PDA

View Full Version : hemaroid



kir4o
08-09-2006, 21:19
Здравейте.Днес като ходих до тоалетна и на тоалетната хартия видях малко кръв и усещам че нещо ме наболява на ануса .Някой по компетентен да ми какво представлява хемароида и дали това може да е такова нещо.И на какъв лекар трябва да се ходи за такова нещо

08-09-2006, 21:25
Глупости. Хемароидите са като пъпки по задника. Проблема какво си правил/а... Ако си правил/а анален секс... ох, иди на лекар. В противен случай може да бъде всичко, но може и да ти няма нищо. Един запек например предните дни може леко да те е наранил/а. От друга страна не бъди сигурен/а, че е кръв. Може просто да си ял/а нещо наподобяващо го!

kir4o
08-09-2006, 21:40
am i me boli za pypka neznam dali ima ama me boli.

stp
08-10-2006, 15:50
Малии...кви пъпки, кви акнета, кви хемароиди, кви 5 ле'а?!
Първо се нарича хемОроид.
Второ не е пъпка на задника...
Хемороида представлява разширена вена или друг кръвоносен съд (капиляр) на ануса или правото черво, който понякога може да се спука, в следствие на което се наблюдава кръвоизлив, чиито размери зависят от вида на кръвоносния съд и големината му. хемороидите могат да бъдат вътрешни и външни и понякога за болезнени. За това, за да предотвратиш подобни неприятни случки като кървене, болки и подуване е препоръчително да спазваш някаква диета на хранене, редувайки тежките храни с по-леки, като заленчуци, съдържащи целулоза, както и супи. По този начин няма да си навлечеш някой запек от сандвичите в даскало, кебапите, пържолите и дюнерите по улиците.
Много важна е и личната хигиена. След работа в тоалетната е добре да се измиеш хубаво с хладка вода и сапун. Обезкосмяването също е добър метод за поддръжка на високоа хигиена на това място от тялото.
За лечение много добре помага Проктогливенол под формата на мехлем за външни хемороиди примерно и свещички за вътрешни.

08-14-2006, 16:36
Значи аз страдам от същия проблем и супер много се дразня. Появяват ми се доста рядко, но само на две определени места. А тези свещички и всичко останало не стига, че беше скъпо, но и не ми звучеше доста разумно... :-D

Единственото, което ползвам е Масту (маз срещу хемороиди). Продава се по аптеките. Представлява една пастичка. Просто мазвам хемороида и след 1-2 дена евентуално (зависи от хранането и разбира се от това дали по цял ден седя) увяхва и няма следа от него.

Иначе е отварително да се появяват. При мен се случва, защото прекарвам доста от времето си в седнало положение. Препоръчвам ти да го избягваш, ако имаш хемороид. Иначе няма страшно да отидеш и на лекар, аз това направих.

Иначе ям каквото си искам, правя каквото си искам, разбира се поддържам хигиена, скъсявам космите и ако се появи просто всяка вечер преди лягане го намазвам. Свиква се, не е нищо особено. Даже в момента имам един, малко под кръста, точно при началото на бузите. Там ми се появява редовно :|

Иначе не се отчайвай, има доста по-лоши неща от хемороидите. Вземи си тази маз, ще ти помогне доста, гарантирам.

Последен съвет - НИКОГА НЕ ПИЙ ЧЕРВЕНО ВИНО!
(само една глътка ти трябва, за да се появи нов хемороид)