PDA

View Full Version : Започвам да мразя сестра ми заради майка и татко



07-26-2006, 16:43
И така, нещата стоят по следния начин: Аз съм на 13 години, сестра ми е на 2...
Всеки ден излизам с нея навънка, а тя се държи ужасно, нарича ме тъпа пред всички, не ме слуша какво й говоря и т.н.
През деня не излизам защото е топлик и няма никой(тогава съм сама вкъщи)
И фактически се получава така, че когато изляза с нея в 6 часа уж за половин час докато майка ми сготви(а на нея само това й остава понеже аз върша всичко останало през деня) а като я прибера след 1 час , майка ми тепърва започва да готви. Вече е 7! Добре излизаме и след половин час се прибираме да вечеряме. Става 8 и се стягам да изляза сама, но майка ми домъква и сестра ми: искала да излезе!
И като се прибирам с нея се прибирам в 11 часа!
Тоест, винаги когато аз съм навънка и сестра ми е с мен: нито колело мога да карам, нито да се разходя някъде! С баща ми не мога да говоря за това зашото вече съм пробвала и той е игати нервния! За всяко малко нешо! Една седмица не излизах заради една тъпа кукла!
С майка ми опитам ли да говоря тя казва какво детство имала, как чакала по 3 часа на опашка за мляко на сестра си и така нататък. Или колко й е тешко сега като бачкала толкова много!
Сестра ми се държи ужасно с мен защото вече й умръзвам! Тя почти постоянно е с мен и е нормално да й умръзна.
А майка ми никакво внимание не й обръща
Свършила съм всичко през деня: чистене, простиране, гладене, прахосмукачка, боклук и така нататък
Но след всичко това ако не изкарам сестра си аз съм черната овца в семейството, аз съм егоист, който само кефа си гледа!
И да прибавя че лошото отношение на сестра ми към мене майка ми и баша ми си го обясняват с това, че аз съм я била наплашила и съм се отнасяла зле с нея!
Е, хич ли нямам право на свобода! Наистина ли съм такъв егоист! Дайте ми някакъв съвет да се оттърва от сестра ми за една вечер! Мечтая за това!

cecko_boy
07-26-2006, 20:42
neznam pogovori s vashte otidi primerno pri nqkakvi tvoi rodnini na gosti bez sestrati i ste si svobodna da pravish kakvoto si iska6 ili dr variant izmukni se ot vas bez nikoi da te vidi i pak ste si si svobodni4ka bez sestrati da se natrapva aide uspeh4e :)

Loshotia
07-27-2006, 10:15
Защо не кажеш на ваште всичко това, което казваш тука. Покажи им какво мислиш, не си чак тобкова голяма, но не си и малка. Някой път откажи да изведеш сестра ти. Кажи им че и ти искаш да си имаш личен живот. Това никой не бива да ти го взима. Обясни на майка си, че нейното детство е било примерно преди 25 години и че сега положението е коренно различно. Но не повишавай тон. Запази спокойствие, дори и да е само привидно. Ако им се развикаш няма нищо да направиш, най- много да влошиш положението.

siXt_senSe
07-27-2006, 11:08
Защо не кажеш на ваште всичко това, което казваш тука. Покажи им какво мислиш, не си чак тобкова голяма, но не си и малка. Някой път откажи да изведеш сестра ти. Кажи им че и ти искаш да си имаш личен живот. Това никой не бива да ти го взима. Обясни на майка си, че нейното детство е било примерно преди 25 години и че сега положението е коренно различно. Но не повишавай тон. Запази спокойствие, дори и да е само привидно. Ако им се развикаш няма нищо да направиш, най- много да влошиш положението.
Съгласна съм!Това ще е най-правилното решение

maybelline
07-29-2006, 07:13
Никак не е приятно да излизаш само със сестра си.Всеки тийнейджър има нужда от свобода да излиза с приятели.Вярно,че от време на време може да погледа сестриката си,но не постоянно да е бавачка!Тъй като разговорът с вашите явно е по-трудният вариянт (да не говорим,че не води до голям успех поне засега),съветвам те да пооправиш отношенията си със сестра си.Тя е на 2 години и определено не разсъждава като теб.Това,че те обижда и като цяло се държи лошо с теб поражда няколко други въпроса - какво се случва в живота й?какво предизвиква това обиждане?Дали не е видяла някой друг да се държи така с теб и да го е приела за нормално?Или си се държала лошо с нея и тя си отмъщава по този начин?А може би тя се нуждае от повече внимание от твоя страна.Ако е така,тя вече е открила нячин да завладява вниманието ти като те обижда (ти сигурно й го връщаш по някакъв начин,например с други обиди или с крясъци или й казваш да се махне от теб...) и макар,че ти само се ядосваш с нея,тя вижда че в яда си,ти все пак й обръщаш внимание (по негативен начин,но все пак).Опитай се когато си с нея да прекарвате пълноценно времето си,да й обръщаш внимание когато направи нещо хубаво (или просто го направи както трябва),играй с нея на някакви игри (подходящи за възрастта й),смейте се заедно и така ти ще й обръщаш необходимото внимание и няма да й се налага да те обижда,за да привлече погледа ти.А така освен всичко и уважението й към теб ще нарасне.Желая ти късмет!

Real`
07-29-2006, 13:52
Попаднала си в кофти ситуация миличка .. но това в никакъв случай не трябва да те кара да се предаваш или още по-малко да намразваш сестра си!Тя е още много малка и изобщо не разбира за какво става въпрос, на нея и дай само играта и това, но усеща кога положението става напечено и естествено ще гледа да набута теб, без да му мисли много много..Нейното поведение е оправано..но това на родителите ти..Ако наистина ти си тази която чисти, готви, пере и т.н а и се грижи за сестра си, то тогава имате нужда да си поговорите обстойно с мама и тати.Макар че не хвърляй цялата вина вурху тях.В семейство с малко дете обстановката е винаги малко нажежена и лесно някой може да се изнерви.Грижи се за сестра си добре и я обичай, ако се държи зле започни да я възпитаваш малко по - малко ако вашите нямат време за това.Опитай - нищо не губиш, но задължително поговори с вашите защото това отношение не е правилно.И аз имам по - малка сестра, и аз съм яла бой заради нея и винаги ми я натрисаха да излиза с мене.Сега е колкото тебе и умирам за нея, взимам я с мен на дискотеки от време на време излизам с нея и т.н.Не знам дали това че като по-малка непрекъснато ме караха да я взимам със себе си и да се грижа с нея е повлияло на настоящето.Знам само че много я обичам и не мога да си представя живота без нея!

macka123
07-29-2006, 14:46
Защо не кажеш на ваште всичко това, което казваш тука. Покажи им какво мислиш, не си чак тобкова голяма, но не си и малка. Някой път откажи да изведеш сестра ти. Кажи им че и ти искаш да си имаш личен живот. Това никой не бива да ти го взима. Обясни на майка си, че нейното детство е било примерно преди 25 години и че сега положението е коренно различно. Но не повишавай тон. Запази спокойствие, дори и да е само привидно. Ако им се развикаш няма нищо да направиш, най- много да влошиш положението.

margoto
07-31-2006, 20:10
Naistina trqbva da razqsni6 na roditelite si kak se 4uvstva6 i da im obqsni6 4e ti vse o6te si dete i iska6 da si izjivee6 detstvoto kato normalen 4ovek a ne da var6i6 rabotata na maika si i ba6ta si.6to sa si napravili dete sega mislq 4e e redno da si go gledat te.Ne zapo4vai da mrazi6 sestra si za6toto spored men tq ne e vinovan,a za neinoto povedenie-obqsni i 4e ne e pravilno da se darji taka s teb,za6toto ti q gleda6 prez pove4eto vreme i za neq i za teb 6te e po-dobre tq da te slu6a.Dano da uspee6,za6toto i az imam po-malka sestra (e vqrno s 2 god. po-malka ama..)i az sam imala takav period,v koito sam q maknala navsqkade i ne e priqtno.USPEH!!!!!

