PDA

View Full Version : kvo to4no e use6aneto pri orgazam?



07-26-2006, 12:56
na niakolko puti izpitvam uduvolstvie ot samozadovoliavaneto ma kak da razbera dali tva e orgazam ???/no mi stava mn gotino no za kratko... :? :(

la_sabrosita
07-26-2006, 12:59
emi da normalno do kolkoto znam pri momi4etata orgazma trae okolo 8-9 secundi..i predstavlqva svivane na opredeleni muskuli :-k

brain_stew
07-26-2006, 13:49
emi da normalno do kolkoto znam pri momi4etata orgazma trae okolo 8-9 secundi..i predstavlqva svivane na opredeleni muskuli :-k

8-9 секунди????Чуваш ли се?Не е 8-9 сек, малко повече е.А относно времетраенето на оргазма, сякаш при момчетата е по-дълго.Значи при момичетатаоколо 15-20 сек продължава усиленото пулсиране и свиване на мускулите, през следващата минута-минута и половина пулсирането отслабва и вече не е толкова силно.Но пак остава готино усещане от оргазма.То си се чувства.Не знам тоя дето е пуснал темата момче ли е или момиче, но най-лесния начин да провериш за оргазъм (при момичетата) освен свиването на мускулите е и леко да докоснеш клитора!Лично на мен ми става едно такова...нещо като гъдел.

[EG]MISSY
07-26-2006, 13:54
ако самозадоволяването ти е практика,можеш да достигнеш оргазъм,но много хора бъркат удоволствието от секса с оргазъм.по принцип мъжете достигат почти всеки път,аз лично само веднъж ,не че съм със супер богат опит..но е нещо като де-жаву..не знаеш къде се намираш,сякаш летиш,откачила си от кеф,иде ти да блъскаш и тряскаш....абе,яко е...

Ralica___
07-26-2006, 14:16
Orgazmat trae okolo 10-15 sekundi i se chuvstvash vse edno ne si ti, vse edno si politnal i letish li letish no za jalost tvarde kratko..E tova e ot lichen opit moje i da ne sam prava no az taka se chuvstvam.

Nasindo
07-26-2006, 14:20
MISSY]нещо като де-жаву..не знаеш къде се намираш,сякаш летиш,откачила си от кеф,иде ти да блъскаш и тряскаш....абе,яко е

Parvo se pozainteresuvai kakvo e Deja Vu i sled tova govori ... 6toto tva gore e edna golqma glupost ! :evil:

[EG]MISSY
07-26-2006, 14:24
MISSY]нещо като де-жаву..не знаеш къде се намираш,сякаш летиш,откачила си от кеф,иде ти да блъскаш и тряскаш....абе,яко е

Parvo se pozainteresuvai kakvo e Deja Vu i sled tova govori ... 6toto tva gore e edna golqma glupost ! :evil:
хахахах,глупости ли....май ти не си наясно....ако жжелаеш провери в речника на чуждитве думи...или по-добре първо ми обесни в какво се израява тоята дефиниция?

Nasindo
07-26-2006, 14:26
MISSY]

MISSY]нещо като де-жаву..не знаеш къде се намираш,сякаш летиш,откачила си от кеф,иде ти да блъскаш и тряскаш....абе,яко е

Parvo se pozainteresuvai kakvo e Deja Vu i sled tova govori ... 6toto tva gore e edna golqma glupost ! :evil:
хахахах,глупости ли....май ти не си наясно....ако жжелаеш провери в речника на чуждитве думи...или по-добре първо ми обесни в какво се израява тоята дефиниция?

Az mnogo dobre znam kakvo e.... ama vse pak malko teen4e prosto ne pi6i kato ne znaesh ! :mrgreen: xaxxaxaaxax

[EG]MISSY
07-26-2006, 14:33
хехех,аз ли съм малкото тиинче....благодаря,че ме сложи в граници...дежа-вЮ-то(благодаря за уточнението) е по-скоро явление,което няма аналог,случва се най-вече на младите хора,специалистите твърдят ,че е най-често срещано при хора с добре изразена фантазия...
интересното е,че веднага започна да ме обиждаш,каква съм или не...най-малкото това не те вълнува,а и не би трябвало,не можеш ли да проведеш един нормален спор без да избиваш агресия..или е много трудно?!пък и темата е малко странна,защото оргазмът е строгоиндивидуално изживяване..и все пак аз така и не чух твоята дефинизия :)

Nasindo
07-26-2006, 14:39
MISSY]хехех,аз ли съм малкото тиинче....благодаря,че ме сложи в граници...дежа-вЮ-то(благодаря за уточнението) е по-скоро явление,което няма аналог,случва се най-вече на младите хора,специалистите твърдят ,че е най-често срещано при хора с добре изразена фантазия...


Opredelenieto ti e sme6no....to vaob6te i ne e opredelenie...a moje bi sega si napisala v google.com deja-vu i si pro4ela samo ,4e deja-vuto e qvlenie ,koeto nqma analog... da no ot tova ni6to ne se razbira.... za6toto ima hilqdi qvleniq koito nqmat analog.... kakto i da e \:D/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Дежа ву ( deja vu ): "вече виждано" - непознато място или обстановка ни изглеждат познати, посетени преди
ai sq tiho !

[EG]MISSY
07-26-2006, 14:42
MISSY]хехех,аз ли съм малкото тиинче....благодаря,че ме сложи в граници...дежа-вЮ-то(благодаря за уточнението) е по-скоро явление,което няма аналог,случва се най-вече на младите хора,специалистите твърдят ,че е най-често срещано при хора с добре изразена фантазия...


Opredelenieto ti e sme6no....to vaob6te i ne e opredelenie...a moje bi sega si napisala v google.com deja-vu i si pro4ela samo ,4e deja-vuto e qvlenie ,koeto nqma analog... da no ot tova ni6to ne se razbira.... za6toto ima hilqdi qvleniq koito nqmat analog.... kakto i da e \:D/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
това беше тъпо измъкане,не съм си и помисляла да търся информация за нещо,в което съм убедена,да не говорим,че и сама достатъчно добре боравя с речника си!а и товаа вече е офф-топик

Nasindo
07-26-2006, 14:43
MISSY]нещо като де-жаву..не знаеш къде се намираш

samo da pripomnq kakvo napisa ! :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tihinku sq... [-X a eto i samoto opredelenie(ISTINSKOTO) :

Дежа ву ( deja vu ): "вече виждано" - непознато място или обстановка ни изглеждат познати, посетени преди

e mislq ,4e s tezi postove ti pokazah kolko si kompetentna \:D/ =; :mrgreen: :smt005

AnN_G
07-26-2006, 15:55
Аре по-добре стига.А и се съмнявам MISSY да е търсила където и да е било,срещала съм я и в друг форум и не са и нужни речници за една проста думичка като deja-vu.A за да не си помислите че и аз не знам за какво говоря:deja-вече ,vu-от глагола voir (виждам),вече стана много офф така че повече няма да пиша ,но просто исках да поясня че не и е нужен речник .А да и за да не си помислите че е нагласено-аз НЕ Я ПОЗНАВАМ ЛИЧНО. :wink:

[EG]MISSY
07-26-2006, 16:07
благодаря за подкрепата :)

07-26-2006, 20:03
MISSY]благодаря за подкрепата :)

6te ti reznat avatar4eto na podpisa ose6tammmmmmmmm hahahaha :mrgreen:

DuraceLL
07-26-2006, 21:55
Оргазъм - представлява сексуалната кулминация при интимното общуване между двама души или при самостоятелна стимулация. Състои се в подобно на експлозия разтоварване на всички физически и емоционални напрежения, под чието въздействие дори може да се стигне до временно помрачение на съзнанието. Известни са, за съжаление, и смъртни изходи по време на оргазъм.
Самият оргазъм от гледна точка на сексологията, се състои от няколко фази:
1. ФАЗА НА ВЪЗБУДАТА:
Това е първата фаза - времето на сексуалната прелюдия. Чрез взаимни милувки, ласки, целувки, възбудата постепенно обхваща цялото тяло. Сърцето започва да бие по-силно, учестено, кръвното налягане се повишава, дишането става по-дълбоко и по-често. Оросяването на кожата е по-силно от обикновено, тя става по-чувствителна на допир, като дори и най-лекото докосване повишава още повече възбудата. Постепенно жлезите на кожата увеличават своята секреция, като започва усилено отделяне на т.нар. феромони, които са особени химични вещества, допринасящи за сексуалната поносимост, между двама души. Зърната на гърдите се втърдяват, космите по тялото стават твърди, т.е. има и пилоерекция (от ефекта на веществата върху специален мускул разположен в косменото ложе). Постепенно пенисът се втърдява, от кръвонапълването, умножава се вътрешният натиск, тестисите се качват близо до тялото и понякога са полуприбрани в коремната кухина. Кожата е възбудима по цялата своя повърхност, практически няма кожен участък, който да остане непокътнат от сексуалната възбуда. Аналната лигавица е хиперемирана, леко набъбнала, а аналният пръстен е стегнат, пулсиращ при натиск. Вкусовите луковици на езика също са в състояние на активиране, и затова често, партньорите получават полова наслада имено от общуването помежду им с език (той донася на мозъка информацията за вкуса на тялото на другия партньор). И така в зависимост от количеството на отделените от тялото секрети, пот, слюнка, хормони, мастни капки, феромони, и пр., езикът опитва от тялото и установява, че вкусът на този човек, ще задоволи напълно сексуалната ни нужда. Подсъзнателно, осмукването езика на другия партньор е всъщност нещо като сексуална детекция на състоянието на тялото на човека до нас. И така, опитвайки от мъжа до нас, ние разбираме - какво става с неговите сексуални мисли, стремления, чувства и емоции. Така определяме и нивото на сексуалната готовност на партньора до нас. Обикновено, когато един човек не е готов за секс, то и целувките са по-студени, и той не е всеотдаен. Така, че езикът и нашият мозък, са детекторите на сексуалната готовност, заедно и с другите органи (въпреки, че ние смятаме, че определянето на сексуалната готовност става чрез очите).
2. ФАЗА НА ИЗРАВНЯВАНЕТО:
След известното опознавателно време на ласки, опипване, целувки и подготовка, в повечето случаи сексалната възбуда у партньорите настъпва еднакво по време и сила. Т.е. те са достигнали фазата на изравняването. Оттук насетне настъпва същинският секс - т.е. половото сношение, или въвеждането на пениса в ануса или вагината, а според някои автори и самото фелацио, също може да се разгледа като същински секс, ако партньорите практикуват само такъв тип сексуални взаимоотношения. Разбира се, мастурбационната стимулация, също притежава такава фаза. Допирът на пениса към тялото на другия партньор или към структури на собственото тяло, всъщност води до силна наслада. Кръвооросяването е в своята хиперактивна фаза. Състоянията на констрикция и дилатация се сменят непрекъснато и изключително често. Мускулните движения са както волеви, така и неволеви. Половите органи са кръвонапълнени, и в тях кръвта е с най-висока концентрация на полови хормони. Едновременно целият полов апарат на мъжа отделя голямо количество химични вещества, които дооформят половата възбуда. С пълна сила работят тестисите, надтестисите, проводните канали, семенните мехурчета, простатната жлеза, тизониевите жлези, хипофизата, надбъбреците и т.н. В този момент главният мозък изключва работата на мозъчната кора, а остава да функционира само подкорието (определена зона от мозъка), т.е. съзнателното е изключено, и работи подсъзнанието и ние волево сме безсилни да спрем това състояние, което достига своя връх и се нарича оргазъм.
3. ОРГАЗЪМ:
В този период единствено нашите мозъчни клетки знаят какво става с нас. Ние не осъзнаваме случващото се, колкото и парадоксално да прозвучи на някои. Действително периодът е доста кратък, и се отчита чрез електроенцефалографските изследвания, с промяна в мозъчните биоритми. Оргазмът на практика трае няколко секунди, и при мъжа е съпроводен с еякулацията (т.е. максимум 8 секунди). Явленията преди и след това са остатъчни и не са оргазъм. Това е нещо като изригване на вулкан. Между другото някои невросексолози, определят оргазмът като малък епилептичен припадък, тъй като ЕЕГ - вълните на мозъка са почти идентични с тези при епилептичен припадък. Т.е. мъжът при всеки един оргазъм, изпада в състояние подобно на епилептичен гърч.
4. ФАЗА НА ОТПУСКАНЕ:
След отминаването на еякулацията, органите възстановяват своя ред и функциониране. Доминира силното чувство на благотворно отпускане. При мъжете тази фаза настъпва много бързо и те почти винаги се отпускат и заспиват, когато са до друг партньор. Когато оргазмът е в резултат на самозадоволяване или е неволен, тогава тази фаза на отпускане е латентна и се проявява до 12 часа след настъпването на оргазмът. Най-вероятно това се дължи на липсата на ефект на вещества от другия партньор, които имат седиращ и лек сънотворен ефект. Доказано е, че по време на оргазъм, чаршафите и бельото се пропиват с огромни количества вещества - серотонин, допамин, ГАМК, феромони, спермидини, и пр., които оказват хипнотичен, седативен, анксиолитичен и прочие ефекти, чрез пропиването обратно в кожата на човека. Фазата на отпускането е различно дълга при всеки човек. С нея оргазмът е завършил. Оттук насетне остава ефекта на психичната наслада.

DuraceLL
07-26-2006, 21:57
tova za smyrtnite slu4ei mn me symnqva :lol:

mravkata_z
07-26-2006, 22:00
zna4ii iztrapvat ti krainicite i ne moje6 da gi dviji6 kordinirano, na men ne mi dostiga vazduh i zapo4vat da te oblivat topli valni, i si misli6, 4e ako toi spre to4no sega 6te go ubiie6! :smt059

07-26-2006, 22:02
Кой идиот го измисли това ,че при мъжете оргазма е по дълаг?
Вие нормалнили сте

rowzz
07-26-2006, 22:11
една проста думичка като deja-vu.
аз пък мисля че deja е една думичка, а пък vu е втора думичка, тоест думичките са двечки :smt016 ..
сори за офтопика..