PDA

View Full Version : venci



tra-la-la
07-30-2006, 11:17
pfyyyy na posledak vencite mi kurvqt i sa vazp[aleni nekvi takia poduti kajete nqkvo metod4e s koeto moga da gi izlekuvam

unfaithful
07-30-2006, 11:48
Ima specialni vodi za venci, no ne moga da ti kaja ime v momenta. Ako pitash v aptekata te shte ti predlojat nqkakva.
A inache za vencite mnogo pomaga kivito :)

Lorinkaaa
07-30-2006, 11:54
Моите венци са същите .. ходих при зъболекарката ми специално за това и тя ми предписа да пия веднъж дневно витамин А, и по 3 пъти дневно витамин С. Освен това Neurobex(витамин В1, В6 и В12) пак 3х1 ...
Няма да ти навредят ако ги пиеш, все пак са витамини :wink: , но все пак няма да е лошо да идеш при зъболекаря ти и да си питаш :)

Ku4eNcE
07-30-2006, 23:54
Nai dobre e kakto ti kazaxa da otide6 pri zabolekar no moje da ti karvqt i za6toto ili prekaleno 4esto gi mie6 i mnogo gi tarka6 i taka si naranqva6 vencite i te4e krav no moje bi e ne6to drygo zatova nai dobre otivai pri zabolekarq.

maybelline
07-31-2006, 10:24
Докато миеш зъбите си,внимавай да не търкаш силно венците.Купи си от аптеката вода за уста - не е скъпа и аптекарката ще ти обясни как се използва.Пий витамините споменати по-горе - витамин А,витамин С и витамин В(не пий С и В заедно,защото единият пречи на действието на другия.Оставяй поне половин час между тези двата).Освен всичко,кървенето на венците може да се дължи на растящи зъби(кътници,мъдреци...).Ако направиш всичко това и след седмица все още няма подобрение,отиди при зъболекар и той ще ти предпише нещо по-ефикасно.