PDA

View Full Version : boleznena menstruaciq



08-08-2006, 12:35
zdraveite dami!predpolagam 4e vseki go ima tozi problem,i ne stiga 4e e ujasno dosadno da ti te4e 8-[ ami i da te boli korema,krusta i obshto vzeto vsi4ko :smt019 .ta iskam da vi pitam kakvo pravite,kakvo piete za da vi minat bolkite,men li4no vseki mesec me boli korema i piq aulin ot nego nai burzo mi minava ama se 4udih dali e bezvreden i s kakvo moga da go zamenq :-k ,pi6ete :D

sun4e
08-08-2006, 12:38
ами и аз пия аулин ,но можеш също да пиеш и но-шпа

{}{}{}
08-08-2006, 12:51
na men mi pomaga samo NUROFEN ako iskash go probvai i vednaga ima efekt sled okolo 10 min. korema mi spira da me boli mn e dobar :D :D :lol: :lol:

08-08-2006, 14:20
otnosno tova dali aulina e bezvreden: chesno kazano e vreden i zaradi tova se vyzdyrjam da go piq.Dosta e silen. Vij za drugite analgetici e ok, az syshto piq no-shpa i Nurofen, no ne mi pomaga mnogo. Za tova probvai kakvoto iskash i vij koe moje da ti pomogne.
Uspeh!

SwEeT_pAiN_F
08-08-2006, 14:21
otnosno tova dali aulina e bezvreden: chesno kazano e vreden i zaradi tova se vyzdyrjam da go piq.Dosta e silen. Vij za drugite analgetici e ok, az syshto piq no-shpa i Nurofen, no ne mi pomaga mnogo. Za tova probvai kakvoto iskash i vij koe moje da ti pomogne.
Uspeh!

Tva e moeto postche :)

Alex4enceto
08-08-2006, 22:07
Az pyk piq Analgin i Buzkolizin zaedno dvechkite :wink:

Angel_Girl
08-08-2006, 23:36
Az piq NIMEZIL i mn barzo mi minava za okolo 10 minuti

i'm so excited!
08-09-2006, 11:51
ами и аз пия аулин ,но можеш също да пиеш и но-шпа
ти в ред ли си?
аулин се пие при бъбречни кризи, даваш ли си сметка, колко по-ужасна болка е тва и следователно аулина колко силно лекарство е ..
ще си скапеш черния дроб така!

08-09-2006, 19:53
do kolkoyo znam aulin se pie za vsqkakuv vid bolka.

i'm so excited!
08-10-2006, 12:06
аулина е прекалено силен и много уврежда. иначе че може да се пие при всякакъв вид болка - може. само дето после ще си имате проблеми с черния дроб.

miloto_girl_4e
08-10-2006, 13:54
аз пия но-шпа, бусколизин или спазмалгон(него по-рядко) :!:

stp
08-10-2006, 14:19
Кой ив учи на тия глупости? Като приказвате така без да сте прочели ни най-млако информация, ами говорите наизуст, изглеждате смешни и наивни в очите на другите...
Ето ви малко сведения за Аулина (Nimesulide):
Показанията първо:
- Остеоартроза
- Екстраартикуларно ревматично заболяване
- Болка и възпаление след оперативна намеса и/или остра травма
- Възпалителни патологични състояния в стоматологията
- Понижение на температурата и болката при остри респираторни заболявания на горните дихателни пътища
- Дисменорея
Противопоказанията после:
Пациенти с известна свръхчувствителност към лекарството
Пациенти с анамнестични данни за реакции на свръхчувствителност /напр. бронхоспазъм, ринит, уртикария/ към салицилати или други нестероидни противовъзпалителни средства.
Пациенти с активна пептична язва, анамнестични данни за рецидивираща язва или стомашно-чревни кръвоизливи
Пациенти с тежки смущения на кръвосъсирването
Пациенти с тежка бъбречна недостатъчност
Пациенти с нарушена чернодробна фукция
Деца под 12 години.
И накрая нежеланите лекарствени реакции:
Преди тях: Нежеланите лекарствени реакции, за които са уведомени съответните центрова са РЕДКИ! <= Извадка от листовката...
Та нежеланите реакции...
Кожни обриви, уртикария
Гадене, болка в корема и епигаструма, диария
Сънливост, главоболие и в редки случаи дезориентираност
@Развълнуваната:
Сама можеш да направиш извода, че аулина не е смъртоносно лекарство, нито уврежда летално и т.н. Така погледнато, всяко лекарство може да бъде вредно, но има едно но, нал' се сешъш...
Аулина не е вреден, когато се приема в рамките на нормалното, всяко лекарство си има листовка, там пише, предполагам можете и да четете. Верно е, че е доста силно лекарство.
На Гост-а не му препоръчвам да го пие при всякакви болки, защото е доста силно (но в никакъв случай не уврежда и убива, иначе нямаше да се регистрира), организма привиква и когато ти е по-необходим, ефектът му ще е по-слаб.
Доста добри лекарства в такъв случай са гореспоменатите Nurofen (Ibuprofen, Ibuprom, Nurofen - все синоними), No-Spa, Antispasmin, Analgin, стига да ти действа в такива случай и Buscolisin.
За мен лично най-добрия медикамент в този случай е Antispasmin-a, защото се използва точно за лечение при спазми на гладката мускулатура. Предполагам, знаеш, че матката е гладък мускул с три слоя гладка мускулатура... #-o :-s

stp
08-10-2006, 14:22
A, и Spasmalgon също върши работа при по-леки спазми на гладката мускулатура. Ако вече са по-силни, аз бих ти препоручал Antispasmin.

luschka
08-10-2006, 15:02
Аз пия Nurofen и определено има полза. Не бих те посъветвала обаче да пиеш често Aulin, защото е доста силен и ако се пие често може и да има странични ефекти.

ProstoAz
08-10-2006, 15:37
На мен само Спазмалгон ми помага. :)

mechtaq_za_teb
08-10-2006, 15:53
i az sam taka.mnogo me boli korema osobeno 1viq i 2riq den e ujas.pila sam razni hap4eta no bolata samo namalqva i pak me boli.kofti :smt010

sladoled
08-12-2006, 20:10
Имаш голям избор- виж колко съвети ти дадоха!Опитай да пиеш седмица преди да ти дойде три пъти дневно по 1драже витамин Вкомплеск.Помага да не те боли толкова.

mar4et0o
08-13-2006, 11:49
az li4no piq buskolizin i noshpa zaedno i mi pomagat i ne sa vredni

BeBcHeTo
08-13-2006, 12:22
Az piq Buskolizin i No6-pa pomagat mi i dvete

spooky56
08-14-2006, 10:21
Ami.....ne to4no vseki ima toq problem az li4no ni6to ne yse6tam..vse edno 4e nqamam vuob6te.......no ina4e sum 4uvala friendki .....4e piqt aulin no toi ponqakoga yspiva (zavisi ot organizma).....no ako izpie6 pove4e ot 2 moje da stane lo6o :-k

08-15-2006, 21:59
MILA,MENE SUPER MNOGO ME BOLI VSEKI MESEC KOREMA,PRIPADAM,POVRU6TAM IKAKVO LI NE.NAI DOBRE PII `FLAMEXINI`.IMA GO NA TABLETKI I NA PRAH4ETA.GARANTIRAM TI EFEKTA.NA MENE AULIN VE4E NE MI POMAGA.I NE6TO GRUGO!SPORTUVAI POVE4E PREDI DA TI DOIDE I 6TE SI OBLEK4ENA POVE4E!