PDA

View Full Version : Таласъмия



...........
08-02-2006, 16:41
Тъй като потърсих в интернет и нищо не намерих ако някой може да ми даде по-подробна информация за тази болест нека го направи.Благодаря предварително

MiRaCuLiXbb
08-02-2006, 16:53
Казва се таласемия и е вид хемоглобинопатия. Генна мутация на регулаторни хемоглобинови гени, при което се изключва действието на структурните гени, отговорни за строежа на хемоглобина. Сиреч не се синтезират съответните полипептидни вериги и хемоглобина е непълноценен. Еритроцитите са с увеличени размери и не са устойчиви на механични въздействия. Пример е "анемия на Кули".
Това си спомням, ако те интересува по-подробно кажи и ще ти намеря информация.

gal4eto
08-16-2006, 16:28
bolna sam ot anemiq,skoro 6te si pravq izsledvaniq da ostanovqt ot koi vid to4no 6tto ne se znae,hemaglobima mi e mnogo nisak -70
kvi moje da sa posledstviqta ot tazi bolest

MiRaCuLiXbb
08-18-2006, 15:09
Първо трябва да се определи какъв е видът и от какво е причинена. На колко си години?
Последствия няма да ти кажа, важното сега е да те лекуват правилно.

08-18-2006, 21:49
na 17 sam

MiRaCuLiXbb
08-18-2006, 22:51
Интересно как не са определили каква е досега. Аз не съм лекар все още, но досега как са те лекували? Преливали ли са ти кръв, някаква диета?

sladoled
08-19-2006, 09:06
Мила, това е само едно предположение!Нека първо се уточни диагнозата.Помисли- досега си живееше нормално!И не знаеше дали имаш или нямаш заболяване.Просто ще ти уточнят нещата.Не чакай нещо страшно да се случи тепърва.Имам позната с диагноза Таласемия, която е родила две деца, работи на две места и подържа нормален живот.

sladoled
08-19-2006, 09:09
Чак анемия на Кулей!? Тя се установява в много ранна бебешка възраст. Тук изобщо не става дума за такъв вариант.

kis4e
03-16-2007, 18:38
ооо анемия-таласамия е нещо много гадно от както се помня сме си ръка за ръка .... накратко : имаш нисак хемоглобин,лесно се преуморяваш,кръвопреливат ти всеки месец,всеки ден вечерта ти слагат една помпа(помпата избутва от спринцовка с лекарство боцнатав корема ти или ръката ти) която пречиства желязото,понякога от кръвта която ти приливат може да получиш някаква алергия и да се обринеш от глава до пети и да можеш да ядеш само варени картофи и хляб...абе нещо много гадно е ... но като свикнеш е всеедно да си миеш зъбите