PDA

View Full Version : ВаМпИр



CrazyWitch
07-27-2006, 18:49
Нещо от най-добрата ми приятелка.
Това имах това сложих понеже в момента нямам други нейни стихове. Да предупредя, че не го е писала за себе си хух... Измисля си история и се вживява в ролята. Ем .. Това е :

ВАМПИР
Историята на моя живот?
В нея няма истинска любов,
по скоро има омраза и лъжи,
има дни с много гъсти мъгли.
И все пак сред цялата тази смрад
аз оцелях, макар и с хлад
да е изпълнена душата сега.
Аз успях да преборя може би смъртта.
Но стига съм те замайвала и тебе,
ще започна още от онова първо време.
Аз бях сама, живеех като човек,
който знае къде е и в кой по точно век.
Нямах мечти не бях щастлива,
не чувствах още онази закрила,
на любовта, на страста, на обичта,
но и не познавах от болката скръбта.
Тогава се появи красив, различен той.
Беше някакъв голям за всички герой.
Но мъжът, човекът с очи красиви,
с думи тъй звучни примамливи,
видя само мен избра да бъде с мен.
Говореше всякаш от друга бе опечален.
Бяхме заедно, бяхме или бях щастлива,
вече усещах онази хубава закрила.
Той ми поднасяше цветя, букети,
казваше че ще ме обича на веки.
Не чакай, спри,
недеи не плачи.
Защио отронваш сълзи за това,
не се залъгвай, то бе само лъжа
Аз вярвах в неговите очи,
знаех какво е да имаш мечти
и те се сбъдваха, той ги сбъдваше.
Всяка лоша мисъл от мен пропъдваше.
Но всичко свърши оня ден,
в който каза че никога не е обичал мен.
Той се оказа просто вампир,
който всичко добро от мен бе изпил.
Не, не знам защо бе до мен,
не знам защо правеше щастлив моя ден.
Но да, той ме промени,
за мен омразата откри.
След него живеех в някакъв свят пуст
и реших да го направя да опитам от онзи вкус.
Да знаеш какво е да убиеш някой.
Моляте остани, не бягай
Аз ще завърша с разказа за моята съдба.
Не ме съди аз самата сторих това.
намерих къде живее онзи лъжец,
онзи омразен, безпощаден подлец
Взех оръжие и отидох в неговия дом.
Влязох, но не с взлом
Неговата съпуга ми отвори,
неговия малък син ме заговори.
И тогава реших да му отнема всичко,
само тялото му да оставя да диша.
И стрелях аз три пъти стрелях,
тогава аз кой да живее определях.
Веднъж улучих жената, веднъж детето,
веднъж и себе си право в сърцето
Прости ми семейство мое, прости ми
че нараних ви с ужасни убиди.
Макар и не от мен изречени,
заради мен вие "убиици" сте наречени.
Аз плащам за това, което сторих там,
но и да не съм в затвора аз пак нямам какво да ви дам.

pinki
07-27-2006, 19:07
BOJE KOLKO POZNATO MI ZVY4I! :smt009

Safira
07-27-2006, 19:15
Щом е на твоя приятелка...как да си изразяваме мнението?
Поне при мен с "да, хубаво е. много ме кефи" или "не. супер тъпо е" не става. Има неща, които ми харесват, и други, към които мога да дам малко критика.
Но мисля, че няма смисъл да ги казвам на някой друг освен на авторката..така че. Мога само да кажа, че..........бива. Това е. Повече на тази, която го е създала.

CrazyWitch
07-27-2006, 19:24
Щом е на твоя приятелка...как да си изразяваме мнението?
Поне при мен с "да, хубаво е. много ме кефи" или "не. супер тъпо е" не става. Има неща, които ми харесват, и други, към които мога да дам малко критика.
Но мисля, че няма смисъл да ги казвам на някой друг освен на авторката..така че. Мога само да кажа, че..........бива. Това е. Повече на тази, която го е създала. Не мислиш ли, че няма да и кажа : "Веси виж какво съм сложила в един форум ела да прочетеш мнениеята им" има много смисъл. Няма да го правя за да fl00d все пак. Който иска да си оставя мнението каквото и да е то.

07-27-2006, 20:09
haha ima 4asti ot pesenta na Rihanna-unfaithful daji i melodiqta gore dolu pasva

CrazyWitch
07-27-2006, 20:28
haha ima 4asti ot pesenta na Rihanna-unfaithful daji i melodiqta gore dolu pasva Еми ние тука у селу незнаем английски и искам да кажа че никой от никъде не е взима. Е виж за Rihanna незнам xyhxyxhyxhx. Пак и стихчето е от миналата година. Писа го за издаването му във един вестник. Айде стига толков анфо за тихчето. =;

Safira
07-27-2006, 20:32
Виж.. нямам никаква представа, какво смяташ да правиш. Предполагам ще й кажеш, дали да го харесали, но от личен опит знам, че не е много приятно твое произведение да бъде пуснато от твоя приятелка. Дори и да е споменато, че не е нейно. Надявам се, си й казала за намеренията си, преди тя сама да разбере.
Но добре, щом ме уверяваш, че ще го види. Започвам.
..Да изразиш една история в рими е много по-трудно, отколкото в проза. Затова се изисква огромно владеене с думите. Така че...не е лошо като опит. Но има доста места за изглаждане, естествено.
Забравих си мисълта вече...още доста неща щях да казвам ама..
ако се сетя ще добавя, защото това не беше изчерпателно.

07-28-2006, 12:10
Ок мерси за което. Аммм.. като добави израза "твоите намерения" ми стана адски тъпо понежа аз си знам защо го слагам във форума и т.н. и защо тя не го сложи. Ще направя така.. Няма да се обяснявам на никой, но беше тъпо да засягаш тая тема. Мога да приценя дали да е или да не е. Айде.

Safira
07-28-2006, 21:00
Хората правят грешки нали знаеш?
Не мога винаги да знам дали с нещо мое казано ще нараня човека, към когото се обръщам или ще предизвикам нещо неочаквано. Така че..съжалявам, ако съм казала нещо, което не е трябвало. Но исках да те предупредя просто...за всеки случай. Защото съм го преживяла, като са си приватизирали мои неща зад гърба ми. При това хора които имат възможността да направят много по-добри работи от мен.
Но ти си казала, че това е на твоя приятелка.. така че не виждам от какво се притесняваш.
Извинявай още веднъж.

CrazyWitch
07-29-2006, 11:14
Safira това стана тема за двама май. Е аз пак ти благодаря, че обърна внимание на творбата.

`Death`Whore``
05-10-2007, 16:24
Един съвет от мен - историите са в прозата. Поезията е за преживени чувства. А и е много дълго, има и прекалено много обяснения. Изкритикувах го - и какво? Аз и Вазов критикувам, ще ме линчувате ли?

Disorder
05-11-2007, 15:51
Един съвет от мен - историите са в прозата. Поезията е за преживени чувства. А и е много дълго, има и прекалено много обяснения. Изкритикувах го - и какво? Аз и Вазов критикувам, ще ме линчувате ли?
Няма защо да те линчуваме като си права. Освен всичко друго римата куца и определено не се чете гладго. Повече ми прилича на текст за рап песен отколкото на поезия. Поздрав.

Barbie
05-11-2007, 20:01
Цък. Не ми допада. Всъщност нямам нищо против история да бъде разказана в рими - интересно е...но пък е и трудно. И не смятам, че авторката се е справила особено добре. Както казаха по горе - ритъм, рима, звучене...а и изказ - страшно много неща за изглаждане. По-добре да е по-кратичко, с по-малко излишни думички, но всяка дума да е обмислена и да е на мястото си.

И ве пак - поздравче :-)

mi6ani
05-12-2007, 21:07
Цък. Не ми допада. Всъщност нямам нищо против история да бъде разказана в рими - интересно е...но пък е и трудно. И не смятам, че авторката се е справила особено добре. Както казаха по горе - ритъм, рима, звучене...а и изказ - страшно много неща за изглаждане. По-добре да е по-кратичко, с по-малко излишни думички, но всяка дума да е обмислена и да е на мястото си.

И ве пак - поздравче :-)

s1glasna :smt006