PDA

View Full Version : Светлана Стамболова - Европейска шампионка (бягане 400m)



Matik
08-11-2006, 21:16
Българка е най-бързата бегачка в Европа. Не някоя африканка с европейски паспорт, не някоя рускиня (която е спечелила само защото всички на стартовата линия са рускини :)) (не сам нито расист, нито русофоб), а Българка спечели Европейската титла в тази дисциплина. Другата българка във финала остана четвърта и за малко да вземе медал. 2 Българки от 8 участнички имаше на финала. Браво на тези момичета!

Немога да ви опиша как се почувствах като видях Българския флаг да се вее някаде в Швеция пред толкова много хора и чух Българския химн по телевизора. Това стана вчера и аз нямах нет за да напиша тази тема.

Видях страницата и забелязах че всички са писали само за Левски (и против тях нямам нищо за БЕРОЕ сам :)). Btw не сам абсолютно сигурен за името на нашенката само за фамилията ... ако греша поправете ме.

the_o.c_girl
08-11-2006, 21:25
и аз разбрах бравоооооооооооо
сега ми гадно,защото българката (висок скок)сме на 2 ро място

pa4o_89
08-11-2006, 21:49
Ваня, а не Светлана е името й. Също така веднага след съзтезанието тя беше поканена в европейския отбор на тази дисциплина за съзтезанието между континентите:)
За първи път от доста време, когато гледам някакво първенство по лека атлетика, се гордея толкова много, че съм българин:)

teenkopele
08-12-2006, 15:24
Честито!

Много се радвам и й пожелавам много успехи и за напред! :wink: