PDA

View Full Version : Нищо не запомням



Terminatora
07-27-2006, 13:44
Drugata godina 6te kandidatstvam vyv VUZ i po4nah ot nqkolko dni da u4a temite po istoriq no oba4e ni6to ne zapomnqm,osobeno godinite. Nau4avam go gore-dolu sega i sled 2-3 4asa polovinata sum go zabravil a godinite vyob6te ne gi pomnq. Kajete nqkakuv na4in kak to4no u4ite na kakuv rejim ste i po kolko 4asa i za kolko dni trqbva da se u4i edna kandidat-studentska tema po istoriq spored vas? Az li4no nemoga da q nau4a pod 2 sedmici

т.1 и т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

macka123
07-27-2006, 13:48
ми специално години запомням чрез дати на рожденни дни на познати и прочее
само тва мога да ти кажа
надявам се да съм ти подпомогнала малко

Santino
07-27-2006, 13:52
Толкова - 1 до 2 седмици...
Темите са дълги, трудни, изобилни на дати и факти.
И аз ще кандидатствам ВУЗ следващата година, но с два предмета. Сега уча литература. История ще почна към септември месец...

Може да ти звучи смешно, но като прочетох думата "режим" се сетих за хранене. То е важно за човешкия мозък. Разнообразявай храните. Нищо не може да помогне на мозъка да "помни", освен доброто му оросяване, което вкючва и разходки на чист въздух.

Успех!

fti4ka
07-27-2006, 14:14
Ginko Prim на корем...

KingOfEdge
08-19-2006, 12:07
Неcядаи на кoмпa и ce наcпивaй дoбpе.Aз бяx така cъщo нo тoва беше за изпитите cлед 7 клаc.Излез малкo c пpиятелил

tainstvenata
08-19-2006, 13:10
emi na4i 1voto e sasredoto4i se dobre 6toty ako 4ete6 i si misli6 za ne6to dr .. na men tfa mn 4esto mi se slu4va :oops: amm kfo dr da ti kaja .. na4i moje da e kli6e i nz dali e istina no na men baba mi mi kazva da qm orehi kato iskam da zapomnq ne6to i bilo dalgotraino .. tai 4e moi6 da hapva6 orehi dokato u4i6 ni6to ne ti pre4i ... nz dali e vqrno .. no se pak :) ii uspeh pojelavam ti dogodina da te priemat :P

bulgarche
08-19-2006, 15:09
Трябва да си спокое. Ако мислиш за 1000 други работи няма да стане. И аз съм така. Ако има много неща за които да мисля не се получава. Чета и докато прочета изречението съм забравил как е познало :smt012 :smt017

08-19-2006, 16:46
naistina trqbva da spi6 pone 8 4asa! Trqbva da si lqga6 v 10 za6toto ot 10 do 2 sunq e nai-polezen! Mnogo dobre 6te ti se otrazi, ako primerno sled kato stane6 otide6 da ti4a6(ako pri vas ima stadion ili park) ako nqma kude se zapi6i na nqkakuv sport~! Mn e vajno za umstvenata deinost! I 4eti koncentrirano a ne da gi 4ete6 po-sto puti no mehani4no i naistina ni6to nqma da ti vleze v glavata! A da i kazvat 4e orehite bili polezni za mozuka :arrow: tup4i se s orehi! Tva e koeto moga da ti kaja! Uspeh i ne se panirai

beB_
08-19-2006, 20:55
Mislq 4e e ot pritesnenie..ina4e moje6 da pie6 ginko prim ili piramem

RoyTheReaper
08-19-2006, 21:08
за да си подобриш способностите за учене, трябва да спазваш някои прости правила:

1. трябва да се наспиваш добре
2. трябва да се занимаваш с физическа активност. ако спортуваш нещо, не го прекъсвай заради изпитите. когато тялото ти се натоварва, се отделя адреналин който подобрява концентрацията; освен това приемаш повече кислород който също подобрява мозъчната дейност. дори и да не спортуваш прави си активни почивки: като се умориш, правиш една суперсерия лицеви опори.
3. почивката е много важна. всеки месец трябва да отделяш 2-3 дни без учене.
4.
Ginko Prim на корем...


Успех на изпитите. :wink:

patoka_dafi
09-22-2007, 04:56
и аз имам същия проблем :smt010 :smt013 слаба памет защото пиех едни хапчета ривотрил и бях болен от епилепсия и тези хапчета ги пих 13 години чета книги и не ги запомням ходя на фитнес :smt107 :smt086 :smt087 всеки човек има различна памет искам просто да запомням по бързо уроците толкова много ли искам :smt086 :smt087 :smt087

sasha_90
09-22-2007, 10:15
Не се опитвай да учиш на изуст така никога нищо няма да запомниш за повече от 2 часа.

the_black_angel
09-22-2007, 11:16
Чувала съм,че орехите помагат.Но колко е вярно-незнам. #-o

sasha_90
09-22-2007, 13:51
Чувала съм,че орехите помагат.Но колко е вярно-незнам. #-o
В смисъл направо ли се консумират или как?

RoyTheReaper
09-22-2007, 14:07
Яденето на ядки и риба помага за концентрацията и паметта.

tItEufFf
09-22-2007, 15:33
Чувала съм,че орехите помагат.Но колко е вярно-незнам. #-o
В смисъл направо ли се консумират или как?
да!!! На брат ми му помогнаха :wink:

chaos_
09-22-2007, 15:56
Обикновено като се подготвям за изпити и имам да преговарям много материал взимам няколко листа и докато чета даденият урок пиша най важното от него,абе получава се нещо като резюме.Друг изпитан метод е да кажем за датите си правиш някаква таблица като ги написваш всичките и я слагаш на видно място примерно до леглото ти,на хладилника,на някои шкаф,че дори някои си я слагат и в тоалетната или я ламинират и си я четат докато се къпят/всякакви случаи/И така като ги виждаш всеки ден по няколко пъти няма начин да не ги научиш,а и хубаво е да четеш уроците си на глас,така се запомнят по лесно.Това от мен

RAWRRR
09-23-2007, 20:39
за да си подобриш способностите за учене, трябва да спазваш някои прости правила:

1. трябва да се наспиваш добре
2. трябва да се занимаваш с физическа активност. ако спортуваш нещо, не го прекъсвай заради изпитите. когато тялото ти се натоварва, се отделя адреналин който подобрява концентрацията; освен това приемаш повече кислород който също подобрява мозъчната дейност. дори и да не спортуваш прави си активни почивки: като се умориш, правиш една суперсерия лицеви опори.
3. почивката е много важна. всеки месец трябва да отделяш 2-3 дни без учене.
4.
Ginko Prim на корем...


Успех на изпитите. :wink:

ГЛУПОСТИ!ГЛУПОСТИ!ГЛУПОСТИ !

Аз спя по средно 24 часа на седмица,а преди изпитите и по-малко..и пак съм имала отлични оценки.Нито съм пила Гинко Прим,нито съм правила лицеви опори.Това е направо боза..

Датите,фактите,термините се учат със зубрене!!
Преговаряш всеки ден.Правиш си план-конспект с нещата,които те затрудняват и преди да почнеш новата тема,преговаряш старите..изпитваш се във въздуха за датите.
Мен майка ми например ме изпитваше на таблиците по география,а те са поне 300..
Всичко зависи от това колко насериоазно ще се вземеш.

Gab3t0o_
09-24-2007, 07:25
emi ne si se susredotochil dostatuchno kogato go chetesh se opitai da go razberesh ne samo da go zapomnish i se naspivai nedei samo nad ychebnicite ne pomaga [-( po nqkoi put lichno az kogato ycha nqkoi yrok ot mn ychene blokirvam i vse edno neshty ne sum prochela predpolagam pri vsichki vi e taka :roll: i napulno sum suglasna s Lake_bodom nedei da si prekusvash trenirovkite zaradi ycheneto (ako trenirash neshto de ) e tFa e ot men :wink: i dano sme ti pomognali po nqkuf nachi :smt016

ThunderGoddess
09-24-2007, 08:41
за да си подобриш способностите за учене, трябва да спазваш някои прости правила:

1. трябва да се наспиваш добре
2. трябва да се занимаваш с физическа активност. ако спортуваш нещо, не го прекъсвай заради изпитите. когато тялото ти се натоварва, се отделя адреналин който подобрява концентрацията; освен това приемаш повече кислород който също подобрява мозъчната дейност. дори и да не спортуваш прави си активни почивки: като се умориш, правиш една суперсерия лицеви опори.
3. почивката е много важна. всеки месец трябва да отделяш 2-3 дни без учене.
4.
Ginko Prim на корем...


Успех на изпитите. :wink:

ГЛУПОСТИ!ГЛУПОСТИ!ГЛУПОСТИ !

Аз спя по средно 24 часа на седмица,а преди изпитите и по-малко..и пак съм имала отлични оценки.Нито съм пила Гинко Прим,нито съм правила лицеви опори.Това е направо боза..

Датите,фактите,термините се учат със зубрене!!
Преговаряш всеки ден.Правиш си план-конспект с нещата,които те затрудняват и преди да почнеш новата тема,преговаряш старите..изпитваш се във въздуха за датите.
Мен майка ми например ме изпитваше на таблиците по география,а те са поне 300..
Всичко зависи от това колко насериоазно ще се вземеш.

Дрънкаш пълни простотии. Със зубрене се помни два дена, не повече :smt019 Историята не ти е стихотворение да я учиш наизуст. Историята се разказва. Ето и моите съвети:
Датите се учат постепенно. Извади си от темите всичките дати и учи на ден по две-три. Прави там каквото прави, мисли там, каквото мислиш и от време на време се питай на ум - На коя дата е станало еди какво си. На следващия ден прибавяш още три. И се питаш на ум и за шестте неща по няколко пъти на ден. Така си опресняваш спомените. Ако някоя толкова те затруднява и не я помниш, напиши я няколко пъти на лист и какво е станало с/у нея. Пиши винаги с черен химикал. Знам, че звучи смешно, но сестра ми винаги пишеше с черен химикал и ми е казвала, че като пишеш с по-тъмен цвят, се запомня по лесно. ДОказано и изпитано от мен :)
Вярно е, че съня от 10 до 2 е най-здравословен и при него най-много си отпочиваш, но са кандидат-студентски изпит материала е много и трябва да се сбогуваш с този сън. През нощта е спокойно, без никакви страничи шумове и предразполага към по-добро учене и разбиране на материала. Лично на мен ми пречат гласовете, минаващите коли през деня и т.н. През нощта човек се чувства по различен начин :)
Състави си план за всяка тема. Лично аз предпочитам подробните. Нека няколко абзаца да са една точка, а всеки абзац в точката да е отбелязан с подточка. Нашиши си ги няакъде. Тези планове е хубаво да ги знаеш - да можеш да избориш точките и подточките.Това не значи да ги назубриш. Трябва просто смислово да казваш едно и също нещо - но не дума по дума.
Прочети всяка тема с разбиране и вникни във всяка дума, която е написана. Ще е много по-резултатно да прочетеш веднъж внимателно темата, отколкото десет пъти и да не вникваш. Сега, като имаш планчето научено (или пред теб) можеш да се опиташ да разкажеш темата. Разказвай си я много пъти - с твои думи. Не е задължително да си назубрил всичко дословно от учебника. Ако някоя тема те затруднява, хващай черното химикалче и я преписвай :) Писането помага за научаването на нещо.
Последен съвет от мен - като се затвориш в стаята си, където учиш, хубаво е нервите ти от предтоящите изпити да останат от другата страна. Както и всички останали мисли. Трябва да си представиш, че стаята ти е нещо като машина на времето и като влезеш в нея, вече се разхождаш някъде из историята на България :) Почивай си добре - 8-9 часа сън поне. Казвам девет, понеже трябва да компенсираш съня от 10 до 2 поне малко.
Ако използваш хапчета, гледай да са от натурални съставки, а не химикали и помни, че само с хапче нищо няма да стане. Не прекалявай с тях. А това са орехите е абсолютно вярно, така че докато четеш, хапвай си ги цели, опечени, а ако не те кефи така - смлени, със захарчица :)
Edit: Сетих се, че на 1-2 часа учене е хубаво да си правиш почивка от 15-20 минути поне. Брат ми завърши право с шестица и учеше по този начин. Не оставяй задника ти да се спити от учене - пусни си някой филм и гледай да се разведриш - или излез с приятели. Хубаво е да гледаш исторически филми за периода, за който учиш. Ще запомниш някои неща още по-лесно от филмите :)

patoka_dafi
09-26-2007, 04:32
аз немога да зубря :smt010 :smt087 :smt086 :smt085 трудно запомням уроците

AnTiBuLLsHiTs
09-26-2007, 04:52
[-X Абсолютно никога не учи темите както са в учебника....
По-добре седни извади си повечето важни неща на едно листче направи си добро планче и го научи..тия в учебниците пишат 311212 глупости,само за да излезе повече страници и да вземат повече пари...Всичко в тя държава се прави така за количеството а качеството не се гледа от години... Моите уроци като са по 4листа..не съм профил история нито ще кандидатствам във ВУЗ с тва.. просто bullshits. :P