PDA

View Full Version : Скейт



Хммм
08-05-2006, 21:46
Ам....извиянвайте, че ви занимавам, но искам да се науча да карам скейт. Тоест имам някакъв детски от преди години, на който се опитвам да се уча. Но не става от самосебе си, както примерно с колелото. Та....искам малко инфо: 1.Искам да си взема един свестен скейт, да дадете малко инфо къде в Бургас има скейтшоп и какво по-точно трябва да търся 2. Искам да се науча да карам :lol: Вие как се научихте? Кога за първи път стъпихте на скейт? И пак се извинявам, че ви занимавам с глупости :oops:

skate_warrior
08-05-2006, 21:53
Ам....извиянвайте, че ви занимавам, но искам да се науча да карам скейт. Тоест имам някакъв детски от преди години, на който се опитвам да се уча. Но не става от самосебе си, както примерно с колелото. Та....искам малко инфо: 1.Искам да си взема един свестен скейт, да дадете малко инфо къде в Бургас има скейтшоп и какво по-точно трябва да търся 2. Искам да се науча да карам :lol: Вие как се научихте? Кога за първи път стъпихте на скейт? И пак се извинявам, че ви занимавам с глупости :oops:

Ами надявам се да искаш да караш от любов към спорта , а не да забиваш мацки :)
В Бургас не съм виждал скейт шоп.. не знам дали има, но във Варна има и то не един.
Като за начало не ти трябва кой знае колко добър скейт. Има хубави скейтове като за начинаещи в рамките на 160-180лв.
За да се научиш да караш трябва да си много упорит , защото аз съм свидетел как на един пич не му лепна един трик в продължение на няколко дни и той се отказа от скейта.
Скейта не е никаква глупост , че да занимаваш някого с глупости :) Ако искаш ми пиши лично съобщение и ще се опитам да помогна с каквото мога :)

skate_warrior
08-05-2006, 22:00
ако си гост май не можеш да пращаш ЛС-та така че ми пиши в скайп ако имаш - daredevil7205

RedChil
08-05-2006, 22:02
Хубави скейтове има и за по-малко пари.Все пак,когато си в началото няма да го съсипваш от каране и трикове.Взимаш си един по-обикновен и се захващаш...Събери се с по-опитни скейтъри,гледай разни трикове от тях,пробвай ги,ако са свестни другите ше ти помагат.Но на скейт никой не може да те научи,ще се научиш с времето.Трябва да си упорит и да знаеш,че без контузии не можеш да се отървеш.Болезнен спорт е.Имам много малко опит в скейта,имам си обикновен скейт и карам рядко,само за раздвижване.Ако след време станеш фанатик ще дойде и по-тежкия момент - по-скъпи скейтове,повече контузии и т.н.

skate_warrior
08-05-2006, 22:06
Хубави скейтове има и за по-малко пари
Между 150-190лв са едни от най-евтините скейтове (говоря за хубав нормален скейт, който няма да ти се строши на 2-рата седмица) , а вече по-качествените са над 250 лв...

navits
08-05-2006, 22:12
off i az iskam da se nau4a
ama vinagi karam sam shtoto nqma fr koito karat :( :smt010

skate_warrior
08-05-2006, 22:14
off i az iskam da se nau4a
ama vinagi karam sam shtoto nqma fr koito karat :( :smt010

stiga da si ot sofiq vinagi moje6 da mi pi6e6 edno LS i da pokarame ;)

хммм
08-05-2006, 22:19
Мда, нямам приятели, които карат....А за скейта...какъв да търся, тоест не знам, да не взема някой, който не е за мен и т.н. :oops: За упоритост-упорит съм много :mrgreen:. Ииии не е заради мацките, а просто тоя спорт ме кефи адски много 8) Аз мога само да се движа. Тоест засилвам се, и правя завойчета (не че знам как точно се правят, ама както и да е :lol: )
ииии много мерси за отговорите и помощта :-)

skate_warrior
08-05-2006, 22:21
Препоръчвам ти да си вземеш Virus или Blind. Virus са около 200лв , а Blind малко под 200.. аз лично бих си взел Virus :mrgreen:

Хммм
08-05-2006, 22:29
А по въпроса за карането...аз нямам приятели, които да карат и не знам как ще стае работата да се науча :oops: :-k

skate_warrior
08-05-2006, 22:31
А по въпроса за карането...аз нямам приятели, които да карат и не знам как ще стае работата да се науча :oops: :-k

мен досега никой не ме е учил.. уча триковете сам :)

Хммм
08-05-2006, 22:36
А триковете от къде ги видя , че да ги учиш :)

skate_warrior
08-05-2006, 22:38
А триковете от къде ги видя , че да ги учиш :)

гледам някой скейт клип , харесвам си някой трик , излизам на вън и почвам да го мъча ;)



П.П. Много от триковете съм научил от играта Tony Hawk's Pro Skater. Просто от толкова игране съм запомнил разни трикове и до днес си уча някои от тях :)

Хммм
08-05-2006, 22:40
А линкче може ли? :) :oops:

skate_warrior
08-05-2006, 22:43
Сега мъча freestyle. Ето ти едно клипче на любимия ми скейтър :)

http://youtube.com/watch?v=PcbCCFb0zXI

skate_warrior
08-05-2006, 22:47
Изтегли си филма Osiris - Subject To Change и ще се нагледаш на трикове :)

08-05-2006, 22:54
Ot Burgas li si ?

skate_warrior
08-05-2006, 22:58
Не, от София

08-05-2006, 23:04
ne ti be;]! avtora..

skate_warrior
08-05-2006, 23:05
хахахаха аз си помислих че ти си автора :mrgreen:

RedChil
08-05-2006, 23:28
Сега мъча freestyle. Ето ти едно клипче на любимия ми скейтър :)

http://youtube.com/watch?v=PcbCCFb0zXI
Ей,Родни Мулен е и моя любим. :D

/wan`a`doo/
08-05-2006, 23:41
Еми в Бургас има на една от преките на Богориди-Maze... а ти като почнеш да караш все с някой ще се запознаеш или поне тук в София е така, а и така определено е много по-лесно като ти каже някой крака по на ляво, по на дясно, напред... в Бургас мисля,че се караше на Университета, сега не знам още така ли е

RedChil
08-05-2006, 23:52
Аз пък мога да ви обадя в Ловеч къде има скейтъри.Точно на центъра,срещу сградата след съдебната палата,мисля,че беше общинския съвет.Ак онякой го интересува де.

skate_warrior
08-05-2006, 23:57
Пич карай си сам...

