PDA

View Full Version : znaete li....



08-10-2006, 18:01
znaete li nqkakvi tekst4eta/sq to4no zabraih dumata kak be6e/ ot tipa na:
"no men-no cry" ili "jivotat e za optimistite, pisimistite sa samo zriteli"
ako znaete nqkakvi takiva sladurski tekst4eta molq vi daite
10x predvaritelno

miloto_girl_4e
08-10-2006, 18:05
Тези съм ги събирала бая дълго време, има и кратки стихотворения :wink:




Всички жени могат да духат, но само талнтливите могат да свирят.

Нема Правда, Нема Ред - Вадим Куро И Наред!

Не е важно че си тъп важното е да не ти личи!

Ученото си е учено! В кенеф да го затвориш, лавка ще отвори!

Когато готин човек е тъжен - това е блус, а когато кофти човек е весел - това е чалга!

Тъпо е да се напием и да пълзим, когато може да се напушим и да летим!

Не се страхувам да умра. Просто не искам да съм там, когато това се случи.

Майната ти обич моя, ти не си добре
като мен жена ще срещнеш, само че незнам къде
Толкова много те обичах, но ти не ме разбра
ден и нощ след тебе тичах, но ти ме изигра
Ти ще дойдеш обич моя, но не сега
а когато зад завоя видиш ми гърба
Майната ти обич моя, всичко бе до тук
Писна ми да бъда твоя, вече ще ме чука друг!

Какво ти пука когато говорят зад гърба ти… нали вървиш пред тях нека ти гледат гъза ти!

Дайте ми да решавам задачи, а пък аз ще се самоубия, както намеря за добре!

Нека лъскаме в хор!
Нека лъскаме със зор!
Нека лъскаме един срещу друг!
Нека лъскаме един на друг!


Da mIHa dA Te 3eMa iLi da ZeMa dA tE MiNa ?:}

Obiknesh li obi4ai silno,
namrazish li zavinagi mrazi,
ne sujalqvai nikoga za nishto,
edva li nqkoi teb shte sujali...!!!

Лъвът и агнето може и да легнат заедно, но агнето няма да спи много.

Ако всички хора знаеха какво говорят един за друг, на света нямаше да има дори четирима приятели.

Любовта е нещо като смеха,само че по-смешно.Любовта е нещо като сълзите само че по-тъжно....

When we are happy, we are always good, but when we are good we are not always happy.

Най-хубавото нещо при самозадоволяването е, че не трябва специално да се обличаш за случая.


Ние можещите, водени от незнаещите, правим невъзможното, за кефа на неблагодарните. А правим толкова много от толкова малко за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо

Радваи се на живота докато си жив, защото после дълго време ще си умрял.

Обичам да си говоря сама, защото знам че разговарям с културен човек.

Дори да умра,не ще загина
не ще увехне мойта кожа,
защото алкохола който ще изпия
не ще ми позволи да се разложа.
Не сипвайте на гроба ми вода,
на онзи свят не искам да се мия,
но ако възкръсна от пръстта,
ще бъде само за да се напия.

Дом е там, където дупето ти седне.
--- Пумба, от "Цар Лъв" ---

Всичко е хаос, а хаосът е хармония, туршията е хаос, а животът е туршия и всички сме в нея! Карай да върви пък каквото 6те да става!

Абе аз се чудех къде е тази "Дискотека Бум", а то песен се оказало!

Сериозен съм като сърдечен удар

Лебедите пеят преди да умрат. Колко хубаво би било, ако някои хора умираха преди да запеят.
С. Колдридж

По-лесно е да попиташ стареца кога ще умре, отколкото жената кога се родила.
Лабрюйер

Че дадена жена е динамит, можеш да разбереш, само когато я захвърлиш.
М. Паньол

По-добре първи на село, отколкото втори в Рим.
Цезар

Жената не се удря дори и с цвете, защото ще те попита за коя си го купил.

Ti BeShE PaLaVo MoMcHe, Ti ImAsHe NuJdA Ot IgRaChKa. Az Ti PoDaRiH SyRcEtO Si, No V IgRaTa Ti Go SmAcHkA!

Само защото някой не те обича, както на теб ти се иска, не значи, че не те обича от все сърце.

Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.

Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.


Можеш да затвориш очите си за неща, които не искаш да видиш, но не можеш да затвориш сърцето си за неща, които не искаш да чувстваш!!!

Не ми пука какво хората мислят за мен, пука ми само какво мислят за мен хората, за които ми пука.

Сексът е вятър работа, но трябва да те подухва от време на време.

Не се притеснявай, от това какво си мислят хората за теб, защото те са достатъчно заети да се притесняват, от това, какво си мислиш ти за тях!

Трябва да живееш винаги влюбен в нещо, което не можеш да стигнеш. Човек расте на височина от това, че се мъчи да стигне високото

Не се страхувай да наравиш голяма крачка. Не можеш да прескочиш пропаст на два малки скока.

Имам доверие само на оная си работа. За толкова години още не е посегнала на гъзо.

Без брада и без мустаци Дядо Коледа е винаги весел, защото знае къде живеят всички лоши момичета!

Бъди вярна като часовник, но не давай на всеки да те навива!


Благодарността е бреме, отмъщението - удоволствие.
Благородно е да обещаеш, глупаво е да изпълниш.
Не е срамно да си поискаш, срамно е да ти откажат.

Когато цъфнат теменужките и работите тръгнат зле - еби им майката на всички и гледай ти да си добре. Еби им майката на другите и утеха в себе си търси, но и в себе си утеха, ако не намериш - еби си маиката и ти!


Маслинка,лед,мартини,наздр ве за Много години!Весели,здрави,засмя и и цяла година пияни,но не от домашна ракия,а от ЛЮБОВНА МАГИЯ!Честита Нова 2006 Година!!!



Ако искаш твоите думи да бъдат чути - говори силно
Ако искаш твоите думи бъдат слушани - говори смислено
Ако искаш твоите думи да бъдат разбрани - говори просто
Ако искаш твоите думи да бъдат уважавани - говори честно
Ако искаш твоите думи да не се забравят - говори умно
Ако искаш всичко това наведнъж - говори смешно


Хората ще забравят какво си казал и какво си направил, но никога няма да забравят как си ги накарал да се чувстват!




Има любов, която не забелязваш, защото тя толкова леко докосва студенината на ежедневието, че не би могла да го промени ако някой не и подаде ръка. Има любов, която връхлита като торнадо и след нея остават само разбити мечти и остатъци съществуване. Има любов, която чакаш с дни, месеци, седмици и години, а тя все не идва и не идва, обречена на несъществуване... Има любов, която се колебае дали да премине прага на настоящето и понякога го прави, а друг път просто си остава в бъдещето... много често завинаги...
Има обаче такава любов, която независимо дали ще се случи или не, променя съзнания, срива стени, върши чудо след чудо. Тази любов понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие, понякога те води, а друг път е сляпа, понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги.
Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш. Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано... Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ... знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз - знаеш, че нищо няма да е както преди... знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия...
Представи си, че съм огромна канара, която не се страхува от нищо. От векове никой не е успял да ме помръдне - нито бурите, нито времето... Един ден обаче една съвсем безобидна малка капчица пада върху мен и бавно се скрива в една от дълбоките ми пукнатини. Пукнатина, която си е моя още от рождение, но която досега дъждовете и бурите на са забелязвали. Не бих се уплашил от тази капчица, нали?
На следващия ден обаче става студено и капчицата замръзва в сърцевината ми, разширява се и от това боли. Как би се почувствала канарата, на която нищо не могло да отслаби силата до този ден, в който една малка капчица я застрашава да я разцепи на две?...
Да това е метафора, но всъщност такава би трябвало да бъде любовта. Разтърсваща из основи земния и силен мъж, влюбен в мила, водна, ефирна и понякога капризна госпожица, проникнала в тайното място, което никой преди не е успявал да достигне - сърцето. Е, то няма да се разцепи, но канарата никога вече няма да е същата.





Равносметката на живота се прави именно в тези мигове, когато сме сами и най – искрени. Трудно е да останеш сам със себе си. Още по – трудно е да си откровен. Да признаеш всичките си грешки и слабости. Да се самообвиниш и да назовеш името на порока, тласнал те към падение. Да определиш себе си като подлец или страхливец. Да си спомниш очите, които си излъгал и да се разкриеш. Да се погледнеш гол, изплашен и разплакан в огледалото. И от там да ти се озъби твоята душа, която криеш от другите. Такава каквато е – грешна, грешаща, подвластна. Душата на човек, създадена повече да иска и по – малко да дава. Не! Душата не е само това. Тя е малкото независимо пространство в нас, което можа да обича, да вярва и да прощава...
Всеки неволно се стреми към щастието. А какво всъщност е то? Има ли постоянно щастливи хора? Истински щастлив човек...само за миг...може би… Щастието е една разпиляна мозайка. Всеки търси фигурки и реди картинките на своя живот. А колко мъничко понякога не достига...Така, улисани в търсене, приближаваме и губим щастието, към което се стремим. Докато един ден осъзнаем, че няма нищо идеално в нашия материален живот. И нищо не може да съществува дълго, и да бъде само наше. Дори и болката. Тя идва винаги неочаквано. Често си мислим незаслужено. А дали е така?
Г.М.


Защо няма вода, която да изгаси пламъците, които карат моето сърце да гори, защо няма разстояние, което може да ме накара да забравя как добре се чувствам в твоите прегръдки. Сезоните минават, листата падат, стрелките се въртят, събират, разделят, разминават, но нашите сърца остават едно до друго.
Ако ти беше птица, аз щях да бъда твоите криле, взор в очи, слух в уши, кръв във моите вени, всичко от което имам нужда си ти. Заедно да спим, заедно да ядем, заедно да жевеем, заедно да умрем. Не сажалявам за нито един ден от дните изминали, когато с тебе бяхме заедно завинаги.



Да. Аз цялата съм в бяло, в очите ми горят сълзи. Усмихвам се на всеки, но на сила, а нещо в гърлото горчи. А пак е шумно, хората се смеят, след малко ще дойде той. Ще ме целуне и ще каже: “Хайде мила, изтрий сълзите и бъди герой!” О, не, не мога! Чувствам, че ще падна. Аз ставам с пламнали очи. “Не го обичам!. Чувате ли хора?” Един вик се блъска в мене и крещи. Но срещам твоите очи, да майко, единствено си ме разбрала ти. Очите ти настойчиво ме молят: “Недей дете, заради мен търпи.” И двамата се движем обсипани с цветя. Усмихвам се единствено на мама, с каква надежда ме изпраща тя...
Едно дете към мене приближава: “Вземи – ми казва – тез цветя, един човек ви пожелава щастлив живот с този мъж!” Изтръпвам цяла, примряла, изтръгвам розите с вик, една бележка малка бяла, лежи в ръката ми без плик. Без думи, с неговото име, най – хубавото име на света, което днес не бива да повтарям, защото съм омъжена жена!



Пътят към земния рай

Прилича на магия, която ни завладява напълно, обсебва ни и ни кара да вършим чудеса. Изпълва ни с енергия, дава ни сили, за да станем срещу вятъра и да вървим напред с гордо вдигната глава. Дава смисъл на живота ни и ни кара да вярваме в себе си.
Ако една любов е истинска и ако идва дълбоко от сърцето и душата, за нея няма никакви прегради. Дори хората с “каменно сърце” дълбоко в себе си таят искрицата и идва моментът, в който се появява някой, драсва клечката и подпалва вечния огън на любовта.
Без любов светът е само мрак, падение, болка, страх и море от сълзи. Виждат се само силуети на забързаните хора, вечно стремящи се към върха, който винаги се оказва недостижим. От време на време някой успява да изгради нещо значително, но неочаквано се сблъсква със злобата на другите и всичко рухва мигновенно.
Една любов променя напълно вижданията ни за света. Тя идва в живота ни, когато най – малко сме я очаквали. Дори без да я желаем, превзема сърцето ни и го изпълва със страст, нежност и обич. Създава усещане за лек, ефирен воал от изящни цветя, който ни е покрил и не позволява на болката и отчаянието да проникнат в душите ни. Когато човек е влюбен, не обръща внимание на ежедневните проблеми. Ако всичко до скоро му се е струвало грозно и сиво, то сега той вижда само красиви неща. Всеки иска да се озове в един розов свят без разбити мечти и несбъднати желания, без страх и сълзи. Ключът към един такъв свят е любовта.
Понякога се сблъскваме с омразата. Това слага край на всички мечти, въздишки и усмивки. Мракът се спуска отново. Слънчевият ден се превръща в нощ без луна и звезди, а кристалното море – в буря. Сякаш идва есента. Пирува тъжният листопад. Любовта се сбогува, без да се обръща, но част от нея е все още жива и е готова да възкръсне, защото, където е горял огън, винаги остават въглени. Те изгарят до болка сърцето, но със своя блясък привличат погледа на други заблудени в тъмнината пътници, готови за любовни подвизи.
Продължавай да търсиш истинската любов, голямата, само за теб! Помни, че на Земята има един път към рая и той минава през любовта.




