която я зарязах първия път... същата ще е и този път. :?
На нея просто си й харесва тази изолация. Как ли не я мъчех, какво ли не правех... на нея просто й допада идеята да се държи за полата на майка си докато не пукне. Сакън да не остави биберона и мамичка за две минутки. Аз ям хора за обяд и вечеря. За това е по-добре да си е завряна при майка си. Изглежда, че през цялото време не съм се занимавала с едно зряло момиче, а с бебе не способно да се отдели от майка си. :smt009

Napulno sym suglasen ako ti e istinska priqtelka ste te potursi i shte izleznete,ako ne kakto kaza prav i pyt ne e edinstevenata na toq svqt nali taka :)