PDA

View Full Version : Roleplay?



just_a_kid
08-01-2006, 20:20
Днес разглеждах един друг форум, където имаше специален раздел за нещо като роулплей и там се получаваха доста интересни неща. Доколкото аз разбрах има автор на РП, който казва горе-долу какво ще представлява историята, а желаещите да се включат създават свои герои и с негово съгласие се включват в историята. В първото мнение има кратко въвеждане в историята, както и представяне на героите. След това всеки последователно пише какво се случва с неговия герой, но така че да има връзка с предходните и се получава нещо като приказка. Това общо взето разбрах аз, разглеждайки онзи форум. Въпросът ми е: Има ли някой, който да може да ми даде по-ясно обяснение за роулплея и дали има желаещи да си направим такъв и тук, защото ми изглежда интересно?

dance_with_devil_
08-01-2006, 20:40
ami az za pruv put 4yvam za takova ne6to ama mi se stryva interesni4ko ,taka 4e za6to da ne si napravim takova ne6to i tyk??!! :D
neznam kakvo predstavlqva ama te podkrepqm ;)

just_a_kid
08-01-2006, 20:46
Проблемът е, че и аз не съм много сигурна :wink: Нито за правилата, нито за начина, по който може да се организира цялата работа. Но нещата, които прочетох бяха станали много готини, просто се получава нещо като цял разказ. Няма ли някой, който да е по-наясно от мен?

Briseis
08-01-2006, 21:43
Сигурна съм,че на всеки един от вас, поне веднъж му се е случвало да копнее да е на мястото на герой от книга,филм или нещо друго,което го/я е впечатлило.
Е,това тук е същото.
Всеки си измисля герой и история(ролеви герой и ролева игра)
Пуска я като тема и ни запознава с общата идея на историята(или както става в повечето случей-само началото)
Избират се кои хора ще участват и започвате да пишете.
Роулплеят може да е ограничен(да участват само предварително уговолили се хора),общ(в него всеки може да пише) и такъв,в който впоследствие се избират участниците.
Целта е да се опише максимално реалистично историята.
Като за начало всеки желаещ да участва трябва да постне "визитка" на своя герой.Тоест описание,характерни белези и способности на героя


и още: правила
1.Не обиждайте(гадно) останалите играчи.
2.Четете внимателно постовете на останалите(за да не се получава объркване)
3,Когато поствате нова тема имайте предвид какво трябва да стане.Нека не се получават топици тип "Приказка без край".
4.В случай,че нещо не се развива по вашият план,обърнете темата...използвайте въображението си,а не пишете в скоби неща от рода"Аз нямах това предвид а онова".
5.Използвайте въображението си.
6.Желателно е да се пише по повече от 4-5 реда,освен в крайни случаи където се налага да се използват сварзващи постове.
7.Не притежавайте свръх човешки и магически сили,които да могат например да върнат мъртвият сред живите имайте си сили,но с мярка.
8.Това може би е най-важното правило-Забавлявайте се!

just_a_kid
08-02-2006, 08:09
aLL|aLoNe, благодаря, сега вече ми стана напълно ясно. Има ли такива, които искат да участват?

IKisseDAGirL
08-02-2006, 08:33
ее тва е яко :D
дано повечко хора се навият

Briseis
08-02-2006, 20:40
Ами аз по принцип съм си навинта за такива неща.Даже съм играла в един друг форум.Само че, някой трябва да имисли историята, чак тогава героите и се почва да се пише, дуели бла бла...Сложно е принципно 8-[