Ако можех да превърна пламъците в най – топлите думи, бих го направила.
Ако можех да бъда слънце, не бих позволила на студа да те гали.
Ако можех да бъда снежинка, топяща се в твоите длани!
Ако можех да бъда медена питка, никога не бих се търкулнала от твоя прозорец.
Ако можех да бъда море, бих те понесла към най – красивите брегове.
Ако можех да бъда облак, щях да те посипя с пух от любов.
Ако бях дъжд, никога не бих те намокрила.
Бих ти подарила “ Цялото небе”, както пеят PIF, но няма как да го побера в дланите си. Бих превърнала всяка скала в злато, всяко стръкче трева – в коси на русалка.
Бих целунала милиони пъти Земята, за да не се върти и да мога да те догоня.
Бих се превърнала в призрак, за да те целувам, когато желая.
Мога да бъда всичко това. Мога да бъда и още повече. Опитвам се да бъда навсякъде, а най – вече в твоите мисли...


кажи ми-някога да си обичал,но не на думи или на шега? кажи ми-някога да си разбирал какво е всъщност любовта?искаше ме,станах твоя!това ли беше твоята мечта?ти искаше да те обичам ,както винаги успя!кажи ми-някога да си обичал,но не на думи или на шега?


Живей така че като умреш света да не изпита облекчение от това.

Песимиста е един добре информиран оптимист.

Смей се днес,защото утре може да нямаш зъби.

Живота е болка,от която мога да те лиша.

Гледай себе си и нищо друго.

Средство за борба с детската престъпност-противозачатъчни.

Бъди тих в клас - не пречи на другите да спят.

Нека бъдем живи,че здравите умряха.

Да си затваряш очите за всичко също е гледна точка.

Никога не карай по-бързо отколкото твоя ангел-хранител може да лети.

Горе главата макар и празна.

Никога не казвай лоши неща за себе си,другите ще го направят по-добре.

Трябва да изразходваш презрението си много икономично,поради големия брой нуждаещи се от него.



АКО...
Ако някой ден луната не изгрее-
аз ще бъда твоята луна.
И дори небето да чернее
ще ти свети тихо през ноща!

Ако някой ден и слънцето истине,
аз ще бъра твойта светлина.
Ще те скрия в огнената си стихия,
ще ти дам подслон и топлина!!

Ако някой ден и вятърът притихне,
аз ще бъда онзи полъх тих,
който със светя ще те обсипе
и ще ти нашепва стих след стих!

Ако някой ден дъждът те изненада,
аз ще бъда капка от дъжда.
В нената жадувана прохлада,
ще откриеш моята следа.

Ако някой ден в небето няма птици,
аз ше бъда твойта чучулига
и ще пея в твоята градина,
а това че ме обичаш ще ми стига!!!



Без любов ( Блага Димитрова )

Без любов от днес нататък ще живея,
независима от телефон и случай.
Няма да боли.И няма да копнея.
Ставам вързан вятър и замръзнал ручей.

Няма да съм бледна подир нощ безсънна-
но и няма да ми запламти лицето.
Няма вдън земя от мъка да потъна-
но и няма да политна към небето.

Няма да съм лоша-но и няма вече
жест като безкраен хоризонт да сторя,
няма да ми притъмнява-но далече
няма да ми се отваря цял простора.

Няма вечерта да чакам изморена-
но и утрото за мен не ще изгрява.
Няма от слова да зъзна вкочанена-
но и няма да изгарям от жарава.

Няма да заплача на жестоко рамо-
но и няма от сърце да се засмея.
Няма да умирам аз от поглед само-
но и всъщност няма вече да живея!




след залеза на всяка обич
настъпва болка и тъга.
След залеза на всяка обич
настъпва мрак и пустота.

Когато някой си отива
ти нямаш сили да го спреш.
Когато знаеш,че една любов умира,
ти не можеш с нея да умреш.

И виждаш,че живота е измама,
че си обичала,но обич няма,
че любовта е птица отлетяла,
че си била щастлива,но не си разбрала

Флирт - Туй унуй без х*й ! Любов - Туй унуй с х*й ! Брак - няма туй, няма унуй, има само х*й !


А всъщност малко те боли, нали?
Напук на всичко, което си мислят другите... те боли. Защото силата ти не е в това, че не усещаш болка. А в това, че другите не я усещат в теб. В това, че умееш да я скриеш, когато не си сама.
А всъщност малко те боли, нали?
Боли те за всички мигове, които си пропуснала.
Боли те и за онези, които не си.
Боли те за Слънцето, когато сутрин видиш Облаците в Небето.
Болите за Звездите, когато Нощта е мрачна.
Боли те за Приятелите, които нямаш.
Боли те и за онези, които имаш.
Болят те очите, вечно търсещи нечии очи.
Болят те ръцете, вечно търсещи нечии ръце.
Болят те краката, стъпващи в чужди стъпки.
Боли те сърцето, търсещо нечие сърце, готово да ти отговори.
Боли те дори умът, вечно търсещ нечии ум, който да те разбере.
А всъщност малко те боли, нали?
Боли те, защото всичко около теб е не на място. Понякога се питаш дали съществува онзи, избраният... когото да разбереш и който да те разбере. Нали в това е смисълът на човека и неговото съществуване? Да открие себе си в чужди очи, ръце, сърце и ум?
А всъщност малко те боли, нали?
От какво те боли?
Егоизъм?
Себелюбие?
Страх?
Че няма да откриеш онзи, в когото да видиш себе си?
Че няма да откриеш себе си?
Че ще останеш сама...
Макар и смътно, не съвсем ясно все още... осъзнаваш, че по-сама едва ли би могла да бъдеш...
И всъщност малко те боли... нали?


Най-хубавият ден :

Най-хубавият ден - днешния.
Най-голямата спънка - страхът.
Най-лесното нещо - да се заблудиш.
Най-голямата грешка - да паднеш духом.
Най-хубавото развлечение - работата.
Най-лошото поражение - отчаянието.
Най-добрите учители - децата.
Най-голямото щастие - да си полезен на другите.
Най-неприятния недостатък - лошото настроение.
Най-красивия подарък - прошката.
Най-добрата защита - усмивката.
Най-доброто лекарство - оптимизмът.
Най-мощната сила на света - вярата.
Най-стимулиращия дар - надеждата.
Единствената реалност - любовта.




Трудът е любов, добила видим образ:


Когато се трудиш, ти си флейта,

през сърцето на която шепотът на часовете се превръща в музика.

Да обичаш живота чрез труда, значи да узнаеш най-съкровената тайна на живота.

А всеки труд е напразен, освен когато има и любов, защото трудът е любов, добила видим образ.




Не губи деня си в колебание:


Защо деня си губиш в колебание

и утре пак ще тънеш в нежелание;

че всички страхове безкрайно бавят

и празни дни след себе си оставят.

Решен ли си? - започвай! В дързостта магия има, гений, красота.

Умът се пали, щом се хванеш смело

почни и ще завършиш свойто дело!




Неизвървяният път:

Два пътя сред жълти дървета видях
да тръгна не можех по двата,

бях сам и зачуден застанах пред тях,

загледан към първия дълго стоях,

додето го губей в листата.

По другия после потеглих все пак

и по-добре сторих навярно -

не беше утъпкан от ничий друг крак,

макар че обрасли със гъст храсталак

еднакво те бяха коварни.




и в утрото двата лежаха пред мен

със още нестъпкана шума.

По втория крачих нататък цял ден!

Но пътя да следвам бях твърдо решен,

за връщане нямаше дума.




Отдавна, отдавна се случи това

ще кажа с въздишка едничко:

в гората застанах пред пътища два -

избрах по-самотния и онова

решение даде ми всичко.




Любовта е битка на двата пола. Жената трябва да се защитава в началото, а мъжът - след това.

Да обичаш - това означава да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел.

Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико

За да бъдеш щастлив в любовта не трябва да бъдеш сляп, но трябва от време на време да си затваряш очите.

Какво е любовта? - да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава

Доста хора са създадени за любов, но само от пръв поглед

Времето действа на любовта както вятърът на огъня - разпалва силната и угасява слабата

Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал

Любовта е огън. Мъката - дим. Няма огън без дим.

Да обичаш значи да страдаш, затова обичай този, който заслужава страданието ти.

Oмразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява

Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето

Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.





На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой - но и един живот не стига, за да забрави някой.





Смехът не е лош начин за започване на едно приятелство, но без съмнение е най-добрият начин за приключване на приятелство ...

Човек е част от себе си. Останалата част са неговите приятели.


"Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни.
И като станат част от живота ни
започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато
не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли,
че знае как другият трябва да живее живота си, но
всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."



Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват.





Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.


Щастието в живота е съставено от онези малки
скоро-забравени неща - очарованието на една целувка
или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент


Когато сме щастливи, винаги сме добри, но когато сме добри, не винаги сме щастливи.


Не ни остава време да обичаме хората, от това да ги съдим и критикуваме!





Две неща на този свят са безкрайни -
човешката глупост и вселената. За второто
не съм съвсем сигурен


Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро,
а че чакаме толкова дълго, за да го започнем.


Има две житейски правила:
Правило 1 - Не се тревожи за дреболии.
Правило 2 - Всички неща са дреболии.


В живота е като във влака:
твърдите места са повече от меките.


Спри да живееш за това,
което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на
разходката по улицата.



Животът е предизвикателство - приеми го!
Животът е песен - пей я!
Животът е мечта - осъществи я!
Животът е игра - играй я!
Животът е любов - наслади и се!


Не взимай живота твърде на сериозно.
Никога няма да се измъкнеш от него жив.






Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми,
повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. Но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по¬вече, но научаваме по-малко. Планираме по¬вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни,
убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.












Не се ли чудите.... защо човека е толкова...

Защо в Щатите ви трябва шофьорска книжка, за да си купите алкохол, щом не можете да пиете и карате?

Защо под седалките в самолетите има разни устройства за плаване, а не парашути?

Защо в бензиностанциите се продават цигари, щом пушенето там е забранено?

Трябва ли ти заглушител, ако ще застреляш мим?

Представяли ли сте си някога свят без хипотетични ситуации?

Как човека, който кара снегорина, отива на работа сутрин?

Ако денонощният магазин е отворен 24 часа, 365 дни в годината, защо тогава има ключалки на вратите?

Ако крава се засмее, дали ще излезе мляко през носа й?

Ако завържете препечена филия с масло върху гърба на котка, и ги пуснете от високо, какво ли ще стане?

Ако сте в превозно средство и карате със скоростта на светлината, какво ще стане, ако включите фаровете?

Знаете как на повечето опаковки пише: "Отвори тук". Какво ще направите, ако пишеше: "Отворете някъде другаде"?

Нали сте чували за онази малка неразрушима кутийка, която използват по самолетите? Защо не правят целия самолет от този материал?

Защо когато карате и търсите адрес, намаляте звука на радиото?

Защо слънцето прави косата по-светла, но потъмнява кожата ни?

Защо жените не могат да си сложат спирала без да си отворят устата?

Защо никога не сте виждали вестникарски надпис: “Врачка печели лотарията”?

Защо “съкращение” е толкова дълга дума?

Защо лекарите наричат онова, което правят, “практика”?

