PDA

View Full Version : Куче



Анонимка
08-08-2006, 01:07
Не съм сигурна дали темата е за тук но наистина ми трябва компетентен отговор.Значи взех си куче и веднага го заведох на ветеринарен лекар.Сложи му нещо за обезпаразитяване тъй като има глисти.След 14 дена трябва да го водя отново за да може да се изчисти напълно.Но мисълта ми е какво друго мога да правя освен да си мия ръцете след секи допир с него така,че да не си лепна някоя зараза.Темата не е ебавка,а е наистина сериозна.Моля нека пишат хора които имат компетентни отговори и наистина могат да ми помогнат.Благодаря предварително :?

08-08-2006, 08:23
ami gledai da ne glutne6 nqkoi negov kosum,za6toto taka ima mnogo golqma veroqtnost da se zarazi6.ne go celuvai i si mii rucete sled kato go pipa6.tova mislq 4e e dostatu4no ;)

08-08-2006, 08:29
ami gledai da ne glutne6 nqkoi negov kosum,za6toto taka ima mnogo golqma veroqtnost da se zarazi6.ne go celuvai i si mii rucete sled kato go pipa6.tova mislq 4e e dostatu4no ;)


10x,a ina4e ako nqkoi drug znae ne6to drugo da kazva. :-k

ProstoAz
08-08-2006, 10:15
Хмммм...и мойто (бившото де) както всяко друго бебенце имаше глисти, но пиеше едни хапченца и това е. Няма как да се заразиш. Аз си го целувах, галех, спях си с него... :lol:

vesitu
08-08-2006, 10:17
абе да ти кажа ако кучето ти се скубе много, каквото и да правиш неможеш да избегнеш риска от заболявания....Имай в предвид, че има заболявания причинени от животни, които се появяват след години - най- вече кожни....това да имаш голямо животно (по- голямо от хамстер или рибки) е доста опасно.След време може да окаже влияние върху бременност и т.н. Просто трябва да си 100% сигурна, че домашния ти любимец е здрав и често да го водиш при лекар!

siXt_senSe
08-08-2006, 10:34
Значи те е страх да не хванеш глисти?Така ли?Ако е за това не се притеснявай.Доктор ми го е казвал-глисти хващат само малките деца(за да съм по-точна тези до 5-6 годишна възраст).Съмнявам се че си толкова малка,така че не се притеснявай :wink: