PDA

View Full Version : Предложение:Юзърите да могат да си гласуват един за друг



Mo6no
08-15-2006, 11:21
Аз предлагам да се направи, така че юзърите да гласуват един за друг. Предлажението ми е най-вече заради това, че много пъти в темите, в които се търси помощ много юзъри предлагат абсурдни решения. Затова трябва търсещите помощ да могат да различават хората, които във всяка тема пишат глупости от тези, които реално помагат. А ако влизат за първи или втори път няма как да резличат този, който помага от този, който си прави ебавка. Затова, за да не стават обърквания и хората да изберат "правилните" съвети аз предлагам да се въведе това. Така търсещите помощ ще могат да различават този, който се ебава от този, който помата реално.

RoyTheReaper
08-15-2006, 11:34
бива си я идеята. подкрепям.

I_love_dead_people
08-15-2006, 11:35
Рейтонгова система?

Mo6no
08-15-2006, 11:43
Рейтонгова система?
Точно.

I_love_dead_people
08-15-2006, 11:56
Определено съм съгласна.
Да не е както сега- влизам в някаква тема и някакъв потрбител на латиница давал някакви пълни глупусти като съвети. Гледам мнения- над 200. Обзалагам се, че повечето са били подобни.
Въпросът е, че подобни незнаещи къде се намират форумци подвеждат потребителите, искащи помощ или пускат "ебавки".
С рейтинг наистина ще се различават тези с трезво мнение.
Въпреки че аз като вляза в някоя тема, чета само мненията на хора, които съм си набелязала, с мозъче.

e_l_i_z_a
08-15-2006, 13:23
Идеята е добра.Само че не разбирам как точно ще става гласуването...в определена тема?Много е сложно,защото във форума има адски много потребители..Пък и ние си се знаем(поне аз) :| Вярно,че има гости,които не ни познават,но все пак...незнам.Поясни малко.За какъв рейтинг става въпрос?Да се държи в подписа?Или като ранг(което е 99.9% невъзможно)? :smt017

Mo6no
08-15-2006, 13:27
Идеята е добра.Само че не разбирам как точно ще става гласуването...в определена тема?Много е сложно,защото във форума има адски много потребители..Пък и ние си се знаем(поне аз) :| Вярно,че има гости,които не ни познават,но все пак...незнам.Поясни малко.За какъв рейтинг става въпрос?Да се държи в подписа?Или като ранг(което е 99.9% невъзможно)? :smt017
Ами незнам как?
Може примерно да е не като ранк а примерно със звездички точно под ранка. Как да става гласуванета. Ами незнам - най добре ще е ако може както е във галерията там като щракнеш снимката и можеш да гласуваш за нея. Тук да е абослютно същото - щракаш профила на юзъра и гласуваш. Не ми се струва чак толокова сложно.

RoyTheReaper
08-15-2006, 13:27
Идеята е добра.Само че не разбирам как точно ще става гласуването...в определена тема?Много е сложно,защото във форума има адски много потребители..Пък и ние си се знаем(поне аз) :| Вярно,че има гости,които не ни познават,но все пак...незнам.Поясни малко.За какъв рейтинг става въпрос?Да се държи в подписа?Или като ранг(което е 99.9% невъзможно)? :smt017

може да се вкара някъде в профила - я в аватар, я в подпис...

може да е като системата която се използва в много страници в интернет: 5 звездички, съответстващи на оценка 1 до 5, потребителя кликва една от тях със съответната оценка и рейтинга се променя.

e_l_i_z_a
08-15-2006, 14:10
Ми супер.В такъв случай да чакаме някой Админ да посети темичката :wink:

Novkov
08-15-2006, 14:55
То хубаво давате идеи, ама да се намери плъгин с работешта репутация за phpbb форум не е лесно, не е като на ipb, там е по-приемливо. Иначе идеята е добра, ама трябва да има редовно хора, които съблюдават репутациите и раздават "правосъдие", но аз гледам, че няма... така, че искрено се съмнявам да стане това нещо.

FaNTa``
08-15-2006, 16:00
Интересна идея, но всеки ли ще може да гласува?! Нека да е само потребител с над 100 мнения, за да не може някой да си регне 180 юзъра и да си бутне рейтинга... :))

П.П. Не знам не се пише слято.

RoyTheReaper
08-15-2006, 16:19
Интересна идея, но всеки ли ще може да гласува?! Нека да е само потребител с над 100 мнения, за да не може някой да си регне 180 юзъра и да си бутне рейтинга... :))

П.П. Не знам не се пише слято.

абсолютно вярно. трябва да има минимален брой мнения. това може да доведе до флуд, но като се назначат нови модератори ще му се противодейства :wink:

Eleonora
08-15-2006, 16:27
И аз подкрепям, идеята е много добра.Може, ако има определени знаци под аватара ще е добре. :-k Трябва да се напраи нещо :)

ProstoAz
08-15-2006, 17:24
Ммм...не мисля, че е добра идея, не само заради сложността на осъществяването и, ами и заради това, че повечето (да не казвам всички) няма да могат да гласуват безпристрастно. Т.е. какво ще се получи - мене ме кефи тоя и ще гласувам за него с 5 звездички, мене не ме кефи оня и ще гласувам за него с 1 звездичка (да, ама той пък може да дава смислени и полезни мнения, но...с някой да си има дрязги и някой да не го харесва, така неговия рейтинг главоломно ще пада, докато всъщност не би трябвало да има причина за това). Какво ще стане пък ако всички гласувате за `Death`Whore` например с 5 звездички (понеже виждам, че много хора и симпатизират), а тя във всяка втора тема използва обръщения като "тъпи чалгари", "глупаци" и т.н.? :roll:

Нищо лично!

Mo6no
08-15-2006, 17:43
Да се дава рейтинг от администраторите в такъв случай? Те са разумни хора. :lol:
Хах да бе. :lol:
Просто аз ясно е, че има лично отношение, то навсякъде го има, но то е повлияно най-вече от постовете на дадения човек и който помага ще има много по-висок рейтинг от evenesence_fen4e примерно.По същата логика учителите не трябва да ни пишат оценки, защото имат лично отношение към учениците си.

Иначе бъди спокойна - аз ако можех да гласувам щях да гласувам не със 5, а със минус 5 звезди за Дет Курвата.

ProstoAz
08-15-2006, 18:02
Незнам какво да кажа.
И все пак едва ли на някои админ ще му се занимава точно с това...особено в такъв момент, когато има мн. други неща за вършене на преден план. :wink:
А за учителите и въобще за оценките на човек за човек може да поспорим, но не тук. :D

e_l_i_z_a
08-15-2006, 20:16
Ами тогава модовете да гласуват :wink: Те и без това всеки ден се сблъскват с кво ли не в тоя форум.А и между другото,...защото потребителите са наистина много...защо просто да няма някакъв отличителен знак само за хора,които дават смислени мнения?Говоря за хора като LP_GIRL_14 например.Шапка му свалям на тва момиче между другото.. =D>

Mo6no
08-15-2006, 20:22
Ами тогава модовете да гласуват :wink:
И защо. Да не би аз или ти да сме по-тъпи или незпознати с нещата в този форум от Ай донт ноу ху ай ем и Тифани, че да имат право да гласуват. Освен това хората са твърде много, за да ги оценяват модераторите. Освен това хората, които посещават този сайт и ще оценяват са твърде много, за да се получава субективна оценка.

e_l_i_z_a
08-15-2006, 20:45
Всъщност..като се замисля.. :-s май си прав :idea:

bulgarche
08-16-2006, 08:36
Харесва ми идеята. Подкрепих "ДА". Предлагам да не се знае кой за кого и как гласува.

Mo6no
08-16-2006, 08:44
Харесва ми идеята. Подкрепих "ДА". Предлагам да не се знае кой за кого и как гласува.
Да това е задължително.

Mo6no
08-21-2006, 16:18
ОСвен Просто аз ф няма ли някой друг от екипът, който да забележи предложението ми.

sherry
08-21-2006, 16:23
Аз съм За :D Хубава идея, дано наистина да се получи

aBeP4eTo
08-21-2006, 17:07
Това ми се вижда ужасно глупаво и става въпрос за чиста дискриминация ти си тъп мнението ти не трябва да се чете, защото не е компетентно :? Що за глупост ?! :shock: Пък и не вярвам админите да седнат и да чакалят кой умен кой не или кой дава много смислени мнения :-k Пък и тук се симпатизира на хора, които за мен имат просто едно просташко мислене :-) всъщност в този форум най-често се толерират такива хора, което супер жалко, но нека не се отколнявам ;-) И все пак ако мога да гласувам за някой това ще бъдат хора, които вече не влизат или exploitedteen и съм твърдо против 14 годишни маллетни пикли да имат такива звездички, защото за мене това са все още деца, които надали ще имат някакво кои знае какво компетентно мнение :-D
With Love
Vote for me ... :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

machoka
08-21-2006, 17:58
Съгласен съм с аргументите на красивата ми колежка :_)

Лесно мога да си регна един ник - да натрупам еди колко си поста и да започна на гласувам за когото и да било..

или както се рече - по симпатии. Плюс това не се чувствам аз човека, който трябва да оценява държанието на другите. Присъствието тук не те задължава да бъдеш Софокъл - има много свестни хора и от ФЪН разделите, но някой ще гласува ли за тях? Ами да - другите от фън раздела.. спортните запалянковци ще гласуват помежду си и така в крайна сметка рейтинга няма да достигне тази цел, която ти влагаш в идеята, и която наистина е добра. Да не говорим, че както споменах спамерите и флуудърите могат да опорочат до толкова системата, че nspi4 да цъфне като най-полезен потребител на форума :)

Amayo
08-21-2006, 18:24
Ех тамън бях скроил плана да стана топ репютейшън. :mrgreen:

Mo6no
08-22-2006, 17:46
Добре. Стана ми ясно, че предложението ми се отхвърля, въпреки че според мен е много добро, а ми се отхвърля поради други причини. Но подяволите това не може да продължава така. Тук хората търсят помощ, но недай си боже да изпълняват съветите на неправилният (а те по-голямата част са такива) човек ще си намерят белята. Ако найстина идеята на форума е тийновете да си помагат трябва да се открие решение, защото на мен ми е смешно да чета глупави съвети, но има хора, които ще им се хванат, може би включително и аз. Така че надявам се екипът да измисли нещо.

RoyTheReaper
08-22-2006, 18:20
Така че надявам се екипът да измисли нещо.

може админите да дават специални рангове от рода на "заслужил юзър", "образцов юзър" (малко комунистически звучат, но...). така пак ще се открояват тези със смислените мнения.

machoka
08-22-2006, 18:26
Така че надявам се екипът да измисли нещо.

може админите да дават специални рангове от рода на "заслужил юзър", "образцов юзър" (малко комунистически звучат, но...). така пак ще се открояват тези със смислените мнения.

За това и аз съм съгласен. Може би да има само един ранг, който да се дава само на компетентни и сериозни потребители, даващи пълноценни съвети.

Друг е въпроса как и кой ще ги оценява като такива.

Eleonora
08-25-2006, 09:21
Така че надявам се екипът да измисли нещо.

може админите да дават специални рангове от рода на "заслужил юзър", "образцов юзър" (малко комунистически звучат, но...). така пак ще се открояват тези със смислените мнения.

За това и аз съм съгласен. Може би да има само един ранг, който да се дава само на компетентни и сериозни потребители, даващи пълноценни съвети.

Друг е въпроса как и кой ще ги оценява като такива.АЗ хахаха е сега ще започнат да ме оплюват :lol:

Indisible
08-25-2006, 09:48
И да и не.Но по-добре е да. :wink: