PDA

View Full Version : домашна маска за коса..



a.s
08-15-2006, 14:33
казаха ми една домашна маска за коса
една лъжичк кисело мляко,една ракия(жсе 4аени) ,един жълтък и малко 4ерен пипер.правя си я от скоро.някой чувал ли я.има ли някакво заздравително действия въобще?

Предложения за други маски

TaRaNTyLa
08-15-2006, 15:11
Za rakiqta ne sum mnogo sigurna.. :-k gledai da ne si izgorish kosata.
Po-dobre slagai zehtin, edin jultuk(makar che mnogo losho mirishe) i oshte neshto se slagashe..ama mnogo se podhranva kosata :wink:

TSecret
08-15-2006, 15:34
rakiq da ne se slaga na glavata 6toto kosata gori! ina4e maskata koqto e strahotna e 2lujici zehtinili bademovo maslo,1 jaltak(ne miri6e lo6o) i 1lujica med... maji6 i sedi6 2h za po-golqm efekt! moita kosa ttaka se zazdravi ot postoqnnata upotreba na silna boq i to rusa!

a.s
08-15-2006, 16:00
мале и аз жуля с ракия,добре 4е навреме написах темата.аз почнах да си правя защото косата взе да ми пада и то по много коса пада,,по принцип 8 месеца се куносвах,на месец и повина и се мажех.
ще почвам тази която ми препоръ4а..
спирам да куносвам за сега и сменям маската за коса:)

TSecret
08-15-2006, 16:38
niakoi kazvat 4e alkohola v maskata zagravq kosata,kosume se otvarq i taka maskata navliza pove4e no tva e gre6no - alkohola vredi na kosata osobeno ako e svetla! ina4e maskata e stra6na prosto az ne vqrvah 4e moje da mi se opravi kosata no sega e v mnogo dobro sastoqnie!

^sladyranka`
08-15-2006, 18:28
rakiq da ne se slaga na glavata 6toto kosata gori! ina4e maskata koqto e strahotna e 2lujici zehtinili bademovo maslo,1 jaltak(ne miri6e lo6o) i 1lujica med... maji6 i sedi6 2h za po-golqm efekt! moita kosa ttaka se zazdravi ot postoqnnata upotreba na silna boq i to rusa!
I az si q pravq tazi maska i naistina efekta e strahoten!

a.s
08-15-2006, 20:56
ами сгъсрява ли се косата.
мен каот ми пада сега се мажа с 4есън дори.на една позната косата акто бил амалк аи опадвала и запо4нали дая мажат с 4есън(сока) и се оправила.малко миришеш на 4есън4е ама от парфумите не се усеща после...

сгъстява се косата викате от тази маска..

TSecret
08-15-2006, 20:59
zna4i az si q pravq vsqka sedmica v prodaljenie na 4 meseca ,rezultata be6e na lice o6te ne 2riq mesec i naistina se posgastqva i spira kosopada,stava jizznena i tn

а.s
08-16-2006, 10:51
забравих да т епитам,сега боядисваш ли се пак,всмисал дали си прави6 маската и едновремено се боядисваш,а косата ти се заздравява.защото се 4удя да продължавам ли химиите по косата си

Stranna_
08-16-2006, 14:18
Taina{}, a маската може ли да се прави на мокра коса?

TSecret
08-16-2006, 15:07
da prodaljavam da se boqdisvam i to s nai-silniq okislitel i ednovremnno si pravq maskata no naposledak sam q sprqla i po4nah edna s kal ot murtvo more!
ps mislia 4e na mokra ne stava...

BroKeN^DreAmZ`f
08-16-2006, 19:11
2lujici zehtinili bademovo maslo,1 jaltak(ne miri6e lo6o) i 1lujica med... maji6 i sedi6 2h za po-golqm efekt! postoqnnataДо преди малко седях с тва нещо на главата си...и кто измих и с верно ми е млко по-мекичка :-D Чесно казано като сси го сложих н главата реших че ще вид голям зор докато го измия, ама стана супер лесно :) Ще продължавам да използвам рецептката...дано наистин има ефект, че коста ми верно зе нуждае от "захранване" :-D Тайнички мерси много :)

Chiana
08-18-2006, 17:45
И аз оня ден си правих такава маска:
1 жълтък; 1 с.л. ракия; 1 с.л. кисело мляко и 1 с.л. зехтин.
Чесно казано не усетих особен ефект. И аз първоначално като чух за ракията, се шашнах, обаче попитах фризиорката ми и тя каза, че е вярно, алкохолът стягал косата, или нещо подобно. Нз и аз... Трябва да пробвам да изключа ракията и да сложа мед, както казахте. Защото и моята е много изтощена... Аз я изрусявам, уж само на кичури, но пак се изтощава... :-k

bodil4e_f
08-18-2006, 19:37
от де да го взема това бадемово масло сега :? Искам да си я направя сега,имам всичко ама тва масло...? кво е то бтв?
:oops: :oops: и се маца цялата коса нали?

I_love_dead_people
08-18-2006, 19:54
от де да го взема това бадемово масло сега :? Искам да си я направя сега,имам всичко ама тва масло...? кво е то бтв?
:oops: :oops: и се маца цялата коса нали?

Тя е написала зехтин или бадемово масло. Така че имаш избор...

bodil4e_f
08-18-2006, 20:00
мерси много
ама това коли4ество няма да ми стигне и за 1/4 от косата...
=> ???

а.s
08-18-2006, 20:11
ами бадемовото малсо от аптеката можеш да си го закупиш,струва кам 2 лева..
ама то с тази ракия много обаркано стана,един казва не друг да..то не е гаранция наприер че в фриз.салон са много компетентни,може и да са..
аз май ракийца няма да слагам ве4е

ами то стига в корените да намажеш,мисля че 4ак цялата не е нужно,ама като остане матерял и мажа навсякъде 8-[

bodil4e_f
08-18-2006, 20:33
ами нали е за освежаване на сухата коса (в случая аз искам тази част от действието на маската) и за това намзах от половината коса надолу до края-там ми е по-сухичкото..не става ли така а? :)

TSecret
08-18-2006, 20:38
v korenite kosata ne e izto6tena,vajno e krai6tata da za namazani!

bodil4e_f
08-18-2006, 20:50
нали и аз това казах :shock:

TSecret
08-18-2006, 21:17
ami da-potvarjdavam za6toto do kolkoto razbrah i tvoito be6e pod vapros i kazvam za a.s.,za6toto tq misli 4e ne nujno v krai6tata a samo vkorenite-a e to4no obratnoto!

a.s
08-19-2006, 10:15
еми като се маже само в краищата как тогава се сгустява косата след продължителното ползване на маската.нали от корените трагва всичко.аз затова маските в корените ги втривам.
на зехтина(студено пресован) той е оригинален и пише 4е служи и за косопад...
немога да си го обесня ттова да го мажа в краищата и да ми се сгъстява същевремено косата ](*,) ](*,)
дори сега седя с маската но в коренитете се намазах...;\

TSecret
08-19-2006, 10:50
axa zna4i za izto6tena kosa se maje v krai6tata,za sgastqvane-v korenite -To4no taka samo 4e efekta e nai-dobar kogato ne ikonomisvate materiala a namajete cialata kosa!

a.s
08-19-2006, 11:15
ами да,май и аз това имах предвид.за матеряла ,който иска да пести :)
направо те побъркахме Тайна....нп:)

мажете навсякъде всичко

Axel_f
08-19-2006, 11:45
Аз преди също си правех подобна маска,само че без зехтина/бадемовото масло :-k Само 2 жълтъка и 3 лъжици мед и маската си я биваше,все едно съм си измила косата с шампоан-толкова чистичка и мекичка ставаше...Ама напоследък ме мързи и не съм я правила....

ПП Някъде четох,че бадемовото масло не е подходящо за блондинки,тъй като правело косата по-тъмна...Та аз като се стремя да стана по-руса го отписах :-D

BroKeN^DreAmZ`f
08-20-2006, 22:55
все едно съм си измила косата с шампоан-толкова чистичка и мекичка ставаше...Ама напоследък ме мързи и не съм я правила....

А ти иначе не я ли мийш с шмпоан..? :smt017

GlezotiA
08-22-2006, 22:08
eto i ot men edno predlojenie za domashna maska,koeto moqta friziorka mi predloji znachiiii smesva se edna supena lyjica med v chasha bira i obilno se vtriva v kosata,zagyvate v kesia i stoite 20-30 min izplakvate i ste rai, maskata se pravi s cel ustoichivost i zdravina na kosyma :wink:

LuCkY_YoU
08-27-2006, 10:08
rakiq da ne se slaga na glavata 6toto kosata gori! ina4e maskata koqto e strahotna e 2lujici zehtinili bademovo maslo,1 jaltak(ne miri6e lo6o) i 1lujica med... maji6 i sedi6 2h za po-golqm efekt! moita kosa ttaka se zazdravi ot postoqnnata upotreba na silna boq i to rusa! v momenta sum s tazi maska :) daje miri6e mn gotino :smt007 slojih si i edna nailonena kurpa na glavata za6toto znam 4e kato se zagree maskata e o6te po-efikasna.samo 4e da pitam vie kak si q nanasqte?za6toto moita smes se polu4i ne kato ka6i4ka ami malko po-rqdka i dosta se izmu4ih dokjato si q sloja na glavata i polovinata padna v mivkata :-k

Anabella
08-27-2006, 14:36
rakiq da ne se slaga na glavata 6toto kosata gori! ina4e maskata koqto e strahotna e 2lujici zehtinili bademovo maslo,1 jaltak(ne miri6e lo6o) i 1lujica med... maji6 i sedi6 2h za po-golqm efekt! moita kosa ttaka se zazdravi ot postoqnnata upotreba na silna boq i to rusa!

А след като махнеш тази маска косата мие ли се с шампоан? :roll:

09-14-2006, 09:50
Здравейте!Понеже съм чела доста маски за коса и вси4ки включват яйце а то мирише после много лошо ... :smt017 дали някой би ми казал хубава маска без яйце?би трябвало да има :-s

ZLA
09-14-2006, 13:56
iskam samo da popitam tai kato kosata mi e mn kadrava i vseki pat sled banq si slagam pqna za kosa za da moje da se ukroti pone malko 6te se vijdali efekta ot tazi maska za kosa koqto e sas zehtina(bademovoto maslo) jaltaka i meda?

TSecret
09-15-2006, 07:39
ako e stra6no izto6tena kosata togava se vijda efekta ina4e se use6ta na dopir! iskam da dopalnq 4e za rusa kosa se slaga zehtin a za tamna bademovo maslo taka se podhranva i cveta!