08-06-2006, 00:02
Тая сграда с многото стълби в Бургас е бившото вече БСУ.Ся е съда там...Е да,почти денонощно има скейтъри и други такиа. :mrgreen:
На колко си ти ?Не е трудно да си намериш такиа познати..

Хммм
08-06-2006, 06:11
Мда, от Бургас съм, мерси много за помощта :) Ако има нещо ще питам :oops:

Хммм
08-06-2006, 06:51
Сега като гледам клипчета на този, на който ти ми даде и на други скейтари, усещам голяма разлика. :mrgreen: Този наистина е мн добър \:D/ Амм...бихте ли ми казали имена на някои други добри скейтари :mrgreen:

Brau
08-06-2006, 06:54
edin priatel vika 4e treniral skeit i imal trenior hodil na ne6to kato uroci. i toi e ot burgas kato Хммм. bazika li me ili e vqrno?

Хмм
08-06-2006, 16:42
Днес цял ден се мъчих :lol: ама не ми е ясно как става това.....отскачането.... :oops: :oops: :oops:

forrzi
08-06-2006, 22:38
гигиги
начии...
то олито няяяма да стане от първия ден в никакъв случай
аз си мъча от 2-3 месеца,преди нямах никакви познати,но вече имам чат-пат и ходим да си бутаме заедно
ако още не си си взел нормален скейт мисля че за 100-120 лева най-много ше си намериш хубав-най-добре втора ръка за да е малко раздвижен
и ако си взимаш втора рък внимавай дъската да не е отворена че после чукването става мноо трудно и просто ше се преебеш и го огледай добре преди да го купиш
но ако желаеш нов...
попитай някой скейтър за скейтшоп ,няма начин да няма-все пак е Бургас
НЕ си взимай дъска рочес защото са гадни
а за отскачането трябва да ни кажеш с кой крак караш(демек кой крак бута скейта) за да се види с кой трябва да чукваш
(:

skate_warrior
08-06-2006, 22:55
Ако караш regular (т.е с ляв водещ крак) с десния крак натискаш тейл-а(задната част), а с левия засичаш предната част.
А ако караш goofy(т.е с десен водещ крак) с левия крак натискаш тейл-а(задната част), а с десния засичаш предната част.

Ето за какво става въпрос:
http://store2.data.bg/shinizzle/PICS/Skate/ollie_with_style.jpg
На думи трудно мога да го обясня.. надявам се да си ме разбрал.. Не очаквай да стане веднага.. първо се научи да имаш добър баланс върху скейта и тогава започвай да опитваш оли.

CooL_CheRRy
08-06-2006, 23:01
maleee obujavam skeit :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 i az iskam mnogooooooooo da se nau4a ama mai nema da stane :smt011
1-vo 4e v moq grad nema rampi
2-ri nema koi da me nau4i ima nekvi izmisleni skeitar4eta koito ne mogat da karat
3-to :smt010 :smt010 :smt010

skate_warrior
08-06-2006, 23:03
maleee obujavam skit :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 i az iskam mnogooooooooo da se nau4a ama mai nema da stane :smt011
1-vo 4e v moq grad nema rampi
2-ri nema koi da me nau4i ima nekvi izmisleni skeitar4eta koito ne mogat da karat
3-to :smt010 :smt010

к'во като няма рампи? :-k в България се кара главно стрийт... т'ва не го зацепих ](*,) :mrgreen:

niGGa
08-06-2006, 23:06
Не карам(или там както му викате).Щот не ме кефи.

CooL_CheRRy
08-06-2006, 23:10
maleee obujavam skit :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 i az iskam mnogooooooooo da se nau4a ama mai nema da stane :smt011
1-vo 4e v moq grad nema rampi
2-ri nema koi da me nau4i ima nekvi izmisleni skeitar4eta koito ne mogat da karat
3-to :smt010 :smt010

к'во като няма рампи? :-k в България се кара главно стрийт... т'ва не го зацепих ](*,) :mrgreen:

e dobre prav si ama az ni6to ne razbiram ot skeit 6e zema da se pre4ukam nekade :smt011 nali vse pak nqkoi trqq da mi kaje ne6to,a v moq grad takiva oligofren4eta {skeitari} 4e te sa daje po zle ot men ostaa samo da se [-o<

forrzi
08-06-2006, 23:26
поредната лигла,която като падне и си счупи маникюра ще пропищи града и включително ушите на "измислените скейтърчета" с които съжителства
ако искаше да караш нямаше да се оплакваш как нямало рампи,как нямало условия и как нямало кой да те научи
смешно е!а освен и смешно е и жалко

skate_warrior
08-06-2006, 23:35
поредната лигла,която като падне и си счупи маникюра ще пропищи града и включително ушите на "измислените скейтърчета" с които съжителства
ако искаше да караш нямаше да се оплакваш как нямало рампи,как нямало условия и как нямало кой да те научи
смешно е!а освен и смешно е и жалко


Е в крайна сметка т'ва е за по упорити хора.. тя явно не е една от тях ;) Условия си има.. от месеци не съм стъпвал на НДК или парка и въпреки това си карам всеки ден.. т'ва не е проблем. Това, че няма кой да те научи... ми не знам ако беше момче щях да те скастря едно хубаво, ама сигурно при момичетата е по-трудно да се приобщят... Абе ако нямаш познат скейтър си е кофти :) поне в началото де :)

Loshotia
08-07-2006, 10:35
Е то пък като че ли на НДК има някакви условия. Пичовете са си сложили по няколко плочки и си правят кефа. То май само в Стара Загора има скейт парк

Dr. Kazimbutt
08-07-2006, 11:23
То май само в Стара Загора има скейт парк
И тук в София има, само дето вече уредите са изгнили съвсем (става въпрос за парка до колодрума).

forrzi
08-07-2006, 11:27
На НДК има условия,но никой не е казал че са добри!
а за старозагорския парк бих казала че е хубав,само дето е малко
малък,но поне има!
има доста уреди-главно,което е добре(:
уредили са се в Стара загора хората,остава другите да се уредят
а пък като разбрах,че Столична община казала,че Паметника е Софийския скейт парк ми стана лошо

WwanAdoO
08-07-2006, 12:18
http://www.skatebg.com/UserFiles/Image/poema-copy.jpg
:wink:
a nqkoi moje li da mi kaje saita na FOri ot Sabotage molq?

skate_warrior
08-07-2006, 16:32
a nqkoi moje li da mi kaje saita na FOri ot Sabotage molq?

http://fori.be/ ;)

KIVA
08-07-2006, 18:11
то и аз искам да се науча и от събота почвам.утре отивам да си взема скейт.само да ви попитам нещо,тъй като съм абсолютно начинаеща:нали е по добре първо да си взема нещо евтино и да се науча да карам на него(както и някое и друго трикче)отколкото веднага да се метна на дъските от 100-200 лева?

Хмм
08-07-2006, 19:14
skate_warrior, значи...опитвам се да направя оли, но хахаха задната част на скейта си седи на земята :lol:

".. първо се научи да имаш добър баланс върху скейта и тогава започвай да опитваш оли."
Амммиии какво да разбирам под баланс? Тоест аз си мисля, че това е едно от най-важните неща...

skate_warrior
08-07-2006, 19:41
skate_warrior, значи...опитвам се да направя оли, но хахаха задната част на скейта си седи на земята :lol:

".. първо се научи да имаш добър баланс върху скейта и тогава започвай да опитваш оли."
Амммиии какво да разбирам под баланс? Тоест аз си мисля, че това е едно от най-важните неща...

Веднага няма да успееш да направиш оли.Трябва ти известно време опити и чак тогава ще започнеш да го правиш.

Под баланс имам предвид да си стабилен върху скейта.Да имаш правилна стойка и да можеш да контролираш добре завоите и т.н.Караш от скоро и като за начало научи тези неща - добър баланс върху скейта и овладей завиването, а после вече олито ще ти е много по-лесно и след него започват всички останали трикове ;)

Хммм
08-07-2006, 20:14
Ами по принцип пазя равновесие, а за завоите като гледам разни клипчета, аз не ги правя правилно :lol: Всмисъл аз леко повдигам предната част на скейта, за да направя завой :mrgreen: , а като гледам другите направо си завиват... :oops:

skate_warrior
08-07-2006, 20:24
Провери до колко са ти стегнати машинките.. ако са ти прекалено стегнати се завива по-трудно.. не трябва да са много стегнати :) Лично аз карам с леко разхлабени, ама не ти го препоръчвам, защото все още не си стабилен върху скейта и това съвсем ще те затрудни.Просто ги провери и ако ти се струват прекалено стегнати ги поотпусни малко.. да не са нито прекалено стегнати нито прекалено хлабави.

momi4enceee
08-07-2006, 20:36
Такааа
Аз съм зле с посоките,местата и обясненията,то ще се опитам да ти обясна къде в Бургас има скейтъри.
Има няк`фа главна убица с магазини, кафета т.н. и към края на тая улица има голяма сграда с много стълби отпред
И после се отива към няк`ъф квартал май
Уф,не може да не се сетиш за голямата сграда с много стълби в центъра?!
Е...толкова можах...
Там кесят почти денонощтно скейтъри.Аз не ги познавам и не мога да кажа дали са готини

жалко че вече не се събират там много им се кефех и ги гледах редовно как праят номерца . Сега там не се събират да карат , а само бира пият жалко.. впрочем сега виждам скейтъри на подлеза (говоря за подлеза до операта) и ги виждам че там карат ся и правят номерца всичко и прескачат колкото се може повече стъпала :mrgreen: отиди при тях все ги виждам 3 момчета са + 1 момиче запознай се ...

Хммм
08-07-2006, 20:48
Ами аз имам 2 "скейта". На единия са му ДОСТА разхлабени, а на другия доста стегнати :lol: И да ти кажа честно ми е по-удобно на тоя със стегнатите, ама ще ги поотпусна малко...мерси :mrgreen: Whisskas, аз ходих до там 3 дни подред, ама не са събират вече там, а подлеза ми е на другия край на града....... :?

mi_az
08-10-2006, 08:51
v tozi red na misli iskam da popitam nqkoi znae li saita na mario ot globe team ... 10x predvaritelno ...

bunnie
08-12-2006, 10:48
haha mi az ko da vi kaja - tva lqto se zapalih ina4e dosega samo zqpah i ahkah po batkovcite deto butat na lqvo na dqsno.izmolih bratov4ed mi da mi otstapi sk8ta si za izvesni vreme dokato se panu4a i taka.sega sum o6te v na4alna faza,no puk sum zverski inat i kato me vle4e stavam o6te po-uporita.ina4e poznati sk8tari vinagi moje6 da napmeri6.prosto otiva6 nqkade kadeto se sabirat i se zapoznava6.tva sa se hora pe4eni i po4ti nikoga(na men ne mi se e slu4vali ma fr razpravqt)nqma da te naarugaqt ili da te zaebat.osobeno kato si zapalen i te go vijdat.a izcepki ot sorta 4e nqmalo rampi ili nqmalo koi da me nau4i sa super tapi.ti ako naistina se kefi6 na tva moje6 da se pravi6 i sam.e iska se malko help,no 4ak da stoi nqkoi da ti sveti ... molq molq ...lelel mnoo se razprikazvah ... no trqa6e da go kaja [-(

cS_LaMeRkA
08-12-2006, 20:08
поредната лигла,която като падне и си счупи маникюра ще пропищи града и включително ушите на "измислените скейтърчета" с които съжителства
ако искаше да караш нямаше да се оплакваш как нямало рампи,как нямало условия и как нямало кой да те научи
смешно е!а освен и смешно е и жалко


хаахахаха леле страшно си прав за такива лигли само така! браоо =D> =D> =D>

cS_LaMeRkA
08-12-2006, 20:21
Значи, често казано и аз много се кефа на sk8, много ме радват тея трикчета вобще скейтърството - як спорт е, знам че е доста трудно, изисква се нерви, труд, търпение, и старание в нещатата за да постигнеш резолтат, много бих искала да се науча да каръм... братовчедми е скейтър той се занимава с т'ва от :-k 2/3 години ли каза :-k ... и акто го знам къв е... не го обиждам ама си е малко дърво :oops:,обаче се научи на някой неща поне доколкото ми е споменавал и казвал... Хах като ми каза,че един свестен sk8 е 180/250 до 300 лв вика даже направо > :shock: паднах :lol: Витакам "Ти ебаваш ли се с мене :-s ? И тои "Не :lol: " Хах и така... знам, че и за да караш sk8 требва се пак пътя да не е некав "дупка до дупка" :lol: , а мен как не ме пускат никаде... :smt010 (т'ва е друг въпрос) та значи, искам да питам пък аз защото видях, че има такава тема и няма да права нова та въпроса ми е ... Къде в София има скейтшоп или както му се казва?! Аз събирам $,защото още на 8 март исках баща ми да ми земе sk8 и като му казах, че е 100/150лв (не 200лв, че... :shock: ) и той просто категорично каза > Не! :smt010
Знам, че по НДК има скейтъри, ама я се замислете да хода аз там ламерката с ламерка :D и да ги питам научете ме ее нее се затрелям от смех а и не бих го направила #-o що ме е > :oops: , а и защото ми е неодобно и такам... еми това е 4акам отговори и 10х, че сте прочели простотията ми, но все пак съм човек и аз си имам предпочитания ;) :smt019

cS_LaMeRkA
08-12-2006, 20:23
a izcepki ot sorta 4e nqmalo rampi ili nqmalo koi da me nau4i sa super tapi.ti ako naistina se kefi6 na tva moje6 da se pravi6 i sam.e iska se malko help,no 4ak da stoi nqkoi da ti sveti ... molq molq ...lelel mnoo se razprikazvah ... no trqa6e da go kaja [-(

Съгласна съм с теб! =D>

skate_warrior
08-12-2006, 21:56
Значи, често казано и аз много се кефа на sk8, много ме радват тея трикчета вобще скейтърството - як спорт е, знам че е доста трудно, изисква се нерви, труд, търпение, и старание в нещатата за да постигнеш резолтат, много бих искала да се науча да каръм... братовчедми е скейтър той се занимава с т'ва от :-k 2/3 години ли каза :-k ... и акто го знам къв е... не го обиждам ама си е малко дърво :oops:,обаче се научи на някой неща поне доколкото ми е споменавал и казвал... Хах като ми каза,че един свестен sk8 е 180/250 до 300 лв вика даже направо > :shock: паднах :lol: Витакам "Ти ебаваш ли се с мене :-s ? И тои "Не :lol: " Хах и така... знам, че и за да караш sk8 требва се пак пътя да не е некав "дупка до дупка" :lol: , а мен как не ме пускат никаде... :smt010 (т'ва е друг въпрос) та значи, искам да питам пък аз защото видях, че има такава тема и няма да права нова та въпроса ми е ... Къде в София има скейтшоп или както му се казва?! Аз събирам $,защото още на 8 март исках баща ми да ми земе sk8 и като му казах, че е 100/150лв (не 200лв, че... :shock: ) и той просто категорично каза > Не! :smt010
Знам, че по НДК има скейтъри, ама я се замислете да хода аз там ламерката с ламерка :D и да ги питам научете ме ее нее се затрелям от смех а и не бих го направила #-o що ме е > :oops: , а и защото ми е неодобно и такам... еми това е 4акам отговори и 10х, че сте прочели простотията ми, но все пак съм човек и аз си имам предпочитания ;) :smt019

По принцип има много скейт шопове около НДК. До 22-ро училище се намира малкия Board Shop. По Витошка и Патриарха са Sabotage и Corporide. На улица Гурко 52(мисля че 52 беше) в квартал Иван Вазов се намира BAS.
Ако искаш мога да те заведа нямаш никви ядове само кажи ;) А това, че си "ламерка" еми то всеки се учи.. никой не се е родил ПРО :)

cS_LaMeRkA
08-13-2006, 15:03
Ахах е дам така си е секи се учи.. :oops: Еми мерси много за инфото ще вида... :smt006

_sk8mastR_
08-17-2006, 01:27
Любопитно ми е тук колко колеги има?

skate_warrior
08-17-2006, 01:31
Любопитно ми е тук колко колеги има?
има тук-там :) намират се :)

_sk8mastR_
08-17-2006, 01:37
Ами да си кажат откъде са, от колко време карат, какви са им дъските, машините, ролките, може и стикерите да си изброят, ако им се занимава.

Пък нека си поговорим за добри кецове. Може и някой да си похвали дъската или да се оплаче от Red Eye-ките. Тая тема за какво е иначе :P

skate_warrior
08-17-2006, 01:56
ЕГН-то и кода на кредитните карти на мама и тати да ти кажа ли? :roll:

Утре ако не ме фане мързела ше вкарам 2-3 реда :)

ckeuT4eTo_f
08-17-2006, 03:25
ЕГН-то и кода на кредитните карти на мама и тати да ти кажа ли? :roll:

Утре ако не ме фане мързела ше вкарам 2-3 реда :)
Теб и утре ще те мързи ама както и да е :lol: а аз мисля че няма да е лошо да си лягам че пак стана сутрин. :-D

_sk8mastR_
08-17-2006, 03:34
Както и да е, явно всички ще ги домързи яко, за това ще почна аз.