SlyN4o`f
07-31-2006, 21:15
Mnogo kifti polojenie!Az bqh v podobno precdi tri godini kogato sestra mi be6e na 2 !Po sy6tiq na4in neprekysnato q vla4ih s men na plaj , na razhodki kyde li ne!I ne sym syglasna s maybelline(Дали не е видяла някой друг да се държи така с теб и да го е приела за нормално)Spored men nqma ni6to takova prosto malkite sa taka ustroeni 4e klkoto pove4e im ugajda6 tolkova pove4e ti se ka4vat na glavata!Az obi4am sestra mi ot cqloto si syrce stra6no mnogo ,no tq se dyrji po sy6tiq na4in kato me obijda,prenebregva sqka6 ne sym i nikva samo zaradi tova za6toto znae 4e kato mi pomrynka malko pove4e 6te stane na neinoto !Tova go pravi samo s men za6toto znae kakvo 6te sledva!Pri teb nai-golemiq problem sa roditelite ti !Ako te ne razberat kakvo ti pri4enqvat ni6to nqma da se promeni!Maikati ne moje da sravnqva 80desete godini s sega !Togava i dnes nqma ni6to ob6to vseki den jivota se izmenq!Ne znam za6to maika ti qvno ne go razbira!Pyrvoto koeto ne moje tq da te puska s malko dete do 11 h tva e nedopostimo!Ta az samata sym s ve4eren 4as 11 kakvo ostava za dete ne 2 god s pridrujitel dete(izvinqvai 4e te nari4am dete) na 13 god!Za kakvo govorim?Spored men trqbva da dade6 na maika ti da pro4ete tova ,koeto ni napisa i na6ite mneniq dano mlko da razbere situaciqta i da te vyzprieme kato tineidjyr ,koito iska da izjivee nai-hubavite si godini!USPEH :idea:

the^one
07-31-2006, 23:02
Aми не знам какво да ти кажа ,защото аз съм по-малката в семеството .Имам по-голям брат и нашата разлика е горе долу като вашата и на него са му заръчвали да се грижи за мене и той се измъкна :lol: като отиде да учи в друг град.Кандидатствай и влезни в някаква езикова гимназия далече от вашите.

07-31-2006, 23:07
И така, нещата стоят по следния начин: Аз съм на 13 години, сестра ми е на 2...
Всеки ден излизам с нея навънка, а тя се държи ужасно, нарича ме тъпа пред всички, не ме слуша какво й говоря и т.н.
През деня не излизам защото е топлик и няма никой(тогава съм сама вкъщи)
И фактически се получава така, че когато изляза с нея в 6 часа уж за половин час докато майка ми сготви(а на нея само това й остава понеже аз върша всичко останало през деня) а като я прибера след 1 час , майка ми тепърва започва да готви. Вече е 7! Добре излизаме и след половин час се прибираме да вечеряме. Става 8 и се стягам да изляза сама, но майка ми домъква и сестра ми: искала да излезе!
И като се прибирам с нея се прибирам в 11 часа!
Тоест, винаги когато аз съм навънка и сестра ми е с мен: нито колело мога да карам, нито да се разходя някъде! С баща ми не мога да говоря за това зашото вече съм пробвала и той е игати нервния! За всяко малко нешо! Една седмица не излизах заради една тъпа кукла!
С майка ми опитам ли да говоря тя казва какво детство имала, как чакала по 3 часа на опашка за мляко на сестра си и така нататък. Или колко й е тешко сега като бачкала толкова много!
Сестра ми се държи ужасно с мен защото вече й умръзвам! Тя почти постоянно е с мен и е нормално да й умръзна.
А майка ми никакво внимание не й обръща
Свършила съм всичко през деня: чистене, простиране, гладене, прахосмукачка, боклук и така нататък
Но след всичко това ако не изкарам сестра си аз съм черната овца в семейството, аз съм егоист, който само кефа си гледа!
И да прибавя че лошото отношение на сестра ми към мене майка ми и баша ми си го обясняват с това, че аз съм я била наплашила и съм се отнасяла зле с нея!
Е, хич ли нямам право на свобода! Наистина ли съм такъв егоист! Дайте ми някакъв съвет да се оттърва от сестра ми за една вечер! Мечтая за това!


Ооо, а да не би да си говорите за наука? Я както е на 2 да ти каже някои неща за живота...

Sex_master
09-02-2006, 17:08
И така, нещата стоят по следния начин: Аз съм на 13 години, сестра ми е на 2...
Всеки ден излизам с нея навънка, а тя се държи ужасно, нарича ме тъпа пред всички, не ме слуша какво й говоря и т.н.
През деня не излизам защото е топлик и няма никой(тогава съм сама вкъщи)
И фактически се получава така, че когато изляза с нея в 6 часа уж за половин час докато майка ми сготви(а на нея само това й остава понеже аз върша всичко останало през деня) а като я прибера след 1 час , майка ми тепърва започва да готви. Вече е 7! Добре излизаме и след половин час се прибираме да вечеряме. Става 8 и се стягам да изляза сама, но майка ми домъква и сестра ми: искала да излезе!
И като се прибирам с нея се прибирам в 11 часа!
Тоест, винаги когато аз съм навънка и сестра ми е с мен: нито колело мога да карам, нито да се разходя някъде! С баща ми не мога да говоря за това зашото вече съм пробвала и той е игати нервния! За всяко малко нешо! Една седмица не излизах заради една тъпа кукла!
С майка ми опитам ли да говоря тя казва какво детство имала, как чакала по 3 часа на опашка за мляко на сестра си и така нататък. Или колко й е тешко сега като бачкала толкова много!
Сестра ми се държи ужасно с мен защото вече й умръзвам! Тя почти постоянно е с мен и е нормално да й умръзна.
А майка ми никакво внимание не й обръща
Свършила съм всичко през деня: чистене, простиране, гладене, прахосмукачка, боклук и така нататък
Но след всичко това ако не изкарам сестра си аз съм черната овца в семейството, аз съм егоист, който само кефа си гледа!
И да прибавя че лошото отношение на сестра ми към мене майка ми и баша ми си го обясняват с това, че аз съм я била наплашила и съм се отнасяла зле с нея!
Е, хич ли нямам право на свобода! Наистина ли съм такъв егоист! Дайте ми някакъв съвет да се оттърва от сестра ми за една вечер! Мечтая за това!

И с мене е така само че аз съм на 14 и съм от мъжкия пол а тъпата ми сестра е на 8

sladoled
09-02-2006, 20:03
А през деня кой я гледа?Наистина тя е тяхно дете, не твое и ти трябва да говориш за това с тях-сериозно и настоятелно.

HaTpueBXLopuD
01-01-2011, 20:22
Mila,znam kak se 4ustva6.Prosto ne se ot4aivai vse pak naistina si e tqhno dete te da si go gledat.ti kato go gleda6 taka izliza,4e tebe vse edno sa te rodili za bava4ka t.e 4e var6i6 vsi4ko v ka6ti da te izpolzvat kakto vika6 4e pravi6 vsi4ko...A otnosno maika ti,tq kakvo pravi po cql den,4e ne gleda deteto?moqta maika e bila v otpuska dokato ne s1m stanala na 2 i polovina!!!A ba6ta ti ,to toi i moq e iznerven.Da napravq ne6to i za nai malkoto po4va da si izliva qda varhu men.No se radvam 4e ima nqkoi s1s po4ti s16tiq ba6ta :smt026 No kakto i da e,6tom ne moje da se govori s va6te...az vinagi si izmislqm hitrinki za da izlqza ili da si otmenq nqkoe nakzanie(makar 4e mene sa me nakazvali 1-2 puti prez jivota mi) A ako iska6 da izleze6 na spokoinost s priqteli nai-dobre kaji na va6ite 4e izliza6 s fr i sestri4kaata ti nemoje da doide..taka e dobre da im kaje6 istinata no ako nestane kaji 4e otiva6 na nqkakav kupon no ne zadalbo4avai ne6tata za6toto po4vat da razpitvat i nai-mnogo da se izd1ni6 i da ne te pusnat bez sestra ti...a tq p1k kakvo razbira 4e da te nari4a t1pa? :shock: kaji 4e se s1birate po4ti celiq klas ili 4e 6te hodi6 na rojden den(makar 4e tova trqbva da im go kaje6 malko po ot rano 1-2 dena) prosto s nqkolko dumi izmisli si opravdanie ;) i edna moq fr e kolkoto mene na 13 i ima sestri4ka na 8 koqto postoqnno q qdosva...ima i dr kato tebe uspokoi se znam 4e 6te uspee6 i ti pojelavam vsi4ko nai hubavo!sori 4e pi6a na latinica

Sisito941
01-02-2011, 10:09
Темата е отпреди почти 5 години.. :o

ludiqtzubar96
01-03-2011, 12:52
Темата е отпреди почти 5 години.. :o
Да,сега авторката е на 18,а сетра и' на 7.Кой идиот вдига тема на 5 години.

Vikito0o
01-03-2011, 14:40
Детето вече е на 6-7 :lol: