PDA

View Full Version : Въпрос за процеса преинсталация



IKisseDAGirL
07-30-2006, 09:42
ам сори, че съм толкова некомпетентна, ама до сега не съм си преинсталирвала Windows-a и исках да попитам как точно става и дали след това ще имам някакви проблеми с pc-то :-k
а неща като музика, филми, документи запазват ли се или ще се наложи всичко на ново да качвам?

я обяснете по-подробно, щото не ме бива в тия работи 8-[

Az sum be...
07-30-2006, 10:02
Trqbva da prexvurli6 vsi4ko na Cdta za6toto t6e se iztriqt :!: I az trqbva da si go preinstall. ama ne znam kak!!! :roll:

switchfoot
07-30-2006, 11:32
http://store2.data.bg/winhelp/reinstall.html :arrow:
tuk e opisano

HakeR
07-30-2006, 12:35
ам сори, че съм толкова некомпетентна, ама до сега не съм си преинсталирвала Windows-a и исках да попитам как точно става и дали след това ще имам някакви проблеми с pc-то :-k
а неща като музика, филми, документи запазват ли се или ще се наложи всичко на ново да качвам?

я обяснете по-подробно, щото не ме бива в тия работи 8-[


Значи зависи как ще го преинсталираш.Ако го пуснеш под windows тоест само сложиш диска и като се пусне autoruna натиснеш Install WindowsXP няма да ти се изтрие нищо,няма да загубиш филми музика и т.н. само че тогава има едно място дето трябва да избереш и пише Repair там нещо си не го помня точно как беше и New Instalation ако натиснеш на Repair просто windowsa ще закърпи дупките от стария windows и горе долу ще го пооправи и ти предлагам ако ще го правиш по този начин който на мен ми се струва по лесен да натиснеш Repair в противен случай ще ти заеме допалнително място на хард диска а ако пък го качиш на същия дял където е и стария ще стане много зле и няма да работи добре.Така че ако избереш лесния начин го слагаш на Repair просто да поправи грешките на стария windows.
А най-добър ефект ще има ако изтриеш стария windows и го инсталираш на чисто но тогава трябва да изтриеш целия дял на който е windowsa например ако ти е на С: каквото имаш там трябва да си го преместиш на друг дял или да си го запишеш на дискове защото ще се изтрие.Ако напримерно имаш дялове С: и D: и на Д: са ти музиката филмите и другите неща няма да се притесняваш за тях те ще си останат въобще може да не пипаш D:-то и при инсталацията switchfoot ти даде полезен линк там много добре е написано ама аз да кажа като стигнеш до тва дето пита дали искаш да поправяш или да направиш нова инсталация ти избираш първото и само натискаш ентер след тва като са ти показани дяловете ти натискаш на С: ako там си си приготвила да го инсталираш и след тва избираш да го форматира (препоръчвам ти да го направиш на NTFS) и то ще изтрие цялото С: или дяла който си избрала и ще си се инсталира начисто.