PDA

View Full Version : Търся програма за рязане на mp3



miloto_girl_4e
07-30-2006, 19:35
Трябва ми някаква програмка за рязане на mp3ки, искам я, за да може като си харесам някоя песен, да си я сваля на GSM-а, но да си я резна, за да почва от там, където искам :) Премерно в началото да е някакво тъпо, после да става готино и да искам да си махна тъпото и така..
Защо Господ ме е лишил от умението да обяснявам :?
А да, ако може и линк, а не само име на програмката...
Ако и обясните как се борави, цена няма да имате :mrgreen:

guAMaHT
07-30-2006, 19:57
Тук няма как да не намериш това което търсиш :) (http://www.google.bg/search?hl=bg&newwindow=1&q=%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B 0+mp3&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=)

>>ZLOBI4KA<<
07-30-2006, 20:04
sound forge

theraven_nz
07-30-2006, 20:20
Мдаааааа... някой май има телефонче с МР3 :-D
Така, програмката, която ти трябва е Adobe Audition.
http://lukavij.data.bg/%cf%f0%ee%e3%f0%e0%ec%e8/Adobe%20Audition%201.5.rar
Инсталираш си я както му е реда, със сериен номер и т.н. и я пускаш. При първото стартиране има нещо отворено, което трябва да си го разкараш :arrow: File :arrow: Close All.
После натискаш "8", за да ти изкара това, което ти трябва. Оттук File -> Open и си намираш песничката, която ще кЛЪцаме :-D Изчакваш няколко секунди докато ти я зареди и ти изкарва зелено на черен фон това времевата линия. Като кликнеш някъде ти премества показалеца и оттам с бутоните Play можеш да намериш откъде да започва. С колелцето на мишката можеш да даваш нещо като зуум за по-прецизно селектиране. Така... Намираш както ти каза "готиното" в парчето и с влачене селектираш докъде да продължи, т.е. до края на якото :-D Тук отбелязвам, че селектирането, което ти е нужно го правиш не в горната лента, не в долната, ами на линииката по средата, за да може да хванеш и двата канала - левия и десния. След като си селектирала това, което ти е нужно кликаш десен бутон -> Copy to new и в ново прозорче ти изкарва само това, което си избрала. Оттам става лесно. File -> Save as -> бутончето Options -> Отметката Convert to Mono и после от падащото меню над нея избираш 56 kbps, 44100 Hz (за ГСМ повече не е необходимо, само ще стане по-голям файла, което не искаме да става, знаем че мястото на тези малки вибраторчета е ограничено). Накрая ОК, избираш къде да ти я запише, с какво име и то ти я записва. Качваш си я на Алото и си звъниш отнейде да си чуеш новото рингтонче :-D Ако има нещо неясно - питай, щото и мене оня отгоре ме е лишил от това умение \:D/ :smt016

07-31-2006, 10:32
на мен нещо ми не става. Със инстала нямах никъв проблем, но после като я пуснах ми се появи нещо и аз натиснах NO за да се махне и след тва ми се включи самата програма. Там ми се появи едно прозорче на което ми изписва "Try to keep at least 10MB free at all times". Тва прозорче е придужено с Yes и No. Като натисна No нищо не става, а като натисна Yes ми се появява друг по голям прозорец който не мога да го махна. Незнам дали се разбрал, ама кажи какво да правя, до като не съм я изтрил

theraven_nz
07-31-2006, 10:49
Тука те пита кой дял за ползва за временно пространство. Ти си уцелил такъв който е пълен, избери някой друг, където имаш минимум 100-200 Мб празно място.

07-31-2006, 12:08
е аз изтрих от дяла който съм избрал някои ненужни неща и работата се оправи.
Все пак мерси много. =D>

07-31-2006, 12:16
а ще ми кажеш ли как да използвам ефектите?

theraven_nz
07-31-2006, 12:50
Със селектиране става пак. хващаш частта, която искаш да омажеш с ефекти и докато е селектирана си избираш ефект и той се слага. Ако искаш на цялото парче да сложиш ефект - Ctrl + A и ефекта. А самите ефекти сам си ги разучи. :smt023

Composure
07-31-2006, 14:50
най добрата е audacity в датабг я има можеш да режеш да конвентираш да слагаш ефектки и още 1000 работи 2-3 мб е :)

HakeR
07-31-2006, 18:24
stava i s Neroto
ot Nero Wave editor

miloto_girl_4e
08-03-2006, 20:45
theraven_nz, мерси много за подробното и хубаво обяснение :mrgreen:
Да не повярва човек, но схванах всичко :mrgreen:
И програмката е добра и ми върши страхотна работа, отнова ти благодаря :)

theraven_nz
08-03-2006, 23:54
Уцели си шанса :-D
Веднъй се навивам за такова обяснение щото не съм от подробните. Айде със здраве :-D