PDA

View Full Version : Търся програма за оптимизация на Windows



SwEeT^hIlArY
07-30-2006, 14:00
zdraveite! Nqkoi moje li da mi kaje po kakyv na4in moga da si zabyrzam komputyra 4uvala sam 4e ima nqkakvi programi za tazi cel no nz koi sa te . Ako nqkoi znae molq da mi pomogne. I o6te ne6to iskam da vi pomolq da mi dadete sait4eta za razli4na informaciq svyrzana s komputri i t.n. Mersi predvaritelno :)

07-30-2006, 15:25
zdraveite! Nqkoi moje li da mi kaje po kakyv na4in moga da si zabyrzam komputyra 4uvala sam 4e ima nqkakvi programi za tazi cel no nz koi sa te . Ako nqkoi znae molq da mi pomogne. I o6te ne6to iskam da vi pomolq da mi dadete sait4eta za razli4na informaciq svyrzana s komputri i t.n. Mersi predvaritelno :)
ahahaah za ram 4uvala li si :lol: :lol:

switchfoot
07-30-2006, 15:47
http://sasho.dotgeek.org/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=1
tuk e opisano kakvo trqbva da napravi6

Novkov
07-30-2006, 18:42
Дай малко инфо бе. Дадености на щайгата? Оперативна система? Как точно реши, че искаш да си го "забързаш" явно нещо ти сече...

HakeR
07-31-2006, 21:56
добре ще направиш ако активираш кеша на процесора
ако не можеш чрез регедит си изтегли Xp Smoker Pro ot http://torrents.linkos.bg с нея ще ти е по лесно само слагаш отметка и програмата автоматично ще си го впише в регистъра,а тази програма между другото е доста полезна с нея може да правите доста неща за който ако решите да ги правите ръчно от регистъра ще ви трябва повече време,можете да махнете контрол панела да заключите достъпа до настройките и също има и неща за оптимизация

Composure
07-31-2006, 22:19
сигурно искаш да го оверклокнеш? хаххаха :)

teenkopele
07-31-2006, 22:37
Тук ще намериш някаква информация за компютрите, като цяло:

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%22%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0 %B8%D1%82%D0%B5%22&meta=cr%3DcountryBG. :wink:

InHell
08-01-2006, 00:15
Такива неща като "Оперативна Система" няма.
А кеша на процесорите (L1, L2) си е включен винаги(освен ако не е от първите Celeron-и без L2 кеш).

Чрез regedit няма да направиш нищо повече, освен да забършеш програмите, които се пускат и не се ползват(мразя MSN) Също може да спреш "сървис"-ите (демек услугите) които не ползваш, а бозата си ги пуска.

hardwarebg.com/forum - на чист български език.

machoka
08-01-2006, 01:21
Чрез regedit няма да направиш нищо повече, освен да забършеш програмите, които се пускат и не се ползват(мразя MSN) Също може да спреш "сървис"-ите (демек услугите) които не ползваш, а бозата си ги пуска.

.. което в някои случаи води до учудващо добри резултати по отношение скорост и пъргавина на ОС-а ;)

Авторката, след като изчете всичко написано на достъпен език в този сайт, ще може да си намери работа в някоя компютърна фирма :)
http://store3.data.bg/pchelp/

Относно сървисите, тук:
http://store3.data.bg/joroal/joroal.htm

Успех.

Axxxel
08-01-2006, 02:11
Леле...колко смешки прочетох до тук...тц тц тц...кеша на процесора (няма значение L1 L2 L3) можело да се активира...хахахха...а от регистрите можеш главно да премахнеш излишните стартуращи се приложения...има резултат но не е кой знае какво...по голям успех ще има, ако се навре в сервизите и си спре (и даде на ръчно пускане) ненужните...

WILD__BOY
08-01-2006, 08:01
Момиче да прави overclock .. YEAH! Ще бъде интересно хаххаха

HakeR
08-01-2006, 08:36
Такива неща като "Оперативна Система" няма.
А кеша на процесорите (L1, L2) си е включен винаги(освен ако не е от първите Celeron-и без L2 кеш).

Чрез regedit няма да направиш нищо повече, освен да забършеш програмите, които се пускат и не се ползват(мразя MSN) Също може да спреш "сървис"-ите (демек услугите) които не ползваш, а бозата си ги пуска.

hardwarebg.com/forum - на чист български език.

да почти всички процесори хардуерно си имат кеш а друг въпрос е дали Windowsa го разпознава и използва защото има много голяма вероятност при инсталацията по някаква причина windowsa да не го разпознае и се налага да се активира ръчно
Е като се активира компа няма литне ама все пак допринася малко за по добрата работа

Axxxel
08-01-2006, 20:41
Такива неща като "Оперативна Система" няма.
А кеша на процесорите (L1, L2) си е включен винаги(освен ако не е от първите Celeron-и без L2 кеш).

Чрез regedit няма да направиш нищо повече, освен да забършеш програмите, които се пускат и не се ползват(мразя MSN) Също може да спреш "сървис"-ите (демек услугите) които не ползваш, а бозата си ги пуска.

hardwarebg.com/forum - на чист български език.

да почти всички процесори хардуерно си имат кеш а друг въпрос е дали Windowsa го разпознава и използва защото има много голяма вероятност при инсталацията по някаква причина windowsa да не го разпознае и се налага да се активира ръчно
Е като се активира компа няма литне ама все пак допринася малко за по добрата работаПовярвай...и да не го разпознае пак използва от него.просто не може да разпознае какъв е размера му...а като му кажеш от регистрите...аз поне не намирам разлика...Benchmark 2006, 3D mark 2006...не показват никакви завишения...ама никакви.Друга е темата, че мнооооогоооо рядко уин-а не разпознава размера на кеша...

InHell
08-02-2006, 01:55
My bad - никакъв regedit - msconfig - пак съм спал.
Windows няма нищо общо при "активирането" или "разпознаването" на L2 кеша. Това е работа на BIOS. А относно дали има разлика при включен Л2 или няма - всеки може да си направи тест, като засече за колко време се стартира бозата. А с изключен Л1 - вендъж пробвах и чаках 2 мин. моето туалатинче да зареди, но не издържах да го чакам. Относно това каква работа върши кеша има достатъчно много инфо, също и как се отразява обемът му върху различните архитектури - SPARC(1.5 МВ), MIPS, PA-RISC, Itanium 2, а също и на по-обикновените РС-та(AMD(128 КВ), Intel(20-32 КБ), C3, еxt.) - въобще, това е тема върху която мога да изпиша 60 страници.

P.S> Абе някой да знае от къде да си дръпна Solaris 10 х86 !!? Нещо не мога да си намеря дисковете с 9-ката.

@HakeR - за софтуерен Л2 кеш не съм чувал. Въобще имаш ли си на идея дали това нещо се яде, какво прави и по какъв начин работи?!

Axxxel
08-02-2006, 02:26
Solaris 10 (http://www.mininova.org/get/143388)

HakeR
08-02-2006, 08:51
@HakeR - за софтуерен Л2 кеш не съм чувал. Въобще имаш ли си на идея дали това нещо се яде, какво прави и по какъв начин работи?!

Lelee nerviram se ve4e tova mi e posledniq post v tazi tema
Izglejda pak ne si me razbral,nikade ne sam govoril za softweren ke6
ama nqma pove4e da komentiram