PDA

View Full Version : Живот в квартира или при родителите



Оня
07-27-2006, 16:19
Искам да попитам колко още време ще живеете у вас при родителите ви? :shock: Като станете на 18-19 ще бягате ли на квартира? Ще ви трябват пари (работа). Какво мислите за човек на 20-30 г. който живее при родителите си? Представяли ли сте си какъв купон ще е да живееш сам? :mrgreen:

SlyN4o`f
07-27-2006, 16:26
Ami spored men nqma ni6to lo6o i na 20 i na 30 da jivee6 pri roditelite si ,no milsq 4e na tezi vyzrasti 4ovek trqbva da se izdyrja sam t.s pak moje da si e pri tqh no sam da otgovarq za izdyrjaneto si!

ProstoAz
07-27-2006, 16:34
Какъв купон ще е да живееш сам, мдам...ама ако мама и тати ти бутат парички, нали? Та аз на 18 още на училище ще ходя, от къде ще си намирам пари за квартира, за храна, за дрешки и за всички останали глезотийки? "Напусна" ли ги наще въобще няма да се занимават с мен, сигурна съм. И на мене много лесно ми се струваше, но колкото повече наближава това време, толкова по-трудно ми се струва. То чистене, готвене, пускане на пералнята, ходене на училище и успоредно с това на работа лесно ли ти изглежда? Май гледаш само розовата страна на нещата. А пък и повечето хора в днешно време завършват училище и после продължават да учат, така че до 23-24-25год. даже няма нищо лошо да живееш с родителите си. Пък после...като си намериш хубава работа, като почнеш да печелиш добре и спестиш известна сума можеш и да помислиш да си заживееш сам (или с някой друг - на този етап често се случва :D ).

07-27-2006, 16:39
ohhh.mai ste dosta nepredvidilivi.sega 6te vi razkriq nqkoi istini.pyrvo..da, tvyrdo podkrepqm ideqta da se jivee bez roditelite.4ovek trqbva da e samostoqtelen!!!no...aide da si priznaete 4e ste mamaini sin4eta i bez mamainka nemojete!!!6te rabotite ama kakvo????na 18-19 nqma6 nikakvo obrazovanie!!!a tova zna4i 4e trqbva da se nakaje zadnika kakto se kazva.ama mnogo ot vas(osobenno sofiqn4etata) nqma da go napravqt za6toto se capat racete a te sa za po-vis6i celi!!!izcqlo sam za ideqta no...pomislete ot kade 6te se izdyrjate!!!az jiveq ot 13 godini dale4 ot na6te.te mi pra6tat pari i se opravqqm sam.opravqm se da no znaete li..parite sa golqm faktor!!1bez tqh i az nqma da se opravam tolkova dobre(ako mi se naloji da rabotq!samo 4e az sega prez lqtoto rqbotq na stroej!mrysna i tejka rabota!mnogo ot vas sa ligliovci i nqma da go napravqt!!siguren sam!

Loshotia
07-27-2006, 17:57
^^^И какво същност се опитваш да кажеш? Да си самостоятелен май не значи да живееш далеч от родителите и все пак те да превеждат пари, нали така? Или по - скоро се мислиш, че си герой, защото работиш на строеж. Знаеш ли колко много има като тебе? Дори и въпросните "лигави софийнчета". С такива като тебе е пълно по строежите. Много познати това правят сега. Момичета пък работят по кафета. Правят го не, защото им е много приятено, а за да се научат как се изкарва пари. И това е навсякъде, София не прави изключение

ThePainIsReaL
07-28-2006, 21:22
Ще го направя дори и да не искам . Нямам намерение да следвам тука наоколо и да съм товар цял живот на майка и татко . Не бих им отказала помощта в началото , но по-късно определено ще съм сама и ще се оправям сама. Като завърша и реша къде ще уча , това ще е след 3 години .. на 19 ще съм .. , няма как - трябва да съм силна и да литна на собствени криле :-D

maybelline
07-29-2006, 06:57
Да живееш сам на квартира не е купон,а отговорност (дори мама и тати да бутат парички).А на някои тийнейджъри на 15-16 години им се налага по една или друга причина да живеят сами (например ако родителите работят в чужбина или някой от тях е починал,а другият работи в друг град и т.н.).В този случай,разбира се,че мама и татко ще пращат парички,няма как.Но и детето трябва да е достатъчно отговорно и да осъзнава последствията от своите действия.Да не говорим,че когато някой живее сам,той трябва сам да си пере,да готви,да чисти,да следи дали всички сметки са платени и т.н.Това никак не е "купон".Вярно,че като живее сам,човек сам си определя кога да се прибира вкъщи,къде и какво да прави без никой да му държи сметка,но никой родител не би оставил някое безотговорно дете.

Dr. Kazimbutt
07-29-2006, 07:47
Ако искаш да живееш сам, изчакай да завършиш средното си образование и да започнеш да учиш висше. После си намери един човек, който ще ти бъде съквартирант, и с него си намерете някакъв апартамент под наем. Разбира се, ще си поделяте всички разходи, за да ви е по-евтино и на двамата.

miloto_girl_4e
07-29-2006, 11:26
Ами.. може да ме нервят наще, но предпочитам още поне 10тина годинки да си живея при тях(на 16 години съм) :mrgreen: Мама прави всичко :arrow: готви, пере, чисти, оправя ми леглото.. защо да се нагърбвам с това самичка?
Има време да всичко, а и най-малкото на квартира е тъпо, по-натам като си хвана сериозно гадже и ходим бая време, ако той живее сам ще отида при него, но сама на квартира при положение, че си имам сега готин апартамент - забравете :mrgreen:

zubi
07-29-2006, 17:01
Аз съм решил на 16 почвам да бачкам , пък за това дали ще се изнеса - едва ли . Няма да земеня къща за някаква панелка.Наще ще живеят на долният етаж , пък аз на вторият (то не че сега не е така).

MiRaCuLiXbb
07-30-2006, 08:39
Аз съм на 19 и тая година се изнасям. :) Няма да работя, защото трябва да уча. Иначе няма нищо лошо в това да живееш при ваще до към 25-6годишна възраст, даже е препоръчително. Иначе купон става от това как си направиш живота. Ако си сдуханяк купон така или иначе няма да видиш.

fti4ka
07-30-2006, 09:32
абе ако още съм в София бих си живяла при наште.. екстра си ми е.. а и излишни пари за квартира нямам..

SeXyTo_f
07-30-2006, 12:02
Нямам търпение да се махна от наще...при 1ва съзможност ще се изнеса!

teenkopele
07-30-2006, 15:04
Дали ще се изнеса и ще отида на квартира не мога все още да кажа, защото зависи от това какви пари ще изкарвам, в какви отношения ще бъда с родителите и т.н. . :wink:

maldini
07-30-2006, 15:17
Най-вероятно,когато стана студент ще си живея отделно на квартира,така по ще ми харесва,разбира се ще хода и при наще винаги,когато намирам възможност,но искам да бъда сам,малко отдих и почивка от детските години и да се отдам изцяло на студенския ми живот :mrgreen: и след това вече ще го мисля...

macy_day_parade
08-08-2006, 11:00
mi sega s1m na 14....kato stana na 17 zapo4vam da si t1rsq jili6te,obzavejdam go i nai nakraq 6te ima "ZDRAVEI,JIVOT!!!" :smt026

ycMuBkaTa
08-08-2006, 13:54
аз от 4 години живея сама, така да се каже, понеже уча в друг град и повярвайте хич не е лесно - трябва да мислиш за всичко, нямате си на идея колко е трудно да се справяш с ежедневните неща, да оставим настрана парите , защото наште все пак ме издържат...
Самостоятелният живот си е трудна работа и изобщо не е вечният купон - е, да, наистина нямам забрани мога да правя каквото, когато пожелая и те да не научат дори, но все пак трябва съвсем сама да се грижа за себе си, което хич не е толкова лесно...А и в един момент цялата свобода писва...Искам пак да съм дете и да живея с тях непрекъснато и под контрола им...за да ми казват какво е правилно и кое не...

In4iTu_
08-08-2006, 17:24
Не съм мислила дали ще се изнеса на 18-19...наистина голям купон ще е, но все пак... Имам един познат, който отиде да учи в Пловдив (на 14 е). Намери си квартира и с няколко приятеля си живеят сами. Но той никак не е очарован, че живее сам (без родителите си). Да, вярно е, че те му дават пари да си плаща наема и за храна, обаче те са 4-5 момчета, следователно не могат да си готвят, нищо не могат да правят :mrgreen: От 2 години вече ядат само полуфабрикати от магазина т.е. никак не им е вкусно...Дрехите..дават отделни пари и за химическо..абе изообщо не им завиждам на тея момчета...само чакат да дойдат събота и неделя и се прибират при тяхните...щотУ наистина им е трудно така 8-[ :mrgreen:

JaklinA
08-08-2006, 19:32
Az sega 6te se mestq na kvartira i nqmam namereniq da rabotq :D

rosskata
08-10-2006, 19:15
8) На 20 съм и съм студентка. Живея при нашите и нямам намерение да се изнасям докато не мога да се издържам 100% сама. И не си мислете, че като станете на 18 и хоп- ще имате работа и ще можете да се издържате сами. :smt018 Аз работя, и мога с ръка на сърцето да кажа, че ако трябваше да живея с тези пари на квартира, щях да изкарам точно половин година преди да умра от глад или алкохолизъм... :roll: А не взимам много лоши пари... [-X

Имам колеги, които живеят на квартира, но мама и тати им плащат всичко. Те са много по-малко самостоятелни от мен, защото аз не искам пари от нашите...А те като живеят на квартира, не излизат повече от мен и не купонясват повече от мен, дори напротив, защото с парите които не давам за квартира си изкарвам по- пълноценно и купонджийски студентските години... \:D/

Obitax
08-10-2006, 21:03
po dobre pir mama i tate ni6to 4e sa kato Cerberi :)

08-15-2006, 19:45
na 18 se iznasqme

iiirish
08-15-2006, 21:06
Искам да попитам колко още време ще живеете у вас при родителите ви? :shock: Като станете на 18-19 ще бягате ли на квартира? Ще ви трябват пари (работа). Какво мислите за човек на 20-30 г. който живее при родителите си? Представяли ли сте си какъв купон ще е да живееш сам? :mrgreen:

не смятам дълго време да се задържам при "мама и тати". дошло ми е вече "малко" в повече :mrgreen:

navits
08-15-2006, 21:40
ми най-мн до 19 и после айййдеее :-D

RedChil
08-15-2006, 21:46
mi sega s1m na 14....kato stana na 17 zapo4vam da si t1rsq jili6te,obzavejdam go i nai nakraq 6te ima "ZDRAVEI,JIVOT!!!" :smt026
Хаха,да бе то така лесно става...Трябва да си много тъп/тъпа,за да мислиш така.
Иначе и аз мисля,че самостоятелния живот изобщо не е това,което изглежда отстрани...

eos
08-16-2006, 12:26
аз от 4 години живея сама, така да се каже, понеже уча в друг град и повярвайте хич не е лесно - трябва да мислиш за всичко, нямате си на идея колко е трудно да се справяш с ежедневните неща, да оставим настрана парите , защото наште все пак ме издържат...
Самостоятелният живот си е трудна работа и изобщо не е вечният купон - е, да, наистина нямам забрани мога да правя каквото, когато пожелая и те да не научат дори, но все пак трябва съвсем сама да се грижа за себе си, което хич не е толкова лесно...А и в един момент цялата свобода писва...Искам пак да съм дете и да живея с тях непрекъснато и под контрола им...за да ми казват какво е правилно и кое не...

