PDA

View Full Version : lubimi knigi



shadow_mist
07-30-2006, 18:53
hora kajete koq vi e lubimata kniga shtoto na men mi se chete pak nqmam idei po vazmojnost da e fentazi molq pi6ete mneniq i migi pra6taite na maila

midian
07-30-2006, 19:44
Стивън Кинг-Сейлъм'с Лот.Ужас.

Ice_Queen
07-30-2006, 19:54
Пак Кинг - Гробище за домашни любимци

`Death`Whore`
07-30-2006, 19:56
Толкова ли е трудно да отидеш в някоя книжарница /навярно знаеш какво е това, ако не - отиди на площад "Славейков"/ и да поискаш да ти препоръчат фентъзи?

Sarabi
07-30-2006, 20:26
Тери Пратчет-"Еманципирана магия" =D> =D> =D>
Както и всички на Пратчет от поредицата Истории от света на Диска.Но "Еманципирана магия" и "Захапи за врата" са Дъ Бест!
Също и Марио Пузо-"Кръстникът",но едва ли ще ти се чете това.

DaDdY_BoY
07-31-2006, 11:09
ехх.. аз не си падам мн мн по четенето обаче има мн интересни книги,всеки си има вкус и не мога да ти препоръчам нищо :-k

BeBencEto
07-31-2006, 11:34
Стивън Кинг-Сейлъм'с Лот.Ужас.
tva e mn gotino gledala sum go na film
az si padam inache po teri prachet i po razni takiva knigi evala na mackata koqto kaza za Еманципирана магия <<<----tov naa men sushto mi e liubimata kniga ot negovite...inache na ne se sehstam avtora-->>ne bez dushterq mi -sushto e mnogo hubava kniga

agnfskdlgsdg
07-31-2006, 14:21
Tymnata Kula -Stephen King-rulira-nqma da sajalqva6

did1ls
07-31-2006, 14:45
Толкова ли е трудно да отидеш в някоя книжарница /навярно знаеш какво е това, ако не - отиди на площад "Славейков"/ и да поискаш да ти препоръчат фентъзи?

SancheZzZz
08-09-2006, 14:37
Мегън Макафърти - Докога без гадже - много свежарска книга

maybelline
08-10-2006, 15:06
Моите любими не са фентъзи,но както се сещате,много ми харесват - "Без дом","Анн от фермата Грийн Гейбълс","Родена съм в харем"...за други любими не се сещам.

Dark_Queen
08-11-2006, 08:53
Джек Керуак-По пътя \:D/

TikvenaElhichka
08-11-2006, 10:19
Тери Пратчет - "Захапи за врата" , жестока е :lol:

08-11-2006, 19:04
"Тайната градина" на Бърнет и "Махалото на Фуко" на Умберто Еко...
Както и "Братята с лъвски сърца","Емил от Льонеберя"
Това са любимите ми...
Но аз съм си книжен плъх и харесвам всички книги...
Няма лоша книга,имаш нерлазбрал читател...
Има една поредичка "Това е тайна"-напълно тинейджърска книжка....много е забавна и увлекателна!"Шестото клеймо" на Дан Браун е също много добра книга...
"Млалкият принц" също трабва да се прочете...много интересна книга,майсторското произведение на Екзюпери!

blue*ephemera*
08-11-2006, 19:14
Това отгоре бях аз,но попогрешка не се регнах!Ще ти препоръчам и The Five People You Meet in Heaven-
аз я имам на английски и незнам дали я има в превод...ако искаш провери в националната библиотека...ако нещо има то е там!Но ако разбираш English просто я прочети!Има и филм създаден по тая книжка...и него гледай! :wink:

Angel_Girl
08-11-2006, 23:22
Моята любима книга е "Не без дъщеря ми" на Бети Махмуди

one_more_minute
08-12-2006, 08:08
Препоръчвам ти "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс, но първите 2 книги.. -> втората се казва "Ресторант на края на вселената". Няма да сбъркаш, сигурен съм, че ще се хилиш на глас :D

navits
08-12-2006, 09:02
пипи дългото чорапче 8-[ \:D/ :lol: :smt005

`Death`Whore`
08-12-2006, 09:05
Препоръчвам ти "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс, но първите 2 книги.. -> втората се казва "Ресторант на края на вселената". Няма да сбъркаш, сигурен съм, че ще се хилиш на глас :D
Тези книги /поне за първата съм сигурна/ не са фентъзи, а фантастика.

one_more_minute
08-12-2006, 09:21
Препоръчвам ти "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс, но първите 2 книги.. -> втората се казва "Ресторант на края на вселената". Няма да сбъркаш, сигурен съм, че ще се хилиш на глас :D
Тези книги /поне за първата съм сигурна/ не са фентъзи, а фантастика.
Да, точно така - не само първата, но и другите са фантастика :) Но нищо не му пречи да види за какво става въпрос, въпреки, че не е точно от книгите които чете по принцип, нали?

08-12-2006, 22:57
Hari Potur ne go pisha, toi se podrazbira =D> :)
inache "Goresh led" na Nra Roburts... niamam dumi da opisha kolko iaka kniga. chela sum ia hiliadi puti, no prosto e nepovtorima... i "Gordost i Predrazsuduci" na Djein Ostin... sushto e strahotna, kato ia hvanesh idokato ili ia svurshish iloi ne zaspish nas neia, ne mojesh da spresh...

ycMuBkaTa
08-12-2006, 23:39
Спасителят в ръжта на Селинджър. Не е фентъзи, но е много хубава книга.

alkobalko
08-13-2006, 09:56
Каквото и на Кинг да избереш няма да съжаляваш. Ако искаш прочети "Бягащия човек", друго фентъзи се сещам на Сергей Лукяненко "Фалшивите огледала".

white_chik
08-13-2006, 11:01
Ами,както и другите написаха Стивън Кинг няма равен! "Ланголиери" "Живата факла" "Гробище за домашни любимци" и много други.Видях,че предпочиташ фентъзи,но ще ти препоръчам моята любима книга "Шансове " на Джаки Колинс -струва си да я прочетеш :wink:

one_more_minute
08-13-2006, 11:09
Стивън Кинг се опитах да го чета, обаче нещо не ми хареса.. За "Торба с кости" иде реч .. Всеки си има вкусове :wink:

mila_pila
08-13-2006, 13:07
Спасителят в ръжта на Селинджър. Не е фентъзи, но е много хубава книга.
да, наистина е много готина книгата. четох я това лято и ми направи добро впечатление. а иначе любими си нямам ама ме кефят на пауло куелю и мн други

piece0Fchocolate
08-13-2006, 21:03
Александър Дюма - Граф Монте Кристо :)

Sweety-Tweety
10-29-2006, 12:39
Александър Дюма - Граф Монте Кристо :)
Трябва да я прочета от всякъде чувам ,че е страхотна.
Но моята е Мъглите на Авлон,нищо,че още не съм я прочела цялата.Много е хубава.

mon4eto
10-29-2006, 13:40
Дан Браун-Шестото клеймо :!:

648541
10-29-2006, 14:12
nemili-nedragi na Ivan Vazov mn hubava kniga pro4etete q :wink:

Sarabi
10-29-2006, 16:40
Също и Пратчет-Джони и бомбата
Пратчет-Въоръжени мъже
=D>

Th3WildAng3l
10-29-2006, 17:18
Сидни Шелдън - "Ако утрото настъпи"

piece0Fchocolate
10-30-2006, 12:48
Норма Бейшир-Ангели в нощта

PR0
10-30-2006, 16:28
Diun 1 i 2 4ast

Jessika_MG
10-30-2006, 20:16
Спасителят в ръжта на Селинджър. Не е фентъзи, но е много хубава книга.
да, наистина е много готина книгата. четох я това лято и ми направи добро впечатление. а иначе любими си нямам ама ме кефят на пауло куелю и мн други
Tова ни го искаха да го разказваме по АЕ миналата година :mrgreen: Не бих казала, че ми е от любимите книги. Но на който му попадне "Като гореща вода за шоколад" нека я прочете. Е за момичета говоря, защото другите няма да и отдадат нужното внимание.

martinka_91
10-31-2006, 19:39
samo nenormalnite obicat da 4etat.Ako tolkoz obi4a6 da 4ete6 idi v knijarnica i si kupi kniga

Изобщо не съм съгласна с теб...От къде на къде определяш хората, като " ненормални ", защото обичат да четат книги !!? Кой по дяволите ти дава правото на това?!! Това, че ти ( може би ) никога не си отваряла книга или пък не си отворила подходящата, съвсем н е означава, че книгите са нещо тъпо и безинтересно...
Аз не съм човек, който е чел толкова много произведения...Да не кажа, че почти не съм чела, но пък уважавам хората, които четат. Мисля, че това е едно доста добро средство за ограмотяване на дадена личност ...
И момичето ( представи си =D> ) знае, че за да си купи книга трябва да отиде в книжарница. Но пък не може да разпитва продавачката за всяка , която и допадне. Точно поради тази причина е поискала мнението ни... Съобразявай се с нещата, които говориш :-$
А по темата ... Моята ( макар и от малкото, които съм чела ) любима книга е " Принцеса Анастасия ". Както сигурно повечето форумци знаят, тя не е фентъзи, но пък е страхотна... Да не кажа, че плаках на нея...Много е хубава.Ако искаш я прочети.А аз ще обърна внимание на книгите, които са ти препоръчали и ще взема и аз да си купя нещо ;)

Тудор
10-31-2006, 20:50
Само руска литература. Достоевски - "Братя Карамзови.

titin4eto
11-01-2006, 17:18
Мегън Макафърти - Докога без гадже - много свежарска книга
Уауу, свежарска!!! Тази книга на мен ми подейства много така :smt119 ...абе не можах да се съвзема няколко дена...не знам защо- дали е много добре написана не бих каала но както и да е...хубава е :lol:
По темата-в момента не се сещам, но останалите достатъчно са изброили. Мисълта ми е, че можеш и да не ги купуваш задължително, а да си ги вземеш от някоя библиотека... Там има достатъчно книги, колкото и в една книжарница...

OPEL
11-01-2006, 17:43
Не съм фен на книгите, но много обичам историята. Единствените книги които са ме завладявали са "Под игото" и "Немили-недраги".

fresh_@
11-01-2006, 19:17
"Конникът без глава" на Майн Рид и "Приключения в два свята" на Арчибъл Кронин. :)

strange__
11-02-2006, 06:40
Само руска литература. Достоевски - "Братя Карамзови.
Гледала съм постановката....препоръчвам ви я горещо :wink:
Що се отнася до книгите-запалена съм по историческите и като цяло по историята и това е така може би защото не чета някакви неща,които са плод на нечие въображение...абе не мога да ви го обясня :mrgreen: Конкретна книга,която да ми хареса много не съм чела скоро,защото трябваше да чета отвратителния Данте,а сега и Бокачо :evil: Преди това извечтно време само на някакви глупости попадах....Като автор харесвам Джек Лондон :-)

jeditte
11-02-2006, 07:17
Много обичам да чета.Като ученичка предпочитах приключенски книги
най-любими ми бяха "Граф Монте Кристо", "Наследникът от Калкута", "Матиаш Шандор", книгите на Джек Лондон...Също така обичам разкази,любимият ми автор е Рей Бредбъри(фантаст е)...Напоследък чета Стивън Кинг, Дийн Кунц, Ричард Леимън- такива психарии общо взето. Приятно леко фентъзи- поредицата книжки за Конан, иначе "Колелото на времето" я бива, ама става дума за 10 книги по 600 страници,а и историята в момента се пише още..."Властелинът на пръстените" е страхотна, филмът е едно бледо подобие,което не струва. Много хубави книги,но малко по-сериознички, с историческа насоченост са "Синухе Египтянина"- Мика Валтари е авторът,ако се не лъжа, "Атинянката Таис", "Сътворението"-Гор Видал, "Тъй рече Заратустра"...във всичките става въпрос за вечния стремеж на човека да открие в какво да вярва,за произхода и развитието на религиите, за смисъла на живота...Също обичам да чета малките книжлета на "Галактика"-може да са стари,ама има страхотни нещица.Ако търсите нещо леко и забавно:поредицата "Джийвс и Устър",но не съм сигурна как точно се пише(отделни книжки от нея са "Стрихнин в супата", "Лелите не са джентълмени", който открие тези,ще намери и другите)Има хиляди стойностни книги във всички жанрове, имах период в който четях денонощно, какви ли не...Сега съм малко в литературна почивка, карам на леки четива...А и още нещо-изчетох един куп кримки на известни и не толкова известни автори.А има толков младежки книги(на Марк Твен, Хектор Мало, Жул Верн),абе който не чете само губи. :wink: Трудно ми е да асимилирам факта,че познавам хора,които никога не са отваряли книга през живота си,нито една едничка...

ProstoAz
11-03-2006, 16:22
Пак Кинг - Гробище за домашни любимци

И на мен ми хареса. :wink:
Иначе може би "11 минути" на Паулу Куелю, въпреки че не съм чела кой знае колко книги през живота си. :lol:

iiirish
11-03-2006, 16:55
Достоевски - "Престъпление и наказание"