Защо трябва да кликнете “Start," за да спрете Windows ?

Защо лимоновият сок се прави от изкуствени аромати, докато препаратите за миене на съдове се правят с истински лимони?

Защо човекът, който инвестира парите ви, се нарича брокер (букв. разоряващ на английски)?

Защо няма храна за котки с вкус на мишки?

Кой дегустира кучешката храна, която има “нов и подобрен вкус”?

Защо Ной не е убил онези два комара?

Защо стерилизират иглите за смъртоносните инжекции?

Защо овцете не се свиват, когато вали дъжд?

Ако частицата “кон” е обратното на “про,” дали конгрес е обратното на прогрес?

Защо наричат летищния “терминал” (букв. – смъртоносен на английски), ако летенето със самолет е толкова безопасно?


"Любовта е като разстройството. Където те хване, там оставаш."


И мъжете и жените,
взаимно тровят си душите!
За какво е всичко ТОва?
Нима,това е Любовта?
О,не!това е грешка,
а за грешката се иска прошка.
Всеки иска топлина,любов,
но не за нея всеки е готов
Щастието идва рядко,
затова е толкоз Сладко
Щом споходи те веднъж
ти бодувай и го здраво дръж
Изпуснеш Ли веднъж конците,
помръкват и душите!
Макар,че трудно се прощава,
За Любовта си заслужава


"Надеждата ме води. Тя ме превежда през деня и особено през нощта. Надеждата, че след като се изгубиш от погледа ми, това няма да е последния път, когато ще те погледна."


Podskaji sarce kolko me obichash,mojesh li da stradash ili da prostish!Pregarni silno ti me pregarni,proshepti moeto ime proshepti,mladosta greshi ne q vini,zaplachi samo silno zaplachi,dve ochi vqrvat v tvoite salzi lubovta malchi,trudno e da prosti!!!

Приказка за приятелството

Посветено на всички, които имам смелостта да кажат:
"Аз съм твой приятел!"

Променен съм! И въtрешно, и външно - изцяло променен съм...
- И поради какво? - ще ме запита някой. - С какво се чувстваш ти различен от изминалите дни? Какво те промени, какво усещаш, кой си ти?
А аз ще се замисля, със страсти огненометежни, ще се замисля аз... и ще отвърна:
- На Вас дължа честа, приятели! За което - благодаря! За приятелството, за отминалите дни, за спомените, за мечтите, дори за сънищата, в които, като ангелчета пак приятели добри сме!

И само благодарности, една след друга да редя,
пак не ще успея за всичко мило да се отплтя.
Чрез Вас се чувствам жив, чрез Вас живея,
за Вас се боря и за Вас се смея

Без Вас съм никой, прекалено слаб,
дори се чувствам, като поредния глупак,
за това не мога, и на колене пред Вас се моля...


Не знам защо, но натъжих се. А трябва да се радвам, оптимист да бъда искам аз! Вярно, няма само радости да ме съпътстват, не мога винаги с розовите очила да гледам на света. Но мога и ще го направя, за Вас да мисля винаги когато съм щастлив, когато искам да Ви се похваля, дори когато съм нещастен, когато имам нужда от утеха. И ще го направя несъмнено, защото в сърцето ми усещам да туптите... Обичам Ви, обичам Ви истински, обичам Ви с цялото си сърце..., защото за мен Вие сте всичко - и морето, и небето, и облаците, и мечтите - цялото мое съществуване би било напразно без Вас.

Дръзновение! Ярка следа... и звезден прашец се сипят от небето. Лъч светлина и ореол обгръщат действителността...

16th of May 2004


Нямам цел,нито мечта,
само в душата една празнота,
безчувственост,апатия,само та.
Без заблуди,без надежда
към истината сърцето поглежда:
няма смисъл да живее - така изглежда!
Не иска повече,но някой му казва,
че не трябва да се отказва.
А то не иска да съществува
ей така без нищо да го вълнува.


Проклинам всичко,което да направя неуспях.
Защо съм се опитвала?Не зная,не разбрах!
Никой никога не е вярвал в мен,
какво се учудвам - нали съм карък..


Отново съм сама - не плача,не се смея,
за пореден път се чудя защо живея?

Искам да не е имало вчера,
днес да е илюзия,
да няма утре.

Не искам да съм тука,
не искам да съм друга!





Най-хубавият ден :

Най-хубавият ден - днешния.
Най-голямата спънка - страхът.
Най-лесното нещо - да се заблудиш.
Най-голямата грешка - да паднеш духом.
Най-хубавото развлечение - работата.
Най-лошото поражение - отчаянието.
Най-добрите учители - децата.
Най-голямото щастие - да си полезен на другите.
Най-неприятния недостатък - лошото настроение.
Най-красивия подарък - прошката.
Най-добрата защита - усмивката.
Най-доброто лекарство - оптимизмът.
Най-мощната сила на света - вярата.
Най-стимулиращия дар - надеждата.
Единствената реалност - любовта.

Най-новото...
Това сияние, което твоят лик разкрива
е някак нереално...не е възможно да го има
така отворено за светлината е лицето
душата чиста, и е пълно със любов сърцето.

не, ..не е възможно..не сега
откривам в същността ти - моята мечта,
но защо не можем да сме радостни-засмени
да сме създадени един за друг, но да живеем разделени.

За мен...
Питай ме нещо.Каквото и да е.Аз ще съумея да те упътя как да намериш отговора.Или по-добре слушай. Слушай.. Думите на следващата песен,която ще чуеш.Информацията в следващата статия,която ще прочетеш..историята в следващият филм,който гледаш..случайно промълвените думи на следващият човек,който ще срещнеш..шепота на следващата река,следващият океан,следващият бриз, слушай сърцето си..то знае правилният път,защото най-голямото предателство е да предадеш себе си,а ти си Любов .. При отсъствието на любов,остава само страхът Не всичко мога да изразя с думи,затова,просто взимам апарата и снимам и тогава съм - Аз .

...

Направени промени по сайта
в процес на разработване.



Екстри
..............


Искам ги YOUR EYES,
защото са VERY NICE.
Първо LOOK AT ME,
после DON'T FORGET ME.


Някой друг трябва да плати сметката, ние не сме си поръчвали такъв живот.
Смъртта е единственото, което ни е гарантирано, ако междувременно не се случи нещо.
Ако не можете да живеете един без друг, оженете се - и ще можете.
Вампир? Това е мъртвец, запазил присъствие на духа
Големите победи никога не са извоювани в първата битка
Не се опитвай да набиеш каквото и да е в женска глава, след като малко по-долу има по-подходящо място за това
Достатъчно те носих в сърцето си. Повърви малко!
Колкото по-нависоко сме полетели, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.
Всяко защо има своето ебал ли съм го.


Човек може да живее без храна 1 месец,
без вода 1 седмица, без въздух 1 минута,
без нет 1 секунда, а без акъл цял живот!



Приятелството не е голямо нещо,то е милион малки неща!

Ако един ден почувстваш,
че ти се плаче...
Обади ми се!
Не ти обещавам,
че ще те накарам да се засмееш,
но мога да поплача с теб!

Ако един ден искаш
да избягаш надалеч,
не се страхувай да ми се обадиш.
Не ти обещавам,
че ще те помоля да спреш...
Но мога да бягам с теб!

Ако един ден не искаш
да слушаш никой...
Обади ми се!
Обещавам да бъда с теб
и ще бъда много тих.

Но ако един ден се обадиш...
И няма отговор...



Помолих Бог за интервю.
За моя изненада той се съгласи.
- Влез! - каза ми Бог. - Значи ти би искал да вземеш интервю от мен?
- Ако имате време... - казах му аз.
Той се усмихна през брадата си и отвърна:
- Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко. Какви въпроси искаш да ми зададеш?

- Не и такива, които са Ви непознати. Кое е нещото, което Ви учудва най-много у хората?
- Това, че се отегчават, докато са деца, бързат да пораснат и тогава копнеят да бъдат деца отново. Това че губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите си, за да възстановят здравето си. Това, че мислейки тревожно за бъдещето, те забравят настоящето и така живеят нито за настоящето, нито за бъдещето. Това че живеят, сякаш никога няма да умрат и после умират, сякаш никога не са живели...
Ръцете му хванаха моите и така стояхме мълчаливо.
След дълго време го попитах:
- Мога ли да Ви задам още един въпрос?
Отговори ми с усмивка.
- Като наш баща, какво бихте искали да направят Вашите деца през Новата Година?
- Да научат, че не могат да накарат някой да ги обича. Това, което могат да направят, е да се оставят да бъдат обичани.
- Да научат, че трябват години, за да се изгради доверието, и само няколко секунди, за да се разруши.
- Да научат, че най-важното в живота, е не това, което имат, а хората, които имат.
- Да научат, че не е добре да се сравняват с другите. Винаги ще има хора, които са по-добри или по-лоши от тях.
- Да научат, че богат е не този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко.
- Да научат, че трябва да контролират поведението си, в противен случаи то ще контролира тях.
- Да научат, че само няколко секунди могат да отворят дълбоки рани у хората, които обичат, и че после трябват години, за да ги забравят.
- Да се научат да прощават, като се упражняват за това.
- Да научат, че има хора, които много ги обичат, но не знаят как да показват чувствата си.
- Да научат, че с пари може да се купи всичко, освен щастие.
- Да научат, че дори понякога да се чувстват разстроени, това не им дава право да разстройват и другите.
- Да научат, че големите мечти не изискват големи крила, а меко приземяване.
- Да научат, че истинските приятели са рядкост и ако открият такъв - това е истинско богатство.
- Да научат, че понякога не е достатъчно другите да им простят, а сами трябва да си простят.
- Да се научат, че са господари на това, което запазват в себе си и роби на това, което казват.
- Да се научат, че ще пожънат това, което са посели. Ако са посяли слухове - ще се оплетат в интриги, ако посеят любов - ще бъдат щастливи.
- Да се научат, че истинското щастие не се състои в това да постигнат целите си, а да се задоволят с това, което вече са постигнали и в момента постигат.
- Да се научат, че да бъдеш щастлив е решение. Те решават да са щастливи с това, което имат и което са, или умират от завист и ревност, заради това, което нямат.
- Да се научат, че двама души могат да гледат едно и също нещо и да виждат съвсем различни неща.
- Да научат, че тези, които са честни пред себе си, без да отчитат последиците, постигат много в живота.
- Да научат, че дори и да си мислят, че няма какво да дадат, когато техен приятел плаче, те могат да намерят сила да успокоят болката.
- Да научат, че опитвайки се да се вкопчат в тези, които обичат, много бързо ги отблъскват. Оставяйки им свобода, те ще останат заедно завинаги.

Замислих се. Бог потъна в мълчание...



Iskam Da Sym 3 Godishno Dete, Zashtoto Izdranite Kolene Po Lesno Se Lekuvat Ot Razbitoto Mi Syrce...



Samo tozi v koito si vliuben moje da te vkara v ada na tvoite misli i v raq na tvoite prejivqvaniq


Имаше в Багдад един търговец, който прати слугата си на пазара да купи храна, но след малко слугата се върна, пребледнял и разтреперан, и рече Господарю, така и така, докато бях на пазара, в навалицата ме бутна една жена, обърнах се и що да видя: смъртта. Погледна ме и ми се закани. Знаеш ли какво, я ми дай коня си - да се махна от града и да избегна съдбата си. Ще взема да ида в Самара, там смъртта няма да ме намериТърговецът му даде коня си, слугата го яхна, пришпори го и препусна с все сила. Сетне търговецът дойде на пазара, съгледа ме сред множеството, приближи се и рече Защо, вика, си се заканила на моя слуга, когато тая заран си го видялаНе съм му се заканвала, отвърнах аз, просто трепнах от изненада. Бях смаяна, че го виждам в Багдад, понеже довечера имам с него среща в Самара.



Едно момиче толкоз го обича, той се прави на глупак!тя името му цяла нощ изрича, той си е същият глупак... обърни се,виж я !Не се прави сега на сляп!Виж таз усмивка как привлича,ама глупакът си е глупак!


Как може Господ да ти даде най-перфектния подарък-да обичаш и после да ти го отнеме сякаш никога не е бил твой?!



пРЕрязани вени...на дълга любов,мечти покосени... Живот без живот... Мъже еднодневни,мъже непотребни... така е при мене - така е без тебе!!! :(((


Дори да умра пак ШОКОЛАДОВА ще е моята кожа, защото АЛКОХОЛЪТ който съм изпила няма да позволи да се разложа. Не сипвайте на гроба ми ВОДА на оня свят аз намя да се МИЯ.Ако възкръсна то ще е за да се НАПИЯ!!!


Тъй значи тъй.. реши и си отиваш. На добър час, аз няма да те спра. Ще потъжа ден - два, ще ми е криво, ала от скръб едва ли ще умра. Обичам те! Чуй моя глас! Напразно! Ти тръгваш отново в ноща. Сам оставам аз със любовта си, горчиво плачейки за своята съдба. Ти никога не ще се върнеш вече, остана спомена за оня ясен ден. Сега те виждам само отдалеко, усмихвам се и казвам: " Добър ден ".

Забрави го! Той не заслужава с един човек света не свършва. Много губиш, но и много ти остава, само разказа остава недовършен, но във разказа героите са двама. Не плачи, от сълза позла няма. Забрави го! Той не заслужава!


Спомних си този ден, когато ти си отиде. Аз не можах дори да заплача. Мойте очи бяха съхи, да.. страшно сухи. После остана една болка в сърцето ми, един копнеж за нещо много скъпо, което изгубих завинаги. Пак си с мен. В моя сън идваш при мен всяка нощ. Обичам те все така силно. Чуй, заради всичко което ти ми даде и заради всичко, което аз исках да ти дам. Всъщност, тоя живот е прост. Един студен, празен и изгубен път. Обичам те, все така силно. Обичам те!


Зла е съдбата на малките дяволи, малките винаги плащат за всички беди, малките винаги жертва са ставали, затова ако си дявол - голям бъди!


Съдба, съдба, защо си тъй жестока, защо не можеш ти да разбереш, че един човек обичах на земята, а ти все пак ми го отне!


Едно ти пожелавам в този час и то ще ти остане между нас. Дано жестоката съдба даде на теб да имаш дъщеря. И с нея да се случи същото това, което ти направи с мен. Да гледаш ти детето си смутен, да си спомняш твойте младини, сълзи да пълнят твойте очи, но късно, късно чак на старини!


Да живееш е хубаво! Да прекрасно, но кога? Когато има за какво. И най-важното когато има за КОГО!


Приятелите са ангели, които ни помагат да се изправим на крака в моментите, когато крилата ни не помнят как да литнат!



Балончето на любовта се спука.То раздели сърцата ни на две.Да бъдем пак приятели е трудно, но смешно е да бъдем врагове.




Да обичаш човек, който те обича - това е достойнство.Но да обичаш човек, който те е изоставил,погазил е сърцето ти - това е Любов... :(((


Поговорих със звездите за нас и те започнаха да светят по-ярко,но щом им казах че не сме заедно те започнаха да падат една по една,за да си пожелаем да сме заедно

"Миг невнимание , цял живот умрял .... "



SviknaLa Sum Da raZdavaM po muNicHko oT svoEt0 suRcE,no cHesTo cqLoTo Go daVam i poSLe go SubiRam po ZrunCe. Ne Mi E tuJna Tazi TeoreMa, cHe vSeKi oBich iSka da DadE, a Mi e tuJno, cHe vsEki aLchNo vzeMa, a poSLe nisHticHko ne iSka Da daDe !!!


JivoTbT e zapaLena ciGaRa, misLiTe Sa SqnKa v Dim, SpoMeniTe - neDovqNa pepeL, a LuboFTa - YbivasHt nikoTiN...

Всеки изход е вход към някъде

Ne mislq mnogo,ne mislq 4esto,no kogato mislq mislq samo za teb


Казват, че всеки си има звезда и всеки угасва угасне ли тя. Звездите се ронят и хората с тях превръщат се лека-полека на прах. Какво ли ще стане след много години, когато останат в покоите сини -едничък човек и едничка звезда? Ами ако угасне и тя...?!?



Майната ти обич моя, ти не си добре, като мен жена ще срешнеш, но незнам къде! Две години ден и нощ след тебе тичах, но ти не ме видя, две години само теб обичах, но ти не го разбра! Ще ме търсих обич моя, ала не сега, а когато зад завоя видиш ми гърба!
Майната ти обич моя, ти си много луд! Вече няма да съм твоя, ще ме чука някой друг!!!

Ако падна искам да энам, че съм скочила, а не че някой ме е бутнал.

Жената пред волана е като звезда в небето. Ти я виждаш,но тя теб-НЕ!



За какво да ходя на погребението на някой като той няма да дойде на моето?


Съжалението за неща, които сме правили може да намалее с времето; съжалението за нещата, които не сме направили е неутешимо.


Не е глупак този който говори глупости, а този който ги слуша




If You LoVe Me, don’t KiSs Me, If yoU KiSS Me, don`t toUch me, IF yoU ToUch me Don`t FucK me, If yoU Fuck me DON`T STOP.





Не ме е яд че ме лъжат..!
Яд ме е защо мислят, че им вярвам!



Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.



"Никога не спори с идиот, защото ще те завлече на неговото ниво и ще те победи - по-опитен e!"



VaLi Li?•NE,tOvA Sa sULzItE Mi!•IsKaM Li Te?•NE,VeChE Te ImAh!•ShTaStLiVa Li SuM•,DA ZaShToTo Si DaLeChE!•MrAzQ Li Te?•NE,VeChE sI Mi BeZrAzLiChEn!•SiLnA Li SuM?•DA,ZaShToTo Se PrEbOrIh SuS sEbE Si!!!

"Само влюбеният има право да бъде наречен човек"

"Раните на любовта,макар че не винаги убиват,никога не зарастват"


"Любовта е единствената страст,която не признава нито минало,нито бъдеще"

"Любовната рана може да излекува само онзи,който я е нанесъл"


Железният човек казал: "Сега знам,че имам сьрце защото виждам,че то е разбито...


Няма непревземаеми крепости,има грешни стратегии!


Да се опиташ да забравиш някой ,
който си обичал е все едно да запомниш някой,
който никога не си срещал!



"Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока."



"Човек живее истински,само когато умира от любов!"

08-10-2006, 18:14
brao mecka super si
ako i dr znaqt da kazvat a ako imate i na angliiski o6te po dobre
miloto_girl-4e 10x:))

De_mikke
08-10-2006, 21:23
Tova ne ti li stiga
az do sega po iz4erpatelen otgovor mai ne sym vijdala

08-11-2006, 14:00
[b][i] И аз съм събирала такива текстчета...Ето ти малко от тях:

Високомерието е първата
стъпка към падението.

Ти не махай с ръка пребледняла,
ти не казвай с болка "прости".
Аз не вярвам, че има раздяла.
Аз не вярвам! Не вярвай и ти!

Всяка среща е начало на една раздяла!

Истинската любов малко говори,
а фалшивата - декларира!

Човек трябва да прилича на оса,
която остава своя живот в нанесената рана.

Не вярвай, че жар са звездите.
Не вярвай, че слънцето свети за нас,
че истина има в лъжите,
но вярвай - Обичам те аз!

Когато бях малка,
лапах химикалка!
Вече съм голяма
и въртя ги по двама! ( :lol: )

Обичай! - е казал Христос,
но дали теб ще те обичат
това е друг въпрос.

Има ли течение, да не ти пука.
Важното е да не ти духа.

По-добре да враждуваш с умни,
отколкото да дружиш с глупаци.

Лесно е да умреш за човек,
когото обичаш, но трудно е
да намериш такъв, за когото
да почиваш в мир!

Близостта намалява уважението!

Първо човекът добре опознай, а после
свещеното име "приятел" му дай!

Най-смешното желание
е да се харесаш на всички.

Ти си отиде - останах сама!
Да те помня не мога!
Да плача не бива!
Да те догоня не смея!
Ти си отиде, останах сама
и никой не ще разбере,
че аз страдам, че аз моля,
че те търся сърце!

Животът е заем, не подарък!

Радвай се на своя живот, без да го
сравняваш с този на другите!

Целта на живота е да живееш така, че
да не умреш и след смъртта си.

Животът е като огъня:
началото - пламък
краят - пепел.

Аз гледам цветята и сякаш гледам теб,
аз шепна на вятъра и сякаш шепна на теб.
Протягам ръцете си, но изчезваш отново.
Само слънцето е с мен и сякаш това си ти!
Само дъждът е при мен и сякаш това си ти!
Само бурята е с мен и зная, че това пак си ти!

Да се бориш, означава да страдаш.
Да оцелееш, означава да минеш през страданието.

Има три думи - Ах, Ох и Их
Ах - когато те целуне
Ох - когато те натисне и
Их - когато те напусне

Шум прорязва тишината
и навлизам във гората.
Там стоеше Сатаната
и си бръснеше краката.

Влакът тръгна.Останах сама на гарата позната.
Оглеждам се, ослушвам се, все тая. Тишината сама ми е спътница. Замина ти далече в незнайни светове. Остави ме с мечтите за добрите мигове.

И тази вечер теб сънувах,
трупът ти носих на ръце.
Убих те, за да те спечеля,
макар с изстинало сърце!

Знаеш ли колко те обичам?
Страхувам се да произнеса твоето име,
за да не забравя своето!
Страхувам се да затворя очи,
за да не заплача по твоите!
Страхувам се да заспя,
за да не сънувам как си тръгваш!
Сега разбираш ли колко те обичам?

Дупе в дънки,
мозък без гънки
на рамо китара
в устата цигара
свири и пей -
така живей!

Сълзи по бузите се стичат
и мокрят твоето лице, но
знам на теб не ти отива
да плачаш за едно момче!

Звънецът бие - учителката влезе, акълът ми излезе:
Стани Петров.
- Не съм готов.
Защо Петров?
-Защото ходих по любов.
С кого Петров?
-С вашата дъщеричка, с късата поличка.
Къде Петров?
-В близката горичка.
Седни си - 5
-Защо 5 ?
Защото утре ще ми станеш зет.
- Пиши ми 2.
Защо 2?
- Защото чакаме дете.

Когато ти се плаче - цигара запали,
димът ще скрие твоите сълзи.
Не тъгувай за нашата раздяла,
а ме обичай както преди.
Ти каза гордо: "Аз не те обичам!" -
и мислиш може би ме нарани.
Не се лъжи, аз много те обичах,
но таз любов умря - уби я ти.

Никога нищо не исках от теб,
дадох ти всичко, което можах.
Днес аз едва разбрах, че не съм
ти потребна - разбрах!
И ми е мъчно, но нищо не казвам.
Знам, че свърши нашата любов.
Исках ти горда, все такава да ме
помниш, затова на сбогуване тъй ти се засмях.
Смях се, сякаш ми бе безразлично.
Смях се, защото не исках да плача.
Смях се, а всъщност плачех на глас.

Защо ми казваш пак, че ме обичаш?
Защо ме лъжеш, до кога се кри?
Не, не ти прилича!
Да бъдем искрени поне сега!
Кажи ми: "Мразя те, не те обичам!" -
ще мога да те разбера,
но ти не искаш да узная
за другата, за любимата жена.
Омръзна ли ти да говоря?
Е, досадна съм, с това ще си отида,
но само ще ти пожелая -
"Да страдаш, колкото и аз сега!"

Защо са ми твоите очи красиви?
Ти на всички се усмихваш с тях.
Защо са ми чувствата лъжливи?
Аз мога и без тях!
Защо ми е кожата ти нежна,
галена от хиляди ръце?
Защо ми е сърцето ти студено -
ти стопли с него хиляди сърца?
А моето до болка уморено,
ще стоплиш ли с твоите лъжи - кажи?

Живей точно тогава,
когато другите искат да умрат.

Влюбеният е нормален човек,
изпаднал в ненормално състояние.

Любов не купувай.
Любов не продавай.
Само любов за любов давай!

Ако не ме мързи по - късно ще постна още...

In4iTu_
08-11-2006, 14:04
Гостът бях аз...