мн съм съгласна с това мнение. Ама то си зависи от възпитанието дали ще ти е много трудно или не. Ако мама те е научила да сядаш на готова маса, да не си пибираш стаята и тн, естествено че ще ти се види ад(говоря по принцип не конкретно за някой). Аз съм на 18 и върша почти всичко вкъщи, защото наще в крайна сметка изкарват парите и аз им вися на гърба, и въпреки че догодина като завърша се изнасям, направо не ми се мисли... те ще ми помагат отначалото ама после паричките ще тряя сама да си ги изкарвам... и да следвам успоредно :?

LoVe_RuSlAn
08-16-2006, 16:29
M neznam 6te re6a vposledstvie.Sega mnogo studenti se iznasqt na kvartiri no nz ima vreme do togava predpolagam 4e i az shte sym taka ama e rano oshte da se kaje.

Loshotia
08-16-2006, 20:06
mi sega s1m na 14....kato stana na 17 zapo4vam da si t1rsq jili6te,obzavejdam go i nai nakraq 6te ima "ZDRAVEI,JIVOT!!!" :smt026
Хаха,да бе то така лесно става...Трябва да си много тъп/тъпа,за да мислиш така.
Иначе и аз мисля,че самостоятелния живот изобщо не е това,което изглежда отстрани...
Спокс, това ще го осъзнае много скоро

Ollas
08-17-2006, 07:54
От 3 години живея на квартира, но това е защото уча в друг град. Нашите ме издържат, но иначе съм си самостоятелна. След като завърша даскало, заминавам за София и сигурно успоредно с ученето ще работя нещо, за да имам повече парички :)
Та.. с няколко думи ще кажа, че съм "за" живота на квартира. Познавам един мъж, който като беше на 29 все още живееше в къщата на родителите си. Сега не знам дали се е изнесъл вече, но... на близо 30 да си още с родителите си ми звучи доста разглезено.

6emet4e
08-17-2006, 09:53
е кво лошо има да живееш при родителите си :-s
иначе...аз незнам дали ще се местя но има време(аз съм на 13 не смятам да бягам от къщи,все още :) )

macy_day_parade
08-22-2006, 11:48
red chil k1v ti e problema we?Ami tipa s1m 6tom kazva6!Az p1k kazvam 4e edin mizernik,deto si izbiva kompleksite kato obijda horata i se obzalagam 4e e taka :smt043

undead
08-24-2006, 13:32
SHte e qko da jiveesh sam ili tam s nqkoi priqtel:)Btw as imam 2ma priqteli koito sa na 26 i 30 i jiveqt s roditelite si :)

Dark_Queen
08-24-2006, 20:57
Какъв купон ще е да живееш сам, мдам...ама ако мама и тати ти бутат парички, нали? Та аз на 18 още на училище ще ходя, от къде ще си намирам пари за квартира, за храна, за дрешки и за всички останали глезотийки? "Напусна" ли ги наще въобще няма да се занимават с мен, сигурна съм. И на мене много лесно ми се струваше, но колкото повече наближава това време, толкова по-трудно ми се струва. То чистене, готвене, пускане на пералнята, ходене на училище и успоредно с това на работа лесно ли ти изглежда? Май гледаш само розовата страна на нещата. А пък и повечето хора в днешно време завършват училище и после продължават да учат, така че до 23-24-25год. даже няма нищо лошо да живееш с родителите си. Пък после...като си намериш хубава работа, като почнеш да печелиш добре и спестиш известна сума можеш и да помислиш да си заживееш сам (или с някой друг - на този етап често се случва :D ).
napulno saglasna sum...

come_clear
08-26-2006, 20:15
остават ми само два месеца докато стана на 18 и вече съм се замислила дали да се изнеса от нас. Наще дори ме подкрепят с тази идея, а майка ми вече ми е намерила едно апартаментче,което ще го купи за мен,но сега като се замисля за всичките тези сметки и храна не знам дали ще се справя.Все пак имам още две години в училище и каквато съм си шматка най-вероятно няма да се справям и с работа и училище, а и все пак имам доста големи планове за бъдещето ми и те са свързани с много учене. но определено когато всичко се поуспокои и започна свестна работа няма да имам проблем да се преместя,все пак апартамента ще си е там и ще ме чака.

Qnchety
08-26-2006, 21:06
Какъв купон ще е да живееш сам, мдам...ама ако мама и тати ти бутат парички, нали? Та аз на 18 още на училище ще ходя, от къде ще си намирам пари за квартира, за храна, за дрешки и за всички останали глезотийки? "Напусна" ли ги наще въобще няма да се занимават с мен, сигурна съм. И на мене много лесно ми се струваше, но колкото повече наближава това време, толкова по-трудно ми се струва. То чистене, готвене, пускане на пералнята, ходене на училище и успоредно с това на работа лесно ли ти изглежда? Май гледаш само розовата страна на нещата. А пък и повечето хора в днешно време завършват училище и после продължават да учат, така че до 23-24-25год. даже няма нищо лошо да живееш с родителите си. Пък после...като си намериш хубава работа, като почнеш да печелиш добре и спестиш известна сума можеш и да помислиш да си заживееш сам (или с някой друг - на този етап често се случва :D ).

Съгласнааааа!!!

cskamoni4ka
08-27-2006, 08:52
Много често си мисля как като стана на 18год. веднага ще се изнеса от нас,но това според мен няма да стане,както съм свикнала да живея,сега изведнъж да почна работа ала бала ... не става толкова лесно,и все пак ако не ми харесва на 18 да живея с баща ми,смисъл ако се опитва да ме командва се изнасям (;

Zullken
08-27-2006, 10:03
Да живееш сам на квартира не е купон,а отговорност (дори мама и тати да бутат парички).А на някои тийнейджъри на 15-16 години им се налага по една или друга причина да живеят сами (например ако родителите работят в чужбина или някой от тях е починал,а другият работи в друг град и т.н.).В този случай,разбира се,че мама и татко ще пращат парички,няма как.Но и детето трябва да е достатъчно отговорно и да осъзнава последствията от своите действия.Да не говорим,че когато някой живее сам,той трябва сам да си пере,да готви,да чисти,да следи дали всички сметки са платени и т.н.Това никак не е "купон".Вярно,че като живее сам,човек сам си определя кога да се прибира вкъщи,къде и какво да прави без никой да му държи сметка,но никой родител не би оставил някое безотговорно дете.
Тук си напълно права.Аз живея сам от 5-6 месеца(само майка ми си идва събота и неделя, всяка седмица).Средно на ден по 2 часа домакинска работа ми отнема, това да бъда самостоятелен.Чистене, миене, пране(верно само пускам пералнята, ама после простирането), поливането на хилядите цветя на майка ми и готвенето(то немога да ям са мо сандвичи и некви неща от навънка).Да бъдеш самостоятелен включва още плащането на сметките(поне затова нямам проблем, защото пари ми дават достатъчно), да правиш още хиляди неща за дома , за които досега не си знаел.Лошото е че като ги няма мама и тати, няма кой с връзчици да те заведе на лекар, заболекар по държавните институции, мисля че ме разбирате
Верно праа купончета, викам мацки, ама честно казано и от купончетата писва.Готино е да останеш за 1-2 седмици сам, ама заповече време вече почва да тежи.

krem4et0
08-29-2006, 15:48
Аз съм на 21 и все още живея при родителите си.Студентка съм в родния град и няма кой да ме издържа.но нямам намерение да е за дълго-слид това искам да живея на квартира.Е мога да пера,чистя,готвя и не ме мързи,но не нося парите в къщи.Докато не го правя-няма как да живея самостоятелно.Иначе супер много ми се иска!

az_slunceto
08-30-2006, 16:17
ЦЕНЗУРА!!!

т. 11

.: machoka :.