От Пловдив съм, на 18 съм и карам сериозно от 3 години. Не мога нищо особено в момента, защото имам проблеми с краката и съм на обезболяващи инжекции и физиотерапия. Дъската ми е Fly, черна и нямам оплаквания, въпреки че съм хвърлила око на една Element - по-лекичка. Машинки Thunder - здрави, напрактика вечни. Ролки Spitfire, бели. Но мисля да си взема pro малки и твърди, че с тези не могат да се развиват желаните скорости.

skate_warrior
08-17-2006, 20:12
Хъх... понеже казахте, че ще ме домързи сега на пук ще пиша! :P
Ми карам от ....... трудно е да се определи щото още от първолак имах няква рибка, с която си бутах насам натам на село.. ама до 5-6 клас дори едно оли не можех така, че не мога да отговоря на тоя въпрос :) В момента съм с дъска Blind (която е почти без тейл и в най-скоро време ще си взимам Element), машинки Fury Super Sport и колелца Blind 53мм от BAS. Машинките и дъската също са от BAS.Току що направих ебати рекламата на BAS, но вие ше се направите, че не сте видяли :) Ммм.. к'во имаше още.. аа да годинките - ми на 17 съм от София :) Общо взето карам навсякъде :) Много рядко ходя да карам на НДК.. между позьори и кифли не се чувствам добре :)

Пъ. Пъ. _sk8mastR_ ти какви скорости искаш да развиваш със скейт? :shock: :-k

_sk8mastR_
08-18-2006, 01:09
Пъ. Пъ. _sk8mastR_ ти какви скорости искаш да развиваш със скейт? :shock: :-kГолеми, нали знаеш, стълби не се скачат с оли от място.

Аве мисля да си взема едни blind колеснички, че ще се по-леки от настоящите ми, че да мога да скачам по-високо :P

skate_warrior
08-18-2006, 01:13
Кхааххах леко със стълбите.. да не разтегнеш някое сухожилие ;)

skate_warrior
08-18-2006, 01:17
Пъ. Пъ. _sk8mastR_ ти какви скорости искаш да развиваш със скейт? :shock: :-kГолеми, нали знаеш, стълби не се скачат с оли от място.

Аве мисля да си взема едни blind колеснички, че ще се по-леки от настоящите ми, че да мога да скачам по-високо :P

Колеснички демек машинки? От скромния ми опит досега не съм чувал Blind да правят машинки... :-k

sk8_dont_h8
08-18-2006, 10:57
Правят...ама както са се справили PIG с дъските или Елемент с машинките...така и BLIND...машинките им са от ония гадните на гадните сглобки...
-
Пете, пак се фкара в некаф филм - пак е счупена щот` пак е метнала стълбите на съединение....я стига ! В Пловдив има само една Скейтърка- НАТО...другите се "скейтърки" ! Теб що те немаше на състезанието ? Счупен врат ли ? Или може би си правила кикфлип от четвъртия етаж и си била насинена ?
-
Стенли - Стара Загора на 16. Карам от година и малко. Карам Фрийстайл и съм един от малкото в БГ. Карам с 2 летфи в момента и ги сменям през няколко дена - Cliche на година и QUEST FREESTYLE Pogo flat. И двете дъски съм ги боядисвал сам в цветовете на Етиопия(родина на Ras Tafari) зелено - жълто - червено. Машинки MACK2 , Ролки Shorty`s Old School limited 2002 година. Лагери...хммм 3-4 Вирус и 4 от 80 стинки.
-
Скоростта на скейта не зависи от ролките, а от самия теб....а и скейта ти е толкова тежък колкото си въобразиш.

_sk8mastR_
08-18-2006, 11:41
Стенли - Стара Загора на 16. Карам от година и малко. Карам Фрийстайл и съм един от малкото в БГ. Карам с 2 летфи в момента и ги сменям през няколко дена - Cliche на година и QUEST FREESTYLE Pogo flat. И двете дъски съм ги боядисвал сам в цветовете на Етиопия(родина на Ras Tafari) зелено - жълто - червено. Машинки MACK2 , Ролки Shorty`s Old School limited 2002 година. Лагери...хммм 3-4 Вирус и 4 от 80 стинки.
-
Скоростта на скейта не зависи от ролките, а от самия теб....а и скейта ти е толкова тежък колкото си въобразиш.Стенли, куче старо :P Радвам се да те видя пак някъде из форумите.

На състезанието ако си дошъл щеше да ме видиш с разместена китка :D Знаеш ме колко мога - ниско оли с добра засилка и 10 стълби прескача. Само да лепне добре, а това не е толкова трудно.

Да се оправдая - от бая време ходя на физиотерапия и обезболяващи инжекции за гадните крака. Не мога да ги вдигам като даже ходя вече. Но почнах пак да се занимавам, снощи пак лепнах оли :Р че си беше и високо за досегашните ми постижения.

Пък ти дредове наплете ли ве :Р ?

п.п. - Зависи от ролките, бре. Ако са големи и меки като моите са бавни. Като се върна от моерто другата седмица ще си сложа твърдите.

skate_warrior
08-18-2006, 12:37
Правят...ама както са се справили PIG с дъските или Елемент с машинките...така и BLIND...машинките им са от ония гадните на гадните сглобки...
Е ако искаш да си купиш "машинки" Blind трябва да си вземеш цяла сглобка на Blind.Никъде не продават отделно.. + тва аз съм карал с точно такива машинки и са меко казано ебати боклуците :-({|=

_sk8mastR_
01-07-2007, 02:42
Правят...ама както са се справили PIG с дъските или Елемент с машинките...така и BLIND...машинките им са от ония гадните на гадните сглобки...
Е ако искаш да си купиш "машинки" Blind трябва да си вземеш цяла сглобка на Blind.Никъде не продават отделно.. + тва аз съм карал с точно такива машинки и са меко казано ебати боклуците :-({|=Един приятел от Ботевград не се е оплакал още от тях, но кой знае, може да е случил на добри машини, по изключение да са ги направили здрави...

skate-more
01-07-2007, 11:31
купи си скейт и карай .. .тва е..

skate_warrior
01-07-2007, 11:39
аре да пишеме за скейт в другата тема,а? :)

skate-more
01-07-2007, 11:40
аре да пишеме за скейт в другата тема,а? :)


шот е твоя нали :smt005


нема значение се ми е едно :)

skate_warrior
01-07-2007, 11:59
щото има повече изписано.. тука некви 5 странички с глупости.. :)

_sk8mastR_
01-07-2007, 15:20
купи си скейт и карай .. .тва е..Ако е към мен - имам, караме, сега там отивам.

p.s. - Забелязах някаква антискейтърска колалиция да се заформа във форума :shock:

skate_warrior
01-07-2007, 16:54
хейтъри винаги ще има.. какво се чудиш :)

skate-more
01-07-2007, 17:18
купи си скейт и карай .. .тва е..Ако е към мен - имам, караме, сега там отивам.

p.s. - Забелязах някаква антискейтърска колалиция да се заформа във форума :shock:


не е към теб , а към тоя дет иска да се научи

_sk8mastR_
01-07-2007, 20:26
хейтъри винаги ще има.. какво се чудиш :)Просто живея в илюзорния свят на пл. Съединение в Пловдив, където сме си само наши хора и даже минувачите ни гледат с възхищение и никой не ни обижда на 'наркомани', 'мърльовци' и т.н., защото виждат и знаят, че не сме такива.

skate_warrior
01-07-2007, 20:32
хейтъри винаги ще има.. какво се чудиш :)Просто живея в илюзорния свят на пл. Съединение в Пловдив, където сме си само наши хора и даже минувачите ни гледат с възхищение и никой не ни обижда на 'наркомани', 'мърльовци' и т.н., защото виждат и знаят, че не сме такива. късметлийка си значи :)

_sk8mastR_
01-07-2007, 20:41
късметлийка си значи :)Не, просто блаженни са глупаците. :smt017

skate_warrior
01-07-2007, 21:03
бе и тва е вярно...

n0 CoNnEc7i0n =)
01-07-2007, 21:12
ще се изкажа съвсем неподготвена, както само аз мога...

научих се да правя 180 и 360!! Имам желание да науча повече, но няма от кой:)

skate_warrior
01-07-2007, 21:17
frontside or backside? :)) иначе браво.. аз мога да те науча на shove it underflip :P :lol:

_sk8mastR_
01-07-2007, 21:18
научих се да правя 180 и 360!!Какво 180? Ollie, backside ollie, някакой от flip-овете?

n0 CoNnEc7i0n =)
01-07-2007, 21:21
frontside or backside? :)) иначе браво.. аз мога да те науча на shove it underflip :P :lol:



научих се да правя 180 и 360!!Какво 180? Ollie, backside ollie, някакой от flip-овете?

ох...наистина не мога да ви кажа....по-лесното което е:)

ааааа skate_warrior ако наистина ме научиш, ще съм ти много, много благодарна:)

skate-more
01-08-2007, 12:59
аз искам да науча кикфлип в смисъл знак как се прави обаче някви жокери нещо по специфично да кажете щот се с 1 крак го стъпвам нещо тежестта тва онова !?

`skate_warrior
01-09-2007, 09:31
аз искам да науча кикфлип в смисъл знак как се прави обаче някви жокери нещо по специфично да кажете щот се с 1 крак го стъпвам нещо тежестта тва онова !?


еми ще ти кажа как го правя аз.. единия крак си знаеш къде ти е (отзад на тейла), а другия крак го слагаш към края на дъската.. обаче краката ти не трябва да са много близо един до друг, защото така по-трудно можеш да го стъпиш... крака, с който флипваш дъската и който ти стои на ръба й, трябва да е няколко сантиметра зад задните болтчета на дъската... поне на мен така супер лесно ми лепва флипа в движение и то в сравнително бърза скорост.. друго полезно нещо е петите ти да сочат настрани една към друга.. не буквално една към друга но в тази посока.... да се получи нещо като въображаем триъгълник между петите ти и дъската... абе тъпо го обясних, но се надявам да си схванал.. :)

RAWRRR
01-10-2007, 04:54
Бедните скейтърчета,всички ги мразят..
НААААААаааааааааааааа

:smt088 :smt088 :smt088 :smt088 :smt088 :smt088

Никой не ги намира за тру..

:smt087 :smt087 :smt087 :smt087 :smt087 :smt087 :smt087

Особено тези дето минават с борда си с половин километър в час на главната и отиват на "Съединение" ....
Бляяя

_sk8mastR_ , предполагам си от яките,супер,мега готини хорица' от Ръба,Ред Ай и Съединение. *Респект*

:smt082

teenkopele
01-10-2007, 06:21
...Кога за първи път стъпихте на скейт?...

Преди няколко години, малък бях още, ама само се возех и няколко пъти се опитах да подскоча, ама скейта все на земята си оставаше, а аз си скачах ли скачаш :lol: ...да съм бил 7-8клас.
Така и не се зарибих и ск8-та все в гаража си стои. Веднъж го дадох на един приятел да го види, и с първото качване взе, че си счупи ръката. :shock:
Май беше 7 пластова дъската :-k . :wink:

gEHuTyyy
01-13-2007, 19:28
forrzi,аз не се хваля,но се научих още на първия ден да правя оли!!!какво от тва че съм момиче!?Знам много малко трикове но ме е срам да отида при др. скейтари понеже скейта ми не е много хубав(от онез по 50лв.)и от една страна ме е срам :( Иска ми се некой ск8тър да ме научи но.......

`DaRe`
01-13-2007, 19:53
forrzi,аз не се хваля,но се научих още на първия ден да правя оли!!!какво от тва че съм момиче!?Знам много малко трикове но ме е срам да отида при др. скейтари понеже скейта ми не е много хубав(от онез по 50лв.)и от една страна ме е срам :( Иска ми се некой ск8тър да ме научи но....... от къде си ?

_sk8mastR_
01-25-2007, 01:32
Че Илиянски кара с една рибка [ако не я е счупил вече] и никой не му се смееше.. Е, може да се каже, че е местно величие тук :), но не скейта прави скейтъра такъв :)

bboy_bunker
01-25-2007, 08:17
Че Илиянски кара с една рибка [ако не я е счупил вече] и никой не му се смееше.. Е, може да се каже, че е местно величие тук :), но не скейта прави скейтъра такъв :)

местно величие... УАУ... то у ващо село Пльовдив май само той кара? хахах величие.. pathetic... :smt011

_sk8mastR_
02-28-2007, 19:27
Нужно ли е да сте такива хейтъри? Илиян сигурно знае 30ина трика повече от теб, пък да не знае, каквото може, го прави със собствеия си стил и е красиво.

Айде да не се обиждаме и да не се нареждаме взаимно. Има немалко фешъни и пенсионери, които главно с това се занимават, да не им взимаме лафа от устите, а?

02-28-2007, 19:43
Всички скейтъри да ми цункат обръснатия задник :!:

Gavrosh
03-01-2007, 06:09
http://store2.data.bg/invert/4wheelscrew/

вижте тука ако искате малко клипчета на едни момчета от Плевен (4wheelscrew)

positive
03-01-2007, 11:27
ne e mn trudno da znae6,no vse pak 6te ti trqbva svesten sk8, az li4no purvo kato se ka4ih padnah po glava i posle ve4e vednaga trugnah.Purvo se nau4i da kara6 i da pada6 posle trik4eta..pp.ako se nau4i6 da kara6 s detski sk8 i dopulnitelen bonus ako nqma 6kurka,6e stane6 egati mastura. uspeh

katzuno
03-01-2007, 16:35
az ne sym skaterica ama mnogo se kefq na sporta za tova pylna podkrepa momcheta \:D/ \:D/ :smt026 :smt026 Puya- Montate

Dissenter
03-02-2007, 23:18
Не става лесно да се научиш,ама ако те влече няма нищо лошо.Карал съм скейт 3 години и доста малко неща съм научил.Тряа да си упоритичък и да нямаш нищо против да се претрепеш :smt005 (от личен опит го казвам)

04-26-2007, 14:09
AWE PI4OWE ISKA LI NQKOI DA NI NAU4I DA KARAME? :P

GaNsTeR_RaPaR
04-27-2007, 08:19
ас карам скеидборт и сам доста добар за6тото карам скеидборт от дозта малак

мога да обращам скеидборда на една страна и да се спу6там надоло

спу6тането е дозта валнува6то :D :-D :lol: :) :twisted: :P O:) :smt005

Sk8^4EvEr^F
07-29-2007, 20:18
off i az iskam da se nau4a
ama vinagi karam sam shtoto nqma fr koito karat :( :smt010

МнОгУу ПоЗнАтУу ;[ ..и аЗз Си КаРъМ сЪмИчКа :smt022 .е Не Че Ми ПрЕчИ дЕ аМа с НяКуЙ дРуГг ш Е пО-РаЗлиЧнУу,да ПоКаЖе НяКоЙ тРиК да Ти ОбЯсНи КфоТуУ нЕ ти е ЯсНуУ пЪк и + ТфА ш иМа С кОй Да Си ЛаФиШш..аМъЪъ .. нЕ пОзНаВъМ нИкФи Ск8ъРи :smt085

Disrespect
07-29-2007, 21:33
скейтинга се е превърнал в нещо ужасно :shock: :smt010

COLT
07-30-2007, 22:54
скейтарите съкс.
гадни хейтари. :P

07-30-2007, 23:10
^ айде да не си говориме на изуст,а?

Blacklisted
07-30-2007, 23:11
^ Той е имо... те са ботове...

COLT
07-30-2007, 23:40
аре да не се обиждаме само, а?

antichalga
07-31-2007, 00:04
По принцип съм доста зарибена по тази тема...Но откакто скейта се превърна в мода,ми се убива всякакво желание да карам..Fuck tha "fashion" ... =; (*,) ](*,)

Blacklisted
07-31-2007, 06:52
аре да не се обиждаме само, а?

Ама иначе скинарите на сапун, нали? :lol: Fuck the Posers!

bboy_bunker
07-31-2007, 08:09
fuck you all ако тря'а да сме точни :roll:

Disrespect
07-31-2007, 08:21
аре да не се обиждаме само, а?

or else...?

†Stupid Rebel†
08-08-2007, 12:04
Awe nekoi ot vas hodi li v montana...6ot az togava ne bqx v bg i mn sajalqqm 4e ne otidox :( vs mi fr bqxa tam i e bilo super 8)

Gothique&amp;#9835;
08-08-2007, 20:54
От кога спорт се води за МОДА :smt011 тва че повече хора почнаха да го практикуват не означава че е мода,тва че някоя мацка си харесала някой скейтър и тръгнала да се прай там с дъска от 200 кинта която продава след като си счупи двата нокъта за 50 лева нищо не означава.А тези които остават да си практикуват този спорт и да си се развиват все повече и повече шапка им свалям.Проблема е че в България местата на които има свястни уреди и въобше терени на които не идват куките да ни гонят са супер малко и тва е супер тъпо.Хората не могат да разберат че и тва е спорт и ние сме хора и да спрът да ни гонят.И все пак тея дет карат от повече време не тряя да критикуват толкова начинаещите и да казват 'тея пък баси тъпите позьори дрън дрън' а да им помогна,защото когато ги спонсорират и кой знае кво станало вече и забравят,че и те са били така в началото ама кво да обяснявам то повечето квито са 'зелени тикви'..... :smt012

enemydown
11-27-2009, 16:17
Ас мисля да си купя скейт някав от 50 кинта парво за да се понауча малко написах и в друга тема някой може ли да ми обясни какви критерии да гледам аз имам някав скейт ама не стаа за нищо горе доло пазя равновесие и сам свикнал завои но може ли да ми препорачате нещо като за начинаещ :oops:

enemydown
12-02-2009, 20:38
Мисля да си взема този http://kids.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=37214&cat=3772&shop_id=57 ще кажете ли дали е хубав нещо кажете че ми писна да карам с мойта трошка дето едвамга повдигам от земята 4-5 сантима :?

