PDA

View Full Version : O6te ne sym karala 6arka ???



Slave4You
07-31-2006, 14:35
Az sym na 14 godini i o6te ne sym karala 6arka a pove4eto moi poznati sa karali o6te na 4-5-6 nai mn 7 godi6na vyzrast.Tova normalno li e?Edna priqtelka mn me obezpokoi kato mi kaza 4e kolkoto po kysno q kara6 tolkvoa po golqma e veroqtnostta da UMRE6 !!! No razpitah mama i tatko i dvamata kazaha 4e ne pomnqt da sa karali daje i te 6arka?A maika mi e na 45 a ba6ta mi na 48 i sa o6te jivi zdravi(da 4ukam na dyrvo).Vie kak mislite?

forrzi
07-31-2006, 14:40
няма вероятност да умреш от обикновенната шарка,просто колкото по-голям стааш толкова по-големи са последиците за организма от болестта
по-добре ако разбереш некой че е болен от шарка се зарази умишлено,щото иначе ше го изкараш още по-зле!

07-31-2006, 15:27
Е па аз я карах на 17 години и я изкарах мнооооого леко.Пъпките ми бяха малко на брой и малки като големина.А брат ми (19 г.) я изкара доста тежко.Цялото му тяло беше обринато (като казах цялото тяло,разбирайте навсякъде).Така че всичко опира до организма на човека.А това,дет ти го казвала приятелката ти,не е вярно.Е,може да има частица истина,но това са частни случаи (примерно дълбока старост или адски увреден организъм).Така че не се тревожи,но гледай до 20-22 години да си я изкарала.

Алминатора
07-31-2006, 21:28
Ха и аз не съм карал шарка.

07-31-2006, 22:31
emi az iskarah na 17 godini edrata varicela 6arka...minah e leko mno leko v sravnenie s brad mi koito pyk e na 14...izpolzvah edin metod koito mi go kaza baba...pyrviq den kogato se izrinah pih 4erveno vino i da znaete po toq na4in po byrzo se izrinah i po byrzo zavehnaha pypkite..brad mi be6e karal i drugata 6arka pyk az ne uspqh da se zarazq...se edno ima mno hora deto ne sa karali i dvete 6arki..da umre6 edva li no ...znam 4e kogato 4ovek e bolen trqbva da mu se ogajda i nikoi da ne go qdosva 4e ina4e moje da mu stane ne6to...dqdo mi e razpravql kak edno momi4e ot negovoto selo se izrinalo ot 6arka i mu se doqlo agne6ko oba4e ba6ta mu ne iskal da si kolq jivotnite zaradi negovote pri6tevki i posle kato mu minala 6arkata momi4eto oslepelo...dali e istina ili ne no taka razpravqli starite hora...abe nema kakvo da se pritesnqva6...nai e dobre vidi6 li nekoi bolen gledai verno umi6leno da se zarazi6 za6tot kolkoto po rano mine6 6arkite po dobre za6tot vyzrasnite q minavat dori na legloo pridrujeno s temperatura i tn..a i jenite e nai dobre da sa q minali rano za6toto edin den ako sa bremenni nqma da ima opasnost...ae dano sam pomognala s ne6to i spoko mno moi poznati deto sa na po 17 godini kato men dori ne sa karali nito edna 6arka :)

did1ls
08-02-2006, 12:09
Не се притеснявай има време за всичко :D

thirteen
08-02-2006, 14:02
Може и никога да не се разболееш.Майка ми и баща ми не са карали,а ние с брат ми сме носили сякакви шарки у нас и те така и не се заразиха.

`Death`Whore`
08-02-2006, 19:54
Не знам дали има вероятност да умреш, но колкото по-късно я караш, толкова по-гадно и дълго е.

miloto_girl_4e
08-02-2006, 22:10
И аз не съм карала, което не ме кефи особено, но...
Това за умирането не е вярно :!: [-X
Но това, че ще я прекараш по-тежко, отколкото, ако примерно я караш на 5-6 годинки е така :!:

`Death`Whore`
08-03-2006, 10:23
Задължително трябва да я карате преди бременност! Може да се увреди бебето! Не се лигавете и гушнете някой шаркав, за да няма после: "Помогнете ми. Бебето ми е зле."

08-29-2006, 02:38
spoko we az sam na 17 godini i o6te ne sam karal 6arka :)))

krem4et0
08-29-2006, 09:15
Това за бремеността не се ли отнася само за Рубеолата.Все пак да не забравяме,че шарката е няколко вида и ако караш едната си създаваш имунитет само за този вид,но не и за останалите.А и за момичетата е задължителна имунизацията против рубеола,за да няма проблеми при бремеността.Аз съм карала само едра шарка,но съм се имунизирала против Рубеолата.Абе на 21 съм-от тук нататък е все лошо ако я карам!