mmKamm
12-03-2009, 10:41
Мисля да си взема този http://kids.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=37214&cat=3772&shop_id=57 ще кажете ли дали е хубав нещо кажете че ми писна да карам с мойта трошка дето едвамга повдигам от земята 4-5 сантима :?
хахха супер грозния е...
Аз моя си го взех за 150лв и го карах чак тва лято чат пат. Не съм се хванала сериозно, но е забавно след обилно количество бири да се опитваш да балансираш на дъската :lol: Способните ми приятели го караха също...после го подарих на приятелката ми, за да може когато си взема нов, да караме заедно :D

Cheese
12-03-2009, 11:06
stupih na 6 i se nau4ih na ollie nose manual manual i kikflip :-P

blast
12-03-2009, 19:07
stranno kak tuka nqma edin seriozen skater ama sichkite znaqt tolkowa mnogogo ;D:DD:D:D:D:D:

smeshichko mi e ... leko :razz: :razz:

JohnnyQuid
12-03-2009, 19:10
а ти к'ъф си?той има дъска Елемент за 200 кинта и кецове за още толкова! Как какъв е?

която само носи, не кара...забравих да кажа това 8-)

Joc
12-03-2009, 19:14
stranno kak tuka nqma edin seriozen skater ama sichkite znaqt tolkowa mnogogo ;D:DD:D:D:D:D:

smeshichko mi e ... leko :razz: :razz:
:(

blast
12-03-2009, 20:51
ам всъщност карам от доста време момченца ся съма на 16 и не мисля че имам изобщо добър скейт ..

дъската беше playwood не мисля че сте я чували тази марка варненска е (аз съм от Варна) , собственост на G-to ако сте някакви в тази скейт-сцена ще знаете кой е той но това няма значение . та дъската я няма вече : DD
fakie fs bigspin от ръб висок около метър => резултати счупена дъска и нявяхнати пръсти на лява ръка ..
м/у другото имам супер гадните кецове емерика .. ии ако не вярвате че карам виж снимката във профила тук .. това съм аз :booooomb:

blast
12-03-2009, 21:00
ма ся караш ли ?
неееее нали ?

кат са покааш колко си дърт ко праиш в TEENproblem .
в секция "Всичко ТИЙН накуп" ?
и ко ми са праиш на сичкото отгоре бе дедо ?

mmKamm
12-03-2009, 21:02
и болеше ли като си навяхна пръстите :-o

blast
12-03-2009, 21:18
набити пръсти по-скоро е то :Д:ДД:
a и не е нищо в сравнение досега от скейт травмите ми :ДД:
по-големите саа два пъти пукано едно ребро
изкаран от ставата и усукан лакът усукани сухожилия на коляното
пукнати кости в китката
мъртва кост в ляв глезен
ужасссс това са само лекитее ;Д:Д:Д:ДД: :lol: :lol: :lol: :lol:

blast
12-03-2009, 21:21
а така веее толкова си готин и толкова си голям че ще пребиеш малкия ахахахаахх

GO ON SUCKER !

mmKamm
12-03-2009, 21:26
Леле, майко, джийзъс ... колко си зле брааааааат нямам думи честно. Спри с разказите си. Тъп си просто. Нагледен пример защо всички смятат скейта и скейтърите за смотани :? Щото малчовците осирате всичко.
Хвани един 25+ ... дали ще тръгне да се хвали с броя на счупените си ребра и с триковете, които му "лепват" .... определено НЕ!

blast
12-03-2009, 21:27
ти на колко си бе хардкор-пънкаре ?

blast
12-03-2009, 21:35
не съм от тия дет са фалят ама ко ся ае да та наричат и теб позиор ?

тъпо е просто бахти
нямаш си и напредстава за човека отсреща и пак секи говори колко е голям и добър.. просто е тъпо ?
някой да се опита да докаже че другите не са прави и веднага го нападате напрао са е***е !

blast
12-03-2009, 21:46
не съм са включил като най-великия в никакъв случаййй
не съм и близо до мисълта че съм велик за бога ХАХАХАХАХАХА

просто погледна ли предишните постове ?
не ти ли е смешно ?
и не видяхте ли как се включих с надсмешка ?????
А ?
ама кат ма нареждат няма да седя я бахти .

наиш ко ае напрао да млъкваме щот ми е писнало и не ми са занимавааа
с глупости .

peace ? :smt006

blast
12-03-2009, 21:56
абе примирие искам просто ::D:D:D:



:lol:

mmKamm
12-03-2009, 21:56
къв пийс бе,тука да не сме хипари :lol: :razz: 8-)
Няма такива работи...той си мисли,че така говорят скейтърите.
Пийс ен смоук !

balon4eeeee
12-03-2009, 21:59
Няма истенски скейтр без множество от травми . От тях си проличава колко си зарибен , сериозен и явноо колко го искаш :D :D

realantisocial
12-03-2009, 22:01
а няма по грозно нещо от момиче скейтърка. Хубави момичета с изпотрошени крака и мърляви дрехи. гняс.

mmKamm
12-03-2009, 23:05
ма как иначе :-|

enemydown
02-05-2010, 18:39
Здравейте с тея фалшиви скейтове нищо не излиза прави бяхте вече 4 колесници троша но поне се научих Но Оли 180 Поп шов ит кик флип сега тренирами слайдовете и мисля да си купа ето този Клик (http://www.sportdelivery.com/catalog/product_info.php?cPath=22_26_86&products_id=5544) И кажете мнения препоръчайте и други но да не са ного скъпи че тая година колко пари похарчих.... :oops:

antiWHAT
02-05-2010, 19:47
аз освен картинкатас различно не виждам, ама не съм посветен...

някой помни ли що е лагерница 8-) някой правил ли е :D .


пикаем ви на скейтовете... скъпи лагерници!

ilk
02-20-2010, 14:35
Писането на КИРИЛИЦА е задължително!
Прочети правилата: http://www.teenproblem.net/f/pravila.html
amk933

amk933
02-20-2010, 16:00
Стара тема, превърнала се в махленска седянка в последните 4 страници. Авторът на дали вече го вълнува. Следователно...катинар. ;)